2022-01-19   23:14:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 13, 4x100m Frisim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
- Skuru Idrottsklubb 15 527 4:15.67 100,01 
Julia Rodriguez Räms 14 AR8407 -.-- 29.72 1:03.15 1:03.15
Isabelle Sandström 14 AB3207 -.-- 29.91 1:03.17 2:06.32
Iris Flykt-Rosén 14 AC6607 -.-- 30.91 1:07.14 3:13.46
Alva Furingsten 15 AH5806 -.-- 29.47 1:02.21 4:15.67
- Tyresö Simsällskap damer lag  16 421 4:35.39 106,82 
Alicia Söderlind 16 AQ5805 -.-- 29.96 1:02.67 1:02.67
Wilma Brunn 14 BH4407 -.-- 33.75 1:12.51 2:15.18
Ella Pahlén 14 AZ0407 -.-- 33.75 1:12.43 3:27.61
Emilia Bertoli 16 AW9405 -.-- 32.39 1:07.78 4:35.39
- Saltis 131 17 418 4:36.14 97,08 %
Cornelia Dahlén 17 AX1404 -.-- 33.65 1:10.90 1:10.90
Ebba Gradevik-Laurell 15 BS4806 -.-- 31.96 1:08.93 2:19.83
Laura Midby 15 AG9806 -.-- 33.05 1:09.92 3:29.75
Anna Kristiansson 14 AB5807 31.66 1:06.39 4:36.14
- Stockholms Kappsimningsklub 14 411 4:37.64 95,13 %
Alma Brorson 13 AT8208 -.-- 31.10 1:04.84 1:04.84
Elise Karlsson 14 BA4607 -.-- 32.34 1:08.12 2:12.96
Isabel Behring 13 BD6208 -.-- 35.02 1:13.82 3:26.78
Ebba Nilsson 13 BC7208 -.-- 33.96 1:10.86 4:37.64
- Stockholms Kappsimningsklub 14 392 4:41.96 98,12 %
Elin Borgman 13 AT4408 -.-- 33.27 1:10.56 1:10.56
Ellen Gustafsson 14 BI3407 -.-- 33.46 1:11.42 2:21.98
Ellen Bystedt 14 AY2207 -.-- 31.80 1:09.59 3:31.57
emilia säther 13 AZ7208 -.-- 33.17 1:10.39 4:41.96
- Skuru Idrottsklubb lag 3 14 386 4:43.50 99,97 %
Denise Sörnäs 14 AR6607 -.-- 34.49 1:13.68 1:13.68
Liv Öhrman 14 BH3407 -.-- 33.97 1:12.64 2:26.32
Tyra Berglin 14 BP2407 -.-- 33.06 1:10.86 3:37.18
Tuva Jervaeus 13 BB1408 -.-- 31.20 1:06.32 4:43.50
- Saltis 132 15 360 4:50.15 98,44 %
Ebba Kinnunen 15 AK1206 -.-- 33.39 1:11.01 1:11.01
Anna Maria Olympia
Rosenqvist
13 AD0608 -.-- 34.33 1:13.23 2:24.24
Selma Edwall 14 BI8607 -.-- 35.63 1:15.91 3:40.15
Cornelia Svenarud 13 AE4408 -.-- 34.38 1:10.00 4:50.15
- Skuru Idrottsklubb lag 4 15 356 4:51.36 102,87 
Ellen Ekengren 13 AZ7608 -.-- 36.04 1:17.70 1:17.70
Tilde Furingsten 13 AC6408 -.-- 32.24 1:09.19 2:26.89
Linnea Hyllengren 15 BW2406 -.-- 34.04 1:11.72 3:38.61
Molly McKechnie 13 BG8808 -.-- 34.77 1:12.75 4:51.36
- Lidingö Simklubb 18 323 5:01.01 89,84 %
Lilja Moore 12 AX1209 -.-- 39.55 1:26.77 1:26.77
Sofia Glifberg 13 AG0608 -.-- 35.04 1:14.94 2:41.71
Ida Yao 13 BH7808 -.-- 34.29 1:14.60 3:56.31
Rebecca Sandström 18 AS4803 -.-- 30.65 1:04.70 5:01.01
- Tyresö Simsällskap damer lag  16 DSQ
Evelina Zellhann 16 BX4605 -.-- 35.86 1:16.32 1:16.32
Judit Skäringer 14 BM8007 -.-- 38.34 1:21.85 2:38.17
Tilda Petruson 14 BO1207 -.-- 41.24 1:28.77 4:06.94
Maja Andersson 15 BI9206 -.--
- Tyresö Simsällskap lag 3 19 DNS
Alicia Söderlind 16 AQ5805
Emma Parsons 19 BF8802
Emilia Bertoli 16 AW9405
Alva Jacobsson 16 AJ1605
Grenen officiell:  2021-11-28 12:02:00
2021-11-28 14:11:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner