Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.40 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
17.64 |
|
|
QE |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
16.32 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 16.05 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.91 |
+2.59 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.84 |
+3.52 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.36 |
+15.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
18.79 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.17 |
+0.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 23.51 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.81 |
+1.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 20.34 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Ballarin |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
19.99 |
+1.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 19.04 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
20.55 |
+1.76 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
21.09 |
+2.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.63 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(-12.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.21 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
23.33 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Ingemann Hansson |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.29 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
18.56 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.70 |
+2.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.51 |
+2.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.45 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
21.74 |
+3.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
22.01 |
+3.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
22.07 |
+3.51 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 9-10 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.39 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 20.00 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.19 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.00 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.03 |
+1.64 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-12.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.79 |
+4.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Johannessen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.02 |
+4.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-9.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.12 |
+4.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(-31.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
24.13 |
+4.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.53 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milas Nielsen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
24.83 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aske Weilert Feldinger |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.33 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.26 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-23.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.53 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolas Egerod |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.44 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-22.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Robert Jersild |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.31 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Sidenius |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.09 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anker Toudal Gerlach |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad V. Egholm Alsted |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:02:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:45.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|