Resultat för Februari-racet 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1: Lördag 26/2 start 10.00 Insim 08:45-09:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Pontus badet |
Arrangör: |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Lindqvist |
2005 |
Luleå Simsällskap |
|
639 |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
Bureå Simsällskap |
|
497 |
1:11.34 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
453 |
1:13.53 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Wendén |
2002 |
Bureå Simsällskap |
|
448 |
1:13.82 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
446 |
1:13.91 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heidi Nilsson |
2005 |
Piteå Sim |
|
409 |
1:16.09 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
370 |
1:18.67 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Åström |
2006 |
Luleå Simsällskap |
|
367 |
1:18.87 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ester Isaksson |
2006 |
Luleå Simsällskap |
|
358 |
1:19.58 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-26 13:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
302 |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Öberg |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
275 |
1:26.81 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adina Persson |
2007 |
Bureå Simsällskap |
|
271 |
1:27.28 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Gotthold |
2008 |
Piteå Sim |
|
262 |
1:28.28 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Axheim |
2007 |
Luleå Simsällskap |
|
226 |
1:32.73 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leia Horn |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
181 |
1:39.73 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Nilsson |
2007 |
Piteå Sim |
|
155 |
1:45.08 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-26 13:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelly Brevemark |
2009 |
Luleå Simsällskap |
|
410 |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miranda Henriksson |
2009 |
Piteå Sim |
|
356 |
1:19.67 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Vidman |
2009 |
Luleå Simsällskap |
|
292 |
1:25.14 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Gillerstedt |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
|
269 |
1:27.50 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigrid Heintz |
2010 |
Luleå Simsällskap |
|
258 |
1:28.67 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ottilia Persson |
2010 |
Bureå Simsällskap |
|
249 |
1:29.72 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Pettersson |
2010 |
Luleå Simsällskap |
|
234 |
1:31.70 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Ahlström |
2010 |
Luleå Simsällskap |
|
227 |
1:32.53 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leia Ekberg |
2009 |
Piteå Sim |
|
226 |
1:32.72 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Mäki |
2009 |
Luleå Simsällskap |
|
163 |
1:43.29 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Hofverberg |
2010 |
Skellefteå Simklubb |
|
133 |
1:50.47 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enya Romedahl |
2010 |
Piteå Sim |
|
128 |
1:51.84 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexia Henriksson |
2010 |
Luleå Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-26 13:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Medley Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewy Öström |
2011 |
Skellefteå Simklubb |
|
187 |
1:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Stridsman |
2011 |
Luleå Simsällskap |
|
134 |
1:50.36 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Taavo |
2011 |
Luleå Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-26 13:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-26 13:46:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
|