2022-12-07   15:35:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Perjantai pärskeet 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Tulokset
Perjantai Pärskeet 2022
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet 2022
Allas: 50m Päivämäärä: 15 04 2022 - 15 04 2022
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Kotipizza Kaakkuri
2:24.60 SM Miehet
2:30.65 IKM P15
3:43.51 Rollo P11
3:14.03 Rollo P12
3:00.00 Rollo P13
2:40.00 IKM P14
2:25.80 NSM Miehet
2:25.98 IKM P16
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet 175 3:23.78
Entry time: 3:14.73 (+9.05)
50m: 48.04
100m: 1:39.78
(51.74)
150m: 2:40.06
(1:00.28)
200m: 3:23.78
(43.72)
2 Matti Leinonen 2011 Haukiputaan Heitto 156 3:31.47 +7.69
Entry time: 3:28.22 (+3.25)
50m: 52.77
100m: 1:48.05
(55.28)
150m: 2:47.39
(59.34)
200m: 3:31.47
(44.08)
3 Santeri Heinikoski 2012 Vesihelmen Uimaseura 115 3:54.07 +30.29
50m: 58.24
100m: 1:57.47
(59.23)
150m: 3:08.97
(1:11.50)
200m: 3:54.07
(45.10)
4 Leo Linjala 2011 Oulun Lohet 112 3:55.82 +32.04
50m: 55.44
100m: 1:52.18
(56.74)
150m: 3:04.28
(1:12.10)
200m: 3:55.82
(51.54)
Laji virallinen: 15.4.2022 11.57.08
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final
Sponsori: Kotipizza Kaakkuri
2:24.60 SM Miehet
2:30.65 IKM P15
3:43.51 Rollo P11
3:14.03 Rollo P12
3:00.00 Rollo P13
2:40.00 IKM P14
2:25.80 NSM Miehet
2:25.98 IKM P16
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elis Luomala 2009 Kokkolan Uimaseura - Gamlakar 258 2:58.85
Entry time: 2:55.70 (+3.15)
50m: 41.34
100m: 1:29.42
(48.08)
150m: 2:20.38
(50.96)
200m: 2:58.85
(38.47)
2 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit 255 2:59.73 +0.88
Entry time: 3:02.74 (-3.01)
50m: 38.98
100m: 1:25.35
(46.37)
150m: 2:19.27
(53.92)
200m: 2:59.73
(40.46)
3 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 253 3:00.02 +1.17
Entry time: 3:00.84 (-0.82)
50m: 40.93
100m: 1:28.13
(47.20)
150m: 2:18.13
(50.00)
200m: 3:00.02
(41.89)
4 Rico Kettunen 2009 Iisalmen Uimarit 218 3:09.36 +10.51
50m: 39.99
100m: 1:28.35
(48.36)
150m: 2:28.32
(59.97)
200m: 3:09.36
(41.04)
5 Aapo Tervo 2010 Oulun Lohet 204 3:13.51 +14.66
Entry time: 3:11.11 (+2.40)
50m: 45.36
100m: 1:39.46
(54.10)
150m: 2:27.99
(48.53)
200m: 3:13.51
(45.52)
6 Alvar Mikkola 2009 Haukiputaan Heitto 164 3:27.88 +29.03
Entry time: 3:28.94 (-1.06)
50m: 51.03
100m: 1:41.99
(50.96)
150m: 2:41.41
(59.42)
200m: 3:27.88
(46.47)
7 Otto Havana 2010 Oulun Lohet 149 3:34.97 +36.12
Entry time: 3:25.34 (+9.63)
50m: 51.28
100m: 1:47.31
(56.03)
150m: 2:49.21
(1:01.90)
200m: 3:34.97
(45.76)
Laji virallinen: 15.4.2022 11.57.08
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final
Sponsori: Kotipizza Kaakkuri
2:24.60 SM Miehet
2:30.65 IKM P15
3:43.51 Rollo P11
3:14.03 Rollo P12
3:00.00 Rollo P13
2:40.00 IKM P14
2:25.80 NSM Miehet
2:25.98 IKM P16
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 534 2:20.50
Entry time: 2:19.53 (+0.97)
50m: 29.33
100m: 1:08.29
(38.96)
150m: 1:47.92
(39.63)
200m: 2:20.50
(32.58)
2 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 450 2:28.71 +8.21
Entry time: 2:26.68 (+2.03)
50m: 31.24
100m: 1:11.32
(40.08)
150m: 1:54.05
(42.73)
200m: 2:28.71
(34.66)
3 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 363 2:39.78 +19.28
Entry time: 2:41.41 (-1.63)
50m: 35.09
100m: 1:15.11
(40.02)
150m: 2:02.80
(47.69)
200m: 2:39.78
(36.98)
4 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 344 2:42.57 +22.07
Entry time: 2:41.73 (+0.84)
50m: 35.15
100m: 1:18.52
(43.37)
150m: 2:05.35
(46.83)
200m: 2:42.57
(37.22)
5 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 337 2:43.69 +23.19
Entry time: 2:45.30 (-1.61)
50m: 38.05
100m: 1:20.05
(42.00)
150m: 2:06.31
(46.26)
200m: 2:43.69
(37.38)
6 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet 305 2:49.19 +28.69
Entry time: 2:45.10 (+4.09)
50m: 38.32
100m: 1:22.96
(44.64)
150m: 2:13.20
(50.24)
200m: 2:49.19
(35.99)
Laji virallinen: 15.4.2022 11.57.08
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Kotipizza Kaakkuri
2:24.60 SM Miehet
2:30.65 IKM P15
3:43.51 Rollo P11
3:14.03 Rollo P12
3:00.00 Rollo P13
2:40.00 IKM P14
2:25.80 NSM Miehet
2:25.98 IKM P16
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Toni Lipponen 2003 Kemin Työväen Uimarit 600 2:15.12
Entry time: 2:14.32 (+0.80)
50m: 30.10
100m: 1:04.31
(34.21)
150m: 1:44.03
(39.72)
200m: 2:15.12
(31.09)
2 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 485 2:25.00 +9.88
Entry time: 2:21.15 (+3.85)
50m: 30.83
100m: 1:07.41
(36.58)
150m: 1:52.03
(44.62)
200m: 2:25.00
(32.97)
Laji virallinen: 15.4.2022 11.57.08
15-04-2022 11.57.21 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner