Resultater for Finnish Open GP
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnish Open Grand Prix 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Aaltoalvari |
Organizer: |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 20, 2021 to Nov 21, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Selkäuinti Miehet - A Final |
|
|
SR |
23.95 |
|
|
Niko Mäkelä |
1998 |
RiUS (FIN) |
Glasgow |
12/8/2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
0.65 |
758 |
24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
0.53 |
710 |
24.90 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
0.66 |
673 |
25.35 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
0.56 |
614 |
26.14 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
0.61 |
587 |
26.53 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
0.62 |
568 |
26.82 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
0.76 |
558 |
26.98 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jere Ruuhonen |
2001 |
Cetus Espoo |
0.61 |
550 |
27.11 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11/21/2021 5:46:26 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 50m Selkäuinti Miehet - B Final |
|
|
SR |
23.95 |
|
|
Niko Mäkelä |
1998 |
RiUS (FIN) |
Glasgow |
12/8/2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
0.66 |
513 |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Eloranta |
1992 |
Cetus Espoo |
0.54 |
512 |
27.77 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jani-Markus Sula |
1999 |
Kampuksen Plaani |
0.66 |
510 |
27.80 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Malyshkov |
2004 |
TaTu Tampere |
0.72 |
498 |
28.03 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
0.62 |
494 |
28.10 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
0.68 |
493 |
28.12 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ibrahim Ezzat |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
0.54 |
472 |
28.52 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Ruuskanen |
2000 |
Cetus Espoo |
0.64 |
466 |
28.66 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11/21/2021 5:46:26 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-21 17:46:35 |
|
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|