2022-11-30   02:46:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 [50 m], Varberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 2
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A-E 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg +0.61 1:03.84
50m: 29.03
100m: 1:03.84
(34.81)
2 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.64 1:03.98 +0.14
50m: 30.53
100m: 1:03.98
(33.45)
3 Oliver Andersson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.63 1:05.74 +1.90
50m: 30.55
100m: 1:05.74
(35.19)
4 Albert Vestergren Lindroth 2005 Göteborg Sim +0.74 1:07.29 +3.45
50m: 30.76
100m: 1:07.29
(36.53)
5 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen +0.69 1:08.53 +4.69
50m: 30.77
100m: 1:08.53
(37.76)
6 Bence Barnabás Márkus 2005 Simklubben Laxen +0.68 1:10.58 +6.74
50m: 31.72
100m: 1:10.58
(38.86)
7 Alexander Nilsson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 1:11.73 +7.89
50m: 32.30
100m: 1:11.73
(39.43)
8 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 +0.53 1:11.85 +8.01
50m: 32.99
100m: 1:11.85
(38.86)
9 Petter Lundberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.64 1:12.67 +8.83
50m: 32.71
100m: 1:12.67
(39.96)
10 Jakob Simonsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.62 1:13.02 +9.18
50m: 31.70
100m: 1:13.02
(41.32)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:14:18
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A-E 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen +0.67 1:03.58
50m: 29.47
100m: 1:03.58
(34.11)
2 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap +0.60 1:05.86 +2.28
50m: 30.92
100m: 1:05.86
(34.94)
3 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen +0.62 1:06.24 +2.66
50m: 30.72
100m: 1:06.24
(35.52)
4 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen +0.52 1:07.05 +3.47
50m: 30.77
100m: 1:07.05
(36.28)
5 Måns Bengtsson 2006 Föreningen Varbergs Sim +0.72 1:08.24 +4.66
50m: 31.67
100m: 1:08.24
(36.57)
6 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.81 1:10.22 +6.64
50m: 31.59
100m: 1:10.22
(38.63)
7 Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap +0.68 1:10.34 +6.76
50m: 31.59
100m: 1:10.34
(38.75)
8 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim +0.55 1:16.40 +12.82
50m: 34.43
100m: 1:16.40
(41.97)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:14:18
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A-E 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen +0.52 1:04.48
50m: 29.65
100m: 1:04.48
(34.83)
2 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.66 1:04.81 +0.33
50m: 28.93
100m: 1:04.81
(35.88)
3 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen +0.69 1:05.85 +1.37
50m: 31.38
100m: 1:05.85
(34.47)
4 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 1:06.48 +2.00
50m: 30.74
100m: 1:06.48
(35.74)
5 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.78 1:08.12 +3.64
50m: 31.41
100m: 1:08.12
(36.71)
6 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.62 1:08.70 +4.22
50m: 32.01
100m: 1:08.70
(36.69)
7 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap +0.65 1:09.20 +4.72
50m: 31.55
100m: 1:09.20
(37.65)
8 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.57 1:09.35 +4.87
50m: 31.53
100m: 1:09.35
(37.82)
9 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen +0.64 1:09.43 +4.95
50m: 31.36
100m: 1:09.43
(38.07)
10 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.51 1:09.53 +5.05
50m: 31.77
100m: 1:09.53
(37.76)
11 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.45 1:13.57 +9.09
50m: 33.27
100m: 1:13.57
(40.30)
12 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen +0.50 1:15.51 +11.03
50m: 35.08
100m: 1:15.51
(40.43)
13 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.77 1:15.84 +11.36
50m: 35.29
100m: 1:15.84
(40.55)
14 Kevin Hallgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.69 1:16.64 +12.16
50m: 32.75
100m: 1:16.64
(43.89)
15 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 +0.66 1:17.53 +13.05
50m: 35.13
100m: 1:17.53
(42.40)
16 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen +0.58 1:20.86 +16.38
50m: 36.54
100m: 1:20.86
(44.32)
17 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 1:21.66 +17.18
50m: 36.83
100m: 1:21.66
(44.83)
18 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg +0.58 1:28.28 +23.80
50m: 37.53
100m: 1:28.28
(50.75)
19 Lucas Ottosson 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.75 1:28.88 +24.40
50m: 41.83
100m: 1:28.88
(47.05)
- Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 +0.42 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:14:18
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A-E 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Hansson 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.62 1:06.37
50m: 32.54
100m: 1:06.37
(33.83)
2 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund +0.56 1:11.20 +4.83
50m: 31.51
100m: 1:11.20
(39.69)
3 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap +0.49 1:14.75 +8.38
50m: 34.27
100m: 1:14.75
(40.48)
4 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.52 1:16.77 +10.40
50m: 34.08
100m: 1:16.77
(42.69)
5 Hugo Svensson 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.68 1:16.83 +10.46
50m: 35.65
100m: 1:16.83
(41.18)
6 Victor Elfving 2008 Varabygdens Simsällskap +0.67 1:21.67 +15.30
50m: 37.18
100m: 1:21.67
(44.49)
7 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen +0.55 1:21.98 +15.61
50m: 36.64
100m: 1:21.98
(45.34)
8 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 +0.53 1:25.84 +19.47
50m: 38.49
100m: 1:25.84
(47.35)
9 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim +0.63 1:28.27 +21.90
50m: 40.10
100m: 1:28.27
(48.17)
=10 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 +0.70 1:32.52 +26.15
50m: 38.06
100m: 1:32.52
(54.46)
=10 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim +0.59 1:32.52 +26.15
50m: 38.90
100m: 1:32.52
(53.62)
12 Hakob Hakopian 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.65 1:35.40 +29.03
50m: 42.13
100m: 1:35.40
(53.27)
- Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:14:18
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A-E 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb +0.44 1:11.82
50m: 33.11
100m: 1:11.82
(38.71)
2 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim +0.59 1:22.01 +10.19
50m: 36.14
100m: 1:22.01
(45.87)
3 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.63 1:24.77 +12.95
50m: 38.16
100m: 1:24.77
(46.61)
4 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen +0.54 1:27.25 +15.43
50m: 39.71
100m: 1:27.25
(47.54)
5 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim +0.69 1:28.09 +16.27
50m: 38.90
100m: 1:28.09
(49.19)
6 Vincent Stenroos 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.64 1:28.14 +16.32
50m: 37.18
100m: 1:28.14
(50.96)
7 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg 1:35.24 +23.42
50m: 43.75
100m: 1:35.24
(51.49)
8 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.65 1:36.79 +24.97
50m: 41.37
100m: 1:36.79
(55.42)
- Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen DSQ
- Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim +0.58 DSQ
- Nils Olsson 2009 Göteborg Sim +0.59 DSQ
- Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:14:18
2022-03-12 10:14:25 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner