2023-01-27   06:28:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 med Eskilstuna Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/3 Klockan 10.00 (Insim kl.09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Sprint
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer Äldre Klass - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.72 633 2:11.54
50m: 30.95
100m: 1:04.14
(33.19)
150m: 1:38.01
(33.87)
200m: 2:11.54
(33.53)
2 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.59 502 2:22.07 +10.53
50m: 31.17
100m: 1:06.10
(34.93)
150m: 1:43.91
(37.81)
200m: 2:22.07
(38.16)
3 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap +0.81 499 2:22.38 +10.84
50m: 32.64
100m: 1:08.49
(35.85)
150m: 1:46.15
(37.66)
200m: 2:22.38
(36.23)
4 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening +0.66 370 2:37.24 +25.70
50m: 36.38
100m: 1:16.58
(40.20)
150m: 1:57.60
(41.02)
200m: 2:37.24
(39.64)
5 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb +0.69 369 2:37.45 +25.91
50m: 33.00
100m: 1:11.67
(38.67)
150m: 1:54.48
(42.81)
200m: 2:37.45
(42.97)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer A - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians +0.76 504 2:21.94
50m: 33.14
100m: 1:09.54
(36.40)
150m: 1:46.95
(37.41)
200m: 2:21.94
(34.99)
2 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb 489 2:23.33 +1.39
50m: 32.07
100m: 1:08.13
(36.06)
150m: 1:45.56
(37.43)
200m: 2:23.33
(37.77)
3 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening +0.69 432 2:29.39 +7.45
50m: 33.87
100m: 1:11.82
(37.95)
150m: 1:51.04
(39.22)
200m: 2:29.39
(38.35)
4 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap +0.67 429 2:29.75 +7.81
50m: 34.10
100m: 1:12.53
(38.43)
150m: 1:52.26
(39.73)
200m: 2:29.75
(37.49)
5 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians +0.83 322 2:44.75 +22.81
50m: 37.35
100m: 1:19.21
(41.86)
150m: 2:02.30
(43.09)
200m: 2:44.75
(42.45)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer B - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.76 641 2:10.99
50m: 30.71
100m: 1:03.72
(33.01)
150m: 1:37.51
(33.79)
200m: 2:10.99
(33.48)
2 Sara Strömsöe 2006 Gävle Simsällskap +0.72 641 2:11.03 +0.04
50m: 30.14
100m: 1:03.02
(32.88)
150m: 1:37.36
(34.34)
200m: 2:11.03
(33.67)
3 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.69 506 2:21.70 +10.71
50m: 31.61
100m: 1:08.72
(37.11)
150m: 1:46.00
(37.28)
200m: 2:21.70
(35.70)
4 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.65 487 2:23.60 +12.61
50m: 33.00
100m: 1:09.77
(36.77)
150m: 1:47.11
(37.34)
200m: 2:23.60
(36.49)
5 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap +0.72 472 2:25.03 +14.04
50m: 31.99
100m: 1:08.22
(36.23)
150m: 1:46.97
(38.75)
200m: 2:25.03
(38.06)
6 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.62 464 2:25.91 +14.92
50m: 33.24
100m: 1:10.51
(37.27)
150m: 1:48.89
(38.38)
200m: 2:25.91
(37.02)
7 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.63 446 2:27.83 +16.84
50m: 32.27
100m: 1:09.58
(37.31)
150m: 1:47.98
(38.40)
200m: 2:27.83
(39.85)
8 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.78 420 2:30.84 +19.85
50m: 34.31
100m: 1:13.19
(38.88)
150m: 1:53.32
(40.13)
200m: 2:30.84
(37.52)
9 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.57 409 2:32.10 +21.11
50m: 33.30
100m: 1:11.05
(37.75)
150m: 1:51.38
(40.33)
200m: 2:32.10
(40.72)
10 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians +0.81 399 2:33.37 +22.38
50m: 34.99
100m: 1:14.41
(39.42)
150m: 1:54.36
(39.95)
200m: 2:33.37
(39.01)
11 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap +0.74 377 2:36.38 +25.39
50m: 35.66
100m: 1:15.84
(40.18)
150m: 1:56.61
(40.77)
200m: 2:36.38
(39.77)
12 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap +0.64 354 2:39.57 +28.58
50m: 35.79
100m: 1:16.17
(40.38)
150m: 1:58.96
(42.79)
200m: 2:39.57
(40.61)
13 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians +0.78 322 2:44.76 +33.77
50m: 36.27
100m: 1:18.31
(42.04)
150m: 2:03.46
(45.15)
200m: 2:44.76
(41.30)
14 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.53 307 2:47.34 +36.35
50m: 37.26
100m: 1:20.28
(43.02)
150m: 2:05.25
(44.97)
200m: 2:47.34
(42.09)
15 Ayda Kayedpour 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.57 275 2:53.65 +42.66
50m: 36.21
100m: 1:20.38
(44.17)
150m: 2:08.45
(48.07)
200m: 2:53.65
(45.20)
16 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 177 3:21.12 +1:10.13
50m: 44.51
100m: 1:37.88
(53.37)
150m: 2:31.94
(54.06)
200m: 3:21.12
(49.18)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer C - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap +0.73 594 2:14.33
50m: 30.93
100m: 1:05.13
(34.20)
150m: 1:40.39
(35.26)
200m: 2:14.33
(33.94)
2 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.80 584 2:15.11 +0.78
50m: 30.64
100m: 1:04.64
(34.00)
150m: 1:40.15
(35.51)
200m: 2:15.11
(34.96)
3 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.74 565 2:16.66 +2.33
50m: 31.34
100m: 1:07.12
(35.78)
150m: 1:42.28
(35.16)
200m: 2:16.66
(34.38)
4 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 521 2:20.33 +6.00
50m: 32.13
100m: 1:07.90
(35.77)
150m: 1:45.25
(37.35)
200m: 2:20.33
(35.08)
5 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap +0.57 517 2:20.72 +6.39
50m: 31.29
100m: 1:06.70
(35.41)
150m: 1:44.00
(37.30)
200m: 2:20.72
(36.72)
6 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.82 498 2:22.48 +8.15
50m: 32.97
100m: 1:08.99
(36.02)
150m: 1:47.15
(38.16)
200m: 2:22.48
(35.33)
7 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap 484 2:23.85 +9.52
50m: 32.19
100m: 1:08.93
(36.74)
150m: 1:47.02
(38.09)
200m: 2:23.85
(36.83)
8 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.75 456 2:26.76 +12.43
50m: 33.51
100m: 1:10.81
(37.30)
150m: 1:49.20
(38.39)
200m: 2:26.76
(37.56)
9 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians +0.79 443 2:28.15 +13.82
50m: 34.10
100m: 1:11.69
(37.59)
150m: 1:50.43
(38.74)
200m: 2:28.15
(37.72)
10 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians +0.73 433 2:29.31 +14.98
50m: 35.66
100m: 1:13.57
(37.91)
150m: 1:52.14
(38.57)
200m: 2:29.31
(37.17)
11 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 398 2:33.51 +19.18
50m: 35.00
100m: 1:14.51
(39.51)
150m: 1:54.76
(40.25)
200m: 2:33.51
(38.75)
12 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.77 391 2:34.38 +20.05
50m: 34.94
100m: 1:13.56
(38.62)
150m: 1:54.39
(40.83)
200m: 2:34.38
(39.99)
13 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.72 322 2:44.68 +30.35
50m: 36.77
100m: 1:19.43
(42.66)
150m: 2:03.31
(43.88)
200m: 2:44.68
(41.37)
14 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.75 322 2:44.76 +30.43
50m: 36.71
100m: 1:18.41
(41.70)
150m: 2:02.46
(44.05)
200m: 2:44.76
(42.30)
15 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.77 314 2:46.09 +31.76
50m: 36.51
100m: 1:18.67
(42.16)
150m: 2:02.33
(43.66)
200m: 2:46.09
(43.76)
16 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb +0.74 287 2:51.27 +36.94
50m: 38.18
100m: 1:22.29
(44.11)
150m: 2:08.18
(45.89)
200m: 2:51.27
(43.09)
17 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 278 2:53.04 +38.71
50m: 38.04
100m: 1:22.29
(44.25)
150m: 2:08.96
(46.67)
200m: 2:53.04
(44.08)
18 Ellen Lindskog 2007 Örebro Simallians 269 2:54.85 +40.52
50m: 39.73
100m: 1:24.98
(45.25)
150m: 2:10.45
(45.47)
200m: 2:54.85
(44.40)
19 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena +0.89 259 2:57.06 +42.73
50m: 38.96
100m: 1:24.01
(45.05)
150m: 2:11.92
(47.91)
200m: 2:57.06
(45.14)
20 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb 155 3:30.12 +1:15.79
50m: 41.14
100m: 1:34.61
(53.47)
150m: 2:31.79
(57.18)
200m: 3:30.12
(58.33)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer D - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap +0.66 559 2:17.10
50m: 31.58
100m: 1:07.01
(35.43)
150m: 1:42.55
(35.54)
200m: 2:17.10
(34.55)
2 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap +0.84 512 2:21.16 +4.06
50m: 31.22
100m: 1:07.23
(36.01)
150m: 1:45.93
(38.70)
200m: 2:21.16
(35.23)
3 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap 481 2:24.10 +7.00
50m: 33.43
100m: 1:11.11
(37.68)
150m: 1:48.50
(37.39)
200m: 2:24.10
(35.60)
4 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap +0.65 480 2:24.26 +7.16
50m: 32.43
100m: 1:08.59
(36.16)
150m: 1:46.39
(37.80)
200m: 2:24.26
(37.87)
5 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians +0.65 457 2:26.62 +9.52
50m: 32.18
100m: 1:08.60
(36.42)
150m: 1:47.47
(38.87)
200m: 2:26.62
(39.15)
6 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.71 449 2:27.51 +10.41
50m: 32.61
100m: 1:10.07
(37.46)
150m: 1:49.54
(39.47)
200m: 2:27.51
(37.97)
7 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb +0.55 442 2:28.25 +11.15
50m: 35.89
100m: 1:14.08
(38.19)
150m: 1:52.46
(38.38)
200m: 2:28.25
(35.79)
8 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb +0.62 439 2:28.61 +11.51
50m: 33.39
100m: 1:11.74
(38.35)
150m: 1:52.64
(40.90)
200m: 2:28.61
(35.97)
9 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.74 422 2:30.54 +13.44
50m: 34.31
100m: 1:12.34
(38.03)
150m: 1:51.97
(39.63)
200m: 2:30.54
(38.57)
10 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 422 2:30.60 +13.50
50m: 33.64
100m: 1:12.02
(38.38)
150m: 1:52.22
(40.20)
200m: 2:30.60
(38.38)
11 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap +0.81 414 2:31.54 +14.44
50m: 35.06
100m: 1:13.83
(38.77)
150m: 1:53.69
(39.86)
200m: 2:31.54
(37.85)
12 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb 405 2:32.70 +15.60
50m: 34.48
100m: 1:12.94
(38.46)
150m: 1:53.17
(40.23)
200m: 2:32.70
(39.53)
13 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap +0.68 401 2:33.12 +16.02
50m: 32.83
100m: 1:10.71
(37.88)
150m: 1:51.47
(40.76)
200m: 2:33.12
(41.65)
14 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians +0.66 401 2:33.17 +16.07
50m: 35.90
100m: 1:15.59
(39.69)
150m: 1:58.20
(42.61)
200m: 2:33.17
(34.97)
15 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.66 397 2:33.72 +16.62
50m: 34.43
100m: 1:13.56
(39.13)
150m: 1:53.73
(40.17)
200m: 2:33.72
(39.99)
16 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap +0.58 374 2:36.78 +19.68
50m: 35.61
100m: 1:15.90
(40.29)
150m: 1:57.94
(42.04)
200m: 2:36.78
(38.84)
17 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap +0.78 370 2:37.26 +20.16
50m: 35.49
100m: 1:14.98
(39.49)
150m: 1:56.20
(41.22)
200m: 2:37.26
(41.06)
18 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.88 365 2:37.99 +20.89
50m: 35.46
100m: 1:15.68
(40.22)
150m: 1:57.03
(41.35)
200m: 2:37.99
(40.96)
19 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.60 343 2:41.33 +24.23
50m: 35.96
100m: 1:16.26
(40.30)
150m: 1:58.99
(42.73)
200m: 2:41.33
(42.34)
20 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap +0.52 329 2:43.62 +26.52
50m: 36.34
100m: 1:17.66
(41.32)
150m: 2:00.53
(42.87)
200m: 2:43.62
(43.09)
21 Ebba Vihlborg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb +0.79 321 2:44.98 +27.88
50m: 34.84
100m: 1:16.41
(41.57)
150m: 2:01.31
(44.90)
200m: 2:44.98
(43.67)
22 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap +0.68 301 2:48.56 +31.46
50m: 39.06
100m: 1:22.49
(43.43)
150m: 2:05.60
(43.11)
200m: 2:48.56
(42.96)
23 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap +0.67 298 2:49.04 +31.94
50m: 35.63
100m: 1:18.80
(43.17)
150m: 2:06.23
(47.43)
200m: 2:49.04
(42.81)
24 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.58 296 2:49.45 +32.35
50m: 39.19
100m: 1:22.55
(43.36)
150m: 2:07.77
(45.22)
200m: 2:49.45
(41.68)
25 Alma Tell 2008 Eskilstuna Simklubb +0.82 280 2:52.53 +35.43
50m: 38.60
100m: 1:21.16
(42.56)
150m: 2:08.58
(47.42)
200m: 2:52.53
(43.95)
26 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 Hallsberg Kumla Simklubb +0.39 279 2:52.84 +35.74
50m: 36.90
100m: 1:22.26
(45.36)
150m: 2:07.93
(45.67)
200m: 2:52.84
(44.91)
27 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 268 2:55.10 +38.00
50m: 38.44
100m: 1:23.45
(45.01)
150m: 2:10.60
(47.15)
200m: 2:55.10
(44.50)
28 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb +0.68 256 2:57.87 +40.77
50m: 40.27
100m: 1:26.05
(45.78)
150m: 2:14.15
(48.10)
200m: 2:57.87
(43.72)
29 Liv Glumoff 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 249 2:59.52 +42.42
50m: 38.85
100m: 1:25.91
(47.06)
150m: 2:13.45
(47.54)
200m: 2:59.52
(46.07)
30 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.55 229 3:04.61 +47.51
50m: 40.16
100m: 1:27.30
(47.14)
150m: 2:17.33
(50.03)
200m: 3:04.61
(47.28)
31 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.83 211 3:09.69 +52.59
50m: 39.75
100m: 1:28.46
(48.71)
150m: 2:21.18
(52.72)
200m: 3:09.69
(48.51)
32 Rebecka Collby 2008 Upsala Simsällskap +0.84 189 3:16.60 +59.50
50m: 41.79
100m: 1:31.90
(50.11)
150m: 2:27.05
(55.15)
200m: 3:16.60
(49.55)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer E - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap 446 2:27.77
50m: 33.24
100m: 1:11.25
(38.01)
150m: 1:50.03
(38.78)
200m: 2:27.77
(37.74)
2 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.72 400 2:33.23 +5.46
50m: 34.93
100m: 1:14.15
(39.22)
150m: 1:55.12
(40.97)
200m: 2:33.23
(38.11)
3 Matilda Konradsson 2009 Gävle Simsällskap +0.68 383 2:35.56 +7.79
50m: 35.99
100m: 1:16.92
(40.93)
150m: 1:57.22
(40.30)
200m: 2:35.56
(38.34)
4 Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap +0.68 367 2:37.79 +10.02
50m: 33.63
100m: 1:12.27
(38.64)
150m: 1:55.15
(42.88)
200m: 2:37.79
(42.64)
5 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.74 361 2:38.55 +10.78
50m: 35.44
100m: 1:16.73
(41.29)
150m: 1:58.34
(41.61)
200m: 2:38.55
(40.21)
6 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.81 345 2:41.08 +13.31
50m: 36.00
100m: 1:16.39
(40.39)
150m: 2:00.00
(43.61)
200m: 2:41.08
(41.08)
7 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb +0.61 338 2:42.06 +14.29
50m: 36.45
100m: 1:18.14
(41.69)
150m: 2:00.90
(42.76)
200m: 2:42.06
(41.16)
8 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.67 279 2:52.89 +25.12
50m: 38.67
100m: 1:24.03
(45.36)
150m: 2:10.32
(46.29)
200m: 2:52.89
(42.57)
9 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap 274 2:53.94 +26.17
50m: 38.90
100m: 1:23.64
(44.74)
150m: 2:09.53
(45.89)
200m: 2:53.94
(44.41)
10 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.83 262 2:56.36 +28.59
50m: 37.07
100m: 1:21.11
(44.04)
150m: 2:09.15
(48.04)
200m: 2:56.36
(47.21)
11 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.91 251 2:58.88 +31.11
50m: 40.69
100m: 1:26.70
(46.01)
150m: 2:14.76
(48.06)
200m: 2:58.88
(44.12)
12 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.59 250 2:59.28 +31.51
50m: 38.40
100m: 1:24.54
(46.14)
150m: 2:12.43
(47.89)
200m: 2:59.28
(46.85)
13 Myra Fresk Sakar 2009 Västerås Simsällskap +0.58 244 3:00.70 +32.93
50m: 37.46
100m: 1:22.71
(45.25)
150m: 2:11.74
(49.03)
200m: 3:00.70
(48.96)
14 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.79 232 3:03.84 +36.07
50m: 39.57
100m: 1:26.30
(46.73)
150m: 2:16.05
(49.75)
200m: 3:03.84
(47.79)
- Elsa Zetterlund 2009 Hallsberg Kumla Simklubb +0.47 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
2022-03-12 10:40:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner