2022-12-05   01:50:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Langbane, 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Regionsmesterskab Langbane, 2022
Placering: Svømmmehallen, Universitetet Arrangør FREM, Odense
Svømmeh 50m Stævne dato: 19. mar  2022 to 20. mar  2022
Løb 10, 200m Medley Herrer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Staghøj Andersen 2010 Esbjerg Svømmeklub 307 2:48.93
50m: 38.36
100m: 1:24.17
(45.81)
150m: 2:13.06
(48.89)
200m: 2:48.93
(35.87)
2 Louie Lindblad 2010 Esbjerg Svømmeklub 274 2:55.51 +6.58
50m: 38.68
100m: 1:25.71
(47.03)
150m: 2:16.99
(51.28)
200m: 2:55.51
(38.52)
3 Louis Stæhr Bentsen 2010 H2Odense 263 2:57.77 +8.84
50m: 40.14
100m: 1:22.76
(42.62)
150m: 1:21.05
()
200m: 2:57.77
(1:36.72)
4 Rasmus Neuber 2010 Esbjerg Svømmeklub 177 3:22.89 +33.96
50m: 47.81
100m: 1:42.64
(54.83)
150m: 2:42.87
(1:00.23)
200m: 3:22.89
(40.02)
5 Kevin Cao 2010 Frem Odense 163 3:28.38 +39.45
50m: 45.36
100m: 1:41.56
(56.20)
150m: 2:44.96
(1:03.40)
200m: 3:28.38
(43.42)
6 Mikkel Guldager Stougaard 2010 Esbjerg Svømmeklub 152 3:33.26 +44.33
50m: 52.77
100m: 1:47.94
(55.17)
150m: 2:49.26
(1:01.32)
200m: 3:33.26
(44.00)
7 Jonas  Møller 2010 Vejle Svømmeklub 122 3:49.35 +1:00.42
50m: 45.99
100m: 1:45.87
(59.88)
150m: 2:55.88
(1:10.01)
200m: 3:49.35
(53.47)
- Anton Plauborg 2010 Ringe Svømme Klub DSQ ej samt ben
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:59:10
Løb 10, 200m Medley Herrer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Fangel Christensen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 295 2:51.09
50m: 36.43
100m: 1:21.55
(45.12)
150m: 2:12.80
(51.25)
200m: 2:51.09
(38.29)
2 Niclas Petersen 2009 Svømmeklubben Sønderborg 284 2:53.38 +2.29
50m: 37.74
100m: 1:20.57
(42.83)
150m: 2:13.75
(53.18)
200m: 2:53.38
(39.63)
3 Nikolai Elgaard 2009 Esbjerg Svømmeklub 249 3:00.98 +9.89
50m: 36.42
100m: 1:23.85
(47.43)
150m: 2:21.26
(57.41)
200m: 3:00.98
(39.72)
4 Emil Asger Møller 2009 Esbjerg Svømmeklub 249 3:01.01 +9.92
50m: 37.21
100m: 1:27.23
(50.02)
150m: 2:22.59
(55.36)
200m: 3:01.01
(38.42)
5 Mathias Mygind 2009 Ringe Svømme Klub 245 3:02.05 +10.96
50m: 26.01
100m: 1:25.22
(59.21)
150m: 2:20.14
(54.92)
200m: 3:02.05
(41.91)
6 Oliver Kuettel 2009 Svømmeklubben Sønderborg 243 3:02.61 +11.52
50m: 40.26
100m: 1:30.99
(50.73)
150m: 2:22.74
(51.75)
200m: 3:02.61
(39.87)
7 Saleh Ayyach 2009 Vejle Svømmeklub 230 3:06.01 +14.92
50m: 38.42
100m: 1:28.17
(49.75)
150m: 2:26.16
(57.99)
200m: 3:06.01
(39.85)
8 Oliver Søe 2009 Fredericia Svømmeklub 218 3:09.22 +18.13
50m: 41.21
100m: 1:30.86
(49.65)
150m: 2:29.86
(59.00)
200m: 3:09.22
(39.36)
9 Lasse Lee Bang Brodersen 2009 Frem Odense 199 3:15.24 +24.15
50m: 38.78
100m: 1:33.76
(54.98)
150m: 2:29.04
(55.28)
200m: 3:15.24
(46.20)
10 Asbjørn Quaade 2009 Ringe Svømme Klub 195 3:16.36 +25.27
50m: 43.00
100m: 1:33.45
(50.45)
150m: 2:29.78
(56.33)
200m: 3:16.36
(46.58)
11 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub 179 3:21.94 +30.85
50m: 44.85
100m: 1:37.20
(52.35)
150m: 2:35.90
(58.70)
200m: 3:21.94
(46.04)
12 Aksel Damsted Lund 2009 Ringe Svømme Klub 170 3:25.53 +34.44
50m: 46.38
100m: 1:39.13
(52.75)
150m: 2:39.02
(59.89)
200m: 3:25.53
(46.51)
13 Berthram Byskov 2009 Fredericia Svømmeklub 155 3:32.00 +40.91
50m: 50.07
100m: 1:41.51
(51.44)
150m: 2:45.62
(1:04.11)
200m: 3:32.00
(46.38)
14 Asger Juel 2009 Vejle Svømmeklub 154 3:32.34 +41.25
50m: 46.87
100m: 1:39.72
(52.85)
150m: 2:47.44
(1:07.72)
200m: 3:32.34
(44.90)
15 Tobias Møller Jespersen 2009 Fredericia Svømmeklub 88 4:15.65 +1:24.56
50m: 1:00.18
100m: 2:04.24
(1:04.06)
150m: 3:15.57
(1:11.33)
200m: 4:15.65
(1:00.08)
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:59:10
Løb 10, 200m Medley Herrer 14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub 395 2:35.29
50m: 33.04
100m: 1:12.69
(39.65)
150m: 1:59.95
(47.26)
200m: 2:35.29
(35.34)
2 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub 364 2:39.62 +4.33
50m: 32.41
100m: 1:16.18
(43.77)
150m: 2:03.31
(47.13)
200m: 2:39.62
(36.31)
3 Frederik Billesø Beck 2008 Fredericia Svømmeklub 342 2:42.97 +7.68
50m: 32.85
100m: 1:12.99
(40.14)
150m: 2:03.74
(50.75)
200m: 2:42.97
(39.23)
4 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub 333 2:44.37 +9.08
50m: 34.59
100m: 1:18.74
(44.15)
150m: 2:06.86
(48.12)
200m: 2:44.37
(37.51)
5 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub 333 2:44.40 +9.11
50m: 37.71
100m: 1:20.20
(42.49)
150m: 2:08.97
(48.77)
200m: 2:44.40
(35.43)
6 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub 330 2:44.87 +9.58
50m: 35.21
100m: 1:19.72
(44.51)
150m: 2:06.64
(46.92)
200m: 2:44.87
(38.23)
7 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub 325 2:45.77 +10.48
50m: 33.30
100m: 1:18.82
(45.52)
150m: 2:08.60
(49.78)
200m: 2:45.77
(37.17)
8 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub 310 2:48.41 +13.12
50m: 37.14
100m: 1:18.94
(41.80)
150m: 2:11.46
(52.52)
200m: 2:48.41
(36.95)
9 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub 308 2:48.68 +13.39
50m: 33.92
100m: 1:20.10
(46.18)
150m: 2:09.46
(49.36)
200m: 2:48.68
(39.22)
10 Oliver Jørgensen 2008 Frem Odense 278 2:54.51 +19.22
50m: 38.68
100m: 1:24.54
(45.86)
150m: 2:15.09
(50.55)
200m: 2:54.51
(39.42)
11 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub 276 2:54.94 +19.65
50m: 37.34
100m: 1:23.06
(45.72)
150m: 2:17.64
(54.58)
200m: 2:54.94
(37.30)
12 Toke Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 270 2:56.19 +20.90
50m: 35.70
100m: 1:22.25
(46.55)
150m: 2:15.38
(53.13)
200m: 2:56.19
(40.81)
13 Hjalte Vinther-Okholm 2008 H2Odense 239 3:03.54 +28.25
50m: 37.12
100m: 1:25.51
(48.39)
150m: 2:25.53
(1:00.02)
200m: 3:03.54
(38.01)
14 Sebastian Drachmann 2008 Esbjerg Svømmeklub 236 3:04.23 +28.94
50m: 38.41
100m: 1:25.55
(47.14)
150m: 2:23.43
(57.88)
200m: 3:04.23
(40.80)
15 Mathias Jørgensen 2008 H2Odense 235 3:04.56 +29.27
50m: 40.54
100m: 1:32.25
(51.71)
150m: 2:24.56
(52.31)
200m: 3:04.56
(40.00)
16 Asbjørn Kousgaard 2008 Esbjerg Svømmeklub 229 3:06.07 +30.78
50m: 39.82
100m: 1:28.28
(48.46)
150m: 2:24.12
(55.84)
200m: 3:06.07
(41.95)
17 Rasmus Bjerre 2008 Ringe Svømme Klub 227 3:06.67 +31.38
50m: 40.45
100m: 1:30.12
(49.67)
150m: 2:26.91
(56.79)
200m: 3:06.67
(39.76)
18 Alexander Fræhr Piihl 2008 Kolding Svømmeklub 221 3:08.36 +33.07
50m: 44.04
100m: 1:32.73
(48.69)
150m: 28.31
()
200m: 3:08.36
(2:40.05)
19 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub 212 3:11.05 +35.76
50m: 42.52
100m: 1:31.60
(49.08)
150m: 2:29.45
(57.85)
200m: 3:11.05
(41.60)
20 Elias Hylle-Wiig 2008 Fredericia Svømmeklub 167 3:26.93 +51.64
50m: 48.55
100m: 1:44.27
(55.72)
150m: 2:40.10
(55.83)
200m: 3:26.93
(46.83)
21 Benjamin Thomsen 2008 Fredericia Svømmeklub 155 3:32.06 +56.77
50m: 49.67
100m: 1:49.41
(59.74)
150m: 2:44.91
(55.50)
200m: 3:32.06
(47.15)
22 Noah Quistgaard 2008 H2Odense 141 3:38.84 +1:03.55
50m: 47.91
100m: 1:46.65
(58.74)
150m: 2:48.62
(1:01.97)
200m: 3:38.84
(50.22)
- Lucas Iversen 2008 Fredericia Svømmeklub DSQ asynkr arm
- Malthe Petersen 2008 Frem Odense DNS
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:59:10
Løb 10, 200m Medley Herrer 15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 492 2:24.32
50m: 32.26
100m: 1:11.92
(39.66)
150m: 1:52.03
(40.11)
200m: 2:24.32
(32.29)
2 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub 491 2:24.42 +0.10
50m: 30.47
100m: 1:09.04
(38.57)
150m: 1:51.20
(42.16)
200m: 2:24.42
(33.22)
3 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub 432 2:30.72 +6.40
50m: 30.06
100m: 1:10.53
(40.47)
150m: 1:55.06
(44.53)
200m: 2:30.72
(35.66)
4 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense 398 2:34.87 +10.55
50m: 28.66
100m: 1:08.16
(39.50)
150m: 1:58.54
(50.38)
200m: 2:34.87
(36.33)
5 Marius Toustrup Elkjær 2007 Vejle Svømmeklub 393 2:35.57 +11.25
50m: 32.44
100m: 1:11.94
(39.50)
150m: 1:58.73
(46.79)
200m: 2:35.57
(36.84)
6 Jacob Prytz 2007 Svømmeklubben Sønderborg 381 2:37.20 +12.88
50m: 32.18
100m: 1:15.42
(43.24)
150m: 2:02.45
(47.03)
200m: 2:37.20
(34.75)
7 Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub 362 2:39.87 +15.55
50m: 33.60
100m: 1:15.57
(41.97)
150m: 2:04.36
(48.79)
200m: 2:39.87
(35.51)
8 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub 361 2:39.96 +15.64
50m: 32.91
100m: 1:12.81
(39.90)
150m: 2:03.37
(50.56)
200m: 2:39.96
(36.59)
9 Harald Heyde Engvad 2007 Frem Odense 355 2:40.94 +16.62
50m: 32.90
100m: 1:16.55
(43.65)
150m: 2:04.21
(47.66)
200m: 2:40.94
(36.73)
10 Martin Kjeldsen 2007 H2Odense 335 2:44.07 +19.75
50m: 34.53
100m: 1:17.13
(42.60)
150m: 2:07.57
(50.44)
200m: 2:44.07
(36.50)
11 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub 326 2:45.59 +21.27
50m: 32.42
100m: 1:17.64
(45.22)
150m: 2:09.79
(52.15)
200m: 2:45.59
(35.80)
12 Rasmus Thy 2007 Fredericia Svømmeklub 315 2:47.46 +23.14
50m: 33.26
100m: 1:17.74
(44.48)
150m: 2:08.63
(50.89)
200m: 2:47.46
(38.83)
13 Jonas Cheuk Lam Tse 2007 Esbjerg Svømmeklub 312 2:48.03 +23.71
50m: 33.53
100m: 1:24.43
(50.90)
150m: 2:11.65
(47.22)
200m: 2:48.03
(36.38)
14 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub 312 2:48.07 +23.75
50m: 32.07
100m: 1:15.10
(43.03)
150m: 2:11.35
(56.25)
200m: 2:48.07
(36.72)
15 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub 310 2:48.36 +24.04
50m: 36.67
100m: 1:21.60
(44.93)
150m: 2:10.15
(48.55)
200m: 2:48.36
(38.21)
16 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding Svømmeklub 299 2:50.33 +26.01
50m: 36.27
100m: 1:24.70
(48.43)
150m: 2:10.84
(46.14)
200m: 2:50.33
(39.49)
17 Sylvester Neto 2007 Frem Odense 299 2:50.44 +26.12
50m: 34.59
100m: 1:20.33
(45.74)
150m: 2:13.07
(52.74)
200m: 2:50.44
(37.37)
18 Emil A. Larsen 2007 Frem Odense 296 2:50.88 +26.56
50m: 35.08
100m: 1:22.49
(47.41)
150m: 2:13.24
(50.75)
200m: 2:50.88
(37.64)
19 Phillip Thomsen 2007 Fredericia Svømmeklub 279 2:54.37 +30.05
50m: 36.35
100m: 2:14.92
(1:38.57)
150m: 2:54.37
(39.45)
20 Besian Selaci 2007 H2Odense 276 2:54.96 +30.64
50m: 37.97
100m: 1:24.29
(46.32)
150m: 2:15.30
(51.01)
200m: 2:54.96
(39.66)
21 Laurits Damsted Lund 2007 Ringe Svømme Klub 273 2:55.68 +31.36
50m: 41.48
100m: 1:26.74
(45.26)
150m: 2:19.17
(52.43)
200m: 2:55.68
(36.51)
22 Nicolai Varny Sørebø 2007 Esbjerg Svømmeklub 268 2:56.68 +32.36
50m: 36.71
100m: 1:22.68
(45.97)
150m: 2:14.42
(51.74)
200m: 2:56.68
(42.26)
23 Andreas Lang Lassen 2007 Vejle Svømmeklub 254 2:59.93 +35.61
50m: 37.71
100m: 1:23.39
(45.68)
150m: 2:18.32
(54.93)
200m: 2:59.93
(41.61)
24 Simon Paschke 2007 Esbjerg Svømmeklub 211 3:11.47 +47.15
50m: 45.45
100m: 1:35.41
(49.96)
150m: 2:31.96
(56.55)
200m: 3:11.47
(39.51)
- Jesper Grosse-Schütte 2007 Fredericia Svømmeklub DSQ ej afsl ryg
Løb officielt kl.: 19-03-2022 13:59:10
22-03-2022 20:04.48 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Frem Odense

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner