2023-01-27   06:32:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 [50 m], Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 2
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 5, 400m Medley Damer A-E 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås +0.67 6:52.18
50m: 44.81
100m: 1:40.96
(56.15)
150m: 2:34.46
(53.50)
200m: 3:27.70
(53.24)
250m: 4:26.39
(58.69)
300m: 5:23.48
(57.09)
350m: 6:10.37
(46.89)
400m: 6:52.18
(41.81)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:46:29
Gren 5, 400m Medley Damer A-E 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.77 5:37.64
50m: 35.88
100m: 1:21.66
(45.78)
150m: 2:04.44
(42.78)
200m: 2:45.45
(41.01)
250m: 3:32.83
(47.38)
300m: 4:20.59
(47.76)
350m: 4:59.70
(39.11)
400m: 5:37.64
(37.94)
2 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen +0.57 5:37.85 +0.21
50m: 33.56
100m: 1:15.27
(41.71)
150m: 1:59.85
(44.58)
200m: 2:43.09
(43.24)
250m: 3:29.75
(46.66)
300m: 4:19.59
(49.84)
350m: 5:00.04
(40.45)
400m: 5:37.85
(37.81)
3 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.62 5:42.81 +5.17
50m: 34.66
100m: 1:16.33
(41.67)
150m: 2:03.23
(46.90)
200m: 2:49.09
(45.86)
250m: 3:33.91
(44.82)
300m: 4:20.84
(46.93)
350m: 5:03.27
(42.43)
400m: 5:42.81
(39.54)
4 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg +0.63 5:48.56 +10.92
50m: 36.34
100m: 1:19.81
(43.47)
150m: 2:04.37
(44.56)
200m: 2:47.85
(43.48)
250m: 3:40.99
(53.14)
300m: 4:32.77
(51.78)
350m: 5:11.39
(38.62)
400m: 5:48.56
(37.17)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:46:29
Gren 5, 400m Medley Damer A-E 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.67 5:34.17
50m: 35.63
100m: 1:19.37
(43.74)
150m: 2:03.77
(44.40)
200m: 2:46.12
(42.35)
250m: 3:33.51
(47.39)
300m: 4:20.96
(47.45)
350m: 4:58.97
(38.01)
400m: 5:34.17
(35.20)
2 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.73 5:46.67 +12.50
50m: 37.73
100m: 1:23.30
(45.57)
150m: 2:07.11
(43.81)
200m: 2:50.71
(43.60)
250m: 3:38.88
(48.17)
300m: 4:28.50
(49.62)
350m: 5:07.99
(39.49)
400m: 5:46.67
(38.68)
3 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 6:01.24 +27.07
50m: 37.18
100m: 1:22.52
(45.34)
150m: 2:10.23
(47.71)
200m: 2:57.08
(46.85)
250m: 3:47.31
(50.23)
300m: 4:39.36
(52.05)
350m: 5:20.87
(41.51)
400m: 6:01.24
(40.37)
4 Ida Osterman 2007 Kungälvs Simsällskap +0.68 6:05.94 +31.77
50m: 40.68
100m: 1:31.24
(50.56)
150m: 2:19.39
(48.15)
200m: 3:05.32
(45.93)
250m: 3:57.75
(52.43)
300m: 4:49.16
(51.41)
350m: 5:28.63
(39.47)
400m: 6:05.94
(37.31)
5 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.79 6:06.54 +32.37
50m: 38.35
100m: 1:27.35
(49.00)
150m: 2:17.54
(50.19)
200m: 3:06.86
(49.32)
250m: 3:57.49
(50.63)
300m: 4:49.03
(51.54)
350m: 5:30.20
(41.17)
400m: 6:06.54
(36.34)
6 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund 6:12.99 +38.82
50m: 40.62
100m: 1:26.96
(46.34)
150m: 2:11.76
(44.80)
200m: 2:56.88
(45.12)
250m: 3:52.36
(55.48)
300m: 4:48.15
(55.79)
350m: 5:30.65
(42.50)
400m: 6:12.99
(42.34)
7 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim +0.80 6:17.79 +43.62
50m: 41.18
100m: 1:30.97
(49.79)
150m: 2:22.05
(51.08)
200m: 3:11.85
(49.80)
250m: 4:03.42
(51.57)
300m: 4:55.42
(52.00)
350m: 5:37.71
(42.29)
400m: 6:17.79
(40.08)
8 Maja Nordelöf 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.83 6:33.89 +59.72
50m: 41.92
100m: 1:34.25
(52.33)
150m: 2:24.28
(50.03)
200m: 3:11.66
(47.38)
250m: 4:04.37
(52.71)
300m: 4:59.25
(54.88)
350m: 5:48.59
(49.34)
400m: 6:33.89
(45.30)
9 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.86 6:37.24 +1:03.07
50m: 42.70
100m: 1:34.51
(51.81)
150m: 2:27.24
(52.73)
200m: 3:20.80
(53.56)
250m: 4:12.81
(52.01)
300m: 5:06.74
(53.93)
350m: 5:53.63
(46.89)
400m: 6:37.24
(43.61)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:46:29
Gren 5, 400m Medley Damer A-E 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aisling O`Connell 2008 Göteborg Sim +0.52 5:58.73
50m: 39.32
100m: 1:25.79
(46.47)
150m: 2:09.88
(44.09)
200m: 2:52.92
(43.04)
250m: 3:45.19
(52.27)
300m: 4:38.32
(53.13)
350m: 5:19.35
(41.03)
400m: 5:58.73
(39.38)
2 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund +0.61 6:01.53 +2.80
50m: 38.55
100m: 1:23.54
(44.99)
150m: 2:11.91
(48.37)
200m: 2:58.54
(46.63)
250m: 3:49.87
(51.33)
300m: 4:40.32
(50.45)
350m: 5:22.03
(41.71)
400m: 6:01.53
(39.50)
3 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap +0.67 6:21.01 +22.28
50m: 40.95
100m: 1:35.46
(54.51)
150m: 2:24.50
(49.04)
200m: 3:12.76
(48.26)
250m: 4:05.35
(52.59)
300m: 4:55.53
(50.18)
350m: 5:39.06
(43.53)
400m: 6:21.01
(41.95)
4 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg +0.54 6:28.03 +29.30
50m: 42.43
100m: 1:33.55
(51.12)
150m: 2:23.65
(50.10)
200m: 3:09.72
(46.07)
250m: 4:07.22
(57.50)
300m: 5:03.36
(56.14)
350m: 5:46.49
(43.13)
400m: 6:28.03
(41.54)
5 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim +0.43 6:29.64 +30.91
50m: 39.29
100m: 1:29.96
(50.67)
150m: 2:20.09
(50.13)
200m: 3:07.56
(47.47)
250m: 4:07.05
(59.49)
300m: 5:05.96
(58.91)
400m: 6:29.64
(6:29.64)
6 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 6:36.03 +37.30
50m: 41.07
100m: 1:33.32
(52.25)
150m: 2:22.11
(48.79)
200m: 3:09.83
(47.72)
250m: 4:04.89
(55.06)
300m: 4:59.95
(55.06)
350m: 5:48.37
(48.42)
400m: 6:36.03
(47.66)
7 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim +0.72 6:53.07 +54.34
50m: 43.66
100m: 1:37.50
(53.84)
150m: 2:35.53
(58.03)
200m: 3:32.02
(56.49)
250m: 4:21.75
(49.73)
300m: 5:12.97
(51.22)
350m: 6:03.35
(50.38)
400m: 6:53.07
(49.72)
- Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:46:29
2022-03-12 11:46:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner