2024-02-26   08:35:30
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Christmas Race 2021

Below are all results from the competition shown by session.

Formiddag

Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 114 1:39.51
50m: 47.67
100m: 1:39.51
(51.84)
2 Eskild Skovgren 2013 Vallensbæk IF Af 1939 82 1:50.80 +11.29
50m: 52.71
100m: 1:50.80
(58.09)
3 Buster Henriksen 2012 Hvidovre Svømmeklub 64 2:00.76 +21.25
50m: 59.47
100m: 2:00.76
(1:01.29)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 297 1:12.38
50m: 34.06
100m: 1:12.38
(38.32)
2 Frederik Chabert Laxáfoss 2009 Roskilde Svømning 229 1:18.99 +6.61
50m: 37.54
100m: 1:18.99
(41.45)
3 Villads Elias Friis 2010 Roskilde Svømning 174 1:26.56 +14.18
50m: 42.37
100m: 1:26.56
(44.19)
4 Anders Friis Fanø 2009 Farum Svømmeklub 162 1:28.59 +16.21
50m: 42.23
100m: 1:28.59
(46.36)
5 Georg Jørgensen 2010 Holbæk Svømme Klub 133 1:34.68 +22.30
50m: 48.15
100m: 1:34.68
(46.53)
6 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 114 1:39.64 +27.26
50m: 47.76
100m: 1:39.64
(51.88)
7 Silas Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 108 1:41.29 +28.91
50m: 48.31
100m: 1:41.29
(52.98)
8 Marcus Ingemann Hansson 2010 Roskilde Svømning 48 2:12.25 +59.87
50m: 1:01.37
100m: 2:12.25
(1:10.88)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning 410 1:05.05
50m: 31.61
100m: 1:05.05
(33.44)
2 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 399 1:05.63 +0.58
50m: 31.13
100m: 1:05.63
(34.50)
3 Jonathan Nyegaard 2007 Roskilde Svømning 348 1:08.69 +3.64
50m: 32.68
100m: 1:08.69
(36.01)
4 Tobias Møller-Munkøe 2008 Roskilde Svømning 288 1:13.11 +8.06
50m: 34.69
100m: 1:13.11
(38.42)
5 Felix Frederiksen 2007 Svømmeklubben Syd 281 1:13.73 +8.68
50m: 35.55
100m: 1:13.73
(38.18)
6 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 246 1:17.12 +12.07
50m: 36.33
100m: 1:17.12
(40.79)
7 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 241 1:17.63 +12.58
50m: 37.54
100m: 1:17.63
(40.09)
8 Sebastian Kørup 2007 Svømmeklubben Syd 240 1:17.72 +12.67
50m: 36.91
100m: 1:17.72
(40.81)
9 Jacob Hwaiz 2007 Hvidovre Svømmeklub 225 1:19.37 +14.32
50m: 37.94
100m: 1:19.37
(41.43)
10 Jalte Harpsøe Halberg 2008 Svømmeklubben Syd 178 1:25.85 +20.80
50m: 42.28
100m: 1:25.85
(43.57)
- Cornelius Kemnitz 2008 Farum Svømmeklub DSQ Ej forts. bevægelse v. 75
- Hussein Azzam 2008 Roskilde Svømning DNS
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Kühnell 2006 Helsinge Svømmeklub 472 1:02.05
50m: 30.39
100m: 1:02.05
(31.66)
2 Emil Isaksen 2005 Roskilde Svømning 452 1:02.94 +0.89
50m: 30.55
100m: 1:02.94
(32.39)
3 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning 451 1:03.02 +0.97
50m: 29.93
100m: 1:03.02
(33.09)
4 Mathias Bidsted Hansen 2006 Hvidovre Svømmeklub 427 1:04.14 +2.09
50m: 30.93
100m: 1:04.14
(33.21)
5 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 387 1:06.28 +4.23
50m: 32.67
100m: 1:06.28
(33.61)
6 Nicklas Kolt Købsted 2006 Helsinge Svømmeklub 348 1:08.69 +6.64
50m: 33.01
100m: 1:08.69
(35.68)
7 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning 314 1:11.10 +9.05
50m: 34.11
100m: 1:11.10
(36.99)
8 Morten Hemmingsen 2006 Roskilde Svømning 288 1:13.18 +11.13
50m: 35.63
100m: 1:13.18
(37.55)
9 Bjørn Andersen 2006 Farum Svømmeklub 249 1:16.74 +14.69
50m: 37.20
100m: 1:16.74
(39.54)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 11:21:47
04-12-2021 11:21.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner