Resultater for DM JUNIOR LANGBANE 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Torsdag Indl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. mar 2022 to 27. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende |
|
|
DR |
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
|
|
NR |
27.42 |
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
(FIN) |
Glasgow (GBR) |
04-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
720 |
30.09 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
+0.62 |
694 |
30.47 |
+0.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
675 |
30.75 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
665 |
30.90 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
656 |
31.04 |
+0.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
654 |
31.07 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
653 |
31.09 |
+1.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
652 |
31.10 |
+1.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
640 |
31.30 |
+1.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
629 |
31.48 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
627 |
31.51 |
+1.42 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.85 |
623 |
31.58 |
+1.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.76 |
623 |
31.58 |
+1.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.80 |
618 |
31.67 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
614 |
31.73 |
+1.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
607 |
31.86 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
604 |
31.90 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.65 |
603 |
31.93 |
+1.84 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
602 |
31.95 |
+1.86 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
598 |
32.02 |
+1.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.56 |
595 |
32.07 |
+1.98 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
+0.69 |
590 |
32.16 |
+2.07 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
589 |
32.18 |
+2.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
588 |
32.20 |
+2.11 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
584 |
32.27 |
+2.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.83 |
582 |
32.31 |
+2.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
581 |
32.33 |
+2.24 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
576 |
32.42 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
574 |
32.46 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
573 |
32.47 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
566 |
32.61 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
563 |
32.67 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
553 |
32.86 |
+2.77 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
+0.76 |
545 |
33.01 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
540 |
33.13 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Lyseng IF |
+0.70 |
533 |
33.27 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
529 |
33.35 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.64 |
528 |
33.36 |
+3.27 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
528 |
33.37 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
522 |
33.49 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
519 |
33.57 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
517 |
33.61 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
514 |
33.67 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
511 |
33.73 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.93 |
505 |
33.86 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.74 |
504 |
33.90 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Lyseng IF |
+0.60 |
500 |
33.98 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.67 |
498 |
34.03 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
487 |
34.27 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.96 |
482 |
34.40 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
481 |
34.43 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
+0.71 |
479 |
34.47 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
475 |
34.56 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
473 |
34.62 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
470 |
34.70 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.80 |
448 |
35.26 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
447 |
35.28 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
390 |
36.91 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
385 |
37.08 |
+6.99 |
|
|
S17 |
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-03-2022 11:59:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-03-2022 12:52.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|