Tulokset Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
perjantaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rintauinti Miehet - Alkukilpailu |
|
|
ME |
55.28 |
|
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
|
11/26/2021 |
|
|
|
|
EE |
55.28 |
|
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
Eindhoven (NED) |
11/26/2021 |
|
|
|
|
SE |
58.04 |
|
|
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTU |
Kazan (RUS) |
11/3/2021 |
|
|
|
|
SMKE |
58.09 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
|
|
NSE |
1:00.49 |
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
NSMKE |
1:00.49 |
|
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/17/2021 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Porin Uimaseura |
+0.67 |
816 |
59.22 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
800 |
59.60 |
+0.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
765 |
1:00.49 |
+1.27 |
|
QA |
NSE |
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
764 |
1:00.52 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
750 |
1:00.89 |
+1.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.39 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
750 |
1:00.90 |
+1.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Jyväskylän Aalto |
+0.73 |
747 |
1:00.99 |
+1.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.29 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
741 |
1:01.15 |
+1.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tony Eriksson |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
699 |
1:02.34 |
+3.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.25 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
+0.76 |
691 |
1:02.59 |
+3.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.63 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
676 |
1:03.04 |
+3.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.33 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.67 |
673 |
1:03.13 |
+3.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.77 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miika Tolvanen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
665 |
1:03.39 |
+4.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lassi Ohtonen |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
664 |
1:03.43 |
+4.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.60 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
655 |
1:03.70 |
+4.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
654 |
1:03.73 |
+4.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.51 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
652 |
1:03.79 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
651 |
1:03.84 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.48 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
648 |
1:03.92 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
633 |
1:04.45 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
624 |
1:04.75 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
599 |
1:05.64 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Miika Pentti |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
595 |
1:05.76 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
594 |
1:05.82 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
582 |
1:06.28 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sakari Korri |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
576 |
1:06.48 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
568 |
1:06.82 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
564 |
1:06.95 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Henri Heikkilä |
2003 |
Uimaseura Aquila |
+0.70 |
558 |
1:07.19 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
558 |
1:07.21 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
+0.66 |
555 |
1:07.34 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.69 |
550 |
1:07.52 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
549 |
1:07.58 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.97 |
549 |
1:07.58 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Topi Immonen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.68 |
540 |
1:07.93 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
+0.70 |
539 |
1:07.99 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
535 |
1:08.16 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.55 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eerikki Laitala |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
530 |
1:08.34 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Arttu Valonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.61 |
528 |
1:08.45 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Akseli Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
526 |
1:08.54 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
524 |
1:08.61 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
524 |
1:08.64 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.18 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.68 |
514 |
1:09.08 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.67 |
510 |
1:09.23 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
507 |
1:09.39 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
502 |
1:09.61 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
501 |
1:09.66 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.73 |
492 |
1:10.08 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.96 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
490 |
1:10.18 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.65 |
490 |
1:10.18 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.66 |
485 |
1:10.40 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
482 |
1:10.58 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.77 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.69 |
481 |
1:10.60 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
476 |
1:10.84 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Jere Kekola |
2000 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.70 |
473 |
1:10.99 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
468 |
1:11.25 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.80 |
466 |
1:11.37 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Antti Oinonen |
2003 |
Uinti Imatra |
|
462 |
1:11.57 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.70 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.72 |
460 |
1:11.64 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.72 |
458 |
1:11.76 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.76 |
456 |
1:11.86 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.75 |
451 |
1:12.15 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
450 |
1:12.17 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Jasper Oikarainen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
449 |
1:12.26 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
448 |
1:12.27 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lauri Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
443 |
1:12.55 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.64 |
419 |
1:13.91 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.88 |
412 |
1:14.36 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/17/2021 10:33:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-17 10:33:25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|