2024-05-25   04:34:50
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Medleyrace 2022

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Stævneafsnit 1

Document
Resultater
Medleyrace 2022
Placering: Pilehaveskolens Svømmehal Arrangør Vallensbæk Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 23. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Erica Armstead Evans 2009 Vallensbæk IF Af 1939 317 1:13.66
Entry time: 1:11.53 (+2.13)
100m: 1:13.66
(1:13.66)
2 Karoline Koch Juhl 2009 Herlev Svømning 290 1:15.84 +2.18
Entry time: 1:15.38 (+0.46)
100m: 1:15.84
(1:15.84)
3 Alberte Hansen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 272 1:17.49 +3.83
Entry time: 1:16.00 (+1.49)
100m: 1:17.49
(1:17.49)
4 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning 268 1:17.91 +4.25
Entry time: 1:15.95 (+1.96)
100m: 1:17.91
(1:17.91)
5 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning 256 1:19.13 +5.47
Entry time: 1:17.54 (+1.59)
100m: 1:19.13
(1:19.13)
6 Emma Biering-Sørensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub 206 1:24.97 +11.31
Entry time: 1:19.92 (+5.05)
100m: 1:24.97
(1:24.97)
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub 357 1:10.83
Entry time: 1:10.89 (-0.06)
100m: 1:10.83
(1:10.83)
2 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub 319 1:13.47 +2.64
Entry time: 1:11.21 (+2.26)
100m: 1:13.47
(1:13.47)
3 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 279 1:16.89 +6.06
Entry time: 1:15.80 (+1.09)
100m: 1:16.89
(1:16.89)
4 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 277 1:17.05 +6.22
Entry time: 1:14.94 (+2.11)
100m: 1:17.05
(1:17.05)
5 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 244 1:20.37 +9.54
Entry time: 1:20.33 (+0.04)
100m: 1:20.37
(1:20.37)
6 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub 239 1:20.94 +10.11
Entry time: 1:19.32 (+1.62)
100m: 1:20.94
(1:20.94)
7 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 229 1:22.08 +11.25
Entry time: 1:22.99 (-0.91)
100m: 1:22.08
(1:22.08)
8 Amalie Witt 2010 Herlev Svømning 220 1:23.15 +12.32
Entry time: 1:25.17 (-2.02)
100m: 1:23.15
(1:23.15)
9 Andrea Glasius Tischer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 197 1:26.27 +15.44
Entry time: 1:26.43 (-0.16)
100m: 1:26.27
(1:26.27)
10 Anabel Greve 2010 Herlev Svømning 188 1:27.71 +16.88
Entry time: 1:34.62 (-6.91)
100m: 1:27.71
(1:27.71)
11 Mira Jensen 2010 Herlev Svømning 161 1:32.32 +21.49
Entry time: 1:37.86 (-5.54)
100m: 1:32.32
(1:32.32)
12 Tilde Jensen 2010 Svømmeklubben MK31 156 1:33.24 +22.41
Entry time: 1:44.81 (-11.57)
100m: 1:33.24
(1:33.24)
13 Smilla-Maja Kusk 2010 Svømmeklubben MK31 57 2:10.25 +59.42
100m: 2:10.25
(2:10.25)
- Laura Dyddahl 2010 Svømmeklubben MK31 DNF
- Ida Hansen 2010 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 237 1:21.12
Entry time: 1:20.18 (+0.94)
100m: 1:21.12
(1:21.12)
2 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub 216 1:23.71 +2.59
Entry time: 1:23.91 (-0.20)
100m: 1:23.71
(1:23.71)
3 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 215 1:23.83 +2.71
Entry time: 1:26.69 (-2.86)
100m: 1:23.83
(1:23.83)
4 Clara Nymark Føge 2011 Herlev Svømning 185 1:28.06 +6.94
Entry time: 1:27.04 (+1.02)
100m: 1:28.06
(1:28.06)
5 Christiane Braad 2011 Hovedstadens Svømmeklub 172 1:30.31 +9.19
Entry time: 1:31.07 (-0.76)
100m: 1:30.31
(1:30.31)
6 Zoi Asholt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 143 1:35.93 +14.81
Entry time: 1:35.06 (+0.87)
100m: 1:35.93
(1:35.93)
7 Olivia Mai Stigsnaes 2011 Herlev Svømning 139 1:36.92 +15.80
Entry time: 1:40.88 (-3.96)
100m: 1:36.92
(1:36.92)
8 Signe Ewald Riecke 2011 Hovedstadens Svømmeklub 137 1:37.39 +16.27
Entry time: 1:37.48 (-0.09)
100m: 1:37.39
(1:37.39)
9 Frida Grydgaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 128 1:39.68 +18.56
Entry time: 1:40.99 (-1.31)
100m: 1:39.68
(1:39.68)
10 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 107 1:45.80 +24.68
Entry time: 1:38.44 (+7.36)
100m: 1:45.80
(1:45.80)
11 Ellen Lie Sønderiis 2011 Svømmeklubben MK31 75 1:59.06 +37.94
100m: 1:59.06
(1:59.06)
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 2-10 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Schiermer Eriksen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 140 1:36.74
Entry time: 1:39.78 (-3.04)
100m: 1:36.74
(1:36.74)
2 Manola Spellerberg 2012 Hovedstadens Svømmeklub 138 1:37.08 +0.34
Entry time: 1:37.02 (+0.06)
100m: 1:37.08
(1:37.08)
3 Bellamy Lumen R. Holmberg 2012 Hovedstadens Svømmeklub 135 1:37.79 +1.05
Entry time: 1:42.57 (-4.78)
100m: 1:37.79
(1:37.79)
4 Salsabell Ava Banali 2012 Hovedstadens Svømmeklub 127 1:39.74 +3.00
Entry time: 1:46.66 (-6.92)
100m: 1:39.74
(1:39.74)
5 Lilje Kodal 2012 Hovedstadens Svømmeklub 115 1:43.29 +6.55
Entry time: 1:49.61 (-6.32)
100m: 1:43.29
(1:43.29)
6 Frida Bjørk K. Hansen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 114 1:43.61 +6.87
Entry time: 1:45.37 (-1.76)
100m: 1:43.61
(1:43.61)
7 Ingrid Rytsel Diemer Fredslund 2012 Hovedstadens Svømmeklub 108 1:45.21 +8.47
Entry time: 1:44.31 (+0.90)
100m: 1:45.21
(1:45.21)
8 Clara Duelund Højstrup 2012 Hovedstadens Svømmeklub 101 1:47.79 +11.05
Entry time: 1:53.52 (-5.73)
100m: 1:47.79
(1:47.79)
9 Rose Christoffersen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 92 1:51.28 +14.54
Entry time: 1:58.20 (-6.92)
100m: 1:51.28
(1:51.28)
10 Smilla Sommerlund 2013 Hovedstadens Svømmeklub 79 1:56.71 +19.97
Entry time: 2:03.47 (-6.76)
100m: 1:56.71
(1:56.71)
11 Elly Elisabeth Toth Larsen 2012 Hovedstadens Svømmeklub 76 1:58.32 +21.58
Entry time: 2:15.01 (-16.69)
100m: 1:58.32
(1:58.32)
12 Anette Klos 2013 Hovedstadens Svømmeklub 59 2:08.67 +31.93
Entry time: 2:07.77 (+0.90)
100m: 2:08.67
(2:08.67)
13 Luce Astrid Gade 2012 Hovedstadens Svømmeklub 54 2:12.54 +35.80
Entry time: 2:05.80 (+6.74)
100m: 2:12.54
(2:12.54)
14 Selma Diemer-Færgemann 2012 Hovedstadens Svømmeklub 45 2:21.17 +44.43
Entry time: 2:19.02 (+2.15)
100m: 2:21.17
(2:21.17)
15 Gaia Holm 2013 Hovedstadens Svømmeklub 40 2:26.56 +49.82
Entry time: 2:22.67 (+3.89)
100m: 2:26.56
(2:26.56)
16 Isabella Plant 2013 Hovedstadens Svømmeklub 39 2:27.74 +51.00
Entry time: 2:32.83 (-5.09)
100m: 2:27.74
(2:27.74)
17 Birte Alvilda Haunstrup Larsen 2013 Hovedstadens Svømmeklub 31 2:38.51 +1:01.77
Entry time: 2:41.34 (-2.83)
100m: 2:38.51
(2:38.51)
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:04:01
23-01-2022 13:07.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vallensbæk IF Af 1939

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner