Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.96 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.16 |
+1.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.16 |
+1.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.54 |
+1.58 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.00 |
+2.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.14 |
+2.18 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.25 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.43 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.84 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.95 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.61 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.66 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.51 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.41 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.96 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.52 |
+0.56 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.76 |
+0.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.90 |
+0.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.92 |
+0.96 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.36 |
+1.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.38 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.63 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.91 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.96 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.60 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.06 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.32 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.79 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.32 |
+0.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
32.42 |
+0.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+1.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.09 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.11 |
+1.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.25 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.46 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.72 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.64 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.02 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.16 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.30 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.38 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.52 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.56 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.65 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.90 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.98 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.22 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.39 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.51 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.93 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.55 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.92 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freya Klitgaard |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
44.43 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
45.93 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.55 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.32 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.80 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.20 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.67 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.99 |
+2.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.10 |
+4.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.61 |
+5.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
41.65 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.67 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.80 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.27 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.76 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.50 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.28 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
45.21 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.61 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.28 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.24 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Lech |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.79 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.11 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:02.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
416 |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
388 |
31.43 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
383 |
31.56 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
341 |
32.81 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
324 |
33.38 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
323 |
33.39 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
394 |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
31.56 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
341 |
32.80 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
337 |
32.95 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
333 |
33.08 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
332 |
33.11 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
378 |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
377 |
31.73 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
359 |
32.26 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
358 |
32.28 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
357 |
32.31 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
341 |
32.79 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
36.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
215 |
38.25 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
209 |
38.60 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
195 |
39.52 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
187 |
40.08 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
172 |
41.16 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 17:55.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.25 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.21 |
+1.96 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.87 |
+4.62 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.64 |
+2.39 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:50:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.24 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.78 |
+0.54 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.58 |
+1.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.73 |
+1.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
32.16 |
+1.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.93 |
+3.69 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:50:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.40 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.57 |
+0.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.21 |
+0.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.60 |
+1.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+1.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.87 |
+3.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.20 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:50:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.91 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.20 |
+1.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.80 |
+3.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.68 |
+5.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
35.94 |
+6.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.08 |
+6.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.46 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.09 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.49 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.67 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.12 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
40.83 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.93 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.33 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:50:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 17:53.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
315 |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
280 |
30.78 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
248 |
32.08 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
306 |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
296 |
30.22 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
258 |
31.65 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
245 |
32.19 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
232 |
32.78 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
226 |
33.09 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
305 |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
303 |
30.01 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
268 |
31.26 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
265 |
31.36 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
242 |
32.33 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
204 |
34.22 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
304 |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
264 |
31.39 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
212 |
33.81 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
188 |
35.19 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
177 |
35.86 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
173 |
36.12 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18:04.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.30 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.45 |
+0.15 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.03 |
+0.73 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
44.70 |
+5.40 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.11 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.33 |
+2.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.11 |
+3.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.65 |
+3.54 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.69 |
+3.58 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.11 |
+4.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.97 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.03 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.41 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
47.33 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.67 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.43 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.50 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.22 |
+5.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.97 |
+7.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.45 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
44.97 |
+9.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
45.23 |
+9.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
50.33 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.43 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
56.64 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.44 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.44 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:56.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
270 |
37.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
259 |
38.21 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
228 |
39.85 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
179 |
43.22 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:10:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
339 |
34.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
277 |
37.38 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
272 |
37.59 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
265 |
37.94 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
258 |
38.25 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
233 |
39.60 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:10:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
296 |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
290 |
36.80 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
239 |
39.27 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
209 |
41.03 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
174 |
43.64 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.97 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
146 |
46.28 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:10:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
146 |
46.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:10:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18:11.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.09 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.53 |
+1.44 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
41.53 |
+8.44 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:21:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.56 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.70 |
+1.14 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:21:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.46 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.88 |
+1.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.99 |
+1.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.99 |
+3.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.62 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:21:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.19 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.65 |
+3.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.40 |
+4.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.51 |
+7.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.57 |
+11.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.99 |
+14.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 46.52 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.41 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-24.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:21:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:21.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
282 |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
241 |
34.92 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
154 |
40.53 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
287 |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
292 |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
254 |
34.34 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
252 |
34.40 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
195 |
37.45 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
287 |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
235 |
35.20 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
212 |
36.43 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
165 |
39.65 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
154 |
40.57 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
44.60 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18:19.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
37.11 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.58 |
+0.47 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.24 |
+1.13 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.39 |
+1.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.51 |
+2.40 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
41.95 |
+4.84 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:59:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.85 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.92 |
+0.07 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.02 |
+0.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.49 |
+0.64 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.16 |
+1.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 50.05 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.48 |
+1.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.29 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(-7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:59:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.13 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
36.32 |
+0.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.29 |
+1.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.43 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.38 |
+2.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.91 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.43 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.52 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.70 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.57 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.65 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
41.84 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
42.08 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.10 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.17 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.10 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.68 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.55 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.86 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.34 |
(-13.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.52 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.06 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.40 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.69 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.17 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freya Klitgaard |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
50.86 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
54.02 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.68 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB SW 6.4 |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
EFB SW6.4 |
|
|
|
|
- |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:59:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.88 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 42.30 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.34 |
+1.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 44.20 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.51 |
+1.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 44.64 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.17 |
+2.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.08 |
+4.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 47.55 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.77 |
+7.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 47.18 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.82 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.75 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.38 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.74 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
53.74 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.52 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
54.51 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lech |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Pulled on the lane rope |
|
|
|
|
- |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:59:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 19:01.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
314 |
37.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
306 |
37.96 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
301 |
38.17 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
278 |
39.18 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
272 |
39.50 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
292 |
38.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
275 |
39.33 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
262 |
40.00 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
247 |
40.77 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.02 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
246 |
40.84 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
225 |
42.06 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
359 |
35.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
353 |
36.20 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
352 |
36.23 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
333 |
36.91 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
307 |
37.93 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
289 |
38.72 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
209 |
43.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
207 |
43.23 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
207 |
43.25 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
191 |
44.44 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
156 |
47.48 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.08 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
49.95 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 17:51.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.36 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.57 |
+1.21 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.47 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.78 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.78 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.00 |
+0.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.48 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.61 |
+0.83 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.91 |
+1.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.94 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-10.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.81 |
+1.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.19 |
+6.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
44.31 |
+8.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 47.01 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.83 |
+8.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.59 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.15 |
+10.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.69 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.82 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.03 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.52 |
+4.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.35 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
40.53 |
+6.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.75 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.15 |
+8.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.38 |
+8.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 40.75 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.77 |
+8.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.86 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.40 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.53 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
49.45 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.99 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.09 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.10 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.02 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
52.21 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:38.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
245 |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
217 |
36.95 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:01:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
217 |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
207 |
37.51 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
182 |
39.14 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
173 |
39.81 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:01:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
38.58 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
162 |
40.68 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
125 |
44.42 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
123 |
44.63 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
118 |
45.22 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.83 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:01:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
250 |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
179 |
39.39 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
162 |
40.76 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
161 |
40.81 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
149 |
41.86 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:01:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 18:01.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.25 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.26 |
+0.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.29 |
+0.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.02 |
+2.77 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
43.73 |
+3.48 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
46.32 |
+6.07 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
34.95 |
-5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.37 |
-2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.38 |
-0.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.36 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
43.69 |
+1.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.30 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.81 |
+1.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
44.01 |
+1.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
44.66 |
+2.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.92 |
+2.56 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
44.96 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.04 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.91 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.89 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.17 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.42 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
53.48 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.20 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.42 |
+0.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.38 |
+2.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.29 |
+6.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 48.73 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
48.49 |
+6.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 47.81 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
48.68 |
+6.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.09 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.76 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.67 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.38 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.58 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
52.45 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.86 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
55.83 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.55 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.64 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-12.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
54.86 |
+1.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.78 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 19:03.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
390 |
39.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
380 |
39.43 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
345 |
40.72 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
320 |
41.74 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
275 |
43.87 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.73 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
264 |
44.49 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.32 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
313 |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
301 |
42.59 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.81 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
299 |
42.68 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
286 |
43.33 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.01 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
282 |
43.52 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
266 |
44.37 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
330 |
41.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.42 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
310 |
42.17 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
246 |
45.57 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
221 |
47.17 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.49 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
217 |
47.51 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.29 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
214 |
47.72 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
143 |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.64 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 18:08.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
234 |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.07 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
276 |
38.75 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
183 |
44.44 |
+5.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 50.65 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
170 |
45.50 |
+6.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 44.01 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
269 |
39.11 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
249 |
40.11 |
+1.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
241 |
40.56 |
+1.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
234 |
40.94 |
+1.83 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
202 |
42.97 |
+3.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
190 |
43.87 |
+4.76 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
154 |
47.08 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
152 |
47.29 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.17 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
146 |
47.90 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.25 |
(-13.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
76 |
59.58 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.99 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
204 |
42.84 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
184 |
44.35 |
+1.51 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.51 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
109 |
52.82 |
+9.98 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
53.00 |
+10.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 54.26 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
96 |
55.00 |
+12.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
86 |
57.07 |
+14.23 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 58.67 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
73 |
1:00.18 |
+17.34 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
71 |
1:00.88 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.67 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
46 |
1:10.46 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.60 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
45 |
1:10.56 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-19.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:03:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 07:45.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
276 |
38.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
168 |
45.76 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:20:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
265 |
39.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
250 |
40.06 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
247 |
40.24 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
239 |
40.64 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
194 |
43.61 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
193 |
43.64 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:20:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
201 |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
196 |
43.44 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
143 |
48.28 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.82 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
122 |
50.90 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
112 |
52.36 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
79 |
58.84 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.18 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:20:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 18:20.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4x50m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
K2 Piger |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
35.07 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
41.67 |
|
|
|
|
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
35.06 |
|
|
|
|
1:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
31.75 |
|
|
|
|
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle Piger 2 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:45.86 |
+22.31 |
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
|
41.36 |
|
|
|
|
41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
0976AC |
|
44.38 |
|
|
|
|
1:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
|
43.91 |
|
|
|
|
2:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
0986BG |
|
36.21 |
|
|
|
|
2:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sunswim Wierd Girls 1 |
13 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:46.34 |
+22.79 |
|
|
|
|
Pia Mercado |
2010 |
1064AQ |
|
46.31 |
|
|
|
|
46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
0948AG |
|
43.32 |
|
|
|
|
1:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
38.68 |
|
|
|
|
2:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Larsen |
2009 |
0908BF |
|
38.03 |
|
|
|
|
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle Piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.14 Obstructing another swimmer or team when leaving the pool following completion of a race or relay leg |
|
|
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
0922AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
0844AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
0886AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:40:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
K3 piger |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
35.72 |
|
|
|
|
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
45.28 |
|
|
|
|
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
34.25 |
|
|
|
|
1:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
32.82 |
|
|
|
|
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LSK A, Damer |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.64 |
+1.57 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
38.60 |
|
|
|
|
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
42.25 |
|
|
|
|
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
36.38 |
|
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
32.41 |
|
|
|
|
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK B, Damer |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:44.53 |
+16.46 |
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
40.09 |
|
|
|
|
40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
45.38 |
|
|
|
|
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
41.97 |
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
|
37.09 |
|
|
|
|
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
K3 piger 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:45.89 |
+17.82 |
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
43.49 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
|
47.46 |
|
|
|
|
1:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
40.99 |
|
|
|
|
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
33.95 |
|
|
|
|
2:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
K3 piger 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:07.70 |
+39.63 |
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
42.53 |
|
|
|
|
42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
48.45 |
|
|
|
|
1:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
55.04 |
|
|
|
|
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
1058AI |
|
41.68 |
|
|
|
|
3:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
K3 piger 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:15.78 |
+47.71 |
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
46.65 |
|
|
|
|
46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
1154AI |
|
1:04.62 |
|
|
|
|
1:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
46.15 |
|
|
|
|
2:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
|
38.36 |
|
|
|
|
3:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:40:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 19:42.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 4x50m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
K2 Drenge |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
37.19 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
42.73 |
|
|
|
|
1:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
50.79 |
|
|
|
|
2:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
30.54 |
|
|
|
|
2:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:45:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 4x50m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK A, Herrer |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
37.95 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
40.51 |
|
|
|
|
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
31.61 |
|
|
|
|
1:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
30.25 |
|
|
|
|
2:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
K3-drenge |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:23.17 |
+2.85 |
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
34.77 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
37.53 |
|
|
|
|
1:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
30.18 |
|
|
|
|
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
K3-drenge 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:41.03 |
+20.71 |
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
39.00 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Blankholm |
2009 |
0991BB |
|
49.70 |
|
|
|
|
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
41.08 |
|
|
|
|
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
31.25 |
|
|
|
|
2:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
K3-drenge 3 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:00.34 |
+40.02 |
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
43.63 |
|
|
|
|
43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurids Agerskov |
2010 |
1065AL |
|
55.94 |
|
|
|
|
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
41.23 |
|
|
|
|
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Skriver |
2009 |
0979BB |
|
39.54 |
|
|
|
|
3:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
K3-drenge 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:05.21 |
+44.89 |
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
47.35 |
|
|
|
|
47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
52.73 |
|
|
|
|
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
1075AK |
|
45.33 |
|
|
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wictor Byriel |
2010 |
1077AK |
|
39.80 |
|
|
|
|
3:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK B, Herrer |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:45:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 19:45.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.75 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-16.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.94 |
+0.19 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 16.09 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.98 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 17.02 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
18.27 |
+0.29 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(-11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.08 |
+1.10 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 18.03 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
19.36 |
+1.38 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 20.00 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.74 |
+5.76 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-15.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.08 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 22.31 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.74 |
+1.66 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.78 |
+1.70 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(-9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
19.05 |
+1.97 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.68 |
+2.60 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(-8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
20.45 |
+3.37 |
|
QD |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.56 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
21.37 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
21.64 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.00 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
23.44 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(-8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.54 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.31 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.66 |
+1.35 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.83 |
+1.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.52 |
+3.21 |
|
DI |
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
23.06 |
+3.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.06 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.57 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.29 |
+0.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.24 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.31 |
+0.25 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.43 |
+0.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.79 |
+0.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.41 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.79 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carolina Sehuusen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.46 |
+3.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.57 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.22 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.24 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.54 |
+5.48 |
|
DI |
|
|
|
|
|
11 |
|
Malou Jakobsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
27.09 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.62 |
+12.56 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 9 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.82 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(-11.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.79 |
+0.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.08 |
+1.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.23 |
+1.41 |
|
DI |
|
|
|
|
|
5 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.45 |
+1.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.83 |
+2.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-22.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.32 |
+2.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Ingemann Hansson |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.39 |
+2.57 |
|
DI |
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.48 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.61 |
+2.79 |
|
DI |
|
|
|
|
|
11 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.12 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-20.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.20 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selene Stendell Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.27 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-17.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martina Anna Heide |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.42 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Madsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Sif Giliamsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:45.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.75 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.84 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.94 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.98 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
18.77 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.27 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.32 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.08 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
19.47 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.36 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.45 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.74 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.08 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.61 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.78 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.67 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.74 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
19.40 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.05 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.18 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.68 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
20.36 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.45 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.31 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.36 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.66 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.92 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.83 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
22.23 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.06 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.29 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.03 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.06 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
23.05 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.43 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
23.26 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.79 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Sehuusen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.15 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.46 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.43 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.68 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.02 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.25 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.02 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.63 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 16:41.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.40 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.64 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.32 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 16.05 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.91 |
+2.59 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.84 |
+3.52 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.36 |
+15.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
18.79 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.17 |
+0.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.51 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.81 |
+1.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 20.34 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.99 |
+1.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 19.04 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.55 |
+1.76 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
21.09 |
+2.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.63 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(-12.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.21 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
23.33 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.29 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.56 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.70 |
+2.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.51 |
+2.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.45 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
21.74 |
+3.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
22.01 |
+3.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.07 |
+3.51 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 9-10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.39 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 20.00 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.19 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.00 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.03 |
+1.64 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-12.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.79 |
+4.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.02 |
+4.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-9.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.12 |
+4.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(-31.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.13 |
+4.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.53 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milas Nielsen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
24.83 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aske Weilert Feldinger |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.33 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.26 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-23.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.53 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.44 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-22.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.31 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.09 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad V. Egholm Alsted |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:45.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.64 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.32 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.27 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.91 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.51 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.84 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.25 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
18.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.79 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.22 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.17 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.42 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.99 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.06 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.81 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.43 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.55 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
21.25 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.09 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.56 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.09 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.70 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
21.63 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.01 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.72 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.51 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.08 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.74 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.87 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.07 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 9-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.39 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.14 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.19 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
23.40 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.13 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.06 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.12 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.94 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.16 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.79 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 16:49.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.87 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 23.10 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.09 |
+1.22 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 19.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.45 |
+2.58 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 17.09 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.65 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 21.98 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.83 |
+0.18 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 21.99 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.02 |
+2.37 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.38 |
+3.73 |
|
QE |
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.06 |
+7.41 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.36 |
+7.71 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
19.98 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
22.22 |
+2.24 |
|
QD |
|
|
|
|
|
3 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.21 |
+3.23 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.73 |
+6.75 |
|
QD |
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Klitgaard |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
27.71 |
+7.73 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
22.03 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-14.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.47 |
+0.44 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
22.97 |
+0.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.13 |
+2.10 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.83 |
+2.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 24.98 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
25.18 |
+3.15 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.19 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.26 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
23.72 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.75 |
+1.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 53.37 |
(-28.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.83 |
+3.11 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.10 |
+3.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.48 |
+3.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.29 |
+4.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Hellström |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.15 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.90 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.89 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carolina Sehuusen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.19 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.57 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.21 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
37.75 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malou Jakobsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.16 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
- |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands not brought back on or under the surface of the water |
|
|
|
|
- |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 9 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.86 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.81 |
+5.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.42 |
+6.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-12.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.60 |
+6.74 |
|
DI |
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.86 |
+11.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selene Stendell Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.58 |
+15.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.2 crawl arm |
|
|
|
|
- |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Minna Madsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Martina Anna Heide |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
- |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands not brought back on or under the surface of the water |
|
|
|
|
- |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Sif Giliamsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:46.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.87 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.30 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.09 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.32 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.45 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:42:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.83 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.61 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.65 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.49 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.02 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.12 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.38 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.62 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.63 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:42:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
21.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.98 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
21.93 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.22 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.20 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.21 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
25.79 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Klitgaard |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.52 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:42:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
22.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.03 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
22.91 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.97 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.16 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.47 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.32 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.13 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
24.32 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.18 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.23 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.83 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:42:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
23.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.72 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.93 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.75 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.74 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.83 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.35 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.37 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.91 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.48 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:42:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 25m Brystsvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.38 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.65 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selene Stendell Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.46 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.58 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:42:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 16:43.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.89 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 19.00 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.65 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 18.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
18.87 |
+1.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 19.00 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.23 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.69 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
23.01 |
+0.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
27.61 |
+5.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
27.71 |
+5.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.59 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
20.11 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
21.12 |
+1.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 20.68 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.05 |
+5.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.14 |
+7.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28.04 |
+7.93 |
|
DI |
|
|
|
|
|
6 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.02 |
+8.91 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.23 |
+9.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.63 |
+10.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Vigel Lindah |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.48 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Alberto Riber Servizi |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.77 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ejler Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.60 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands not brought back on or under the surface of the water |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.5 crawlben |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 9-10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.68 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.97 |
+1.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.13 |
+1.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.69 |
+3.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.43 |
+3.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-16.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.61 |
+4.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.66 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.98 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.23 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.86 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aske Weilert Feldinger |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.13 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.51 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.2 crawlarm |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Conrad V. Egholm Alsted |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:45.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.89 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.65 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
19.27 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.87 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
21.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.23 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
24.06 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.01 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
24.18 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
25.85 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
19.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.11 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
20.98 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.12 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.26 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.05 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.63 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.82 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.17 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer 9-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.13 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.92 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.68 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
25.55 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.71 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 16:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 16:53.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
189 |
1:35.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.15 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
150 |
1:42.70 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.18 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
129 |
1:47.81 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.13 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
267 |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.29 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
264 |
1:25.10 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
260 |
1:25.46 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.47 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
238 |
1:28.09 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
216 |
1:31.01 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
211 |
1:31.67 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.74 |
(-28.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
210 |
1:31.82 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
195 |
1:34.08 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.53 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
190 |
1:34.96 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.93 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
184 |
1:35.86 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
150 |
1:42.60 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.88 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
235 |
1:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
210 |
1:31.83 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
181 |
1:36.41 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
166 |
1:39.20 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.40 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
156 |
1:41.42 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
80 |
2:06.61 |
+38.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.50 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
131 |
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.43 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 10:14.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
260 |
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:19:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
269 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
258 |
1:15.03 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
161 |
1:27.65 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:19:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
264 |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
238 |
1:17.04 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.70 |
(-10.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
227 |
1:18.24 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
176 |
1:25.10 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.87 |
(-11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
164 |
1:27.14 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.64 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
1:28.36 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-26.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
140 |
1:31.88 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.06 |
(-11.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
1:32.87 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-17.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
126 |
1:35.26 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
112 |
1:39.00 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:19:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
271 |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
186 |
1:23.65 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
184 |
1:23.86 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
183 |
1:24.06 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
133 |
1:33.38 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.29 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
119 |
1:37.10 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:19:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 10:19.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
413 |
1:07.45 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.94 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
381 |
1:09.28 |
+1.83 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
363 |
1:10.38 |
+2.93 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
355 |
1:10.95 |
+3.50 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
349 |
1:11.33 |
+3.88 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
331 |
1:12.57 |
+5.12 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
304 |
1:14.67 |
+7.22 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
301 |
1:14.94 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
294 |
1:15.53 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
259 |
1:18.79 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.28 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
391 |
1:08.67 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.23 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:39:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
324 |
1:13.14 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
315 |
1:13.81 |
+0.67 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
307 |
1:14.45 |
+1.31 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
305 |
1:14.57 |
+1.43 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
305 |
1:14.60 |
+1.46 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.43 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
297 |
1:15.29 |
+2.15 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
295 |
1:15.44 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
264 |
1:18.24 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
260 |
1:18.68 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
256 |
1:19.05 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
256 |
1:19.08 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.11 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
239 |
1:20.94 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
228 |
1:22.25 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
221 |
1:23.11 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
210 |
1:24.52 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.37 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
172 |
1:30.19 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.75 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
153 |
1:33.89 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
64 |
2:05.46 |
+52.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.67 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Sølvblad Eghave |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:39:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
361 |
1:10.55 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.65 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
357 |
1:10.77 |
+0.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
342 |
1:11.80 |
+1.25 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
332 |
1:12.56 |
+2.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
331 |
1:12.58 |
+2.03 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
322 |
1:13.24 |
+2.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.36 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
310 |
1:14.19 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
307 |
1:14.46 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.59 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
305 |
1:14.58 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
293 |
1:15.58 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
292 |
1:15.72 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.78 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
283 |
1:16.52 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
274 |
1:17.31 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
260 |
1:18.72 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
251 |
1:19.61 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
246 |
1:20.16 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
245 |
1:20.30 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
239 |
1:20.93 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
215 |
1:23.87 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.90 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
211 |
1:24.34 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.49 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
210 |
1:24.45 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
210 |
1:24.51 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
207 |
1:24.84 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
204 |
1:25.33 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
201 |
1:25.66 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.17 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
198 |
1:26.10 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
178 |
1:29.22 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.34 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
157 |
1:33.01 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.13 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Freya Klitgaard |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
125 |
1:40.35 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:39:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
213 |
1:24.08 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
212 |
1:24.15 |
+0.07 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
212 |
1:24.22 |
+0.14 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
202 |
1:25.52 |
+1.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.13 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
197 |
1:26.25 |
+2.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(-12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
193 |
1:26.88 |
+2.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
179 |
1:29.11 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.84 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
177 |
1:29.38 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.42 |
(-17.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
166 |
1:31.29 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.68 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
1:33.35 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.18 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
135 |
1:37.77 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.34 |
(-17.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
1:38.14 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.41 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
132 |
1:38.62 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.84 |
(-9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
128 |
1:39.63 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.33 |
(-1:04.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
123 |
1:41.01 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.87 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
111 |
1:44.47 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.64 |
(-31.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
98 |
1:48.94 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.38 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Lech |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
89 |
1:52.28 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.89 |
(-57.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:39:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
170 |
1:30.58 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.92 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
141 |
1:36.32 |
+5.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.14 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
138 |
1:37.10 |
+6.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.88 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
129 |
1:39.26 |
+8.68 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
114 |
1:43.37 |
+12.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-26.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
112 |
1:43.94 |
+13.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.91 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carolina Sehuusen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
95 |
1:49.84 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.28 |
(-25.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
1:50.26 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-19.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
93 |
1:50.63 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.01 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
76 |
1:58.31 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.87 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Hellström |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
74 |
1:59.48 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.84 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
67 |
2:03.24 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.41 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
65 |
2:04.68 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
65 |
2:04.72 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
63 |
2:06.18 |
+35.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
59 |
2:08.47 |
+37.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.08 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
59 |
2:09.05 |
+38.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
55 |
2:11.89 |
+41.31 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
41 |
2:24.92 |
+54.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(+14.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:39:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 9 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
77 |
1:57.65 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.02 |
(-38.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
75 |
1:58.65 |
+1.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Kristiansen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
42 |
2:24.37 |
+26.72 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:39:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 12:40.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
416 |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
398 |
1:08.29 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
373 |
1:09.77 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
353 |
1:11.05 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
345 |
1:11.63 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
294 |
1:15.53 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
345 |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
308 |
1:14.39 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
303 |
1:14.81 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
299 |
1:15.07 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
290 |
1:15.90 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
393 |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
361 |
1:10.54 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
359 |
1:10.64 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
353 |
1:11.06 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
347 |
1:11.48 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
322 |
1:13.31 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
228 |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
221 |
1:23.01 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
213 |
1:24.10 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
198 |
1:26.14 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
192 |
1:26.96 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
186 |
1:27.99 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.52 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
160 |
1:32.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.58 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
149 |
1:34.65 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.32 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
147 |
1:35.10 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.26 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
126 |
1:40.22 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.37 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
117 |
1:42.48 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.10 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
110 |
1:44.64 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.94 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
95 |
1:50.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.65 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
1:50.85 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.65 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:00:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 17:16.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
406 |
1:00.67 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
338 |
1:04.49 |
+3.82 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
331 |
1:04.94 |
+4.27 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.72 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
280 |
1:08.67 |
+8.00 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
287 |
1:08.13 |
+7.46 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:56:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
340 |
1:04.38 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
306 |
1:06.64 |
+2.26 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
299 |
1:07.19 |
+2.81 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
288 |
1:08.03 |
+3.65 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
250 |
1:11.27 |
+6.89 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
243 |
1:12.01 |
+7.63 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
238 |
1:12.44 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.01 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
235 |
1:12.80 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:56:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
307 |
1:06.61 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
290 |
1:07.87 |
+1.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
287 |
1:08.11 |
+1.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
274 |
1:09.16 |
+2.55 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
271 |
1:09.40 |
+2.79 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
197 |
1:17.23 |
+10.62 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
149 |
1:24.68 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
57 |
1:56.65 |
+50.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.92 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:56:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
280 |
1:08.68 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
273 |
1:09.23 |
+0.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
222 |
1:14.13 |
+5.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.82 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
217 |
1:14.78 |
+6.10 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.66 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
203 |
1:16.40 |
+7.72 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
196 |
1:17.27 |
+8.59 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
1:17.91 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.06 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
190 |
1:18.09 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
186 |
1:18.72 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
178 |
1:19.85 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
161 |
1:22.52 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.06 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
149 |
1:24.61 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.49 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
142 |
1:25.95 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.23 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
1:26.98 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
134 |
1:27.77 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
122 |
1:30.54 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.63 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
121 |
1:30.72 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.32 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
117 |
1:31.72 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
116 |
1:31.90 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
114 |
1:32.45 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.57 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
111 |
1:33.42 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.53 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
110 |
1:33.58 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.17 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
100 |
1:36.55 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.50 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
97 |
1:37.61 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.45 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
95 |
1:38.22 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.97 |
(-9.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
92 |
1:39.52 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.49 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
77 |
1:45.51 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.05 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
30 |
2:23.98 |
+1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.16 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:56:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
197 |
1:17.19 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
158 |
1:23.07 |
+5.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
133 |
1:27.94 |
+10.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.46 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
132 |
1:28.05 |
+10.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.92 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
114 |
1:32.44 |
+15.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.27 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
105 |
1:35.03 |
+17.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.84 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
105 |
1:35.22 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.91 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
85 |
1:42.08 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.00 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
62 |
1:53.49 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.38 |
(-14.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
55 |
1:57.56 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Vigel Lindah |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
50 |
2:01.76 |
+44.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
46 |
2:04.57 |
+47.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.29 |
(-15.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
44 |
2:06.53 |
+49.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ejler Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
42 |
2:09.17 |
+51.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Alberto Riber Servizi |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
37 |
2:14.64 |
+57.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.53 |
(-1:12.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28 |
2:27.92 |
+1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(+17.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:56:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 9-10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
1:26.98 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.38 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
126 |
1:29.62 |
+2.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.47 |
(-15.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
111 |
1:33.42 |
+6.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
86 |
1:41.47 |
+14.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.11 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
64 |
1:51.83 |
+24.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.14 |
(-14.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
63 |
1:52.92 |
+25.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.71 |
(-12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
60 |
1:54.59 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
56 |
1:57.41 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.91 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milas Nielsen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
46 |
2:04.97 |
+37.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.63 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28 |
2:26.67 |
+59.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
107 |
1:34.56 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.96 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:56:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:57.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
394 |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.67 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
351 |
1:03.65 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.49 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
317 |
1:05.89 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
288 |
1:08.05 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
320 |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
294 |
1:07.57 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
287 |
1:08.08 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
242 |
1:12.03 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
234 |
1:12.83 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
326 |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
300 |
1:07.10 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
291 |
1:07.74 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
275 |
1:09.06 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
255 |
1:10.85 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
202 |
1:16.48 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
278 |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
272 |
1:09.29 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
234 |
1:12.85 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
219 |
1:14.54 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
214 |
1:15.03 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
213 |
1:15.18 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.27 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
187 |
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
152 |
1:24.12 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.07 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
141 |
1:26.24 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.94 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
127 |
1:29.18 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
115 |
1:32.27 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
1:32.29 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.44 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 9-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
139 |
1:26.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
1:26.98 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.98 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
109 |
1:33.97 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
88 |
1:40.84 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.47 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
69 |
1:49.14 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.83 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
56 |
1:57.26 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.92 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 17:25.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
390 |
1:15.09 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
387 |
1:15.29 |
+0.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
322 |
1:20.07 |
+4.98 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
320 |
1:20.18 |
+5.09 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.09 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
317 |
1:20.44 |
+5.35 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
281 |
1:23.77 |
+8.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
257 |
1:26.28 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.28 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
236 |
1:28.71 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
350 |
1:17.84 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
305 |
1:21.49 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.13 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:49:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
309 |
1:21.11 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
289 |
1:22.98 |
+1.87 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
288 |
1:23.08 |
+1.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
283 |
1:23.57 |
+2.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
272 |
1:24.64 |
+3.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.26 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
265 |
1:25.45 |
+4.34 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
249 |
1:27.19 |
+6.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
246 |
1:27.58 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.27 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
230 |
1:29.56 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
224 |
1:30.25 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.17 |
(-22.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
202 |
1:33.54 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
194 |
1:34.73 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.67 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
188 |
1:35.71 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Sølvblad Eghave |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:49:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
359 |
1:17.21 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.07 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
344 |
1:18.32 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
331 |
1:19.34 |
+2.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
299 |
1:22.00 |
+4.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.57 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
286 |
1:23.25 |
+6.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
267 |
1:25.24 |
+8.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
1:26.82 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.16 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
251 |
1:26.99 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.62 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
250 |
1:27.05 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.75 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
242 |
1:28.00 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.22 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
238 |
1:28.57 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.16 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
231 |
1:29.36 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.74 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
216 |
1:31.44 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
1:31.44 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.12 |
(-33.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
213 |
1:31.86 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.30 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
203 |
1:33.27 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.16 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
196 |
1:34.49 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.44 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
188 |
1:35.66 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.02 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
181 |
1:36.92 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
164 |
1:40.25 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
159 |
1:41.26 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.33 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
153 |
1:42.57 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
152 |
1:42.71 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.25 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
139 |
1:45.78 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.24 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
126 |
1:49.40 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.21 |
(-14.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
118 |
1:51.71 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.40 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:49:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
212 |
1:32.04 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.20 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
200 |
1:33.73 |
+1.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.64 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
197 |
1:34.25 |
+2.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.82 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
197 |
1:34.28 |
+2.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
193 |
1:34.89 |
+2.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-15.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
189 |
1:35.51 |
+3.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.89 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
186 |
1:36.02 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.63 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
180 |
1:37.17 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.36 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
148 |
1:43.68 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.70 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
144 |
1:44.55 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.32 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
143 |
1:44.79 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.03 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
131 |
1:47.86 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.45 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
130 |
1:48.11 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.10 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
124 |
1:50.01 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.73 |
(-37.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
113 |
1:53.32 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.32 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
101 |
1:57.76 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.01 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Lech |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
2:01.07 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
89 |
2:02.76 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.76 |
(-32.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:49:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 12:51.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
419 |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
373 |
1:16.21 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
322 |
1:20.04 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
314 |
1:20.73 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
311 |
1:21.01 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
294 |
1:22.46 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
322 |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
314 |
1:20.72 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
299 |
1:22.04 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
296 |
1:22.29 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
265 |
1:25.36 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
248 |
1:27.36 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
358 |
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
350 |
1:17.83 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
325 |
1:19.81 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
308 |
1:21.23 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
281 |
1:23.77 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
279 |
1:23.93 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
221 |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.04 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
1:31.47 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.51 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
214 |
1:31.67 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.25 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
200 |
1:33.81 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
198 |
1:34.14 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.28 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
187 |
1:35.97 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18:33.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
232 |
1:18.59 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
223 |
1:19.63 |
+1.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
236 |
1:18.20 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.74 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
230 |
1:18.87 |
+0.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
204 |
1:22.07 |
+3.87 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
200 |
1:22.61 |
+4.41 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
196 |
1:23.14 |
+4.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.85 |
(-8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
194 |
1:23.43 |
+5.23 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.72 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
177 |
1:25.95 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.36 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
171 |
1:26.98 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
170 |
1:27.14 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.54 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
218 |
1:20.21 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
213 |
1:20.82 |
+0.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
209 |
1:21.40 |
+1.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
205 |
1:21.91 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.13 |
(-19.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
169 |
1:27.28 |
+7.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.25 |
(-14.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
162 |
1:28.54 |
+8.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.55 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
158 |
1:29.24 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.58 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
156 |
1:29.63 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.74 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
129 |
1:35.41 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.97 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
122 |
1:37.41 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.49 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
39 |
2:22.44 |
+1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.09 |
(-37.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.4 ej fortsat be |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
276 |
1:14.22 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
237 |
1:18.06 |
+3.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.59 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
215 |
1:20.59 |
+6.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
200 |
1:22.51 |
+8.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.17 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
196 |
1:23.11 |
+8.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.79 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
171 |
1:26.97 |
+12.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.56 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
166 |
1:27.89 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
165 |
1:28.10 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
159 |
1:29.13 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.30 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
148 |
1:31.29 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.68 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
146 |
1:31.60 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.49 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
140 |
1:32.99 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.46 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
1:34.50 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.41 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
109 |
1:40.92 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.92 |
(-55.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
103 |
1:42.78 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.12 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
100 |
1:43.93 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.93 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
1:44.45 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.11 |
(-15.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
97 |
1:45.13 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
1:45.96 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.43 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
88 |
1:48.56 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.16 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
86 |
1:49.37 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.80 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
85 |
1:49.66 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.94 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
81 |
1:51.44 |
+37.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.07 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
81 |
1:51.69 |
+37.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.87 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
76 |
1:54.05 |
+39.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.09 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
74 |
1:54.98 |
+40.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.40 |
(-31.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
71 |
1:56.63 |
+42.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.11 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
61 |
2:02.58 |
+48.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.14 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
52 |
2:09.45 |
+55.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.25 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.2 ud på mave |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 13:00.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
250 |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.59 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
229 |
1:18.97 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
263 |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
236 |
1:18.13 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
211 |
1:21.15 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
203 |
1:22.16 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
201 |
1:22.44 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
199 |
1:22.75 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.14 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
236 |
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
222 |
1:19.72 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.91 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
219 |
1:20.17 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.82 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
203 |
1:22.23 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.40 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
190 |
1:24.00 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.28 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
163 |
1:28.34 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
261 |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
234 |
1:18.41 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.06 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
1:19.48 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
203 |
1:22.20 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
203 |
1:22.22 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
168 |
1:27.44 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18:45.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
Efter 2 af 2 heat |
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 8x25m Fly Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK A, Mix |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK K3 Hold1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:07.36 |
+0.73 |
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Team K2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:10.28 |
+3.65 |
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KVIK K3 Hold2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:17.44 |
+10.81 |
|
|
|
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
1106AI |
|
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
|
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roskilde 1 |
14 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:17.49 |
+10.86 |
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
0944AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Palmund |
2008 |
0806AB |
|
34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
0965AF |
|
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hussein Azzam |
2008 |
0873AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Ballarin |
2010 |
1021AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
LSK B, Mix |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.22 |
+11.59 |
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Team Køge |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.04 |
+22.41 |
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Pedersen |
2009 |
0957BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Lundsberg |
2010 |
1095AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
STT Putterne |
13 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:39.70 |
+33.07 |
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Svendsen |
2011 |
1136AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
|
39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
1071AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
|
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Hovmand |
2010 |
1031AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roskilde 2 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
3:01.56 |
+54.93 |
|
|
|
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
1065AI |
|
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
1095AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
1047AN |
|
38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
0928BB |
|
44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 19:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 13:55.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
14.86 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.41 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
14.99 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.32 |
+1.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 16.02 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.75 |
+1.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 17.00 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:50:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
15.11 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.81 |
(-11.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
15.50 |
+0.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 14.08 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
15.79 |
+0.68 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
16.20 |
+1.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 18.87 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
16.56 |
+1.45 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.69 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.06 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
16.75 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(-11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
16.93 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.33 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.00 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-14.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
23.67 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:50:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
15.27 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 17.41 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.74 |
+0.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 19.38 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.07 |
+0.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 21.98 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
16.18 |
+0.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 17.39 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
16.77 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.05 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
17.43 |
+2.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 17.46 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.65 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-15.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
17.70 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.61 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:50:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
16.37 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 18.20 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
16.69 |
+0.32 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 18.12 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.75 |
+0.38 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 21.42 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.99 |
+0.62 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-11.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
17.84 |
+1.47 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 23.96 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.35 |
+1.98 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.45 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.37 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.30 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.50 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-19.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:50:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.44 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-11.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.95 |
+1.51 |
|
QE |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19.42 |
+1.98 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.73 |
+2.29 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-25.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.42 |
+2.98 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 20.81 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.31 |
+3.87 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.49 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Hellström |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.71 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-23.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.96 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-23.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.73 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.02 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.96 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.81 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malou Jakobsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.01 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.64 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.50 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:50:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 9 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.91 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.42 |
+0.51 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.95 |
+1.04 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 23.85 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.03 |
+2.12 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 22.68 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.28 |
+2.37 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-25.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minna Madsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.63 |
+3.72 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.83 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-24.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.13 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(-10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.64 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martina Anna Heide |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.69 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sif Giliamsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selene Stendell Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:50:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 09:51.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
14.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 14.99 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
14.83 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14.86 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
15.38 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.75 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.69 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.32 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
14.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.79 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
14.86 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.11 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
15.77 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.50 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.03 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.69 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
16.36 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.56 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
16.75 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.20 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.74 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.59 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.07 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
15.94 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.27 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
16.43 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.18 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.24 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.77 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
17.39 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.43 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.75 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
16.42 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.37 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.49 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.99 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
17.33 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.69 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
17.53 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.84 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.22 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.35 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.44 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.83 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.73 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.87 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.95 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
18.98 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.42 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.04 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.42 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.82 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.31 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.91 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.78 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.42 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.19 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.28 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.34 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.95 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.69 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.03 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minna Madsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.88 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:22:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 16:41.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
13.32 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.82 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
14.42 |
+1.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 14.00 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
13.38 |
+0.06 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 14.80 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
14.90 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 17.09 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
13.55 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 13.05 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
13.81 |
+0.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 21.94 |
(-8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
14.47 |
+0.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 16.35 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.65 |
+2.10 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.79 |
+3.24 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(-11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19.17 |
+5.62 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
22.14 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
15.70 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 17.20 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
15.90 |
+0.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 18.11 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.77 |
+1.07 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 17.63 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.96 |
+1.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-15.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.06 |
+1.36 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 15.06 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
17.62 |
+1.92 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 18.39 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
17.78 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.65 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.06 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.83 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
19.99 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.22 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.23 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
15.00 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 16.14 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.27 |
+2.27 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(-12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.47 |
+2.47 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 17.42 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.02 |
+3.02 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 22.44 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
18.41 |
+3.41 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.55 |
+3.55 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 21.49 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.29 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.03 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.99 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-23.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.26 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.95 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.69 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-21.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.70 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-20.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Alberto Riber Servizi |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.21 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-19.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ejler Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.51 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-19.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Vigel Lindah |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 9-10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.44 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 20.69 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.66 |
+0.22 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 18.68 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.28 |
+1.84 |
|
QF |
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.16 |
+2.72 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-29.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.57 |
+3.13 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-29.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.59 |
+3.15 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.87 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.10 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aske Weilert Feldinger |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.99 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.15 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-24.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.81 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.56 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 09:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:20.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 13.32 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
14.60 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14.42 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:32:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
14.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 14.90 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:32:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 13.81 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
13.49 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 13.55 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
15.55 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14.47 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.59 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.65 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.91 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.79 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
16.92 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.17 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:32:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.70 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
15.79 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.77 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
15.98 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.90 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.68 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.06 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.87 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.96 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
17.76 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.62 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:32:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
15.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.00 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
16.98 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.27 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.05 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.47 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.06 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.02 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.82 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.55 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
17.99 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.41 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:32:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 9-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.44 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.28 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.66 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
18.41 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.28 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.06 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.57 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.21 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.16 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.77 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.59 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:32:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 16:32.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.05 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.20 |
+0.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.47 |
+0.42 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 16.09 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.59 |
+2.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 19.05 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.18 |
+5.13 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.31 |
+7.26 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.01 |
+17.96 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.76 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(-9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.61 |
+0.85 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.45 |
+1.69 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
18.50 |
+1.74 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.60 |
+1.84 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.65 |
+2.89 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
20.52 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
21.98 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
17.61 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 21.10 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
18.93 |
+1.32 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-16.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19.77 |
+2.16 |
|
QD |
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.94 |
+6.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.58 |
+9.97 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.47 |
+13.86 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
20.58 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.83 |
+1.25 |
|
QE |
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.21 |
+2.63 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.62 |
+6.04 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-18.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.20 |
+6.62 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-17.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.70 |
+7.12 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.18 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Agnes Hellström |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.18 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.67 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-16.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.88 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.55 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-13.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.15 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 9 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.16 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-14.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.89 |
+0.73 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-19.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.54 |
+1.38 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-18.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.18 |
+3.02 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martina Anna Heide |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.57 |
+7.41 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minna Madsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.71 |
+7.55 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selene Stendell Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.75 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.09 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej samt berøring |
|
|
|
|
- |
|
Sif Giliamsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:46.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
16.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.05 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.24 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.20 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.46 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.59 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
21.71 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.18 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.51 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.76 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.26 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.61 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.56 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.45 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
17.58 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.60 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.70 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.50 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.05 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.65 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.61 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
18.75 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.93 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19.64 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.77 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.43 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.94 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.94 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.16 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.58 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.62 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.83 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.37 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.21 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Holsøe |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.41 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.89 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.40 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 25m Butterfly Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.77 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.81 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martina Anna Heide |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.67 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Madsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.5 Fuldt underdykke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 17:06.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.62 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 17.00 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:21:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.56 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
- |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:21:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.65 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 16.08 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.81 |
+2.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 19.04 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.30 |
+2.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 21.83 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.73 |
+3.08 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 21.11 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.08 |
+6.43 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:21:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.28 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
17.70 |
+0.42 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 22.00 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.92 |
+3.64 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.98 |
+5.70 |
|
QE |
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.19 |
+5.91 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.53 |
+6.25 |
|
QE |
|
|
|
|
|
7 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.03 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
27.72 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ejler Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.14 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-13.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.39 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.46 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.29 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-10.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.12 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Alberto Riber Servizi |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Vigel Lindah |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:21:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 9-10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.67 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 22.64 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.08 |
+0.41 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 23.34 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.62 |
+9.95 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-15.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.30 |
+10.63 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-19.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.54 |
+10.87 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-19.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.94 |
+11.27 |
|
QF |
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.10 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-17.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.17 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-15.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Ville Fonnesbæ Skov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.40 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.65 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aske Weilert Feldinger |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:21:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:21.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.62 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.56 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
17.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.65 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.41 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.81 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.74 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.30 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.79 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.73 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.65 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.08 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
16.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.28 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
17.50 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.70 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.05 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.19 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.32 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.92 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.02 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.53 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 25m Butterfly Herrer 9-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.08 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.85 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.67 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.72 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.75 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.24 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.24 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 16:51:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 16:51.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
380 |
1:26.06 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.16 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
337 |
1:29.57 |
+3.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
322 |
1:30.98 |
+4.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
313 |
1:31.79 |
+5.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.25 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
309 |
1:32.23 |
+6.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.46 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
307 |
1:32.38 |
+6.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
258 |
1:37.88 |
+11.82 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.57 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
251 |
1:38.82 |
+12.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.85 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
471 |
1:20.10 |
-5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
385 |
1:25.70 |
-0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
316 |
1:31.54 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
296 |
1:33.52 |
+1.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.14 |
(-12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
296 |
1:33.53 |
+1.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.14 |
(-16.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
290 |
1:34.13 |
+2.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
287 |
1:34.43 |
+2.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.67 |
(-18.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
283 |
1:34.91 |
+3.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
254 |
1:38.42 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.32 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
227 |
1:42.15 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.38 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
182 |
1:49.88 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.85 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
118 |
2:07.06 |
+35.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.29 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
274 |
1:35.93 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
212 |
1:44.48 |
+8.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.05 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
163 |
1:54.04 |
+18.11 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
175 |
1:51.40 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
173 |
1:51.89 |
+0.49 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+21.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
135 |
2:01.39 |
+9.99 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:42:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:43.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
361 |
1:27.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
350 |
1:28.46 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.98 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
334 |
1:29.80 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
326 |
1:30.56 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.23 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
321 |
1:31.01 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.38 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
304 |
1:32.74 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.79 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:32:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
308 |
1:32.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.54 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
304 |
1:32.73 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.53 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
303 |
1:32.75 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.13 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
296 |
1:33.48 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
285 |
1:34.72 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.52 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
281 |
1:35.17 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.43 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:32:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
273 |
1:36.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.93 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
217 |
1:43.74 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.48 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
179 |
1:50.51 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.04 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:32:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:32:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 18:32.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
232 |
1:29.96 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.10 |
(-17.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
270 |
1:25.60 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
269 |
1:25.64 |
+0.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
164 |
1:40.90 |
+15.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.29 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
261 |
1:26.51 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.42 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
248 |
1:28.00 |
+1.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
240 |
1:28.97 |
+2.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
234 |
1:29.78 |
+3.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
228 |
1:30.53 |
+4.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.41 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
154 |
1:43.15 |
+16.64 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.21 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
145 |
1:45.20 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.60 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
87 |
2:04.70 |
+19.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.83 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
81 |
2:07.64 |
+22.44 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.41 |
(+21.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
74 |
2:11.71 |
+26.51 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
73 |
2:12.40 |
+27.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-17.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
49 |
2:30.57 |
+45.37 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:26.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
238 |
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.96 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
277 |
1:24.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
244 |
1:28.50 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
166 |
1:40.56 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.90 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
262 |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
241 |
1:28.84 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
236 |
1:29.43 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.51 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
222 |
1:31.33 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.78 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
150 |
1:44.09 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.15 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd ved 75m vending |
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
133 |
1:48.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.20 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
89 |
2:03.86 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.70 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
79 |
2:08.53 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.64 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
73 |
2:12.17 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.40 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
64 |
2:17.79 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.71 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 18:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 18:44.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
331 |
1:21.68 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
303 |
1:24.13 |
+2.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
298 |
1:24.52 |
+2.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
285 |
1:25.81 |
+4.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.12 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
254 |
1:29.23 |
+7.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
214 |
1:34.37 |
+12.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.53 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
186 |
1:38.86 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.51 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:48:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
342 |
1:20.79 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
298 |
1:24.51 |
+3.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
296 |
1:24.76 |
+3.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.72 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
287 |
1:25.65 |
+4.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
284 |
1:25.95 |
+5.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.69 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
267 |
1:27.65 |
+6.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
261 |
1:28.32 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
256 |
1:28.95 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.81 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
247 |
1:29.95 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
243 |
1:30.53 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
231 |
1:32.04 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.58 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
227 |
1:32.59 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
219 |
1:33.69 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
206 |
1:35.66 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.45 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
189 |
1:38.45 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.87 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
125 |
1:52.87 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.60 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:48:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
362 |
1:19.26 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.37 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
331 |
1:21.65 |
+2.39 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
305 |
1:23.93 |
+4.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
292 |
1:25.12 |
+5.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
272 |
1:27.18 |
+7.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
271 |
1:27.27 |
+8.01 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.15 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
269 |
1:27.51 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
267 |
1:27.65 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.32 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
257 |
1:28.78 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
257 |
1:28.83 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
255 |
1:29.04 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.48 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
251 |
1:29.54 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
246 |
1:30.08 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.04 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
233 |
1:31.79 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
231 |
1:32.09 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
1:34.18 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.61 |
(-10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
211 |
1:34.92 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.22 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
209 |
1:35.13 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.72 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
205 |
1:35.72 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.85 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
199 |
1:36.78 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.87 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
198 |
1:36.88 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.03 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
193 |
1:37.75 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.59 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
192 |
1:37.79 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.78 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
172 |
1:41.42 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.40 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
146 |
1:47.16 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.41 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
1:47.56 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.51 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
129 |
1:51.59 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.25 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:48:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
240 |
1:30.84 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.21 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
235 |
1:31.49 |
+0.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.23 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
196 |
1:37.12 |
+6.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.75 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
194 |
1:37.61 |
+6.77 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.07 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
192 |
1:37.83 |
+6.99 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.67 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
189 |
1:38.42 |
+7.58 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
169 |
1:42.08 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.79 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
165 |
1:42.83 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
164 |
1:43.08 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.86 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
160 |
1:43.90 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
142 |
1:48.13 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.00 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
142 |
1:48.17 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-11.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
1:49.64 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.28 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
120 |
1:54.32 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.81 |
(-18.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
1:58.59 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-21.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
1:58.85 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.10 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
1:59.00 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.03 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
96 |
2:03.35 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
90 |
2:05.84 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Lech |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
75 |
2:13.46 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:48:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
156 |
1:44.90 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.73 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
117 |
1:55.22 |
+10.32 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.40 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
91 |
2:05.33 |
+20.43 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
75 |
2:13.82 |
+28.92 |
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:48:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:49.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
352 |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
325 |
1:22.18 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
308 |
1:23.65 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
299 |
1:24.45 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.52 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
255 |
1:29.05 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.23 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lidia Beyarslan |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
227 |
1:32.55 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.37 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
364 |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
309 |
1:23.58 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
308 |
1:23.62 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
307 |
1:23.75 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
288 |
1:25.53 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
261 |
1:28.33 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
374 |
1:18.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
340 |
1:20.89 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
295 |
1:24.80 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
291 |
1:25.24 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
276 |
1:26.73 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
268 |
1:27.57 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
259 |
1:28.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
222 |
1:33.32 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
204 |
1:35.92 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.12 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
201 |
1:36.37 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.83 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
200 |
1:36.59 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.42 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
199 |
1:36.79 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.61 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
161 |
1:43.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.90 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
130 |
1:51.47 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.22 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
88 |
2:06.70 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.33 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.3 Hænder forbi hof |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:06:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 17:07.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
279 |
1:15.40 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
237 |
1:19.63 |
+4.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
181 |
1:26.98 |
+11.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
222 |
1:21.36 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
285 |
1:14.86 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
244 |
1:18.80 |
+3.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.55 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
218 |
1:21.82 |
+6.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
202 |
1:23.94 |
+9.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
200 |
1:24.26 |
+9.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.17 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
185 |
1:26.48 |
+11.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.93 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
184 |
1:26.60 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(-17.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
182 |
1:26.92 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
251 |
1:18.11 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
249 |
1:18.31 |
+0.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
234 |
1:19.92 |
+1.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
1:21.10 |
+2.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
218 |
1:21.82 |
+3.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.62 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
202 |
1:23.87 |
+5.76 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.02 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
193 |
1:25.20 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
184 |
1:26.52 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.91 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
184 |
1:26.54 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
160 |
1:30.63 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
142 |
1:34.25 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.14 |
(-39.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
132 |
1:36.65 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.52 |
(-13.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
116 |
1:41.04 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.85 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
101 |
1:45.52 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.99 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7,3hænder forb |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
1:17.92 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
249 |
1:18.33 |
+0.41 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
1:19.52 |
+1.60 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.90 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
207 |
1:23.20 |
+5.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
207 |
1:23.22 |
+5.30 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
184 |
1:26.60 |
+8.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
171 |
1:28.63 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
171 |
1:28.75 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
167 |
1:29.46 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.16 |
(-13.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
161 |
1:30.42 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.02 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
151 |
1:32.35 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.87 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
123 |
1:39.00 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.47 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
105 |
1:44.45 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
102 |
1:45.36 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
100 |
1:45.98 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-34.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
95 |
1:47.72 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-27.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
93 |
1:48.60 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.44 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
92 |
1:49.00 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-56.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
91 |
1:49.37 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.85 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
79 |
1:54.69 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.02 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
78 |
1:55.06 |
+37.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.27 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
78 |
1:55.14 |
+37.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
75 |
1:56.48 |
+38.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.69 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
62 |
2:04.24 |
+46.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.27 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
38 |
2:25.70 |
+1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Kock |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
168 |
1:29.28 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
149 |
1:32.90 |
+3.62 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.11 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
95 |
1:47.91 |
+18.63 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.96 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
81 |
1:53.78 |
+24.50 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.11 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW.7,3 Hænder for |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 9-10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
116 |
1:40.84 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
110 |
1:42.57 |
+1.73 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
90 |
1:49.95 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:14:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 11:15.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
254 |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
226 |
1:20.83 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
177 |
1:27.74 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.98 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
301 |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
240 |
1:19.28 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
214 |
1:22.37 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
209 |
1:22.98 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.94 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
192 |
1:25.36 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
1:25.50 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
266 |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
258 |
1:17.40 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
255 |
1:17.65 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
232 |
1:20.16 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
215 |
1:22.23 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
211 |
1:22.66 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
255 |
1:17.64 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
240 |
1:19.21 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
225 |
1:20.91 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
202 |
1:23.86 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.22 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
178 |
1:27.49 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.60 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
168 |
1:29.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.28 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
155 |
1:31.64 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.90 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
102 |
1:45.17 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.91 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
90 |
1:49.91 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.78 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 100m Medley Herrer 9-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
1:36.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.84 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
131 |
1:36.97 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.57 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 17:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 17:18.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Daa Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
384 |
2:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.33 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
355 |
2:35.88 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.74 |
(-20.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
353 |
2:36.11 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.49 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
353 |
2:36.22 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.80 |
(-42.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
345 |
2:37.42 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.06 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
338 |
2:38.39 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.38 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
334 |
2:39.16 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.98 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
332 |
2:39.42 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.39 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Schwaner-Hanse |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
321 |
2:41.24 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.50 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
312 |
2:42.81 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.24 |
(-11.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
291 |
2:46.63 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.54 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
255 |
2:54.09 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.14 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
252 |
2:54.72 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.61 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
249 |
2:55.33 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.75 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
249 |
2:55.47 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.27 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
240 |
2:57.49 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.27 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Fenger |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
238 |
2:58.06 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.13 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
227 |
3:00.86 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Hauch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
224 |
3:01.66 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.14 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
222 |
3:02.23 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.87 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
434 |
2:25.77 |
-6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.73 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
393 |
2:30.73 |
-1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.39 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:10:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
371 |
2:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.33 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
350 |
2:36.69 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.81 |
(-19.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
342 |
2:37.86 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.69 |
(-51.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
341 |
2:38.06 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
307 |
2:43.57 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.07 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
303 |
2:44.39 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.04 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
291 |
2:46.57 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.13 |
(-28.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
261 |
2:52.64 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.52 |
(-31.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
254 |
2:54.18 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.33 |
(-27.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
251 |
2:54.88 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.52 |
(-8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
248 |
2:55.74 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.22 |
(-20.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
241 |
2:57.28 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
232 |
2:59.49 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.57 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
220 |
3:02.71 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.97 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
211 |
3:05.47 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
199 |
3:09.07 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-20.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
191 |
3:11.43 |
+37.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.38 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Borch |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
191 |
3:11.53 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.81 |
(-28.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
191 |
3:11.69 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+11.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
177 |
3:16.49 |
+42.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(-38.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
162 |
3:22.23 |
+48.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
152 |
3:26.70 |
+53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:10:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 12:11.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Frisvømning Herrer 14-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
341 |
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.71 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
329 |
2:23.87 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.46 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
329 |
2:23.89 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.34 |
(-17.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
2:26.42 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.62 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
273 |
2:33.15 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.13 |
(-31.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
247 |
2:38.34 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.21 |
(-25.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hussein Azzam |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
239 |
2:40.11 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.36 |
(-12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
226 |
2:43.13 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.60 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
2:43.38 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.07 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
272 |
2:33.22 |
+11.10 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:40.25 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
335 |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.97 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
329 |
2:23.93 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.92 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
328 |
2:24.01 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.75 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
324 |
2:24.62 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.61 |
(-13.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
322 |
2:24.87 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.43 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
295 |
2:29.24 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.12 |
(-27.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
278 |
2:32.09 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.62 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
260 |
2:35.55 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
259 |
2:35.88 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.88 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
254 |
2:36.76 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
2:40.33 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.95 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
220 |
2:44.49 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.47 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
200 |
2:49.73 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
198 |
2:50.31 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.55 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
189 |
2:52.95 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(+7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
186 |
2:53.86 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
174 |
2:57.92 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.90 |
(-10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
170 |
2:59.20 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.01 |
(-46.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
167 |
3:00.25 |
+37.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
163 |
3:01.75 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
118 |
3:22.31 |
+59.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.10 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
104 |
3:30.64 |
+1:07.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.80 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
98 |
3:35.12 |
+1:12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
97 |
3:36.07 |
+1:13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.18 |
(-17.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
83 |
3:47.71 |
+1:24.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.07 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 12:36.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
Efter 2 af 2 heat |
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 8x25m HM Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK A, HM Mix |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Team K2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:12.88 |
+1.80 |
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
0849AJ |
|
38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Blankholm |
2009 |
0991BB |
|
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK K3 Hold1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:13.30 |
+2.22 |
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roskilde 1 |
14 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:22.49 |
+11.41 |
|
|
|
|
Caroline Hauch |
2009 |
0936AJ |
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Ballarin |
2010 |
1021AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
0965AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
0944AH |
|
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Palmund |
2008 |
0806AB |
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hussein Azzam |
2008 |
0873AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
LSK B, HM Mix |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.59 |
+14.51 |
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
|
33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK K3 Hold2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:28.32 |
+17.24 |
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Coco Cairo |
2010 |
1014AI |
|
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roskilde 2 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:45.44 |
+34.36 |
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
1047AN |
|
44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
1063AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
1095AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
STT Putterne |
13 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:46.28 |
+35.20 |
|
|
|
|
Julia Stanczyk |
2010 |
1040AQ |
|
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
1071AG |
|
50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aske Ravnø |
2010 |
1007AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
1011AL |
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Neesen |
2010 |
1060AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 19:14:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 19:18.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|