2023-01-27   05:14:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2022 med Eskilstuna Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Sprint
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 1, 200m Frisim Damer Äldre Klass - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb +0.72 633 2:11.54
50m: 30.95
100m: 1:04.14
(33.19)
150m: 1:38.01
(33.87)
200m: 2:11.54
(33.53)
2 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.59 502 2:22.07 +10.53
50m: 31.17
100m: 1:06.10
(34.93)
150m: 1:43.91
(37.81)
200m: 2:22.07
(38.16)
3 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap +0.81 499 2:22.38 +10.84
50m: 32.64
100m: 1:08.49
(35.85)
150m: 1:46.15
(37.66)
200m: 2:22.38
(36.23)
4 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening +0.66 370 2:37.24 +25.70
50m: 36.38
100m: 1:16.58
(40.20)
150m: 1:57.60
(41.02)
200m: 2:37.24
(39.64)
5 Yasemin Uzum 2003 Turebergs Simklubb +0.69 369 2:37.45 +25.91
50m: 33.00
100m: 1:11.67
(38.67)
150m: 1:54.48
(42.81)
200m: 2:37.45
(42.97)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer A - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians +0.76 504 2:21.94
50m: 33.14
100m: 1:09.54
(36.40)
150m: 1:46.95
(37.41)
200m: 2:21.94
(34.99)
2 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb 489 2:23.33 +1.39
50m: 32.07
100m: 1:08.13
(36.06)
150m: 1:45.56
(37.43)
200m: 2:23.33
(37.77)
3 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening +0.69 432 2:29.39 +7.45
50m: 33.87
100m: 1:11.82
(37.95)
150m: 1:51.04
(39.22)
200m: 2:29.39
(38.35)
4 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap +0.67 429 2:29.75 +7.81
50m: 34.10
100m: 1:12.53
(38.43)
150m: 1:52.26
(39.73)
200m: 2:29.75
(37.49)
5 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians +0.83 322 2:44.75 +22.81
50m: 37.35
100m: 1:19.21
(41.86)
150m: 2:02.30
(43.09)
200m: 2:44.75
(42.45)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer B - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.76 641 2:10.99
50m: 30.71
100m: 1:03.72
(33.01)
150m: 1:37.51
(33.79)
200m: 2:10.99
(33.48)
2 Sara Strömsöe 2006 Gävle Simsällskap +0.72 641 2:11.03 +0.04
50m: 30.14
100m: 1:03.02
(32.88)
150m: 1:37.36
(34.34)
200m: 2:11.03
(33.67)
3 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.69 506 2:21.70 +10.71
50m: 31.61
100m: 1:08.72
(37.11)
150m: 1:46.00
(37.28)
200m: 2:21.70
(35.70)
4 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.65 487 2:23.60 +12.61
50m: 33.00
100m: 1:09.77
(36.77)
150m: 1:47.11
(37.34)
200m: 2:23.60
(36.49)
5 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap +0.72 472 2:25.03 +14.04
50m: 31.99
100m: 1:08.22
(36.23)
150m: 1:46.97
(38.75)
200m: 2:25.03
(38.06)
6 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.62 464 2:25.91 +14.92
50m: 33.24
100m: 1:10.51
(37.27)
150m: 1:48.89
(38.38)
200m: 2:25.91
(37.02)
7 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.63 446 2:27.83 +16.84
50m: 32.27
100m: 1:09.58
(37.31)
150m: 1:47.98
(38.40)
200m: 2:27.83
(39.85)
8 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.78 420 2:30.84 +19.85
50m: 34.31
100m: 1:13.19
(38.88)
150m: 1:53.32
(40.13)
200m: 2:30.84
(37.52)
9 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.57 409 2:32.10 +21.11
50m: 33.30
100m: 1:11.05
(37.75)
150m: 1:51.38
(40.33)
200m: 2:32.10
(40.72)
10 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians +0.81 399 2:33.37 +22.38
50m: 34.99
100m: 1:14.41
(39.42)
150m: 1:54.36
(39.95)
200m: 2:33.37
(39.01)
11 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap +0.74 377 2:36.38 +25.39
50m: 35.66
100m: 1:15.84
(40.18)
150m: 1:56.61
(40.77)
200m: 2:36.38
(39.77)
12 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap +0.64 354 2:39.57 +28.58
50m: 35.79
100m: 1:16.17
(40.38)
150m: 1:58.96
(42.79)
200m: 2:39.57
(40.61)
13 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians +0.78 322 2:44.76 +33.77
50m: 36.27
100m: 1:18.31
(42.04)
150m: 2:03.46
(45.15)
200m: 2:44.76
(41.30)
14 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.53 307 2:47.34 +36.35
50m: 37.26
100m: 1:20.28
(43.02)
150m: 2:05.25
(44.97)
200m: 2:47.34
(42.09)
15 Ayda Kayedpour 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.57 275 2:53.65 +42.66
50m: 36.21
100m: 1:20.38
(44.17)
150m: 2:08.45
(48.07)
200m: 2:53.65
(45.20)
16 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 177 3:21.12 +1:10.13
50m: 44.51
100m: 1:37.88
(53.37)
150m: 2:31.94
(54.06)
200m: 3:21.12
(49.18)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer C - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap +0.73 594 2:14.33
50m: 30.93
100m: 1:05.13
(34.20)
150m: 1:40.39
(35.26)
200m: 2:14.33
(33.94)
2 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.80 584 2:15.11 +0.78
50m: 30.64
100m: 1:04.64
(34.00)
150m: 1:40.15
(35.51)
200m: 2:15.11
(34.96)
3 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.74 565 2:16.66 +2.33
50m: 31.34
100m: 1:07.12
(35.78)
150m: 1:42.28
(35.16)
200m: 2:16.66
(34.38)
4 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 521 2:20.33 +6.00
50m: 32.13
100m: 1:07.90
(35.77)
150m: 1:45.25
(37.35)
200m: 2:20.33
(35.08)
5 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap +0.57 517 2:20.72 +6.39
50m: 31.29
100m: 1:06.70
(35.41)
150m: 1:44.00
(37.30)
200m: 2:20.72
(36.72)
6 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.82 498 2:22.48 +8.15
50m: 32.97
100m: 1:08.99
(36.02)
150m: 1:47.15
(38.16)
200m: 2:22.48
(35.33)
7 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap 484 2:23.85 +9.52
50m: 32.19
100m: 1:08.93
(36.74)
150m: 1:47.02
(38.09)
200m: 2:23.85
(36.83)
8 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.75 456 2:26.76 +12.43
50m: 33.51
100m: 1:10.81
(37.30)
150m: 1:49.20
(38.39)
200m: 2:26.76
(37.56)
9 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians +0.79 443 2:28.15 +13.82
50m: 34.10
100m: 1:11.69
(37.59)
150m: 1:50.43
(38.74)
200m: 2:28.15
(37.72)
10 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians +0.73 433 2:29.31 +14.98
50m: 35.66
100m: 1:13.57
(37.91)
150m: 1:52.14
(38.57)
200m: 2:29.31
(37.17)
11 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 398 2:33.51 +19.18
50m: 35.00
100m: 1:14.51
(39.51)
150m: 1:54.76
(40.25)
200m: 2:33.51
(38.75)
12 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.77 391 2:34.38 +20.05
50m: 34.94
100m: 1:13.56
(38.62)
150m: 1:54.39
(40.83)
200m: 2:34.38
(39.99)
13 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.72 322 2:44.68 +30.35
50m: 36.77
100m: 1:19.43
(42.66)
150m: 2:03.31
(43.88)
200m: 2:44.68
(41.37)
14 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.75 322 2:44.76 +30.43
50m: 36.71
100m: 1:18.41
(41.70)
150m: 2:02.46
(44.05)
200m: 2:44.76
(42.30)
15 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap +0.77 314 2:46.09 +31.76
50m: 36.51
100m: 1:18.67
(42.16)
150m: 2:02.33
(43.66)
200m: 2:46.09
(43.76)
16 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb +0.74 287 2:51.27 +36.94
50m: 38.18
100m: 1:22.29
(44.11)
150m: 2:08.18
(45.89)
200m: 2:51.27
(43.09)
17 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 278 2:53.04 +38.71
50m: 38.04
100m: 1:22.29
(44.25)
150m: 2:08.96
(46.67)
200m: 2:53.04
(44.08)
18 Ellen Lindskog 2007 Örebro Simallians 269 2:54.85 +40.52
50m: 39.73
100m: 1:24.98
(45.25)
150m: 2:10.45
(45.47)
200m: 2:54.85
(44.40)
19 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena +0.89 259 2:57.06 +42.73
50m: 38.96
100m: 1:24.01
(45.05)
150m: 2:11.92
(47.91)
200m: 2:57.06
(45.14)
20 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb 155 3:30.12 +1:15.79
50m: 41.14
100m: 1:34.61
(53.47)
150m: 2:31.79
(57.18)
200m: 3:30.12
(58.33)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer D - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap +0.66 559 2:17.10
50m: 31.58
100m: 1:07.01
(35.43)
150m: 1:42.55
(35.54)
200m: 2:17.10
(34.55)
2 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap +0.84 512 2:21.16 +4.06
50m: 31.22
100m: 1:07.23
(36.01)
150m: 1:45.93
(38.70)
200m: 2:21.16
(35.23)
3 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap 481 2:24.10 +7.00
50m: 33.43
100m: 1:11.11
(37.68)
150m: 1:48.50
(37.39)
200m: 2:24.10
(35.60)
4 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap +0.65 480 2:24.26 +7.16
50m: 32.43
100m: 1:08.59
(36.16)
150m: 1:46.39
(37.80)
200m: 2:24.26
(37.87)
5 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians +0.65 457 2:26.62 +9.52
50m: 32.18
100m: 1:08.60
(36.42)
150m: 1:47.47
(38.87)
200m: 2:26.62
(39.15)
6 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.71 449 2:27.51 +10.41
50m: 32.61
100m: 1:10.07
(37.46)
150m: 1:49.54
(39.47)
200m: 2:27.51
(37.97)
7 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb +0.55 442 2:28.25 +11.15
50m: 35.89
100m: 1:14.08
(38.19)
150m: 1:52.46
(38.38)
200m: 2:28.25
(35.79)
8 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb +0.62 439 2:28.61 +11.51
50m: 33.39
100m: 1:11.74
(38.35)
150m: 1:52.64
(40.90)
200m: 2:28.61
(35.97)
9 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.74 422 2:30.54 +13.44
50m: 34.31
100m: 1:12.34
(38.03)
150m: 1:51.97
(39.63)
200m: 2:30.54
(38.57)
10 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 422 2:30.60 +13.50
50m: 33.64
100m: 1:12.02
(38.38)
150m: 1:52.22
(40.20)
200m: 2:30.60
(38.38)
11 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap +0.81 414 2:31.54 +14.44
50m: 35.06
100m: 1:13.83
(38.77)
150m: 1:53.69
(39.86)
200m: 2:31.54
(37.85)
12 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb 405 2:32.70 +15.60
50m: 34.48
100m: 1:12.94
(38.46)
150m: 1:53.17
(40.23)
200m: 2:32.70
(39.53)
13 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap +0.68 401 2:33.12 +16.02
50m: 32.83
100m: 1:10.71
(37.88)
150m: 1:51.47
(40.76)
200m: 2:33.12
(41.65)
14 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians +0.66 401 2:33.17 +16.07
50m: 35.90
100m: 1:15.59
(39.69)
150m: 1:58.20
(42.61)
200m: 2:33.17
(34.97)
15 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.66 397 2:33.72 +16.62
50m: 34.43
100m: 1:13.56
(39.13)
150m: 1:53.73
(40.17)
200m: 2:33.72
(39.99)
16 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap +0.58 374 2:36.78 +19.68
50m: 35.61
100m: 1:15.90
(40.29)
150m: 1:57.94
(42.04)
200m: 2:36.78
(38.84)
17 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap +0.78 370 2:37.26 +20.16
50m: 35.49
100m: 1:14.98
(39.49)
150m: 1:56.20
(41.22)
200m: 2:37.26
(41.06)
18 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap +0.88 365 2:37.99 +20.89
50m: 35.46
100m: 1:15.68
(40.22)
150m: 1:57.03
(41.35)
200m: 2:37.99
(40.96)
19 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.60 343 2:41.33 +24.23
50m: 35.96
100m: 1:16.26
(40.30)
150m: 1:58.99
(42.73)
200m: 2:41.33
(42.34)
20 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap +0.52 329 2:43.62 +26.52
50m: 36.34
100m: 1:17.66
(41.32)
150m: 2:00.53
(42.87)
200m: 2:43.62
(43.09)
21 Ebba Vihlborg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb +0.79 321 2:44.98 +27.88
50m: 34.84
100m: 1:16.41
(41.57)
150m: 2:01.31
(44.90)
200m: 2:44.98
(43.67)
22 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap +0.68 301 2:48.56 +31.46
50m: 39.06
100m: 1:22.49
(43.43)
150m: 2:05.60
(43.11)
200m: 2:48.56
(42.96)
23 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap +0.67 298 2:49.04 +31.94
50m: 35.63
100m: 1:18.80
(43.17)
150m: 2:06.23
(47.43)
200m: 2:49.04
(42.81)
24 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.58 296 2:49.45 +32.35
50m: 39.19
100m: 1:22.55
(43.36)
150m: 2:07.77
(45.22)
200m: 2:49.45
(41.68)
25 Alma Tell 2008 Eskilstuna Simklubb +0.82 280 2:52.53 +35.43
50m: 38.60
100m: 1:21.16
(42.56)
150m: 2:08.58
(47.42)
200m: 2:52.53
(43.95)
26 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 Hallsberg Kumla Simklubb +0.39 279 2:52.84 +35.74
50m: 36.90
100m: 1:22.26
(45.36)
150m: 2:07.93
(45.67)
200m: 2:52.84
(44.91)
27 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 268 2:55.10 +38.00
50m: 38.44
100m: 1:23.45
(45.01)
150m: 2:10.60
(47.15)
200m: 2:55.10
(44.50)
28 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb +0.68 256 2:57.87 +40.77
50m: 40.27
100m: 1:26.05
(45.78)
150m: 2:14.15
(48.10)
200m: 2:57.87
(43.72)
29 Liv Glumoff 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 249 2:59.52 +42.42
50m: 38.85
100m: 1:25.91
(47.06)
150m: 2:13.45
(47.54)
200m: 2:59.52
(46.07)
30 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap +0.55 229 3:04.61 +47.51
50m: 40.16
100m: 1:27.30
(47.14)
150m: 2:17.33
(50.03)
200m: 3:04.61
(47.28)
31 Caisa Karlsson 2008 Upsala Simsällskap +0.83 211 3:09.69 +52.59
50m: 39.75
100m: 1:28.46
(48.71)
150m: 2:21.18
(52.72)
200m: 3:09.69
(48.51)
32 Rebecka Collby 2008 Upsala Simsällskap +0.84 189 3:16.60 +59.50
50m: 41.79
100m: 1:31.90
(50.11)
150m: 2:27.05
(55.15)
200m: 3:16.60
(49.55)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
Gren 1, 200m Frisim Damer E - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap 446 2:27.77
50m: 33.24
100m: 1:11.25
(38.01)
150m: 1:50.03
(38.78)
200m: 2:27.77
(37.74)
2 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.72 400 2:33.23 +5.46
50m: 34.93
100m: 1:14.15
(39.22)
150m: 1:55.12
(40.97)
200m: 2:33.23
(38.11)
3 Matilda Konradsson 2009 Gävle Simsällskap +0.68 383 2:35.56 +7.79
50m: 35.99
100m: 1:16.92
(40.93)
150m: 1:57.22
(40.30)
200m: 2:35.56
(38.34)
4 Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap +0.68 367 2:37.79 +10.02
50m: 33.63
100m: 1:12.27
(38.64)
150m: 1:55.15
(42.88)
200m: 2:37.79
(42.64)
5 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.74 361 2:38.55 +10.78
50m: 35.44
100m: 1:16.73
(41.29)
150m: 1:58.34
(41.61)
200m: 2:38.55
(40.21)
6 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.81 345 2:41.08 +13.31
50m: 36.00
100m: 1:16.39
(40.39)
150m: 2:00.00
(43.61)
200m: 2:41.08
(41.08)
7 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb +0.61 338 2:42.06 +14.29
50m: 36.45
100m: 1:18.14
(41.69)
150m: 2:00.90
(42.76)
200m: 2:42.06
(41.16)
8 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.67 279 2:52.89 +25.12
50m: 38.67
100m: 1:24.03
(45.36)
150m: 2:10.32
(46.29)
200m: 2:52.89
(42.57)
9 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap 274 2:53.94 +26.17
50m: 38.90
100m: 1:23.64
(44.74)
150m: 2:09.53
(45.89)
200m: 2:53.94
(44.41)
10 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.83 262 2:56.36 +28.59
50m: 37.07
100m: 1:21.11
(44.04)
150m: 2:09.15
(48.04)
200m: 2:56.36
(47.21)
11 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap +0.91 251 2:58.88 +31.11
50m: 40.69
100m: 1:26.70
(46.01)
150m: 2:14.76
(48.06)
200m: 2:58.88
(44.12)
12 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.59 250 2:59.28 +31.51
50m: 38.40
100m: 1:24.54
(46.14)
150m: 2:12.43
(47.89)
200m: 2:59.28
(46.85)
13 Myra Fresk Sakar 2009 Västerås Simsällskap +0.58 244 3:00.70 +32.93
50m: 37.46
100m: 1:22.71
(45.25)
150m: 2:11.74
(49.03)
200m: 3:00.70
(48.96)
14 Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap +0.79 232 3:03.84 +36.07
50m: 39.57
100m: 1:26.30
(46.73)
150m: 2:16.05
(49.75)
200m: 3:03.84
(47.79)
- Elsa Zetterlund 2009 Hallsberg Kumla Simklubb +0.47 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:39:32
2022-03-12 10:40:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Sprint
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Äldre Klass - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.70 532 1:01.06
50m: 28.51
100m: 1:01.06
(32.55)
2 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.69 523 1:01.43 +0.37
50m: 27.79
100m: 1:01.43
(33.64)
3 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.54 513 1:01.83 +0.77
50m: 28.85
100m: 1:01.83
(32.98)
4 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.79 469 1:03.69 +2.63
50m: 29.90
100m: 1:03.69
(33.79)
5 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.73 429 1:05.61 +4.55
50m: 30.80
100m: 1:05.61
(34.81)
6 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.85 378 1:08.41 +7.35
50m: 31.42
100m: 1:08.41
(36.99)
7 Olle Pettersson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.70 361 1:09.51 +8.45
50m: 30.47
100m: 1:09.51
(39.04)
8 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.62 322 1:12.15 +11.09
50m: 30.52
100m: 1:12.15
(41.63)
- Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:55:03
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Jansson 2005 Örebro Simallians +0.69 523 1:01.40
50m: 29.45
100m: 1:01.40
(31.95)
2 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb 438 1:05.15 +3.75
50m: 29.31
100m: 1:05.15
(35.84)
3 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap +0.62 430 1:05.56 +4.16
50m: 28.87
100m: 1:05.56
(36.69)
4 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap +0.76 386 1:07.95 +6.55
50m: 31.19
100m: 1:07.95
(36.76)
5 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.67 380 1:08.30 +6.90
50m: 31.79
100m: 1:08.30
(36.51)
6 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians +0.71 359 1:09.59 +8.19
50m: 31.45
100m: 1:09.59
(38.14)
7 Viggo Brodin 2005 Gävle Simsällskap +0.68 323 1:12.10 +10.70
50m: 31.44
100m: 1:12.10
(40.66)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:55:03
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar B - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.78 529 1:01.19
50m: 28.41
100m: 1:01.19
(32.78)
2 Leo Karlsson 2006 Örebro Simallians +0.69 476 1:03.36 +2.17
50m: 29.84
100m: 1:03.36
(33.52)
3 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.73 436 1:05.27 +4.08
50m: 29.61
100m: 1:05.27
(35.66)
4 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.56 336 1:11.19 +10.00
50m: 31.89
100m: 1:11.19
(39.30)
5 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.69 323 1:12.14 +10.95
50m: 31.66
100m: 1:12.14
(40.48)
6 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.69 308 1:13.28 +12.09
50m: 33.69
100m: 1:13.28
(39.59)
7 Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb +0.77 296 1:14.26 +13.07
50m: 31.53
100m: 1:14.26
(42.73)
8 Samuel Basson 2006 Karlskoga Simförening +0.70 283 1:15.31 +14.12
50m: 33.94
100m: 1:15.31
(41.37)
9 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.57 245 1:19.07 +17.88
50m: 35.14
100m: 1:19.07
(43.93)
10 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.73 245 1:19.08 +17.89
50m: 35.15
100m: 1:19.08
(43.93)
11 Erik Blomqvist 2006 Katrineholms Simsällskap +0.67 234 1:20.29 +19.10
50m: 36.92
100m: 1:20.29
(43.37)
12 Oscar Lundberg 2006 Gävle Simsällskap 189 1:26.14 +24.95
50m: 37.11
100m: 1:26.14
(49.03)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:55:03
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar C - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap +0.76 416 1:06.27
50m: 30.63
100m: 1:06.27
(35.64)
2 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 374 1:08.68 +2.41
50m: 30.74
100m: 1:08.68
(37.94)
3 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb +0.64 345 1:10.56 +4.29
50m: 31.92
100m: 1:10.56
(38.64)
4 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap +0.71 342 1:10.77 +4.50
50m: 32.65
100m: 1:10.77
(38.12)
5 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.68 235 1:20.16 +13.89
50m: 37.19
100m: 1:20.16
(42.97)
6 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.79 198 1:24.88 +18.61
50m: 39.25
100m: 1:24.88
(45.63)
7 Vincent Eriksson 2007 Upsala Simsällskap 175 1:28.42 +22.15
50m: 39.11
100m: 1:28.42
(49.31)
8 Sam Shehadeh 2007 Hallsberg Kumla Simklubb +0.64 158 1:31.46 +25.19
50m: 38.81
100m: 1:31.46
(52.65)
- Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:55:03
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar D - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap +0.54 287 1:14.96
50m: 33.91
100m: 1:14.96
(41.05)
2 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 267 1:16.84 +1.88
50m: 35.86
100m: 1:16.84
(40.98)
3 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap +0.44 263 1:17.22 +2.26
50m: 35.31
100m: 1:17.22
(41.91)
4 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb +0.69 230 1:20.71 +5.75
50m: 37.72
100m: 1:20.71
(42.99)
5 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap +0.84 221 1:21.78 +6.82
50m: 35.62
100m: 1:21.78
(46.16)
6 Sixten Lindell 2008 Upsala Simsällskap +0.63 193 1:25.62 +10.66
50m: 37.25
100m: 1:25.62
(48.37)
Grenen officiell:  2022-03-12 10:55:03
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar E - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS +0.74 288 1:14.93
50m: 34.20
100m: 1:14.93
(40.73)
2 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap +0.68 283 1:15.31 +0.38
50m: 35.19
100m: 1:15.31
(40.12)
- Samuel Elf 2009 Upsala Simsällskap +0.56 DSQ
- Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena DSQ
- Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap +0.50 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 10:55:03
2022-03-12 10:55:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Sprint
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Äldre Klass - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap +0.61 548 1:18.34
50m: 36.89
100m: 1:18.34
(41.45)
2 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.72 511 1:20.19 +1.85
50m: 37.94
100m: 1:20.19
(42.25)
3 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.75 470 1:22.45 +4.11
50m: 38.09
100m: 1:22.45
(44.36)
4 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.60 404 1:26.70 +8.36
50m: 40.80
100m: 1:26.70
(45.90)
5 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.74 336 1:32.18 +13.84
50m: 42.74
100m: 1:32.18
(49.44)
6 Sanna Marjeta 2001 Katrineholms Simsällskap +0.51 137 2:04.39 +46.05 SB14
50m: 55.43
100m: 2:04.39
(1:08.96)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:21:08
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.71 619 1:15.21
50m: 34.75
100m: 1:15.21
(40.46)
2 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.70 506 1:20.45 +5.24
50m: 37.97
100m: 1:20.45
(42.48)
3 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening +0.51 505 1:20.49 +5.28
50m: 37.70
100m: 1:20.49
(42.79)
4 Elin Logander 2005 Strängnäs Simklubb +0.68 419 1:25.66 +10.45
50m: 40.39
100m: 1:25.66
(45.27)
5 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap +0.75 405 1:26.67 +11.46
50m: 41.11
100m: 1:26.67
(45.56)
6 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena +0.71 388 1:27.90 +12.69
50m: 42.48
100m: 1:27.90
(45.42)
7 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap +0.75 363 1:29.85 +14.64
50m: 43.30
100m: 1:29.85
(46.55)
8 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.73 359 1:30.20 +14.99
50m: 42.70
100m: 1:30.20
(47.50)
9 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap +0.77 303 1:35.38 +20.17
50m: 45.73
100m: 1:35.38
(49.65)
Grenen officiell:  2022-03-12 11:21:08
Gren 3, 100m Bröstsim Damer B - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap 479 1:21.93
50m: 37.32
100m: 1:21.93
(44.61)
2 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.75 369 1:29.33 +7.40
50m: 42.03
100m: 1:29.33
(47.30)
3 Judith Megyesi 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.69 350 1:30.92 +8.99
50m: 41.87
100m: 1:30.92
(49.05)
4 Enya Söderlund 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.83 344 1:31.45 +9.52
50m: 43.18
100m: 1:31.45
(48.27)
5 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap 330 1:32.74 +10.81
50m: 43.89
100m: 1:32.74
(48.85)
6 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.63 323 1:33.45 +11.52
50m: 43.44
100m: 1:33.45
(50.01)
7 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.84 309 1:34.81 +12.88
50m: 43.92
100m: 1:34.81
(50.89)
8 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap +0.65 285 1:37.40 +15.47
50m: 43.82
100m: 1:37.40
(53.58)
9 Maja Sundvik 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb 275 1:38.54 +16.61
50m: 45.43
100m: 1:38.54
(53.11)
10 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap +0.64 271 1:39.02 +17.09
50m: 45.27
100m: 1:39.02
(53.75)
11 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap +0.61 270 1:39.22 +17.29
50m: 44.32
100m: 1:39.22
(54.90)
12 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap +0.76 258 1:40.67 +18.74
50m: 48.33
100m: 1:40.67
(52.34)
13 Elvira Östlund 2006 Ludvika Simsällskap +0.85 173 1:54.96 +33.03
50m: 51.56
100m: 1:54.96
(1:03.40)
- Ayda Kayedpour 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.33 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:21:08
Gren 3, 100m Bröstsim Damer C - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians +0.78 566 1:17.50
50m: 36.28
100m: 1:17.50
(41.22)
2 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.68 485 1:21.62 +4.12
50m: 37.76
100m: 1:21.62
(43.86)
3 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap +0.65 426 1:25.21 +7.71
50m: 39.80
100m: 1:25.21
(45.41)
4 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap +0.72 414 1:26.00 +8.50
50m: 40.42
100m: 1:26.00
(45.58)
5 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.72 368 1:29.49 +11.99
50m: 42.53
100m: 1:29.49
(46.96)
6 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb +0.73 359 1:30.19 +12.69
50m: 42.86
100m: 1:30.19
(47.33)
7 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.82 353 1:30.67 +13.17
50m: 40.70
100m: 1:30.67
(49.97)
8 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.83 317 1:34.01 +16.51
50m: 44.07
100m: 1:34.01
(49.94)
9 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap +0.79 282 1:37.71 +20.21
50m: 45.10
100m: 1:37.71
(52.61)
10 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 276 1:38.41 +20.91
50m: 45.55
100m: 1:38.41
(52.86)
11 Siobhan Millard 2007 Eskilstuna Simklubb +0.75 263 1:40.03 +22.53
50m: 46.57
100m: 1:40.03
(53.46)
12 Sofia Saibel 2007 Strängnäs Simklubb +0.70 256 1:40.91 +23.41
50m: 47.20
100m: 1:40.91
(53.71)
13 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb +0.80 254 1:41.26 +23.76
50m: 48.54
100m: 1:41.26
(52.72)
14 Ellen Lindskog 2007 Örebro Simallians +0.79 237 1:43.61 +26.11
50m: 49.12
100m: 1:43.61
(54.49)
- Tyra Lagstam 2007 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:21:08
Gren 3, 100m Bröstsim Damer D - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.56 423 1:25.43
50m: 38.94
100m: 1:25.43
(46.49)
2 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena +0.64 421 1:25.50 +0.07
50m: 40.51
100m: 1:25.50
(44.99)
3 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap +0.76 417 1:25.80 +0.37
50m: 39.45
100m: 1:25.80
(46.35)
4 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena +0.67 366 1:29.59 +4.16
50m: 42.11
100m: 1:29.59
(47.48)
5 Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.67 344 1:31.49 +6.06
50m: 42.99
100m: 1:31.49
(48.50)
6 Ebba Vihlborg 2008 Hallsberg Kumla Simklubb +0.82 339 1:31.97 +6.54
50m: 42.88
100m: 1:31.97
(49.09)
7 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap 337 1:32.07 +6.64
50m: 43.88
100m: 1:32.07
(48.19)
8 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb +0.79 337 1:32.08 +6.65
50m: 43.34
100m: 1:32.08
(48.74)
9 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap +0.79 336 1:32.19 +6.76
50m: 43.23
100m: 1:32.19
(48.96)
10 Milia Hardy 2008 Upsala Simsällskap 324 1:33.36 +7.93
50m: 42.51
100m: 1:33.36
(50.85)
11 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb +0.71 321 1:33.64 +8.21
50m: 43.92
100m: 1:33.64
(49.72)
12 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians +0.75 315 1:34.21 +8.78
50m: 44.80
100m: 1:34.21
(49.41)
13 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap +0.72 310 1:34.70 +9.27
50m: 45.23
100m: 1:34.70
(49.47)
14 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.73 309 1:34.85 +9.42
50m: 43.95
100m: 1:34.85
(50.90)
15 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 289 1:36.98 +11.55
50m: 45.74
100m: 1:36.98
(51.24)
16 Siri Ljunghall 2008 Upsala Simsällskap +0.64 288 1:37.09 +11.66
50m: 44.59
100m: 1:37.09
(52.50)
17 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb +0.88 280 1:37.95 +12.52
50m: 46.71
100m: 1:37.95
(51.24)
18 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap +0.61 273 1:38.78 +13.35
50m: 47.73
100m: 1:38.78
(51.05)
19 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap +0.72 265 1:39.79 +14.36
50m: 46.80
100m: 1:39.79
(52.99)
20 Olivia Kello 2008 Strängnäs Simklubb +0.88 252 1:41.40 +15.97
50m: 46.56
100m: 1:41.40
(54.84)
21 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.78 247 1:42.10 +16.67
50m: 48.73
100m: 1:42.10
(53.37)
22 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap +0.56 243 1:42.64 +17.21
50m: 46.63
100m: 1:42.64
(56.01)
23 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap +0.67 239 1:43.32 +17.89
50m: 47.36
100m: 1:43.32
(55.96)
24 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 Hallsberg Kumla Simklubb +0.80 232 1:44.31 +18.88
50m: 47.80
100m: 1:44.31
(56.51)
25 Nora Bjöörn 2008 Strängnäs Simklubb +0.76 220 1:46.22 +20.79
50m: 49.10
100m: 1:46.22
(57.12)
26 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians +0.91 218 1:46.48 +21.05
50m: 49.78
100m: 1:46.48
(56.70)
27 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb +0.73 212 1:47.40 +21.97
50m: 49.28
100m: 1:47.40
(58.12)
28 Anna Påve 2008 Upsala Simsällskap 209 1:47.90 +22.47
50m: 50.09
100m: 1:47.90
(57.81)
29 Rebecka Collby 2008 Upsala Simsällskap 184 1:52.58 +27.15
50m: 51.52
100m: 1:52.58
(1:01.06)
30 Maya Englund 2008 Eskilstuna Simklubb +0.78 182 1:53.02 +27.59
50m: 51.97
100m: 1:53.02
(1:01.05)
- Maria Avalos 2008 Ludvika Simsällskap +0.87 DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:21:08
Gren 3, 100m Bröstsim Damer E - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.67 422 1:25.48
50m: 40.40
100m: 1:25.48
(45.08)
2 Lova Willför 2009 Västerås Simsällskap +0.72 348 1:31.15 +5.67
50m: 43.75
100m: 1:31.15
(47.40)
3 Meja Stål 2009 Västerås Simsällskap +0.79 329 1:32.88 +7.40
50m: 43.59
100m: 1:32.88
(49.29)
4 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.61 305 1:35.22 +9.74
50m: 45.71
100m: 1:35.22
(49.51)
5 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap +0.87 299 1:35.82 +10.34
50m: 45.31
100m: 1:35.82
(50.51)
6 Iris Petersson 2009 Örebro Simallians +0.68 298 1:36.00 +10.52
50m: 45.42
100m: 1:36.00
(50.58)
7 Tilde Zetterquist 2009 Karlskoga Simförening +0.77 294 1:36.40 +10.92
50m: 45.76
100m: 1:36.40
(50.64)
8 Klara Segerström 2009 Västerås Simsällskap 292 1:36.57 +11.09
50m: 45.41
100m: 1:36.57
(51.16)
9 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 280 1:37.92 +12.44
50m: 46.62
100m: 1:37.92
(51.30)
10 Elsa Zetterlund 2009 Hallsberg Kumla Simklubb +0.75 280 1:37.96 +12.48
50m: 46.40
100m: 1:37.96
(51.56)
11 Moa Hallin 2009 Strängnäs Simklubb +0.56 265 1:39.78 +14.30
50m: 47.14
100m: 1:39.78
(52.64)
12 Katarina Brenning 2009 Upsala Simsällskap 262 1:40.12 +14.64
50m: 48.02
100m: 1:40.12
(52.10)
13 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap +0.84 262 1:40.22 +14.74
50m: 47.93
100m: 1:40.22
(52.29)
14 Elna Wilen 2009 Karlskoga Simförening +0.74 261 1:40.32 +14.84
50m: 45.82
100m: 1:40.32
(54.50)
15 Myra Fresk Sakar 2009 Västerås Simsällskap +0.56 228 1:44.83 +19.35
50m: 48.47
100m: 1:44.83
(56.36)
16 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap 209 1:47.96 +22.48
50m: 51.44
100m: 1:47.96
(56.52)
17 Astrid Qvarforth 2009 Ludvika Simsällskap 204 1:48.84 +23.36
50m: 50.90
100m: 1:48.84
(57.94)
- Olivia Melin 2009 Upsala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2022-03-12 11:21:08
2022-03-12 11:21:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Resultat
Ungdoms-GP 2 med Eskilstuna Sprint 2022
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Sprint
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 mar 2022 till den 13 mar 2022
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Äldre Klass - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.60 555 2:33.46
50m: 35.03
100m: 1:15.16
(40.13)
150m: 1:55.04
(39.88)
200m: 2:33.46
(38.42)
2 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.72 528 2:36.03 +2.57
50m: 34.97
100m: 1:14.80
(39.83)
150m: 1:55.82
(41.02)
200m: 2:36.03
(40.21)
3 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.71 508 2:38.03 +4.57
50m: 34.65
100m: 1:14.07
(39.42)
150m: 1:55.76
(41.69)
200m: 2:38.03
(42.27)
4 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.72 444 2:45.24 +11.78
50m: 38.79
100m: 1:20.20
(41.41)
150m: 2:03.70
(43.50)
200m: 2:45.24
(41.54)
5 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening +0.87 282 3:12.19 +38.73
50m: 40.44
100m: 1:28.58