2022-11-30   02:00:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 med Eskilstuna Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/3 Klockan 10.00 (Insim kl.09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Sprint
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Äldre Klass - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.60 555 2:33.46
50m: 35.03
100m: 1:15.16
(40.13)
150m: 1:55.04
(39.88)
200m: 2:33.46
(38.42)
2 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.72 528 2:36.03 +2.57
50m: 34.97
100m: 1:14.80
(39.83)
150m: 1:55.82
(41.02)
200m: 2:36.03
(40.21)
3 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.71 508 2:38.03 +4.57
50m: 34.65
100m: 1:14.07
(39.42)
150m: 1:55.76
(41.69)
200m: 2:38.03
(42.27)
4 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.72 444 2:45.24 +11.78
50m: 38.79
100m: 1:20.20
(41.41)
150m: 2:03.70
(43.50)
200m: 2:45.24
(41.54)
5 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening +0.87 282 3:12.19 +38.73
50m: 40.44
100m: 1:28.58
(48.14)
150m: 2:21.11
(52.53)
200m: 3:12.19
(51.08)
6 Anton Daggert 1993 Örebro Simallians 210 3:32.15 +58.69 SB14
50m: 43.82
100m: 1:37.61
(53.79)
150m: 2:34.53
(56.92)
200m: 3:32.15
(57.62)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:54:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap 474 2:41.65
50m: 34.98
100m: 1:16.04
(41.06)
150m: 1:58.54
(42.50)
200m: 2:41.65
(43.11)
2 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening +0.71 356 2:57.80 +16.15
50m: 38.96
100m: 1:24.53
(45.57)
150m: 2:10.85
(46.32)
200m: 2:57.80
(46.95)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:54:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar B - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.73 624 2:27.56
50m: 33.02
100m: 1:10.52
(37.50)
150m: 1:48.66
(38.14)
200m: 2:27.56
(38.90)
2 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap +0.69 587 2:30.60 +3.04
50m: 32.95
100m: 1:11.61
(38.66)
150m: 1:50.96
(39.35)
200m: 2:30.60
(39.64)
3 Joel Weman 2006 Upsala Simsällskap +0.83 267 3:15.75 +48.19
50m: 42.57
100m: 1:30.90
(48.33)
150m: 2:22.87
(51.97)
200m: 3:15.75
(52.88)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:54:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar C - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.66 544 2:34.48
50m: 35.07
100m: 1:14.86
(39.79)
150m: 1:55.19
(40.33)
200m: 2:34.48
(39.29)
2 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb +0.67 384 2:53.49 +19.01
50m: 38.84
100m: 1:23.44
(44.60)
150m: 2:08.51
(45.07)
200m: 2:53.49
(44.98)
3 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 381 2:53.88 +19.40
50m: 38.87
100m: 1:24.16
(45.29)
150m: 2:10.04
(45.88)
200m: 2:53.88
(43.84)
4 Thomas Zhan 2007 Västerås Simsällskap +0.68 323 3:03.65 +29.17
50m: 41.18
100m: 1:27.85
(46.67)
150m: 2:16.21
(48.36)
200m: 3:03.65
(47.44)
5 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap 323 3:03.67 +29.19
50m: 38.96
100m: 1:24.34
(45.38)
150m: 2:13.57
(49.23)
200m: 3:03.67
(50.10)
6 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap +0.70 306 3:07.07 +32.59
50m: 39.12
100m: 1:28.02
(48.90)
150m: 2:19.51
(51.49)
200m: 3:07.07
(47.56)
7 Oliver Henriksson 2007 Strängnäs Simklubb +0.50 241 3:22.42 +47.94
50m: 43.98
100m: 1:36.75
(52.77)
150m: 2:31.45
(54.70)
200m: 3:22.42
(50.97)
8 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap +0.98 175 3:45.47 +1:10.99
50m: 50.87
100m: 1:48.88
(58.01)
150m: 2:48.21
(59.33)
200m: 3:45.47
(57.26)
- Olle Jansten 2007 Eskilstuna Simklubb +0.76 DSQ
- Aron Söderholm 2007 Ludvika Simsällskap +0.61 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:54:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar D - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap +0.68 399 2:51.27
50m: 39.71
100m: 1:24.16
(44.45)
150m: 2:08.29
(44.13)
200m: 2:51.27
(42.98)
2 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.75 327 3:02.95 +11.68
50m: 41.58
100m: 1:29.78
(48.20)
150m: 2:17.41
(47.63)
200m: 3:02.95
(45.54)
3 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena +0.72 318 3:04.63 +13.36
50m: 41.96
100m: 1:29.23
(47.27)
150m: 2:17.85
(48.62)
200m: 3:04.63
(46.78)
4 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.70 302 3:07.94 +16.67
50m: 41.26
100m: 1:30.11
(48.85)
150m: 2:20.38
(50.27)
200m: 3:07.94
(47.56)
5 Max Poppelier 2008 Eskilstuna Simklubb +0.65 279 3:12.91 +21.64
50m: 42.69
100m: 1:30.87
(48.18)
150m: 2:22.73
(51.86)
200m: 3:12.91
(50.18)
6 Noah Åkerberg 2008 Västerås Simsällskap +0.78 250 3:20.17 +28.90
50m: 45.55
100m: 1:37.16
(51.61)
150m: 2:31.42
(54.26)
200m: 3:20.17
(48.75)
7 Eddie Bergström 2008 Karlskoga Simförening +0.59 248 3:20.58 +29.31
50m: 42.81
100m: 1:33.06
(50.25)
150m: 2:26.55
(53.49)
200m: 3:20.58
(54.03)
- Viggo Scholz 2008 Strängnäs Simklubb +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:54:42
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar E - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap +0.57 311 3:06.10
50m: 43.51
100m: 1:33.03
(49.52)
150m: 2:20.64
(47.61)
200m: 3:06.10
(45.46)
2 Edvin Lindelöf 2009 Upsala Simsällskap +0.72 214 3:30.70 +24.60
50m: 45.71
100m: 1:40.18
(54.47)
150m: 2:36.07
(55.89)
200m: 3:30.70
(54.63)
3 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena +0.42 177 3:44.33 +38.23
50m: 51.37
100m: 1:50.19
(58.82)
150m: 2:46.83
(56.64)
200m: 3:44.33
(57.50)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:54:42
2022-03-12 11:55:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner