2022-11-30   02:34:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Cetus Time Trial Tammikuu 2022

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 1, 200m RU miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.52 538 2:27.66
50m: 33.11
100m: 1:11.11
(38.00)
150m: 1:49.74
(38.63)
200m: 2:27.66
(37.92)
2 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.74 393 2:44.01 +16.35
50m: 37.23
100m: 1:19.11
(41.88)
150m: 2:01.90
(42.79)
200m: 2:44.01
(42.11)
3 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 323 2:55.08 +27.42
50m: 40.68
100m: 1:24.91
(44.23)
150m: 2:09.94
(45.03)
200m: 2:55.08
(45.14)
Event official at: 1/22/2022 6:05:26 PM
2022-01-22 19:01:21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 2, 200m RU naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.55 461 2:54.15
50m: 40.56
100m: 1:25.58
(45.02)
150m: 2:10.48
(44.90)
200m: 2:54.15
(43.67)
2 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.72 452 2:55.28 +1.13
50m: 39.60
100m: 1:24.33
(44.73)
150m: 2:10.14
(45.81)
200m: 2:55.28
(45.14)
3 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.73 440 2:56.82 +2.67
50m: 40.21
100m: 1:25.83
(45.62)
150m: 2:11.12
(45.29)
200m: 2:56.82
(45.70)
Event official at: 1/22/2022 6:13:47 PM
2022-01-22 19:01:24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 3, 100m RU miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.70 603 1:05.48
50m: 30.03
100m: 1:05.48
(35.45)
2 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.67 512 1:09.16 +3.68
50m: 32.32
100m: 1:09.16
(36.84)
3 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.65 451 1:12.12 +6.64
50m: 33.79
100m: 1:12.12
(38.33)
4 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.73 451 1:12.13 +6.65
50m: 33.81
100m: 1:12.13
(38.32)
5 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.66 427 1:13.47 +7.99
50m: 34.77
100m: 1:13.47
(38.70)
6 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.77 404 1:14.81 +9.33
50m: 34.72
100m: 1:14.81
(40.09)
7 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo +0.74 385 1:16.01 +10.53
50m: 35.53
100m: 1:16.01
(40.48)
8 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.72 358 1:17.87 +12.39
50m: 36.80
100m: 1:17.87
(41.07)
9 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.78 347 1:18.71 +13.23
50m: 34.85
100m: 1:18.71
(43.86)
10 Manan Khalil 2006 Cetus Espoo +0.68 256 1:27.10 +21.62
50m: 41.33
100m: 1:27.10
(45.77)
Event official at: 1/22/2022 6:13:56 PM
2022-01-22 19:01:26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 4, 100m RU naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.76 550 1:16.08
50m: 35.42
100m: 1:16.08
(40.66)
2 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.64 527 1:17.18 +1.10
50m: 36.44
100m: 1:17.18
(40.74)
3 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.72 414 1:23.62 +7.54
50m: 38.83
100m: 1:23.62
(44.79)
4 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.89 391 1:25.26 +9.18
50m: 39.84
100m: 1:25.26
(45.42)
5 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.75 358 1:27.77 +11.69
50m: 41.21
100m: 1:27.77
(46.56)
6 Emma Lönnberg 2005 Cetus Espoo +0.72 335 1:29.71 +13.63
50m: 41.24
100m: 1:29.71
(48.47)
- Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/22/2022 6:17:34 PM
2022-01-22 19:01:29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 5, 50m RU miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo +0.68 404 34.15
2 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo +0.64 387 34.62 +0.47
3 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.70 359 35.51 +1.36
4 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.67 359 35.52 +1.37
5 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.76 308 37.35 +3.20
6 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.65 253 39.91 +5.76
Event official at: 1/22/2022 6:19:49 PM
2022-01-22 19:01:31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 6, 50m RU naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.72 573 34.38
2 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.73 538 35.11 +0.73
3 Eine Idman 2007 Cetus Espoo +0.75 394 38.93 +4.55
4 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo +0.72 339 40.92 +6.54
Event official at: 1/22/2022 6:48:36 PM
2022-01-22 19:01:33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 7, 100m VU miehet - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.69 578 53.92
50m: 25.80
100m: 53.92
(28.12)
2 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.61 578 53.93 +0.01
50m: 26.31
100m: 53.93
(27.62)
3 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.63 545 55.00 +1.08
50m: 26.62
100m: 55.00
(28.38)
4 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.70 528 55.58 +1.66
50m: 26.94
100m: 55.58
(28.64)
5 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.65 511 56.20 +2.28
50m: 26.66
100m: 56.20
(29.54)
6 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.65 460 58.20 +4.28
50m: 28.20
100m: 58.20
(30.00)
7 Christian Nummi 2006 Cetus Espoo +0.78 454 58.46 +4.54
50m: 27.98
100m: 58.46
(30.48)
8 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.73 446 58.79 +4.87
50m: 28.10
100m: 58.79
(30.69)
9 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.82 445 58.83 +4.91
50m: 28.02
100m: 58.83
(30.81)
10 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo +0.74 427 59.66 +5.74
50m: 28.61
100m: 59.66
(31.05)
11 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo +0.69 421 59.92 +6.00
50m: 29.19
100m: 59.92
(30.73)
12 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.74 418 1:00.09 +6.17
50m: 29.28
100m: 1:00.09
(30.81)
13 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.80 399 1:01.04 +7.12
50m: 28.72
100m: 1:01.04
(32.32)
14 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo +0.68 397 1:01.14 +7.22
50m: 29.32
100m: 1:01.14
(31.82)
15 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.84 394 1:01.30 +7.38
50m: 29.45
100m: 1:01.30
(31.85)
16 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.79 385 1:01.75 +7.83
50m: 29.87
100m: 1:01.75
(31.88)
17 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.62 358 1:03.29 +9.37
50m: 29.54
100m: 1:03.29
(33.75)
18 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 343 1:04.14 +10.22
50m: 30.97
100m: 1:04.14
(33.17)
- Manan Khalil 2006 Cetus Espoo +0.47 DSQ SW4.4
Event official at: 1/22/2022 6:54:14 PM
2022-01-22 19:01:36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 8, 100m VU naiset - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.75 557 1:01.06
50m: 29.71
100m: 1:01.06
(31.35)
2 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.58 548 1:01.39 +0.33
50m: 30.73
100m: 1:01.39
(30.66)
3 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.52 539 1:01.74 +0.68
50m: 29.80
100m: 1:01.74
(31.94)
4 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.73 511 1:02.82 +1.76
50m: 30.23
100m: 1:02.82
(32.59)
5 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.67 510 1:02.88 +1.82
50m: 30.60
100m: 1:02.88
(32.28)
6 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo +0.84 506 1:03.02 +1.96
50m: 30.79
100m: 1:03.02
(32.23)
7 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.82 477 1:04.30 +3.24
50m: 30.91
100m: 1:04.30
(33.39)
8 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.73 471 1:04.58 +3.52
50m: 30.80
100m: 1:04.58
(33.78)
9 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.55 464 1:04.88 +3.82
50m: 31.34
100m: 1:04.88
(33.54)
10 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.74 463 1:04.94 +3.88
50m: 30.78
100m: 1:04.94
(34.16)
11 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.53 454 1:05.36 +4.30
50m: 31.06
100m: 1:05.36
(34.30)
12 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo +0.70 408 1:07.72 +6.66
50m: 32.32
100m: 1:07.72
(35.40)
13 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 388 1:08.84 +7.78
50m: 33.23
100m: 1:08.84
(35.61)
- Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/22/2022 7:00:44 PM
2022-01-22 19:01:39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 9, 50m RU pojat T3 & T4  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ilkka Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.68 161 46.38
2 Rasmus Pernaa 2009 Cetus Espoo +0.84 112 52.36 +5.98
- Jimi Malkki 2009 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/23/2022 9:09:13 AM
2022-01-23 09:09:20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 10, 50m RU tytöt T3 & T4  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saaga Vesterbacka 2010 Cetus Espoo +0.73 210 47.98
2 Ella Åström 2010 Cetus Espoo +0.48 189 49.71 +1.73
3 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo 181 50.43 +2.45
Event official at: 1/23/2022 9:10:14 AM
2022-01-23 09:14:59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 11, 100m RU pojat T3 & T4  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veikka Savonen 2008 Cetus Espoo +0.76 259 1:26.77
50m: 40.59
100m: 1:26.77
(46.18)
2 Ville Tressel 2010 Cetus Espoo 176 1:38.64 +11.87
50m: 46.35
100m: 1:38.64
(52.29)
3 Alvar Rintamäki 2008 Cetus Espoo +0.69 173 1:39.22 +12.45
50m: 44.96
100m: 1:39.22
(54.26)
4 Onni Österberg 2009 Cetus Espoo 170 1:39.72 +12.95
50m: 46.96
100m: 1:39.72
(52.76)
5 Wilhelm Rasinmäki 2010 Cetus Espoo +0.69 170 1:39.86 +13.09
50m: 46.93
100m: 1:39.86
(52.93)
6 Daniel Kuismin 2010 Cetus Espoo +0.69 156 1:42.72 +15.95
50m: 47.59
100m: 1:42.72
(55.13)
7 Jaro Pyrhönen 2010 Cetus Espoo +0.78 140 1:46.48 +19.71
50m: 50.04
100m: 1:46.48
(56.44)
8 Inokentij Kucharev 2009 Cetus Espoo +0.75 139 1:46.81 +20.04
50m: 49.20
100m: 1:46.81
(57.61)
9 Eero Hiekkanen 2010 Cetus Espoo +0.84 137 1:47.27 +20.50
50m: 51.73
100m: 1:47.27
(55.54)
10 Eelis Hakulinen 2010 Cetus Espoo 131 1:48.69 +21.92
50m: 51.20
100m: 1:48.69
(57.49)
11 Oskari Mökkönen 2010 Cetus Espoo +0.70 121 1:51.65 +24.88
50m: 52.47
100m: 1:51.65
(59.18)
12 Felix Oksa 2010 Cetus Espoo +0.58 120 1:52.19 +25.42
50m: 51.75
100m: 1:52.19
(1:00.44)
13 Miikka Laitinen 2010 Cetus Espoo +0.90 108 1:56.19 +29.42
50m: 54.09
100m: 1:56.19
(1:02.10)
14 Kalle Kemppainen 2010 Cetus Espoo +0.76 107 1:56.37 +29.60
50m: 55.91
100m: 1:56.37
(1:00.46)
15 Axel Paananen 2010 Cetus Espoo 95 2:01.19 +34.42
50m: 56.49
100m: 2:01.19
(1:04.70)
16 Leo Aarnio 2010 Cetus Espoo 87 2:04.52 +37.75
50m: 57.08
100m: 2:04.52
(1:07.44)
17 Rasmus Karm 2009 Cetus Espoo 84 2:06.01 +39.24
50m: 57.49
100m: 2:06.01
(1:08.52)
18 Oliver Tavilahti 2009 Cetus Espoo +0.84 82 2:06.94 +40.17
50m: 58.22
100m: 2:06.94
(1:08.72)
19 Rasmus Lönnqvist 2010 Cetus Espoo +0.78 74 2:11.77 +45.00
50m: 1:00.45
100m: 2:11.77
(1:11.32)
- Joonas Walldén 2009 Cetus Espoo +0.72 DSQ SW 7.6
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Oliver Jalo 2010 Cetus Espoo DNS
- AHAN KOMALI 2009 Cetus Espoo DNS
- Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/23/2022 9:24:07 AM
2022-01-23 09:24:14 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 12, 100m RU tytöt T3 & T4  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Venla Heikkinen 2010 Cetus Espoo +0.72 289 1:34.28
50m: 44.22
100m: 1:34.28
(50.06)
2 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.59 246 1:39.52 +5.24
50m: 47.36
100m: 1:39.52
(52.16)
3 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo 244 1:39.77 +5.49
50m: 45.90
100m: 1:39.77
(53.87)
4 Ran Yu 2010 Cetus Espoo 240 1:40.32 +6.04
50m: 47.82
100m: 1:40.32
(52.50)
5 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.86 237 1:40.73 +6.45
50m: 48.92
100m: 1:40.73
(51.81)
6 Helmi Illukka 2010 Cetus Espoo +0.84 221 1:42.99 +8.71
50m: 49.01
100m: 1:42.99
(53.98)
7 MAISA PAANANEN 2010 Cetus Espoo +0.90 215 1:43.95 +9.67
50m: 48.80
100m: 1:43.95
(55.15)
8 Seera Jartti 2010 Cetus Espoo +0.66 215 1:44.05 +9.77
50m: 50.96
100m: 1:44.05
(53.09)
9 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.78 211 1:44.72 +10.44
50m: 50.20
100m: 1:44.72
(54.52)
10 Lila Eskola 2009 Cetus Espoo +0.77 210 1:44.89 +10.61
50m: 48.23
100m: 1:44.89
(56.66)
11 Velena Gusseva 2010 Cetus Espoo 207 1:45.29 +11.01
50m: 49.34
100m: 1:45.29
(55.95)
12 Aada Taipale 2011 Cetus Espoo +0.77 197 1:47.06 +12.78
50m: 52.02
100m: 1:47.06
(55.04)
13 Dorotea Bjelicic 2010 Cetus Espoo +0.77 196 1:47.25 +12.97
50m: 51.82
100m: 1:47.25
(55.43)
14 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo 194 1:47.64 +13.36
50m: 50.49
100m: 1:47.64
(57.15)
15 Sanni Romppanen 2009 Cetus Espoo +0.75 193 1:47.82 +13.54
50m: 50.87
100m: 1:47.82
(56.95)
16 Isabel Oravainen 2010 Cetus Espoo 182 1:49.88 +15.60
50m: 51.48
100m: 1:49.88
(58.40)
17 Siiri Närhi 2010 Cetus Espoo +0.80 181 1:50.13 +15.85
50m: 51.66
100m: 1:50.13
(58.47)
18 Alla Voronchikhina 2008 Cetus Espoo +0.69 178 1:50.74 +16.46
50m: 49.44
100m: 1:50.74
(1:01.30)
19 Emma Haapajärvi 2010 Cetus Espoo +0.64 171 1:52.34 +18.06
50m: 51.87
100m: 1:52.34
(1:00.47)
20 Eine Färkkilä 2009 Cetus Espoo +0.78 154 1:56.23 +21.95
50m: 55.71
100m: 1:56.23
(1:00.52)
21 Lumia Rantala 2009 Cetus Espoo +0.64 148 1:57.75 +23.47
50m: 53.99
100m: 1:57.75
(1:03.76)
22 Jenni Korhola 2011 Cetus Espoo +0.58 146 1:58.23 +23.95
50m: 55.50
100m: 1:58.23
(1:02.73)
23 Lumia Pitkänen 2010 Cetus Espoo +0.87 142 1:59.35 +25.07
50m: 54.78
100m: 1:59.35
(1:04.57)
24 Venla Laine 2011 Cetus Espoo +0.59 136 2:01.20 +26.92
50m: 55.10
100m: 2:01.20
(1:06.10)
24 Swaksha Balajee 2011 Cetus Espoo +0.86 136 2:01.20 +26.92
50m: 56.38
100m: 2:01.20
(1:04.82)
- Siiri Into 2010 Cetus Espoo DSQ SW 4.4
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Jade Vanhala 2010 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/23/2022 9:38:39 AM
2022-01-23 09:38:44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 13, 50m RU pojat TI & T2  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anton Lillandt 2011 Cetus Espoo +0.78 104 53.54
2 Arn Pitkänen 2012 Cetus Espoo 76 59.51 +5.97
3 Ashvath Sangwan 2011 Cetus Espoo +0.64 75 59.76 +6.22
4 Touko Sammaltupa 2011 Cetus Espoo 71 1:00.91 +7.37
5 Jesse Silvasti 2013 Cetus Espoo 66 1:02.33 +8.79
6 Rasmus Leppävuori 2011 Cetus Espoo 65 1:02.55 +9.01
7 Theodor Karulin 2011 Cetus Espoo +0.60 65 1:02.64 +9.10
8 Emil Liikkanen 2012 Cetus Espoo +0.83 44 1:11.20 +17.66
9 Emil Helin 2013 Cetus Espoo 43 1:11.90 +18.36
- Niko Koskela 2011 Cetus Espoo DSQ SW 10.8
- Radheya Pala 2011 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/23/2022 10:06:41 AM
2022-01-23 10:06:46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 14, 50m Breaststroke Women  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Senja Heikkinen 2012 Cetus Espoo +0.76 126 56.89
2 Enni Pirkkalainen 2012 Cetus Espoo 107 59.99 +3.10
3 Peppi Österberg 2011 Cetus Espoo 104 1:00.61 +3.72
4 Ronja Brännbacka 2012 Cetus Espoo 89 1:03.76 +6.87
5 Molly Enroth 2012 Cetus Espoo +0.93 76 1:07.30 +10.41
Event official at: 1/23/2022 10:09:15 AM
2022-01-23 10:09:17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 15, 100m RU pojat T1 & T2  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Daniel Gültekin 2009 Cetus Espoo +0.77 110 1:55.29
50m: 54.64
100m: 1:55.29
(1:00.65)
- Samu Auromaa 2010 Cetus Espoo DSQ SW 7.1
Event official at: 1/23/2022 10:12:15 AM
2022-01-23 10:12:20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 16, 100m RU tytöt T1 & T2  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Olivia Sihlman 2010 Cetus Espoo 142 1:59.41
50m: 55.11
100m: 1:59.41
(1:04.30)
2 Ada Murto 2010 Cetus Espoo +0.77 142 1:59.49 +0.08
50m: 57.52
100m: 1:59.49
(1:01.97)
3 chloe mortelette 2011 Cetus Espoo +0.87 98 2:14.89 +15.48
50m: 1:02.53
100m: 2:14.89
(1:12.36)
- Ilona Poltavskaya 2010 Cetus Espoo +0.71 DSQ SW 4.4
- Elsa Sistonen 2011 Cetus Espoo +0.67 DSQ SW 7.5
Event official at: 1/23/2022 10:26:00 AM
2022-01-23 10:26:04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 17, 50m VU pojat T1 & T2  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matias Silfver 2011 Cetus Espoo +0.71 89 45.05
2 Mikael Silfver 2011 Cetus Espoo 64 50.17 +5.12
3 Max Richard 2013 Cetus Espoo 46 56.26 +11.21
4 Mark Borisov 2011 Cetus Espoo 43 57.48 +12.43
Event official at: 1/23/2022 10:26:16 AM
2022-01-23 10:26:21 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 18, 50m VU tytöt T1 & T2  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Hilma Rinne 2011 Cetus Espoo +0.85 204 38.93
2 Diana Bityutskaya 2012 Cetus Espoo +0.86 126 45.66 +6.73
3 Erika Lindroos 2011 Cetus Espoo 110 47.82 +8.89
4 Charlotte Richard 2013 Cetus Espoo 44 1:04.57 +25.64
5 Elsi Martikainen 2013 Cetus Espoo 40 1:06.68 +27.75
Event official at: 1/23/2022 10:26:31 AM
2022-01-23 10:26:35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 19, 200m RU miehet  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo +0.84 359 2:49.05
50m: 37.56
100m: 1:20.81
(43.25)
150m: 2:05.82
(45.01)
200m: 2:49.05
(43.23)
2 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.67 337 2:52.58 +3.53
50m: 38.59
100m: 1:22.65
(44.06)
150m: 2:07.59
(44.94)
200m: 2:52.58
(44.99)
3 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.72 308 2:57.74 +8.69
50m: 40.60
100m: 1:28.04
(47.44)
150m: 2:14.17
(46.13)
200m: 2:57.74
(43.57)
4 Julius Mäntylä 2009 Cetus Espoo +0.79 282 3:03.02 +13.97
50m: 41.55
100m: 1:28.14
(46.59)
150m: 2:15.58
(47.44)
200m: 3:03.02
(47.44)
5 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.77 271 3:05.67 +16.62
50m: 43.10
100m: 1:31.56
(48.46)
150m: 2:19.26
(47.70)
200m: 3:05.67
(46.41)
6 Paul Pasonen 2009 Cetus Espoo +0.65 251 3:10.47 +21.42
50m: 41.57
100m: 1:30.49
(48.92)
150m: 2:20.82
(50.33)
200m: 3:10.47
(49.65)
7 Taavi  Tedresaar 2008 Cetus Espoo +0.70 237 3:14.14 +25.09
50m: 43.55
100m: 1:32.98
(49.43)
150m: 2:23.27
(50.29)
200m: 3:14.14
(50.87)
8 Kasper Valkeeniemi 2007 Cetus Espoo +0.74 200 3:25.19 +36.14
50m: 46.68
100m: 1:38.67
(51.99)
150m: 2:30.97
(52.30)
200m: 3:25.19
(54.22)
- Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo +0.68 DSQ SW 7.5
- Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo DNS
- Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/23/2022 3:14:25 PM
2022-01-23 15:14:42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 20, 200m RU naiset  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.74 447 2:55.98
50m: 40.04
100m: 1:25.04
(45.00)
150m: 2:10.81
(45.77)
200m: 2:55.98
(45.17)
2 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.74 406 3:01.61 +5.63
50m: 39.90
100m: 1:26.07
(46.17)
150m: 2:14.05
(47.98)
200m: 3:01.61
(47.56)
3 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo 399 3:02.75 +6.77
50m: 41.25
100m: 1:28.13
(46.88)
150m: 2:15.88
(47.75)
200m: 3:02.75
(46.87)
4 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo 389 3:04.30 +8.32
50m: 41.95
100m: 1:28.51
(46.56)
150m: 2:16.00
(47.49)
200m: 3:04.30
(48.30)
5 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo +0.72 373 3:06.88 +10.90
50m: 42.55
100m: 1:30.76
(48.21)
150m: 2:18.54
(47.78)
200m: 3:06.88
(48.34)
6 Kira Kekäle 2009 Cetus Espoo +0.74 371 3:07.25 +11.27
50m: 42.95
100m: 1:30.93
(47.98)
150m: 2:19.68
(48.75)
200m: 3:07.25
(47.57)
7 Alicia Gültekin 2007 Cetus Espoo +0.79 349 3:10.98 +15.00
50m: 44.26
100m: 1:32.67
(48.41)
150m: 2:23.10
(50.43)
200m: 3:10.98
(47.88)
8 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo 347 3:11.44 +15.46
50m: 44.49
100m: 1:33.58
(49.09)
150m: 2:23.56
(49.98)
200m: 3:11.44
(47.88)
9 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo 346 3:11.59 +15.61
50m: 44.03
100m: 1:33.18
(49.15)
150m: 2:22.72
(49.54)
200m: 3:11.59
(48.87)
10 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo +0.71 343 3:12.07 +16.09
50m: 42.90
100m: 1:31.61
(48.71)
150m: 2:22.18
(50.57)
200m: 3:12.07
(49.89)
11 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.87 342 3:12.34 +16.36
50m: 43.75
100m: 1:33.63
(49.88)
150m: 2:23.75
(50.12)
200m: 3:12.34
(48.59)
12 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.70 337 3:13.30 +17.32
50m: 44.69
100m: 1:34.82
(50.13)
150m: 2:24.70
(49.88)
200m: 3:13.30
(48.60)
13 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.84 327 3:15.14 +19.16
50m: 44.71
100m: 1:35.42
(50.71)
150m: 2:25.57
(50.15)
200m: 3:15.14
(49.57)
14 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.79 315 3:17.61 +21.63
50m: 44.93
100m: 1:35.68
(50.75)
150m: 2:26.55
(50.87)
200m: 3:17.61
(51.06)
15 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.79 312 3:18.27 +22.29
50m: 44.48
100m: 1:34.78
(50.30)
150m: 2:26.22
(51.44)
200m: 3:18.27
(52.05)
16 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo 312 3:18.30 +22.32
50m: 45.07
100m: 1:35.43
(50.36)
150m: 2:27.01
(51.58)
200m: 3:18.30
(51.29)
17 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.63 291 3:23.04 +27.06
50m: 44.56
100m: 1:35.79
(51.23)
150m: 2:29.12
(53.33)
200m: 3:23.04
(53.92)
18 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.62 287 3:23.88 +27.90
50m: 43.53
100m: 1:35.03
(51.50)
150m: 2:29.33
(54.30)
200m: 3:23.88
(54.55)
19 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo 244 3:35.07 +39.09
50m: 49.22
100m: 1:43.63
(54.41)
150m: 2:38.99
(55.36)
200m: 3:35.07
(56.08)
20 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.80 242 3:35.79 +39.81
50m: 47.10
100m: 1:41.29
(54.19)
150m: 2:38.17
(56.88)
200m: 3:35.79
(57.62)
Event official at: 1/23/2022 3:32:52 PM
2022-01-23 15:32:57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 21, 100m RU miehet  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.72 364 1:17.46
50m: 36.70
100m: 1:17.46
(40.76)
2 Kivi Kontinen 2008 Cetus Espoo 320 1:20.88 +3.42
50m: 37.90
100m: 1:20.88
(42.98)
3 Samu Uljas 2007 Cetus Espoo +0.89 304 1:22.28 +4.82
50m: 39.02
100m: 1:22.28
(43.26)
4 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo +0.81 232 1:29.97 +12.51
50m: 42.02
100m: 1:29.97
(47.95)
5 Eino Lantto 2008 Cetus Espoo +0.74 221 1:31.47 +14.01
50m: 42.80
100m: 1:31.47
(48.67)
6 Joona Salminen 2008 Cetus Espoo +0.59 206 1:33.64 +16.18
50m: 44.48
100m: 1:33.64
(49.16)
7 Lauri Csere 2008 Cetus Espoo +0.60 177 1:38.38 +20.92
50m: 46.04
100m: 1:38.38
(52.34)
Event official at: 1/23/2022 3:40:12 PM
2022-01-23 15:40:18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 22, 100m RU naiset  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.73 456 1:20.97
50m: 38.13
100m: 1:20.97
(42.84)
2 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.72 407 1:24.09 +3.12
50m: 38.56
100m: 1:24.09
(45.53)
3 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.74 375 1:26.47 +5.50
50m: 40.36
100m: 1:26.47
(46.11)
4 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo 374 1:26.48 +5.51
50m: 40.47
100m: 1:26.48
(46.01)
5 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.67 338 1:29.44 +8.47
50m: 41.00
100m: 1:29.44
(48.44)
6 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 307 1:32.44 +11.47
50m: 43.77
100m: 1:32.44
(48.67)
7 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.79 305 1:32.59 +11.62
50m: 44.03
100m: 1:32.59
(48.56)
8 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.76 304 1:32.65 +11.68
50m: 43.26
100m: 1:32.65
(49.39)
9 Mette Alanen 2008 Cetus Espoo +0.66 291 1:34.04 +13.07
50m: 44.54
100m: 1:34.04
(49.50)
10 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo 288 1:34.42 +13.45
50m: 44.90
100m: 1:34.42
(49.52)
11 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo +0.86 274 1:35.98 +15.01
50m: 45.60
100m: 1:35.98
(50.38)
12 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo +0.74 273 1:36.12 +15.15
50m: 45.99
100m: 1:36.12
(50.13)
12 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.67 273 1:36.12 +15.15
50m: 43.45
100m: 1:36.12
(52.67)
14 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo +0.51 271 1:36.25 +15.28
50m: 44.84
100m: 1:36.25
(51.41)
15 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.74 249 1:39.05 +18.08
50m: 44.87
100m: 1:39.05
(54.18)
16 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo 242 1:39.95 +18.98
50m: 47.02
100m: 1:39.95
(52.93)
17 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo +0.71 213 1:44.36 +23.39
50m: 49.60
100m: 1:44.36
(54.76)
18 Noora Lausala 2008 Cetus Espoo +0.90 171 1:52.19 +31.22
50m: 52.89
100m: 1:52.19
(59.30)
- Adela Sundberg 2008 Cetus Espoo +0.69 DSQ SW 4.4
- Matilda Wuorio 2009 Cetus Espoo +0.72 DSQ SW 4.4
- Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo DNS
- Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo DNS
- Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1/23/2022 3:56:19 PM
2022-01-23 15:56:24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Cetus Time Trial Tammikuu 2022
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Jan 22, 2022 to Jan 23, 2022
Event 23, 50m RU miehet  - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.84 309 37.33
2 firat burak böke 2008 Cetus Espoo +0.78 248 40.18 +2.85
3 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo +0.78 241 40.52 +3.19
4 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo +0.55 212 42.30 +4.97
5 Altti Sormunen 2007 Cetus Espoo +0.72 208 42.57 +5.24
6 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo +0.97 185 44.28 +6.95
7 Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo +0.69 171 45.45 +8.12
8 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo +0.72 156 46.87 +9.54