Resultater for Oulun Uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2. jakso sunnuntai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 02 2022 - 26 02 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.75 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aukusti Partinen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:30.42 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:33.41 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.30 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:34.50 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michail Angelos Karagiannis |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:36.30 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.03 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:39.25 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:02.63 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.46 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:05.22 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:07.51 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.83 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:07.92 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.98 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iivari Kautiainen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:11.48 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.16 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.74 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.13 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:14.14 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:18.08 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.15 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.92 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.27 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.65 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.29 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaj Jonatan Jakobsson |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:27.54 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:29.70 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.47 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Lopatin |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:55.59 |
+53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
Lähdössä vapaauintia |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Butterfly Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
59.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.22 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Korpilähde |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
59.36 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.56 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.20 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Juntunen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.96 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.04 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.13 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:02.16 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:02.20 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:03.96 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:05.46 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.02 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.76 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niko Savilakso |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.90 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:37.83 |
+38.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:40.25 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 27.2.2022 12.10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-02-2022 12.10.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|