Tulokset SB Cup 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 19-100 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
28.22 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
28.77 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.38 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.39 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:13:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
29.29 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sylvester Wichmann Meisner |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
32.00 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Hass |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
34.03 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:13:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
30.23 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
30.67 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Nielsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
31.08 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.21 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.48 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
39.60 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:13:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.65 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Svenningsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
42.00 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
50.36 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
50.43 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
58.81 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:11.82 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:13:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
49.81 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:13:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:14.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|