2022-09-24   18:50:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Februari-racet 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap 665 32.72
2 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap 525 35.39 +2.67
3 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 475 36.60 +3.88
4 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap 435 37.69 +4.97
5 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 429 37.86 +5.14
6 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 416 38.25 +5.53
7 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir 388 39.13 +6.41
8 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap 374 39.63 +6.91
9 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap 353 40.41 +7.69
10 Emmy Åström 2005 Bureå Simsällskap 330 41.32 +8.60
11 Sara Norrblom 2005 Luleå Simsällskap 44 1:20.89 +48.17
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:56
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Öberg 2008 Luleå Simsällskap 330 41.31
2 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb 314 41.98 +0.67
3 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 274 43.96 +2.65
4 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap 247 45.48 +4.17
5 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 222 47.13 +5.82
6 Leia Horn 2008 Luleå Simsällskap 219 47.33 +6.02
7 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim 140 55.00 +13.69
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:56
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 376 39.56
2 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 336 41.05 +1.49
3 Maja Gillerstedt 2009 Skellefteå Simklubb 279 43.70 +4.14
4 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim 253 45.11 +5.55
5 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 248 45.45 +5.89
6 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 233 46.38 +6.82
7 Lovina Bodén 2009 Skellefteå Simklubb 224 46.97 +7.41
8 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap 223 47.06 +7.50
9 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 208 48.18 +8.62
10 Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb 183 50.30 +10.74
11 Felicia Mäki 2009 Luleå Simsällskap 179 50.65 +11.09
12 Margaretha Eliasson 2009 Luleå Simsällskap 171 51.39 +11.83
13 Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap 159 52.61 +13.05
14 Enya Romedahl 2010 Piteå Sim 121 57.66 +18.10
15 Matilda Kylmämaa 2009 Luleå Simsällskap 116 58.46 +18.90
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:56
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ewy Öström 2011 Skellefteå Simklubb 228 46.69
2 Ellen Stridsman 2011 Luleå Simsällskap 166 51.94 +5.25
3 Elsa Taavo 2011 Luleå Simsällskap 147 54.05 +7.36
4 Astrid Gustavsson 2011 Luleå Simsällskap 123 57.29 +10.60
5 Milla Palmgren 2011 Luleå Simsällskap 114 58.74 +12.05
6 Helmi Rizzo 2012 Luleå Simsällskap 94 1:02.64 +15.95
- Melina Lindgren 2011 Burträsk Simpolare DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:56
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Lundberg 2013 Luleå Simsällskap 111 59.41
2 Moa Carlenius 2013 Luleå Simsällskap 79 1:06.48 +7.07
- Sally Vidman 2013 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:56
2022-02-26 13:45:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Olsson 2002 Bureå Simsällskap 446 33.03
2 Elias Alm 2003 Luleå Simsällskap 174 45.15 +12.12
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:02
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap 368 35.22
2 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap 236 40.82 +5.60
3 Emanuel Hammerin 2008 Piteå Sim 226 41.42 +6.20
4 Emil Eriksson 2007 Luleå Simsällskap 223 41.60 +6.38
5 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap 179 44.78 +9.56
6 Johannes Persson 2008 Piteå Sim 173 45.25 +10.03
7 Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare 140 48.60 +13.38
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:02
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ege Güngör 2009 Piteå Sim 284 38.39
2 Mert Güngör 2009 Piteå Sim 256 39.73 +1.34
3 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb 118 51.46 +13.07
4 Arvid Axheim 2010 Luleå Simsällskap 53 1:07.15 +28.76
- Danis Smajilhodzic 2009 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:02
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim 137 48.96
2 Assar Borgström 2011 Luleå Simsällskap 95 55.29 +6.33
3 Edvin Smajilhodzic 2012 Luleå Simsällskap 23 1:27.74 +38.78
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:02
2022-02-26 13:45:15 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 5, 400m Frisim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 563 4:43.26
50m: 31.95
100m: 1:05.78
(33.83)
150m: 1:41.34
(35.56)
200m: 2:17.38
(36.04)
250m: 2:53.52
(36.14)
300m: 3:29.87
(36.35)
350m: 4:06.80
(36.93)
400m: 4:43.26
(36.46)
2 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 465 5:01.91 +18.65
50m: 33.95
100m: 1:11.91
(37.96)
150m: 1:50.34
(38.43)
200m: 2:29.18
(38.84)
250m: 3:07.65
(38.47)
300m: 3:46.24
(38.59)
350m: 4:24.57
(38.33)
400m: 5:01.91
(37.34)
3 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb 458 5:03.39 +20.13
50m: 32.89
100m: 1:10.14
(37.25)
150m: 1:49.31
(39.17)
200m: 2:28.28
(38.97)
250m: 3:06.92
(38.64)
300m: 3:46.65
(39.73)
350m: 4:26.01
(39.36)
400m: 5:03.39
(37.38)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:06
Gren 5, 400m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb 553 4:44.96
50m: 32.24
100m: 1:07.16
(34.92)
150m: 1:43.03
(35.87)
200m: 2:19.18
(36.15)
250m: 2:55.32
(36.14)
300m: 3:31.96
(36.64)
350m: 4:08.95
(36.99)
400m: 4:44.96
(36.01)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:06
Gren 5, 400m Frisim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap 418 5:12.71
50m: 33.97
100m: 1:12.57
(38.60)
150m: 1:51.54
(38.97)
200m: 2:31.73
(40.19)
250m: 3:11.78
(40.05)
300m: 3:52.92
(41.14)
350m: 4:33.46
(40.54)
400m: 5:12.71
(39.25)
2 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 253 6:09.41 +56.70
50m: 40.58
100m: 1:24.96
(44.38)
150m: 2:11.53
(46.57)
200m: 2:58.64
(47.11)
250m: 3:46.09
(47.45)
300m: 4:34.48
(48.39)
350m: 5:23.13
(48.65)
400m: 6:09.41
(46.28)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:06
2022-02-26 13:45:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 6, 400m Frisim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir 523 4:23.31
50m: 28.28
100m: 1:00.05
(31.77)
150m: 1:33.03
(32.98)
200m: 2:06.53
(33.50)
250m: 2:40.78
(34.25)
300m: 3:15.08
(34.30)
350m: 3:49.51
(34.43)
400m: 4:23.31
(33.80)
- William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:09
Gren 6, 400m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap 383 4:52.10
50m: 31.68
100m: 1:07.30
(35.62)
150m: 1:44.16
(36.86)
200m: 2:21.12
(36.96)
250m: 2:58.65
(37.53)
300m: 3:36.69
(38.04)
350m: 4:14.88
(38.19)
400m: 4:52.10
(37.22)
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap 355 4:59.51 +7.41
50m: 32.84
100m: 1:09.92
(37.08)
150m: 1:47.79
(37.87)
200m: 2:25.56
(37.77)
250m: 3:04.20
(38.64)
300m: 3:42.48
(38.28)
350m: 4:21.20
(38.72)
400m: 4:59.51
(38.31)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:09
2022-02-26 13:58:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 7, 100m Medley Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap 639 1:05.59
50m: 29.69
100m: 1:05.59
(35.90)
2 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 497 1:11.34 +5.75
50m: 32.58
100m: 1:11.34
(38.76)
3 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 453 1:13.53 +7.94
50m: 35.23
100m: 1:13.53
(38.30)
4 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap 448 1:13.82 +8.23
50m: 32.97
100m: 1:13.82
(40.85)
5 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 446 1:13.91 +8.32
50m: 35.32
100m: 1:13.91
(38.59)
6 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim 409 1:16.09 +10.50
50m: 35.23
100m: 1:16.09
(40.86)
7 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb 370 1:18.67 +13.08
50m: 35.07
100m: 1:18.67
(43.60)
8 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap 367 1:18.87 +13.28
50m: 37.28
100m: 1:18.87
(41.59)
9 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap 358 1:19.58 +13.99
50m: 37.10
100m: 1:19.58
(42.48)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:14
Gren 7, 100m Medley Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb 302 1:24.14
50m: 38.30
100m: 1:24.14
(45.84)
2 Ida Öberg 2008 Luleå Simsällskap 275 1:26.81 +2.67
50m: 40.96
100m: 1:26.81
(45.85)
3 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 271 1:27.28 +3.14
50m: 39.75
100m: 1:27.28
(47.53)
4 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 262 1:28.28 +4.14
50m: 40.92
100m: 1:28.28
(47.36)
5 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap 226 1:32.73 +8.59
50m: 44.21
100m: 1:32.73
(48.52)
6 Leia Horn 2008 Luleå Simsällskap 181 1:39.73 +15.59
50m: 44.61
100m: 1:39.73
(55.12)
7 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim 155 1:45.08 +20.94
50m: 46.46
100m: 1:45.08
(58.62)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:14
Gren 7, 100m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap 410 1:16.01
50m: 35.01
100m: 1:16.01
(41.00)
2 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 356 1:19.67 +3.66
50m: 36.03
100m: 1:19.67
(43.64)
3 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 292 1:25.14 +9.13
50m: 39.38
100m: 1:25.14
(45.76)
4 Maja Gillerstedt 2009 Skellefteå Simklubb 269 1:27.50 +11.49
50m: 41.75
100m: 1:27.50
(45.75)
5 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 258 1:28.67 +12.66
50m: 39.95
100m: 1:28.67
(48.72)
6 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 249 1:29.72 +13.71
50m: 40.46
100m: 1:29.72
(49.26)
7 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 234 1:31.70 +15.69
50m: 44.83
100m: 1:31.70
(46.87)
8 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap 227 1:32.53 +16.52
50m: 45.12
100m: 1:32.53
(47.41)
9 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim 226 1:32.72 +16.71
50m: 42.79
100m: 1:32.72
(49.93)
10 Felicia Mäki 2009 Luleå Simsällskap 163 1:43.29 +27.28
50m: 48.51
100m: 1:43.29
(54.78)
11 Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb 133 1:50.47 +34.46
50m: 53.83
100m: 1:50.47
(56.64)
12 Enya Romedahl 2010 Piteå Sim 128 1:51.84 +35.83
50m: 51.58
100m: 1:51.84
(1:00.26)
- Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:14
Gren 7, 100m Medley Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ewy Öström 2011 Skellefteå Simklubb 187 1:38.80
50m: 47.31
100m: 1:38.80
(51.49)
2 Ellen Stridsman 2011 Luleå Simsällskap 134 1:50.36 +11.56
50m: 52.10
100m: 1:50.36
(58.26)
- Elsa Taavo 2011 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:14
2022-02-26 13:46:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 8, 100m Medley Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir 385 1:07.72
50m: 30.98
100m: 1:07.72
(36.74)
2 Elias Alm 2003 Luleå Simsällskap 168 1:29.15 +21.43
50m: 39.59
100m: 1:29.15
(49.56)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:50
Gren 8, 100m Medley Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap 230 1:20.33
50m: 36.70
100m: 1:20.33
(43.63)
2 Johannes Persson 2008 Piteå Sim 179 1:27.30 +6.97
50m: 41.01
100m: 1:27.30
(46.29)
3 Emanuel Hammerin 2008 Piteå Sim 160 1:30.60 +10.27
50m: 41.70
100m: 1:30.60
(48.90)
- Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap DSQ
- Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:50
Gren 8, 100m Medley Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mert Güngör 2009 Piteå Sim 294 1:14.11
50m: 34.04
100m: 1:14.11
(40.07)
2 Ege Güngör 2009 Piteå Sim 251 1:18.08 +3.97
50m: 36.17
100m: 1:18.08
(41.91)
3 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb 129 1:37.52 +23.41
50m: 42.02
100m: 1:37.52
(55.50)
4 Viktor Lindgren 2009 Burträsk Simpolare 86 1:51.35 +37.24
50m: 51.88
100m: 1:51.35
(59.47)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:50
Gren 8, 100m Medley Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim 129 1:37.49
50m: 44.42
100m: 1:37.49
(53.07)
- Assar Borgström 2011 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 13:38:50
2022-02-26 13:46:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap 525 1:07.66
50m: 31.45
100m: 1:07.66
(36.21)
2 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir 508 1:08.43 +0.77
50m: 32.02
100m: 1:08.43
(36.41)
3 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 461 1:10.68 +3.02
50m: 33.50
100m: 1:10.68
(37.18)
4 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb 384 1:15.08 +7.42
50m: 34.89
100m: 1:15.08
(40.19)
5 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb 344 1:17.92 +10.26
50m: 34.95
100m: 1:17.92
(42.97)
6 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 284 1:23.06 +15.40
50m: 37.47
100m: 1:23.06
(45.59)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:18
2022-02-26 13:46:24 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- William Lundmark 2004 Skellefteå Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:21
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap 295 1:11.74
50m: 32.38
100m: 1:11.74
(39.36)
2 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap 140 1:31.82 +20.08
50m: 39.30
100m: 1:31.82
(52.52)
Grenen officiell:  2022-02-26 13:39:21
2022-02-26 13:46:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 13, 50m Frisim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap 674 26.15
2 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap 573 27.60 +1.45
3 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap 551 27.96 +1.81
4 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 520 28.51 +2.36
5 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 499 28.90 +2.75
6 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 438 30.19 +4.04
7 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 424 30.52 +4.37
8 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir 418 30.66 +4.51
9 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap 413 30.77 +4.62
10 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap 406 30.96 +4.81
11 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb 374 31.80 +5.65
12 Emmy Åström 2005 Bureå Simsällskap 363 32.14 +5.99
13 Sara Norrblom 2005 Luleå Simsällskap 26 1:16.63 +50.48
Grenen officiell:  2022-02-26 15:31:26
Gren 13, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 357 32.30
2 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb 346 32.66 +0.36
3 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 341 32.82 +0.52
4 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap 296 34.37 +2.07
5 Ida Öberg 2008 Luleå Simsällskap 264 35.74 +3.44
6 Emmy Carstedt 2007 Burträsk Simpolare 205 38.84 +6.54
7 Leia Horn 2008 Luleå Simsällskap 204 38.89 +6.59
8 Miriam Hellström 2008 Piteå Sim 195 39.54 +7.24
9 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim 188 39.99 +7.69
Grenen officiell:  2022-02-26 15:31:26
Gren 13, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap 433 30.29
2 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 425 30.48 +0.19
3 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 386 31.47 +1.18
4 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 294 34.48 +4.19
5 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap 293 34.49 +4.20
6 Maja Gillerstedt 2009 Skellefteå Simklubb 292 34.55 +4.26
7 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim 290 34.63 +4.34
8 Lovina Bodén 2009 Skellefteå Simklubb 272 35.38 +5.09
9 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 263 35.76 +5.47
10 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 260 35.91 +5.62
11 Lena Johansson 2009 Luleå Simsällskap 237 37.03 +6.74
12 Felicia Mäki 2009 Luleå Simsällskap 224 37.75 +7.46
13 Margaretha Eliasson 2009 Luleå Simsällskap 200 39.19 +8.90
14 Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb 162 42.05 +11.76
15 Enya Romedahl 2010 Piteå Sim 150 43.11 +12.82
16 Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap 121 46.26 +15.97
17 Daniela Milieva Evseeva 2009 Luleå Simsällskap 78 53.63 +23.34
Grenen officiell:  2022-02-26 15:31:26
Gren 13, 50m Frisim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ewy Öström 2011 Skellefteå Simklubb 204 38.92
2 Elsa Taavo 2011 Luleå Simsällskap 112 47.51 +8.59
3 Melina Lindgren 2011 Burträsk Simpolare 103 48.91 +9.99
4 Milla Palmgren 2011 Luleå Simsällskap 87 51.69 +12.77
5 Helmi Rizzo 2012 Luleå Simsällskap 69 55.81 +16.89
Grenen officiell:  2022-02-26 15:31:26
Gren 13, 50m Frisim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sally Vidman 2013 Luleå Simsällskap 104 48.64
2 Ida Lundberg 2013 Luleå Simsällskap 65 56.93 +8.29
3 Moa Carlenius 2013 Luleå Simsällskap 44 1:04.57 +15.93
4 Sigrid Hellström 2013 Piteå Sim 29 1:13.95 +25.31
Grenen officiell:  2022-02-26 15:31:26
2022-02-26 15:32:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 14, 50m Frisim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir 452 26.25
2 Isak Olsson 2002 Bureå Simsällskap 445 26.40 +0.15
3 Elias Alm 2003 Luleå Simsällskap 236 32.62 +6.37
4 Hampus Andersson 2002 Luleå Simsällskap 105 42.64 +16.39
Grenen officiell:  2022-02-26 15:50:41
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap 317 29.55
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap 301 30.07 +0.52
3 Johannes Persson 2008 Piteå Sim 255 31.77 +2.22
4 Emanuel Hammerin 2008 Piteå Sim 216 33.55 +4.00
5 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap 209 33.96 +4.41
6 Emil Eriksson 2007 Luleå Simsällskap 187 35.20 +5.65
7 Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare 146 38.26 +8.71
8 Caesar Törnberg 2008 Luleå Simsällskap 118 40.99 +11.44
Grenen officiell:  2022-02-26 15:50:41
Gren 14, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mert Güngör 2009 Piteå Sim 332 29.10
2 Ege Güngör 2009 Piteå Sim 305 29.93 +0.83
3 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb 216 33.55 +4.45
4 Elias Åström 2009 Luleå Simsällskap 142 38.56 +9.46
5 Jack Winblad 2010 Luleå Simsällskap 136 39.16 +10.06
6 Viktor Lindgren 2009 Burträsk Simpolare 100 43.38 +14.28
7 Victor Kooy 2010 Luleå Simsällskap 52 53.91 +24.81
8 Arvid Axheim 2010 Luleå Simsällskap 38 59.59 +30.49
Grenen officiell:  2022-02-26 15:50:41
Gren 14, 50m Frisim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Assar Borgström 2011 Luleå Simsällskap 123 40.48
2 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim 120 40.86 +0.38
3 Olle Berglund 2011 Piteå Sim 76 47.58 +7.10
Grenen officiell:  2022-02-26 15:50:41
2022-02-26 15:50:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 17, 200m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Wendén 2002 Bureå Simsällskap 367 2:46.01
50m: 38.62
100m: 1:20.67
(42.05)
150m: 2:04.56
(43.89)
200m: 2:46.01
(41.45)
Grenen officiell:  2022-02-26 15:54:10
Gren 17, 200m Ryggsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb 522 2:27.71
50m: 35.22
100m: 1:12.66
(37.44)
150m: 1:50.94
(38.28)
200m: 2:27.71
(36.77)
2 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap 184 3:28.86 +1:01.15
50m: 1:40.31
100m: 2:35.46
(55.15)
150m: 3:28.86
(53.40)
Grenen officiell:  2022-02-26 15:54:10
Gren 17, 200m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap 344 2:49.62
50m: 39.11
100m: 1:22.65
(43.54)
150m: 2:06.36
(43.71)
200m: 2:49.62
(43.26)
Grenen officiell:  2022-02-26 15:54:10
2022-02-26 15:54:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap 289 2:39.72
50m: 36.29
100m: 1:16.77
(40.48)
150m: 1:59.46
(42.69)
200m: 2:39.72
(40.26)
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap 250 2:47.64 +7.92
50m: 39.64
100m: 1:21.27
(41.63)
150m: 2:04.45
(43.18)
200m: 2:47.64
(43.19)
3 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap 212 2:57.00 +17.28
50m: 38.77
100m: 1:23.85
(45.08)
150m: 2:10.34
(46.49)
200m: 2:57.00
(46.66)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:02:10
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Assar Borgström 2011 Luleå Simsällskap 101 3:46.46
50m: 55.21
100m: 1:54.20
(58.99)
150m: 3:46.46
(1:52.26)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:02:10
2022-02-26 16:02:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Lindqvist 2005 Luleå Simsällskap 659 1:11.65
50m: 33.51
100m: 1:11.65
(38.14)
2 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 480 1:19.60 +7.95
50m: 37.84
100m: 1:19.60
(41.76)
3 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 427 1:22.77 +11.12
50m: 39.26
100m: 1:22.77
(43.51)
4 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 411 1:23.85 +12.20
50m: 39.33
100m: 1:23.85
(44.52)
5 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir 389 1:25.42 +13.77
50m: 40.08
100m: 1:25.42
(45.34)
6 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap 347 1:28.69 +17.04
50m: 41.66
100m: 1:28.69
(47.03)
7 Linnea Larsson 2006 Skellefteå Simklubb 305 1:32.55 +20.90
50m: 43.02
100m: 1:32.55
(49.53)
8 Emmy Åström 2005 Bureå Simsällskap 277 1:35.63 +23.98
50m: 44.26
100m: 1:35.63
(51.37)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:19:27
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Öberg 2008 Luleå Simsällskap 325 1:30.66
50m: 42.63
100m: 1:30.66
(48.03)
2 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 243 1:39.93 +9.27
50m: 46.46
100m: 1:39.93
(53.47)
3 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 212 1:44.47 +13.81
50m: 49.23
100m: 1:44.47
(55.24)
4 Leia Horn 2008 Luleå Simsällskap 198 1:46.91 +16.25
50m: 50.97
100m: 1:46.91
(55.94)
5 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim 128 2:03.52 +32.86
50m: 56.72
100m: 2:03.52
(1:06.80)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:19:27
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 318 1:31.27
50m: 42.49
100m: 1:31.27
(48.78)
2 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 294 1:33.68 +2.41
50m: 43.89
100m: 1:33.68
(49.79)
3 Maja Gillerstedt 2009 Skellefteå Simklubb 271 1:36.28 +5.01
50m: 45.20
100m: 1:36.28
(51.08)
4 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 254 1:38.39 +7.12
50m: 46.48
100m: 1:38.39
(51.91)
5 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap 232 1:41.45 +10.18
50m: 47.11
100m: 1:41.45
(54.34)
6 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim 227 1:42.20 +10.93
50m: 47.37
100m: 1:42.20
(54.83)
7 Lovina Bodén 2009 Skellefteå Simklubb 216 1:43.88 +12.61
50m: 48.47
100m: 1:43.88
(55.41)
8 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 212 1:44.53 +13.26
50m: 48.43
100m: 1:44.53
(56.10)
9 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 197 1:47.03 +15.76
50m: 50.10
100m: 1:47.03
(56.93)
10 Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap 176 1:51.12 +19.85
50m: 53.31
100m: 1:51.12
(57.81)
11 Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb 167 1:53.17 +21.90
50m: 53.95
100m: 1:53.17
(59.22)
12 Margaretha Eliasson 2009 Luleå Simsällskap 164 1:53.89 +22.62
50m: 52.94
100m: 1:53.89
(1:00.95)
13 Felicia Mäki 2009 Luleå Simsällskap 158 1:55.27 +24.00
50m: 52.19
100m: 1:55.27
(1:03.08)
14 Enya Romedahl 2010 Piteå Sim 107 2:11.25 +39.98
50m: 1:01.41
100m: 2:11.25
(1:09.84)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:19:27
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ewy Öström 2011 Skellefteå Simklubb 188 1:48.77
50m: 51.16
100m: 1:48.77
(57.61)
2 Ellen Stridsman 2011 Luleå Simsällskap 176 1:51.24 +2.47
50m: 53.73
100m: 1:51.24
(57.51)
3 Elsa Taavo 2011 Luleå Simsällskap 151 1:57.07 +8.30
50m: 54.97
100m: 1:57.07
(1:02.10)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:19:27
2022-02-26 16:19:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir 291 1:23.43
50m: 38.65
100m: 1:23.43
(44.78)
2 Elias Alm 2003 Luleå Simsällskap 136 1:47.40 +23.97
50m: 47.87
100m: 1:47.40
(59.53)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:31:48
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap 369 1:17.14
50m: 35.95
100m: 1:17.14
(41.19)
2 Emanuel Hammerin 2008 Piteå Sim 195 1:35.38 +18.24
50m: 43.56
100m: 1:35.38
(51.82)
3 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap 178 1:38.32 +21.18
50m: 45.40
100m: 1:38.32
(52.92)
4 Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare 120 1:52.19 +35.05
50m: 51.76
100m: 1:52.19
(1:00.43)
Grenen officiell:  2022-02-26 16:31:48
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ege Güngör 2009 Piteå Sim 259 1:26.71
50m: 39.77
100m: 1:26.71
(46.94)
2 Mert Güngör 2009 Piteå Sim 232 1:30.02 +3.31
50m: 41.45
100m: 1:30.02
(48.57)
3 Viktor Lindgren 2009 Burträsk Simpolare 66 2:16.81 +50.10
50m: 1:02.47
100m: 2:16.81
(1:14.34)
4 Arvid Axheim 2010 Luleå Simsällskap 53 2:26.54 +59.83
50m: 1:09.88
100m: 2:26.54
(1:16.66)
- Jack Winblad 2010 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 16:31:48
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim 110 1:55.41
50m: 53.07
100m: 1:55.41
(1:02.34)
- Assar Borgström 2011 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-02-26 16:31:48
2022-02-26 16:32:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Luleå Simsällskap
Document
Resultat
Februari-racet 2022
Plats: Pontus badet Arrangör: Luleå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 feb 2022 till den 27 feb 2022
Gren 23, 800m Frisim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir 545 9:46.82
50m: 34.28
100m: 1:11.25
(36.97)
150m: 1:48.52
(37.27)
200m: 2:25.65
(37.13)
250m: 3:01.96
(36.31)
300m: 3:38.59
(36.63)
350m: 4:15.30
(36.71)
400m: 4:52.02
(36.72)
450m: 5:28.64
(36.62)
500m: 6:05.35
(36.71)
550m: 6:42.39
(37.04)
600m: 7:20.01
(37.62)
650m: 7:57.18
(37.17)
700m: 8:34.70
(37.52)
750m: 9:11.23
(36.53)
800m: 9:46.82
(35.59)
2 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap 524 9:54.39 +7.57
50m: 33.02
100m: 1:09.47
(36.45)
150m: 1:46.76
(37.29)
200m: 2:24.19
(37.43)
250m: 3:01.66
(37.47)
300m: 3:39.17
(37.51)
350m: 4:16.87
(37.70)
400m: 4:54.38
(37.51)
450m: 5:32.01
(37.63)
500m: 6:09.52
(37.51)
550m: 6:47.51
(37.99)
600m: 7:25.59
(38.08)
650m: 8:03.71
(38.12)
700m: 8:41.90
(38.19)
750m: 9:19.68
(37.78)
800m: 9:54.39
(34.71)
3 Cajsa Waller 2005 Skellefteå Simklubb 466 10:18.06 +31.24
50m: 34.53
100m: 1:11.79
(37.26)
150m: 1:50.25
(38.46)
200m: 2:27.51
(37.26)
250m: 3:06.77
(39.26)
300m: 3:46.92
(40.15)
350m: 4:27.08
(40.16)
400m: 5:06.71
(39.63)
450m: 5:46.89
(40.18)
500m: 6:26.59
(39.70)
550m: 7:05.58
(38.99)
600m: 7:45.57
(39.99)
650m: 8:24.19
(38.62)
700m: 9:03.25
(39.06)
750m: 9:42.21
(38.96)
800m: 10:18.06
(35.85)
4 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 458 10:21.68 +34.86
50m: 34.65
100m: 1:12.81
(38.16)
150m: 1:51.98
(39.17)
200m: 2:31.44
(39.46)
250m: 3:11.24
(39.80)
300m: 3:50.75
(39.51)
350m: 4:30.57
(39.82)
400m: 5:10.20
(39.63)
450m: 5:49.54
(39.34)
500m: 6:28.27
(38.73)
550m: 7:07.79
(39.52)