2024-02-26   09:31:41
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Christmas Race 2021

Below are all results from the competition shown by session.

Formiddag

Document
Resultater
Christmas Race
Placering: Avedøre Idrætscenter Arrangør HVSK
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. dec  2021 to 4. dec  2021
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 260 1:37.70
50m: 45.55
100m: 1:37.70
(52.15)
2 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 158 1:55.17 +17.47
50m: 53.93
100m: 1:55.17
(1:01.24)
3 Lea Pedersen 2011 Holbæk Svømme Klub 149 1:57.53 +19.83
50m: 55.03
100m: 1:57.53
(1:02.50)
4 Kaya Rømer Jacobsen 2011 Hvidovre Svømmeklub 128 2:03.73 +26.03
50m: 53.85
100m: 2:03.73
(1:09.88)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 477 1:19.81
50m: 37.44
100m: 1:19.81
(42.37)
2 Caroline Jørgensen 2008 Farum Svømmeklub 310 1:32.06 +12.25
50m: 43.92
100m: 1:32.06
(48.14)
3 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 303 1:32.76 +12.95
50m: 43.13
100m: 1:32.76
(49.63)
4 Olivia Køltoft 2009 Svømmeklubben Syd 243 1:39.80 +19.99
50m: 47.75
100m: 1:39.80
(52.05)
5 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 214 1:44.23 +24.42
50m: 48.15
100m: 1:44.23
(56.08)
6 Wilma Fortun 2009 Helsinge Svømmeklub 195 1:47.43 +27.62
50m: 50.98
100m: 1:47.43
(56.45)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 578 1:14.86
50m: 34.98
100m: 1:14.86
(39.88)
2 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 468 1:20.31 +5.45
50m: 38.22
100m: 1:20.31
(42.09)
3 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim 431 1:22.50 +7.64
50m: 39.22
100m: 1:22.50
(43.28)
4 Liya Arnholtz 2007 Helsinge Svømmeklub 427 1:22.80 +7.94
50m: 39.13
100m: 1:22.80
(43.67)
5 Isabella Ludvigsen 2005 Farum Svømmeklub 414 1:23.61 +8.75
50m: 38.82
100m: 1:23.61
(44.79)
6 Selma Thomsen Lind 2007 Farum Svømmeklub 384 1:25.73 +10.87
50m: 39.18
100m: 1:25.73
(46.55)
7 Sofie Lind 2006 Hvidovre Svømmeklub 381 1:25.98 +11.12
50m: 39.97
100m: 1:25.98
(46.01)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 18-101 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød 657 1:11.73
50m: 33.65
100m: 1:11.73
(38.08)
Løb officielt kl.: 04-12-2021 10:50:54
04-12-2021 10:50.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Hvidovre Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner