Results for Danish Open 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svøm |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
15. apr 2022 to 19. apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
DR |
1:05.93 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
|
|
ER |
1:04.35 |
|
|
|
Ruta Meilutyte |
1997 |
(LTU) |
Barcelona (ESP) |
29-07-2013 |
|
|
|
|
NR |
1:05.66 |
|
|
|
Sophie Hansson |
1998 |
|
Tokyo (JPN) |
25-07-2021 |
|
|
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
809 |
1:08.81 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
777 |
1:09.75 |
+0.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.34 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
776 |
1:09.78 |
+0.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.62 |
742 |
1:10.83 |
+2.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
703 |
1:12.09 |
+3.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
701 |
1:12.16 |
+3.35 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
678 |
1:12.98 |
+4.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
672 |
1:13.19 |
+4.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.69 |
672 |
1:13.21 |
+4.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
671 |
1:13.22 |
+4.41 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.51 |
667 |
1:13.38 |
+4.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
665 |
1:13.45 |
+4.64 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
658 |
1:13.72 |
+4.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
643 |
1:14.30 |
+5.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
639 |
1:14.44 |
+5.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
635 |
1:14.60 |
+5.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
635 |
1:14.61 |
+5.80 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
634 |
1:14.64 |
+5.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
634 |
1:14.65 |
+5.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
632 |
1:14.70 |
+5.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
632 |
1:14.70 |
+5.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
619 |
1:15.21 |
+6.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
615 |
1:15.38 |
+6.57 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
|
613 |
1:15.48 |
+6.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
612 |
1:15.50 |
+6.69 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
607 |
1:15.73 |
+6.92 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
605 |
1:15.81 |
+7.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
604 |
1:15.83 |
+7.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stella Harpøth |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
599 |
1:16.07 |
+7.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
598 |
1:16.08 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
597 |
1:16.12 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
597 |
1:16.16 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
590 |
1:16.42 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
580 |
1:16.87 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
573 |
1:17.21 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
570 |
1:17.34 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
569 |
1:17.39 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
569 |
1:17.39 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Pernille Jensen |
1998 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
568 |
1:17.42 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
567 |
1:17.47 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
561 |
1:17.72 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
561 |
1:17.75 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
558 |
1:17.88 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
556 |
1:17.96 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.54 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.70 |
545 |
1:18.48 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
527 |
1:19.35 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
526 |
1:19.44 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
521 |
1:19.68 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.50 |
520 |
1:19.74 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.51 |
517 |
1:19.89 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
502 |
1:20.66 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
490 |
1:21.34 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.67 |
461 |
1:23.01 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-04-2022 13:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-04-2022 21:36.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|