Resultater for Vendsyssel Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
137 |
39.06 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
126 |
40.17 |
+1.11 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
115 |
41.36 |
+2.30 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej berøring 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
322 |
29.41 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
319 |
29.50 |
+0.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
239 |
32.45 |
+3.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
231 |
32.83 |
+3.42 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
231 |
32.85 |
+3.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
222 |
33.29 |
+3.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
199 |
34.48 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
182 |
35.55 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
180 |
35.68 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
174 |
36.07 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
170 |
36.37 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
139 |
38.89 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
130 |
39.74 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
477 |
25.79 |
|
|
|
QB |
VEND J1 H |
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
465 |
26.01 |
+0.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
411 |
27.10 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
398 |
27.40 |
+1.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
375 |
27.94 |
+2.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
374 |
27.96 |
+2.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
360 |
28.32 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
353 |
28.50 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
311 |
29.73 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
305 |
29.93 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
207 |
34.08 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
568 |
24.33 |
|
|
|
QA |
VEND SEN H |
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
554 |
24.54 |
+0.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.98 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
461 |
26.09 |
+1.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.13 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
430 |
26.70 |
+2.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
332 |
29.11 |
+4.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
273 |
31.04 |
+6.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
263 |
31.45 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|