2023-01-27   05:17:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 med Eskilstuna Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/3 Klockan 10.00 (Insim kl.09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Sprint
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 5, 400m Medley Damer Äldre Klass - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.77 548 5:25.45
50m: 32.72
100m: 1:11.79
(39.07)
150m: 1:55.79
(44.00)
200m: 2:39.38
(43.59)
250m: 3:26.53
(47.15)
300m: 4:14.29
(47.76)
350m: 4:50.54
(36.25)
400m: 5:25.45
(34.91)
2 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.85 467 5:43.28 +17.83
50m: 34.23
100m: 1:14.80
(40.57)
150m: 2:00.91
(46.11)
200m: 2:45.45
(44.54)
250m: 3:31.66
(46.21)
300m: 4:19.04
(47.38)
350m: 5:01.86
(42.82)
400m: 5:43.28
(41.42)
3 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.79 397 6:02.41 +36.96
50m: 34.27
100m: 1:15.85
(41.58)
150m: 2:04.32
(48.47)
200m: 2:50.15
(45.83)
250m: 3:44.78
(54.63)
300m: 4:38.31
(53.53)
350m: 5:20.46
(42.15)
400m: 6:02.41
(41.95)
Grenen officiell:  2022-03-12 12:15:22
Gren 5, 400m Medley Damer A - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians +0.93 472 5:42.07
50m: 33.92
100m: 1:13.48
(39.56)
150m: 1:58.57
(45.09)
200m: 2:42.29
(43.72)
250m: 3:32.67
(50.38)
300m: 4:22.32
(49.65)
350m: 5:03.50
(41.18)
400m: 5:42.07
(38.57)
2 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening +0.82 397 6:02.41 +20.34
50m: 37.02
100m: 1:24.12
(47.10)
150m: 2:10.36
(46.24)
200m: 2:54.76
(44.40)
250m: 3:47.51
(52.75)
300m: 4:39.63
(52.12)
350m: 5:21.81
(42.18)
400m: 6:02.41
(40.60)
3 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.73 381 6:07.16 +25.09
50m: 37.79
100m: 1:22.48
(44.69)
150m: 2:06.23
(43.75)
200m: 2:51.07
(44.84)
250m: 3:44.86
(53.79)
300m: 4:38.38
(53.52)
350m: 5:22.49
(44.11)
400m: 6:07.16
(44.67)
4 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap +0.81 291 6:41.51 +59.44
50m: 46.38
100m: 1:44.41
(58.03)
150m: 2:37.52
(53.11)
200m: 3:26.92
(49.40)
250m: 4:19.90
(52.98)
300m: 5:12.94
(53.04)
350m: 5:59.44
(46.50)
400m: 6:41.51
(42.07)
Grenen officiell:  2022-03-12 12:15:22
Gren 5, 400m Medley Damer B - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.62 467 5:43.09
50m: 36.14
100m: 1:20.94
(44.80)
150m: 2:06.11
(45.17)
200m: 2:49.62
(43.51)
250m: 3:38.13
(48.51)
300m: 4:27.36
(49.23)
350m: 5:06.67
(39.31)
400m: 5:43.09
(36.42)
2 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap +0.68 446 5:48.53 +5.44
50m: 37.36
100m: 1:23.12
(45.76)
150m: 2:09.55
(46.43)
200m: 2:54.31
(44.76)
250m: 3:41.36
(47.05)
300m: 4:29.56
(48.20)
350m: 5:10.51
(40.95)
400m: 5:48.53
(38.02)
3 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.55 347 6:19.01 +35.92
50m: 38.13
100m: 1:25.15
(47.02)
150m: 2:13.76
(48.61)
200m: 3:01.45
(47.69)
250m: 3:58.75
(57.30)
300m: 4:56.61
(57.86)
350m: 5:39.65
(43.04)
400m: 6:19.01
(39.36)
4 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.91 344 6:19.79 +36.70
50m: 41.62
100m: 1:32.84
(51.22)
150m: 2:21.96
(49.12)
200m: 3:09.01
(47.05)
250m: 3:59.81
(50.80)
300m: 4:51.86
(52.05)
350m: 5:37.06
(45.20)
400m: 6:19.79
(42.73)
- Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap +0.45 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 12:15:22
Gren 5, 400m Medley Damer C - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.58 494 5:36.92
100m: 1:16.37
(1:16.37)
200m: 2:43.37
(2:43.37)
300m: 4:19.39
(4:19.39)
400m: 5:36.92
(5:36.92)
2 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 411 5:58.10 +21.18
50m: 36.78
100m: 1:23.00
(46.22)
150m: 2:08.48
(45.48)
200m: 2:53.15
(44.67)
250m: 3:45.89
(52.74)
300m: 4:38.50
(52.61)
350m: 5:18.38
(39.88)
400m: 5:58.10
(39.72)
3 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.77 406 5:59.59 +22.67
50m: 40.03
100m: 1:33.06
(53.03)
150m: 2:19.36
(46.30)
200m: 3:03.59
(44.23)
250m: 3:52.41
(48.82)
300m: 4:41.55
(49.14)
350m: 5:21.40
(39.85)
400m: 5:59.59
(38.19)
4 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.77 393 6:03.63 +26.71
50m: 40.89
100m: 1:34.86
(53.97)
150m: 2:19.77
(44.91)
200m: 3:03.31
(43.54)
250m: 3:54.08
(50.77)
300m: 4:46.73
(52.65)
350m: 5:26.13
(39.40)
400m: 6:03.63
(37.50)
Grenen officiell:  2022-03-12 12:15:22
Gren 5, 400m Medley Damer D - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 415 5:56.97
50m: 37.53
100m: 1:22.64
(45.11)
150m: 2:06.37
(43.73)
200m: 2:50.30
(43.93)
250m: 3:41.92
(51.62)
300m: 4:33.50
(51.58)
350m: 5:15.44
(41.94)
400m: 5:56.97
(41.53)
2 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap 400 6:01.40 +4.43
50m: 38.36
100m: 1:26.19
(47.83)
150m: 2:14.18
(47.99)
200m: 2:59.87
(45.69)
250m: 3:52.92
(53.05)
300m: 4:46.82
(53.90)
350m: 5:26.71
(39.89)
400m: 6:01.40
(34.69)
3 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.79 351 6:17.34 +20.37
50m: 37.41
100m: 1:22.53
(45.12)
150m: 2:12.83
(50.30)
200m: 3:00.19
(47.36)
250m: 3:55.25
(55.06)
300m: 4:50.91
(55.66)
350m: 5:34.64
(43.73)
400m: 6:17.34
(42.70)
4 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.80 348 6:18.62 +21.65
50m: 37.64
100m: 1:24.57
(46.93)
150m: 2:15.59
(51.02)
200m: 3:03.71
(48.12)
250m: 3:56.55
(52.84)
300m: 4:51.45
(54.90)
350m: 5:37.11
(45.66)
400m: 6:18.62
(41.51)
5 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.63 303 6:36.54 +39.57
50m: 43.00
100m: 1:38.05
(55.05)
150m: 2:29.42
(51.37)
200m: 3:18.05
(48.63)
250m: 4:11.89
(53.84)
300m: 5:05.10
(53.21)
350m: 5:50.92
(45.82)
400m: 6:36.54
(45.62)
- Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.60 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 12:15:22
2022-03-12 12:25:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner