Tulokset STT Taastrup Open 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende |
|
|
16 år og |
2:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 til 15 å |
2:16.93 |
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
0 til 13 år |
2:45.25 |
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
20-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.63 |
|
2:13.20 |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.93 |
(+10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
|
2:15.63 |
+2.43 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.04 |
(+8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
|
2:16.93 |
+3.73 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:18.23 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:20.70 |
+7.50 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.62 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:21.72 |
+8.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.04 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:23.45 |
+10.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.27 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:25.10 |
+11.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.58 |
(+8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai Hertz |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:27.24 |
+14.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.39 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
|
2:33.63 |
+20.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.10 |
(+9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:36.40 |
+23.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.66 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:37.63 |
+24.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 3:19.85 |
(-42.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.81 |
|
2:38.48 |
+25.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.23 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
|
2:45.25 |
+32.05 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:45.99 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
|
2:47.17 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.13 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
|
2:49.09 |
+35.89 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.77 |
|
2:51.39 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.59 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.69 |
|
2:54.43 |
+41.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.99 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:57.50 |
+44.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.01 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
|
3:07.20 |
+54.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.00 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Pereira |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:12.22 |
+59.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.20 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.80 |
|
3:12.50 |
+59.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:22.00 |
+1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.77 |
(+9.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
- |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:57:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 20:57.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|