Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
419 |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
373 |
1:16.21 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
322 |
1:20.04 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
314 |
1:20.73 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
311 |
1:21.01 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
294 |
1:22.46 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
322 |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
314 |
1:20.72 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
299 |
1:22.04 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
296 |
1:22.29 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
265 |
1:25.36 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
248 |
1:27.36 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
358 |
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
350 |
1:17.83 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
325 |
1:19.81 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
308 |
1:21.23 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
281 |
1:23.77 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
279 |
1:23.93 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
221 |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.04 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
1:31.47 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.51 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
214 |
1:31.67 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.25 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
200 |
1:33.81 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
198 |
1:34.14 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.28 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
187 |
1:35.97 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18:33.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|