2024-04-14   15:23:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Medleyrace 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Document
Resultater
Medleyrace 2022
Placering: Pilehaveskolens Svømmehal Arrangør Vallensbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning 292 1:22.67
Entry time: 1:24.78 (-2.11)
100m: 1:22.67
(1:22.67)
2 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 244 1:27.82 +5.15
Entry time: 1:28.55 (-0.73)
100m: 1:27.82
(1:27.82)
3 Mia Erica Armstead Evans 2009 Vallensbæk IF Af 1939 239 1:28.42 +5.75
Entry time: 1:23.98 (+4.44)
100m: 1:28.42
(1:28.42)
4 Alberte Hansen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 223 1:30.43 +7.76
Entry time: 1:25.29 (+5.14)
100m: 1:30.43
(1:30.43)
5 Emma Biering-Sørensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub 217 1:31.23 +8.56
Entry time: 1:29.85 (+1.38)
100m: 1:31.23
(1:31.23)
6 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning 214 1:31.64 +8.97
Entry time: 1:29.36 (+2.28)
100m: 1:31.64
(1:31.64)
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub 318 1:20.41
Entry time: 1:15.62 (+4.79)
100m: 1:20.41
(1:20.41)
2 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub 287 1:23.13 +2.72
Entry time: 1:19.54 (+3.59)
100m: 1:23.13
(1:23.13)
3 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 240 1:28.30 +7.89
Entry time: 1:26.95 (+1.35)
100m: 1:28.30
(1:28.30)
4 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 239 1:28.37 +7.96
Entry time: 1:30.44 (-2.07)
100m: 1:28.37
(1:28.37)
5 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 237 1:28.64 +8.23
Entry time: 1:31.82 (-3.18)
100m: 1:28.64
(1:28.64)
6 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 237 1:28.69 +8.28
Entry time: 1:28.54 (+0.15)
100m: 1:28.69
(1:28.69)
7 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub 213 1:31.81 +11.40
Entry time: 1:33.45 (-1.64)
100m: 1:31.81
(1:31.81)
8 Andrea Glasius Tischer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 202 1:33.41 +13.00
Entry time: 1:35.87 (-2.46)
100m: 1:33.41
(1:33.41)
9 Amalie Witt 2010 Herlev Svømning 184 1:36.37 +15.96
Entry time: 1:42.87 (-6.50)
100m: 1:36.37
(1:36.37)
10 Freya H. Rasmussen 2010 Herlev Svømning 175 1:37.95 +17.54
Entry time: 1:37.12 (+0.83)
100m: 1:37.95
(1:37.95)
11 Mira Jensen 2010 Herlev Svømning 163 1:40.34 +19.93
Entry time: 1:47.72 (-7.38)
100m: 1:40.34
(1:40.34)
12 Laura Dyddahl 2010 Svømmeklubben MK31 94 2:00.67 +40.26
100m: 2:00.67
(2:00.67)
13 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 51 2:27.06 +1:06.65
100m: 2:27.06
(2:27.06)
- Ida Hansen 2010 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 183 1:36.54
Entry time: 1:32.10 (+4.44)
100m: 1:36.54
(1:36.54)
2 Christiane Braad 2011 Hovedstadens Svømmeklub 175 1:38.10 +1.56
Entry time: 1:41.57 (-3.47)
100m: 1:38.10
(1:38.10)
3 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub 174 1:38.28 +1.74
Entry time: 1:38.88 (-0.60)
100m: 1:38.28
(1:38.28)
4 Zoi Asholt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 153 1:42.41 +5.87
Entry time: 1:45.27 (-2.86)
100m: 1:42.41
(1:42.41)
5 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 152 1:42.84 +6.30
Entry time: 1:38.68 (+4.16)
100m: 1:42.84
(1:42.84)
6 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 141 1:45.24 +8.70
Entry time: 1:49.29 (-4.05)
100m: 1:45.24
(1:45.24)
7 Signe Ewald Riecke 2011 Hovedstadens Svømmeklub 137 1:46.31 +9.77
Entry time: 1:53.29 (-6.98)
100m: 1:46.31
(1:46.31)
8 Frida Grydgaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 128 1:48.78 +12.24
Entry time: 1:47.74 (+1.04)
100m: 1:48.78
(1:48.78)
9 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 110 1:54.22 +17.68
Entry time: 1:47.81 (+6.41)
100m: 1:54.22
(1:54.22)
10 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning 105 1:56.17 +19.63
Entry time: 1:47.77 (+8.40)
100m: 1:56.17
(1:56.17)
11 Ellen Lie Sønderiis 2011 Svømmeklubben MK31 42 2:37.33 +1:00.79
100m: 2:37.33
(2:37.33)
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 2-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Manola Spellerberg 2012 Hovedstadens Svømmeklub 164 1:40.08
Entry time: 1:46.47 (-6.39)
100m: 1:40.08
(1:40.08)
2 Frida Bjørk K. Hansen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 130 1:48.21 +8.13
Entry time: 2:00.00 (-11.79)
100m: 1:48.21
(1:48.21)
3 Bellamy Lumen R. Holmberg 2012 Hovedstadens Svømmeklub 111 1:53.98 +13.90
100m: 1:53.98
(1:53.98)
4 Clara Duelund Højstrup 2012 Hovedstadens Svømmeklub 111 1:54.03 +13.95
Entry time: 1:55.00 (-0.97)
100m: 1:54.03
(1:54.03)
5 Salsabell Ava Banali 2012 Hovedstadens Svømmeklub 110 1:54.44 +14.36
Entry time: 1:50.00 (+4.44)
100m: 1:54.44
(1:54.44)
6 Ellinor Zeller 2013 Hovedstadens Svømmeklub 75 2:09.91 +29.83
Entry time: 2:00.00 (+9.91)
100m: 2:09.91
(2:09.91)
7 Isabella Plant 2013 Hovedstadens Svømmeklub 64 2:16.93 +36.85
Entry time: 2:00.00 (+16.93)
100m: 2:16.93
(2:16.93)
8 Gaia Holm 2013 Hovedstadens Svømmeklub 47 2:31.41 +51.33
Entry time: 2:00.00 (+31.41)
100m: 2:31.41
(2:31.41)
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:38:29
23-01-2022 12:11.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vallensbæk IF Af 1939

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner