Resultater for Perjantai pärskeet 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet 2022 |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15 04 2022 - 15 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
The QT Company |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
IKM T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.21 |
|
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
37.09 |
|
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
IKM T13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
147 |
46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.67 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2022 10.14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
The QT Company |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
IKM T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.21 |
|
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
37.09 |
|
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
IKM T13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
285 |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
244 |
39.09 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto |
|
224 |
40.22 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.94 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
208 |
41.18 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
201 |
41.65 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
190 |
42.47 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
183 |
43.01 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neea Risku |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
165 |
44.51 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Udelius |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
157 |
45.19 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.61 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
144 |
46.51 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.52 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viivi Rauhala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
126 |
48.68 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
123 |
49.12 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
113 |
50.53 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
97 |
53.12 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.61 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
93 |
53.87 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
83 |
55.80 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.90 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
79 |
56.81 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.16 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2022 10.14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
The QT Company |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
IKM T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.21 |
|
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
37.09 |
|
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
IKM T13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
502 |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
483 |
31.13 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
443 |
32.03 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
426 |
32.46 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
422 |
32.57 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
415 |
32.73 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
386 |
33.53 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
381 |
33.69 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
379 |
33.74 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
377 |
33.79 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
373 |
33.92 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
370 |
34.02 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto |
|
368 |
34.07 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.22 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
361 |
34.31 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto |
|
347 |
34.75 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
297 |
36.58 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
285 |
37.12 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
220 |
40.46 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Neea Huhtala |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
201 |
41.68 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
43.77 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
156 |
45.30 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
148 |
46.18 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.26 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
133 |
47.78 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.80 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
124 |
48.97 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Mäkitalo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
111 |
50.69 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
108 |
51.23 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.88 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto |
|
98 |
52.90 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.24 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2022 10.14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
The QT Company |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
IKM T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.21 |
|
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
37.09 |
|
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
IKM T13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
549 |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
425 |
32.48 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
423 |
32.54 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
406 |
32.99 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
399 |
33.18 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
388 |
33.47 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
384 |
33.61 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
356 |
34.45 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaana Nevala |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
349 |
34.69 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
300 |
36.46 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
142 |
46.80 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2022 10.14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
The QT Company |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
IKM T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.21 |
|
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
37.09 |
|
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
IKM T13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 (FIN) |
Oulu (FIN) |
15.4.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
549 |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
543 |
29.93 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Ilola |
1995 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
507 |
30.63 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
463 |
31.56 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
446 |
31.97 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
436 |
32.21 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
404 |
33.03 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Essi Juntunen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
355 |
34.47 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Koskela |
2003 |
Vieskan Uimarit |
|
259 |
38.30 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2022 10.14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-04-2022 10.15.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|