Results for KVIK Årgangs- og Børne Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
282 |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frej Matias Krog |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
241 |
34.92 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
154 |
40.53 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
287 |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
292 |
32.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
254 |
34.34 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
252 |
34.40 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
195 |
37.45 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
287 |
32.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
235 |
35.20 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
212 |
36.43 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
165 |
39.65 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
154 |
40.57 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
44.60 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 18:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 18:19.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|