Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
319 |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stasys Grigas |
1941 |
Torpedos |
|
188 |
1:12.19 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Per Hemmer |
1957 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
530 |
40.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
|
526 |
40.26 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Herlev Svømning |
|
464 |
41.97 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flemming Nielsen |
1954 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
427 |
43.15 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
|
308 |
48.08 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.19 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
607 |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Kruse Byron |
1960 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
529 |
38.95 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Steffen Lochmann |
1959 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
458 |
40.85 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
Vejle Svømmeklub |
|
443 |
41.32 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
543 |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten Pedersen |
1964 |
Swim Team Odense |
|
390 |
39.98 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
320 |
42.70 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Bøgehus Pedersen |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
383 |
40.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim Allerød |
|
744 |
31.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Byrialsen |
1977 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
631 |
33.40 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Højbjerg Wanscher |
1977 |
Frem Odense |
|
461 |
37.08 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thomas Hansen |
1975 |
Swim Team Odense |
|
404 |
38.73 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub |
|
563 |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Rusin |
1982 |
Vest/Brøndby |
|
336 |
40.33 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
638 |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Paulsen |
1987 |
Hillerød Svømmeklub |
|
453 |
34.71 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michael Frischauf |
1983 |
Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
710 |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
670 |
30.53 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Sørensen |
1990 |
Glostrup Svømmeklub |
|
541 |
32.78 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Glebs Rjabovs |
1991 |
Sigma Swim Allerød |
|
497 |
33.72 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janus Meinert |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
775 |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
710 |
30.25 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
609 |
31.84 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Møhl |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
449 |
35.23 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Francesco Viero |
1995 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
392 |
36.86 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
1996 |
Vest/Brøndby |
|
359 |
37.96 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Roer Højgaard |
1994 |
Vest/Brøndby |
|
311 |
39.80 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Andersen |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:53.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|