2022-01-20   00:52:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 485 1:19.37 96,48 %
50m: 36.99
100m: 1:19.37
(42.38)
2 Liv Öhrman Skuru Idrottsklubb -.-- 369 1:26.89 98,65 %
50m: 40.12
100m: 1:26.89
(46.77)
3 Ellen Gustafsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 367 1:27.08 108,47 %
50m: 41.27
100m: 1:27.08
(45.81)
4 Isabel Behring Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 346 1:28.76 99,56 %
50m: 41.75
100m: 1:28.76
(47.01)
5 emilia säther Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 315 1:31.61 115,45 %
50m: 42.77
100m: 1:31.61
(48.84)
6 Ebba Nilsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 307 1:32.35 122,33 %
50m: 44.21
100m: 1:32.35
(48.14)
7 Sofia Glifberg Lidingö Simklubb -.-- 300 1:33.07 101,20 %
50m: 43.24
100m: 1:33.07
(49.83)
8 Tilde Furingsten Skuru Idrottsklubb -.-- 300 1:33.10 117,59 %
50m: 42.30
100m: 1:33.10
(50.80)
9 Elin Borgman Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 291 1:34.02 104,94 %
50m: 45.42
100m: 1:34.02
(48.60)
10 Judit Skäringer Tyresö Simsällskap -.-- 290 1:34.19 103,12 %
50m: 46.50
100m: 1:34.19
(47.69)
11 Molly McKechnie Skuru Idrottsklubb -.-- 280 1:35.28 101,01 %
50m: 43.99
100m: 1:35.28
(51.29)
12 Selma Edwall Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 276 1:35.75 103,63 %
50m: 44.38
100m: 1:35.75
(51.37)
13 Ellen Ekengren Skuru Idrottsklubb -.-- 275 1:35.88 104,49 %
50m: 44.99
100m: 1:35.88
(50.89)
14 Anna Maria Olympia Rosenqvi Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 261 1:37.47 97,29 %
50m: 43.96
100m: 1:37.47
(53.51)
15 Clara Cumzelius Gustavsbergs Simsällskap -.-- 258 1:37.91
50m: 44.94
100m: 1:37.91
(52.97)
16 Hedvig Hellström Lidingö Simklubb -.-- 252 1:38.72 97,59 %
50m: 44.80
100m: 1:38.72
(53.92)
17 Isabelle Moshref Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 244 1:39.68 101,02 %
50m: 46.80
100m: 1:39.68
(52.88)
18 Natalie Wahlström Gustavsbergs Simsällskap -.-- 240 1:40.33
50m: 47.16
100m: 1:40.33
(53.17)
19 Cornelia ESTLANDER BRANDT Södertörns Simsällskap -.-- 182 1:49.87
50m: 50.08
100m: 1:49.87
(59.79)
20 Ellinor Fernström Skuru Idrottsklubb -.-- 180 1:50.25 102,80 %
50m: 50.82
100m: 1:50.25
(59.43)
21 Nike Dahlberg Sandlin Södertörns Simsällskap -.-- 170 1:52.57
50m: 51.85
100m: 1:52.57
(1:00.72)
- Elise Karlsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Tyra Berglin Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
- Nicole Königsberg Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
- Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap DNS
- Ingrid Tigerström Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 10:26:14
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap -.-- 505 1:18.27 95,28 %
50m: 36.32
100m: 1:18.27
(41.95)
2 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap -.-- 418 1:23.38 97,94 %
50m: 38.29
100m: 1:23.38
(45.09)
3 Laura Midby Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 309 1:32.24 100,11 %
50m: 42.78
100m: 1:32.24
(49.46)
4 Evelina Zellhann Tyresö Simsällskap -.-- 306 1:32.54 98,81 %
50m: 42.92
100m: 1:32.54
(49.62)
5 Ebba Kinnunen Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 273 1:36.02 107,29 %
50m: 44.75
100m: 1:36.02
(51.27)
Grenen officiell:  2021-11-28 10:26:14
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Borgfors Täby Sim -.-- 489 1:19.13 99,82 %
50m: 36.64
100m: 1:19.13
(42.49)
2 Elin Nygren Södertörns Simsällskap -.-- 293 1:33.84 100,93 %
50m: 45.01
100m: 1:33.84
(48.83)
Grenen officiell:  2021-11-28 10:26:14
2021-11-28 11:06:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner