Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frederikssund Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. apr 2022 to 3. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
378 |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
356 |
43.57 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.57 |
349 |
43.84 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
343 |
44.11 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
334 |
44.48 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
327 |
44.82 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
319 |
45.15 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
305 |
45.87 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
298 |
46.21 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.75 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
283 |
47.01 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.26 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.73 |
282 |
47.08 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
276 |
47.39 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
262 |
48.21 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.82 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
249 |
49.05 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.14 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.49 |
247 |
49.19 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.95 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.66 |
245 |
49.31 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
238 |
49.76 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
238 |
49.77 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.34 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
238 |
49.78 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.71 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filippa Transel |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
233 |
50.13 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
232 |
50.21 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
225 |
50.75 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.35 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
214 |
51.56 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.33 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
212 |
51.71 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
207 |
52.12 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.85 |
204 |
52.42 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.20 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
200 |
52.76 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.88 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
169 |
55.79 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
167 |
55.98 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 13:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
556 |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
458 |
40.05 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
453 |
40.20 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
448 |
40.34 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
436 |
40.72 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.48 |
419 |
41.26 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
413 |
41.45 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
412 |
41.49 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.63 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
391 |
42.21 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
389 |
42.28 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
386 |
42.39 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
368 |
43.06 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
359 |
43.43 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
358 |
43.46 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.99 |
355 |
43.58 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.62 |
355 |
43.58 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
350 |
43.79 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.83 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.84 |
348 |
43.88 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.54 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.81 |
345 |
44.01 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.89 |
345 |
44.02 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
344 |
44.04 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
342 |
44.14 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
337 |
44.36 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.87 |
332 |
44.56 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.70 |
329 |
44.71 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
322 |
45.04 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.61 |
322 |
45.05 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.72 |
313 |
45.44 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
313 |
45.47 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.02 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
313 |
45.47 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.41 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.82 |
312 |
45.51 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
312 |
45.51 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
311 |
45.54 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
311 |
45.54 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
304 |
45.89 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
303 |
45.94 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
301 |
46.04 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.58 |
297 |
46.28 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.46 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
296 |
46.30 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
295 |
46.37 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.33 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.71 |
294 |
46.41 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
290 |
46.63 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.62 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.87 |
287 |
46.80 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.28 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
286 |
46.83 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
286 |
46.84 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.50 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
274 |
47.54 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
272 |
47.63 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
270 |
47.74 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.18 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
269 |
47.80 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.55 |
268 |
47.89 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.89 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.68 |
265 |
48.03 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.65 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
261 |
48.31 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
259 |
48.39 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
253 |
48.82 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
249 |
49.08 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
245 |
49.31 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.87 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
241 |
49.57 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(-27.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
234 |
50.09 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.04 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
233 |
50.12 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.68 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
233 |
50.13 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.45 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
231 |
50.27 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.02 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
230 |
50.36 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.75 |
227 |
50.55 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.33 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
220 |
51.12 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
219 |
51.17 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
206 |
52.26 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.75 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
179 |
54.72 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-04-2022 13:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2022 22:59.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|