2022-01-20   00:48:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms Skuru Idrottsklubb +0.61 482 1:09.99 99,53 %
50m: 33.57
100m: 1:09.99
(36.42)
2 emilia säther Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 410 1:13.87 98,22 %
50m: 35.39
100m: 1:13.87
(38.48)
3 Ellen Bystedt Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 345 1:18.19 101,85 %
50m: 38.82
100m: 1:18.19
(39.37)
4 Ebba Nilsson Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 344 1:18.33 101,81 %
50m: 38.12
100m: 1:18.33
(40.21)
5 Cornelia Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening +0.72 342 1:18.46 98,85 %
50m: 38.79
100m: 1:18.46
(39.67)
6 Elin Borgman Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 341 1:18.54 107,46 %
50m: 36.89
100m: 1:18.54
(41.65)
7 Isabel Behring Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 304 1:21.61 120,02 %
50m: 40.65
100m: 1:21.61
(40.96)
8 Hedvig Hellström Lidingö Simklubb +0.80 271 1:24.72
50m: 40.86
100m: 1:24.72
(43.86)
9 Ida Yao Lidingö Simklubb +0.71 265 1:25.44 104,83 %
50m: 40.70
100m: 1:25.44
(44.74)
10 Sofia Glifberg Lidingö Simklubb +0.73 263 1:25.63 104,20 %
50m: 41.31
100m: 1:25.63
(44.32)
11 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap +0.84 261 1:25.89 100,93 %
50m: 41.86
100m: 1:25.89
(44.03)
12 Tea Orneman Skuru Idrottsklubb +0.81 237 1:28.68
50m: 42.45
100m: 1:28.68
(46.23)
13 Linnea Björkholm Skuru Idrottsklubb +0.81 235 1:28.92 96,25 %
50m: 42.74
100m: 1:28.92
(46.18)
14 Wendela Ulltin Skuru Idrottsklubb +0.82 211 1:32.17
50m: 44.39
100m: 1:32.17
(47.78)
15 Judit Skäringer Tyresö Simsällskap +0.78 207 1:32.76 102,14 %
50m: 44.71
100m: 1:32.76
(48.05)
16 Emelie Hedqvist Saltsjöbadens Idrottsförening +0.77 197 1:34.32
50m: 46.41
100m: 1:34.32
(47.91)
17 Natalie Wahlström Gustavsbergs Simsällskap +0.76 192 1:35.03
50m: 46.06
100m: 1:35.03
(48.97)
18 Elin Modin Skuru Idrottsklubb +0.90 163 1:40.42
50m: 49.81
100m: 1:40.42
(50.61)
19 Alice Glaumann Gustavsbergs Simsällskap +0.83 155 1:42.17
50m: 48.63
100m: 1:42.17
(53.54)
- Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap +0.62 DSQ
- Lovisa Stenport Gustavsbergs Simsällskap +0.85 DSQ
- Signe Sanneving Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Ingrid Tigerström Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 09:22:19
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bertoli Tyresö Simsällskap +0.66 408 1:13.97 94,90 %
50m: 35.96
100m: 1:13.97
(38.01)
2 Alva Furingsten Skuru Idrottsklubb +0.75 369 1:16.52 106,99 %
50m: 36.47
100m: 1:16.52
(40.05)
3 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening +0.72 318 1:20.34 98,75 %
50m: 38.42
100m: 1:20.34
(41.92)
4 Maja Andersson Tyresö Simsällskap +0.69 265 1:25.38 103,82 %
50m: 41.48
100m: 1:25.38
(43.90)
Grenen officiell:  2021-11-28 09:22:19
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb +0.69 488 1:09.70 97,65 %
50m: 33.77
100m: 1:09.70
(35.93)
2 Wilma Roloff Södertörns Simsällskap +0.69 441 1:12.06 91,48 %
50m: 34.53
100m: 1:12.06
(37.53)
3 Ylva Lindén Täby Sim +0.74 422 1:13.17 94,43 %
50m: 35.42
100m: 1:13.17
(37.75)
4 Oliwia Lange Södertörns Simsällskap +0.64 365 1:16.77 101,46 %
50m: 36.42
100m: 1:16.77
(40.35)
5 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening +0.79 346 1:18.15 98,32 %
50m: 37.70
100m: 1:18.15
(40.45)
6 Elin Nygren Södertörns Simsällskap +0.66 302 1:21.79 98,09 %
50m: 39.23
100m: 1:21.79
(42.56)
Grenen officiell:  2021-11-28 09:22:19
2021-11-28 09:22:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Andersson Lidingö Simklubb +0.55 280 1:13.79 104,21 %
50m: 34.78
100m: 1:13.79
(39.01)
2 Arvid Löwenborg Gustavsbergs Simsällskap +0.66 262 1:15.47 104,77 %
50m: 35.62
100m: 1:15.47
(39.85)
3 Erik Förborgen Tyresö Simsällskap +0.71 233 1:18.51 96,78 %
50m: 38.09
100m: 1:18.51
(40.42)
4 Arsenij Gojs Södertörns Simsällskap +0.60 206 1:21.74
50m: 39.27
100m: 1:21.74
(42.47)
5 Elias Nättinen Gustavsbergs Simsällskap +0.55 195 1:23.21 108,57 %
50m: 39.01
100m: 1:23.21
(44.20)
6 Nicolás Garcia Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 161 1:28.80 111,43 %
50m: 43.83
100m: 1:28.80
(44.97)
7 Wilgot Wiklund Skuru Idrottsklubb +0.59 160 1:28.86 104,03 %
50m: 43.34
100m: 1:28.86
(45.52)
8 Sebastian Algeson Södertörns Simsällskap +0.74 128 1:35.75
50m: 45.45
100m: 1:35.75
(50.30)
9 Maxim Ejdelund Hellas Simklubb +0.77 104 1:42.63
50m: 47.90
100m: 1:42.63
(54.73)
- Raoul Eneskjöld Saltsjöbadens Idrottsförening +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 09:30:49
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Bränström Skuru Idrottsklubb +0.61 321 1:10.56 96,59 %
50m: 34.21
100m: 1:10.56
(36.35)
2 Henrik Viberg Lidingö Simklubb +0.67 278 1:13.98 99,62 %
50m: 35.80
100m: 1:13.98
(38.18)
3 Dominic Calgar Lindin Saltsjöbadens Idrottsförening +0.73 255 1:16.17
50m: 35.19
100m: 1:16.17
(40.98)
4 Ivan Hvenmark Saltsjöbadens Idrottsförening +0.76 254 1:16.22 116,43 %
50m: 36.70
100m: 1:16.22
(39.52)
5 Vidar Hagstad Västberg Hellas Simklubb +0.63 215 1:20.67 106,64 %
50m: 38.73
100m: 1:20.67
(41.94)
6 Axel Lund Tyresö Simsällskap +0.68 184 1:24.82 100,46 %
50m: 39.93
100m: 1:24.82
(44.89)
- Mikael Lanestrand Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 09:30:49
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap +0.63 334 1:09.64 96,11 %
50m: 34.11
100m: 1:09.64
(35.53)
2 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap +0.69 282 1:13.64 106,27 %
50m: 34.77
100m: 1:13.64
(38.87)
Grenen officiell:  2021-11-28 09:30:49
2021-11-28 09:31:10 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Travar Södertörns Simsällskap +0.71 331 36.98 99,40 %
2 Linnéa Milic Skuru Idrottsklubb +0.58 234 41.54 98,83 %
3 Blanka Schröder Skuru Idrottsklubb +0.69 227 41.96 102,62 %
4 Minnah Lloyd Södertörns Simsällskap +0.54 156 47.55 98,83 %
5 Ida Nystedt Södertörns Simsällskap +0.58 135 49.89 101,11 %
6 Amanda Forsberg Gustavsbergs Simsällskap +0.74 125 51.07
7 Wilma Brandberg Skuru Idrottsklubb +0.77 124 51.33 97,46 %
8 Alicia Öhrström Södertörns Simsällskap +1.39 78 59.72
- Gabrielle Isberg Hellas Simklubb +0.86 DSQ
- Siri Karlstedt Södertörns Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 09:44:24
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed Täby Sim +0.73 432 33.86 97,89 %
2 Lovisa Silverbratt Täby Sim +0.67 406 34.55 103,25 %
3 Linnea Ekstrand Saltsjöbadens Idrottsförening +0.84 380 35.32 98,21 %
4 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap +0.68 359 35.99 105,41 %
5 Lily Dymling Täby Sim +0.79 314 37.64
6 Emilia Lindberg Södertörns Simsällskap -1.60 307 37.93 99,55 %
7 Hedvig Kinnunen Saltsjöbadens Idrottsförening +0.82 303 38.08 111,03 %
8 Matilda Ireby Tyresö Simsällskap +0.71 265 39.83 100,45 %
9 Maria Bebenek Täby Sim +0.61 258 40.18 105,73 %
10 Idun Berglund Täby Sim +0.63 247 40.80 104,16 %
11 Elina Lindman Södertörns Simsällskap +0.78 240 41.14 109,02 %
12 Meya Svanljung Södertörns Simsällskap +0.76 235 41.46 105,69 %
13 Emelie Dahlborn Södertörns Simsällskap +0.87 233 41.55 97,43 %
14 Nadia Florczyk Södertörns Simsällskap +0.77 229 41.83 109,10 %
15 Elsa Sigfelt Södertörns Simsällskap +0.80 224 42.15 101,50 %
16 Sonja Duhlin Södertörns Simsällskap +0.68 223 42.18 102,63 %
17 Ella Sjökvist Skuru Idrottsklubb -.-- 219 42.43 99,31 %
18 Liv Fahlen Gustavsbergs Simsällskap +0.58 216 42.65
19 Linnea Falkare Täby Sim +0.50 208 43.20 106,11 %
20 Lydia Hilbers Larsen Saltsjöbadens Idrottsförening +0.71 198 43.89 99,20 %
21 Anna Olsson Täby Sim +0.67 195 44.08 106,11 %
22 Isabella Nilsson Södertörns Simsällskap +0.63 193 44.24
23 Ida Persson Södertörns Simsällskap +0.80 183 45.06 100,13 %
24 Alina Asplund Lidingö Simklubb +0.66 172 46.03
25 Olivia Wennerberg Södertörns Simsällskap +0.80 170 46.17 98,01 %
26 Petra Ristic Saltsjöbadens Idrottsförening +0.97 164 46.74
27 Nova Svensson Södertörns Simsällskap +0.67 159 47.24
28 Lilja Moore Lidingö Simklubb +0.79 156 47.54 98,96 %
29 Tora Brattgård Gustavsbergs Simsällskap +1.01 156 47.55
30 Vilma Karlsson Hellas Simklubb +0.77 143 48.87 103,07 %
31 Nora Eidebo Södertörns Simsällskap +0.65 133 50.15
32 Stella Vallgren Larsson Hellas Simklubb +0.87 127 50.82
33 Saga Nilsson Saltsjöbadens Idrottsförening +0.82 127 50.91
34 Tuva Hodneland Södertörns Simsällskap +0.88 119 51.94 101,65 %
35 Estelle Calgar Lindin Saltsjöbadens Idrottsförening +0.75 107 53.87
36 Zoey Nolan Södertörns Simsällskap +0.93 69 1:02.36
- Caroline Hermansson Täby Sim +0.70 DSQ
- Stella Österman Gustavsbergs Simsällskap -.-- DNS
- Ella Edhäll Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 09:44:24
2021-11-28 09:47:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thor Lieu Södertörns Simsällskap +0.67 135 43.27 101,86 %
2 Patrik Kwiatkowski Södertörns Simsällskap +0.74 114 45.81 108,75 %
3 Truls Forsgren Södertörns Simsällskap +0.67 110 46.33 110,00 %
4 Carl Björkholm Saltsjöbadens Idrottsförening +0.61 97 48.27 104,05 %
5 Marcus Kvarfordh Andres Skuru Idrottsklubb +0.72 47 1:01.42
- Kasper Florczyk Södertörns Simsällskap +0.95 DSQ
- Douglas Hanikat Södertörns Simsällskap +0.96 DSQ
- Ian Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening +0.63 DSQ
- Axel Westlund Skuru Idrottsklubb +0.73 DSQ
- Lex Fridh Södertörns Simsällskap +0.69 DSQ
- Maksim Liske Södertörns Simsällskap +0.55 DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:01:21
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hagspiel Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 221 36.75 100,62 %
2 Arvid Larsson Täby Sim +0.65 205 37.63 112,63 %
3 Folke Duhlin Södertörns Simsällskap +0.74 202 37.82 105,09 %
4 Henry Arvered Skuru Idrottsklubb +0.76 195 38.27 100,31 %
5 Max Alsen Täby Sim +0.74 194 38.38 108,97 %
6 Vincent Forsberg Gustavsbergs Simsällskap +0.72 190 38.64
7 Felix Bang Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 181 39.28 102,19 %
8 Emil Corlevi Lidingö Simklubb +0.59 176 39.62 102,03 %
9 Elliot Engström Lidingö Simklubb +0.69 170 40.05 102,77 %
10 Eric Björkholm Saltsjöbadens Idrottsförening +0.55 166 40.41 101,54 %
11 Maximilian Tedesco Lidingö Simklubb -.-- 159 41.00 102,66 %
12 Jacob Grefberg Täby Sim +0.62 156 41.20 100,77 %
13 Viggo Hanikat Södertörns Simsällskap +0.78 147 42.10 101,38 %
14 Bamse Karjanmaa Täby Sim +0.73 141 42.67 102,65 %
15 Viggo Stenbacka Södertörns Simsällskap +0.85 140 42.73 106,48 %
16 Luke Granlund Täby Sim +0.54 138 42.95 108,38 %
17 Albert Strigén Södertörns Simsällskap +0.68 136 43.16 100,60 %
18 Simon Hamzehnejad Södertörns Simsällskap +0.72 134 43.34 98,71 %
19 Alexander Wettle Täby Sim +0.70 131 43.71 105,35 %
20 Mikael Filinau Södertörns Simsällskap +1.11 125 44.35 106,08 %
21 Cian Lilliesköld Täby Sim +0.72 112 46.04 100,95 %
22 Viktor Jungner Skuru Idrottsklubb +0.87 98 48.16
23 Henry Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening +0.84 96 48.48 103,73 %
24 Dennis Ejdelund Hellas Simklubb +0.65 78 51.92 104,75 %
- Albin Holmgren Täby Sim +0.54 DSQ
- Maximilliam Hamilton Täby Sim +0.32 DSQ
- Hugo Cednell Södertörns Simsällskap +0.66 DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:01:21
2021-11-28 10:03:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 485 1:19.37 96,48 %
50m: 36.99
100m: 1:19.37
(42.38)
2 Liv Öhrman Skuru Idrottsklubb -.-- 369 1:26.89 98,65 %
50m: 40.12
100m: 1:26.89
(46.77)
3 Ellen Gustafsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 367 1:27.08 108,47 %
50m: 41.27
100m: 1:27.08
(45.81)
4 Isabel Behring Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 346 1:28.76 99,56 %
50m: 41.75
100m: 1:28.76
(47.01)
5 emilia säther Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 315 1:31.61 115,45 %
50m: 42.77
100m: 1:31.61
(48.84)
6 Ebba Nilsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 307 1:32.35 122,33 %
50m: 44.21
100m: 1:32.35
(48.14)
7 Sofia Glifberg Lidingö Simklubb -.-- 300 1:33.07 101,20 %
50m: 43.24
100m: 1:33.07
(49.83)
8 Tilde Furingsten Skuru Idrottsklubb -.-- 300 1:33.10 117,59 %
50m: 42.30
100m: 1:33.10
(50.80)
9 Elin Borgman Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 291 1:34.02 104,94 %
50m: 45.42
100m: 1:34.02
(48.60)
10 Judit Skäringer Tyresö Simsällskap -.-- 290 1:34.19 103,12 %
50m: 46.50
100m: 1:34.19
(47.69)
11 Molly McKechnie Skuru Idrottsklubb -.-- 280 1:35.28 101,01 %
50m: 43.99
100m: 1:35.28
(51.29)
12 Selma Edwall Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 276 1:35.75 103,63 %
50m: 44.38
100m: 1:35.75
(51.37)
13 Ellen Ekengren Skuru Idrottsklubb -.-- 275 1:35.88 104,49 %
50m: 44.99
100m: 1:35.88
(50.89)
14 Anna Maria Olympia Rosenqvi Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 261 1:37.47 97,29 %
50m: 43.96
100m: 1:37.47
(53.51)
15 Clara Cumzelius Gustavsbergs Simsällskap -.-- 258 1:37.91
50m: 44.94
100m: 1:37.91
(52.97)
16 Hedvig Hellström Lidingö Simklubb -.-- 252 1:38.72 97,59 %
50m: 44.80
100m: 1:38.72
(53.92)
17 Isabelle Moshref Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 244 1:39.68 101,02 %
50m: 46.80
100m: 1:39.68
(52.88)
18 Natalie Wahlström Gustavsbergs Simsällskap -.-- 240 1:40.33
50m: 47.16
100m: 1:40.33
(53.17)
19 Cornelia ESTLANDER BRANDT Södertörns Simsällskap -.-- 182 1:49.87
50m: 50.08
100m: 1:49.87
(59.79)
20 Ellinor Fernström Skuru Idrottsklubb -.-- 180 1:50.25 102,80 %
50m: 50.82
100m: 1:50.25
(59.43)
21 Nike Dahlberg Sandlin Södertörns Simsällskap -.-- 170 1:52.57
50m: 51.85
100m: 1:52.57
(1:00.72)
- Elise Karlsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Tyra Berglin Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
- Nicole Königsberg Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
- Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap DNS
- Ingrid Tigerström Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 10:26:14
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap -.-- 505 1:18.27 95,28 %
50m: 36.32
100m: 1:18.27
(41.95)
2 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap -.-- 418 1:23.38 97,94 %
50m: 38.29
100m: 1:23.38
(45.09)
3 Laura Midby Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 309 1:32.24 100,11 %
50m: 42.78
100m: 1:32.24
(49.46)
4 Evelina Zellhann Tyresö Simsällskap -.-- 306 1:32.54 98,81 %
50m: 42.92
100m: 1:32.54
(49.62)
5 Ebba Kinnunen Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 273 1:36.02 107,29 %
50m: 44.75
100m: 1:36.02
(51.27)
Grenen officiell:  2021-11-28 10:26:14
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Borgfors Täby Sim -.-- 489 1:19.13 99,82 %
50m: 36.64
100m: 1:19.13
(42.49)
2 Elin Nygren Södertörns Simsällskap -.-- 293 1:33.84 100,93 %
50m: 45.01
100m: 1:33.84
(48.83)
Grenen officiell:  2021-11-28 10:26:14
2021-11-28 11:06:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Andersson Lidingö Simklubb -.-- 380 1:16.40 97,64 %
50m: 35.18
100m: 1:16.40
(41.22)
2 Elias Nättinen Gustavsbergs Simsällskap -.-- 233 1:29.82 102,35 %
50m: 41.77
100m: 1:29.82
(48.05)
3 Arsenij Gojs Södertörns Simsällskap -.-- 211 1:32.87 105,94 %
50m: 43.43
100m: 1:32.87
(49.44)
4 Fred Holm Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 191 1:36.02 103,60 %
50m: 44.09
100m: 1:36.02
(51.93)
5 Maxim Ejdelund Hellas Simklubb -.-- 179 1:38.05
50m: 45.30
100m: 1:38.05
(52.75)
6 Ture Ståhlberg Skuru Idrottsklubb -.-- 152 1:43.60 107,89 %
50m: 46.55
100m: 1:43.60
(57.05)
7 Oliver Crawford Tyresö Simsällskap -.-- 144 1:45.34 101,96 %
50m: 47.79
100m: 1:45.34
(57.55)
8 Nicolás Garcia Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 144 1:45.49 97,73 %
50m: 48.08
100m: 1:45.49
(57.41)
9 Sebastian Algeson Södertörns Simsällskap -.-- 135 1:47.80
50m: 48.60
100m: 1:47.80
(59.20)
- Arvid Löwenborg Gustavsbergs Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 10:32:28
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Johanson Södertörns Simsällskap -.-- 341 1:19.15 99,02 %
50m: 37.11
100m: 1:19.15
(42.04)
2 Henrik Viberg Lidingö Simklubb -.-- 283 1:24.20 101,43 %
50m: 38.51
100m: 1:24.20
(45.69)
3 Frans Willquist Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 261 1:26.55 104,63 %
50m: 38.84
100m: 1:26.55
(47.71)
4 Vidar Hagstad Västberg Hellas Simklubb -.-- 223 1:31.25
50m: 42.15
100m: 1:31.25
(49.10)
5 Gustav Jansson Södertörns Simsällskap -.-- 131 1:48.75
50m: 46.77
100m: 1:48.75
(1:01.98)
Grenen officiell:  2021-11-28 10:32:28
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Karell Täby Sim -.-- 527 1:08.51 100,51 %
50m: 31.34
100m: 1:08.51
(37.17)
2 William Edenberg Tyresö Simsällskap -.-- 346 1:18.79 93,35 %
50m: 36.95
100m: 1:18.79
(41.84)
3 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap -.-- 283 1:24.21 103,69 %
50m: 39.48
100m: 1:24.21
(44.73)
Grenen officiell:  2021-11-28 10:32:28
2021-11-28 10:32:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Travar Södertörns Simsällskap -.-- 347 40.62 99,16 %
2 Amanda Forsberg Gustavsbergs Simsällskap -.-- 255 45.00
3 Blanka Schröder Skuru Idrottsklubb -.-- 183 50.27 104,01 %
4 Linnéa Milic Skuru Idrottsklubb -.-- 156 52.98 107,81 %
5 Minnah Lloyd Södertörns Simsällskap -.-- 153 53.35 96,97 %
6 Wilma Brandberg Skuru Idrottsklubb -.-- 136 55.49 93,39 %
7 Lilja Svensson Södertörns Simsällskap -.-- 106 1:00.26 98,38 %
8 Alicia Öhrström Södertörns Simsällskap -.-- 88 1:04.13 106,09 %
9 Ida Nystedt Södertörns Simsällskap -.-- 81 1:06.00
10 Julia Dorch Södertörns Simsällskap -.-- 80 1:06.10 103,33 %
- Gabrielle Isberg Hellas Simklubb -.-- DSQ
- Siri Karlstedt Södertörns Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:47:54
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa  Bäckström Södertörns Simsällskap -.-- 407 38.52 100,39 %
2 Lovisa Silverbratt Täby Sim -.-- 377 39.53 104,10 %
3 Hedvig Kinnunen Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 375 39.60 99,72 %
4 Elin Javehed Täby Sim -.-- 372 39.68 103,55 %
5 Lily Dymling Täby Sim -.-- 363 40.02 117,35 %
6 Maria Bebenek Täby Sim -.-- 323 41.60 103,50 %
7 Emilia Lindberg Södertörns Simsällskap -.-- 304 42.46 99,93 %
8 Sonja Duhlin Södertörns Simsällskap -.-- 298 42.72 99,10 %
9 Elina Lindman Södertörns Simsällskap -.-- 289 43.19 100,80 %
10 Linnea Ekstrand Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 286 43.30 109,79 %
11 Viola Thulin Tyresö Simsällskap -.-- 277 43.78 96,28 %
12 Wilda Hellman Södertörns Simsällskap -.-- 269 44.22 100,76 %
13 Liv Hilbers Larsen Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 261 44.64 102,91 %
14 Kerstin Lundberg Skuru Idrottsklubb -.-- 257 44.89 103,28 %
15 Emelie Dahlborn Södertörns Simsällskap -.-- 256 44.96 107,85 %
16 Nadia Florczyk Södertörns Simsällskap -.-- 246 45.57 107,43 %
17 Ida Persson Södertörns Simsällskap -.-- 246 45.58 96,29 %
18 Meya Svanljung Södertörns Simsällskap -.-- 243 45.71 97,40 %
19 Nova Svensson Södertörns Simsällskap -.-- 242 45.83 101,40 %
20 Ebba Aasvold Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 224 46.97 99,08 %
21 Idun Berglund Täby Sim -.-- 221 47.23 102,28 %
22 Lilja Moore Lidingö Simklubb -.-- 214 47.70 100,77 %
23 Tora Brattgård Gustavsbergs Simsällskap -.-- 210 47.98 101,92 %
24 Tuva Hodneland Södertörns Simsällskap -.-- 208 48.18 98,05 %
25 Vilma Karlsson Hellas Simklubb -.-- 205 48.37 102,75 %
26 Caroline Hermansson Täby Sim -.-- 198 48.98 103,18 %
27 Ella Sjökvist Skuru Idrottsklubb -.-- 192 49.49 93,68 %
28 Isabella Nilsson Södertörns Simsällskap -.-- 184 50.13 96,47 %
29 Saga Nilsson Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 183 50.25 105,28 %
30 Alina Asplund Lidingö Simklubb -.-- 182 50.34
31 Lydia Hilbers Larsen Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 180 50.49 97,36 %
32 Linnea Falkare Täby Sim -.-- 176 50.93 106,60 %
33 Melina Tsampazis Södertörns Simsällskap -.-- 175 50.97 101,60 %
34 Hedda Lindgren Skuru Idrottsklubb -.-- 166 51.91
35 Nora Eidebo Södertörns Simsällskap -.-- 163 52.26 97,23 %
36 Ella Edhäll Täby Sim -.-- 162 52.34 103,49 %
37 Olivia Wennerberg Södertörns Simsällskap -.-- 162 52.37 101,26 %
38 Anna Olsson Täby Sim -.-- 161 52.48 99,60 %
39 Stella Vallgren Larsson Hellas Simklubb -.-- 120 57.82
40 Zoey Nolan Södertörns Simsällskap -.-- 105 1:00.50
41 Estelle Calgar Lindin Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 100 1:01.44
- Stella Rahm Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
- Stella Österman Gustavsbergs Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:47:54
2021-11-28 11:00:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Douglas Hanikat Södertörns Simsällskap -.-- 146 47.94 100,31 %
2 Kasper Florczyk Södertörns Simsällskap -.-- 133 49.37 103,54 %
3 Elias Tsampazis Södertörns Simsällskap -.-- 129 49.88 104,00 %
4 Patrik Kwiatkowski Södertörns Simsällskap -.-- 92 55.86 101,41 %
5 Maksim Liske Södertörns Simsällskap -.-- 77 59.16 101,66 %
6 Axel Westlund Skuru Idrottsklubb -.-- 76 59.61 103,89 %
7 Carl Björkholm Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 70 1:01.15 96,39 %
8 Truls Forsgren Södertörns Simsällskap -.-- 69 1:01.52 98,04 %
9 Lex Fridh Södertörns Simsällskap -.-- 47 1:09.52 100,70 %
- Ian Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- DSQ
- Marcus Kvarfordh Andres Skuru Idrottsklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:57:27
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren Täby Sim -.-- 254 39.84 104,67 %
2 Folke Duhlin Södertörns Simsällskap -.-- 240 40.62 102,59 %
3 Maximilliam Hamilton Täby Sim -.-- 236 40.81 103,91 %
4 Vasilis Maximilian Rosenqvist Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 231 41.13 105,16 %
5 Vincent Forsberg Gustavsbergs Simsällskap -.-- 225 41.49
6 Anton Hagspiel Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 222 41.65 99,86 %
7 Viggo Hanikat Södertörns Simsällskap -.-- 220 41.79 100,38 %
8 Felix Bang Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 195 43.54 101,58 %
9 Eric Söderlund Södertörns Simsällskap -.-- 189 43.96 103,45 %
10 Arvid Larsson Täby Sim -.-- 188 44.03 115,51 %
11 August Sjökvist Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 186 44.22
12 Luke Granlund Täby Sim -.-- 185 44.25 105,99 %
13 Gustav Adrem Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 183 44.47 111,96 %
14 Elliot Engström Lidingö Simklubb -.-- 180 44.69 100,58 %
15 Henry Arvered Skuru Idrottsklubb -.-- 178 44.87 99,26 %
16 Eric Björkholm Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 165 45.97 90,94 %
17 Simon Hamzehnejad Södertörns Simsällskap -.-- 163 46.21 98,95 %
18 Cian Lilliesköld Täby Sim -.-- 157 46.72 99,76 %
19 Emil Corlevi Lidingö Simklubb -.-- 151 47.34 118,01 %
20 Jacob Grefberg Täby Sim -.-- 143 48.19 106,88 %
21 Max Alsen Täby Sim -.-- 136 49.08 107,26 %
22 Maximilian Tedesco Lidingö Simklubb -.-- 133 49.39
23 Albert Strigén Södertörns Simsällskap -.-- 131 49.62 96,54 %
24 Didrik Lindgren Skuru Idrottsklubb -.-- 117 51.55 109,53 %
25 Bamse Karjanmaa Täby Sim -.-- 114 52.06 99,01 %
26 Mikael Filinau Södertörns Simsällskap -.-- 108 52.89 100,66 %
27 Dennis Ejdelund Hellas Simklubb -.-- 104 53.57
28 Henry Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 97 54.93 96,65 %
29 Hugo Cednell Södertörns Simsällskap -.-- 87 56.92 94,81 %
- Alexander Wettle Täby Sim -.-- DSQ
- Marcus Asplund Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 10:57:27
2021-11-28 10:59:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 9, 200m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 448 2:39.16 97,11 %
50m: 33.94
100m: 1:15.73
(41.79)
150m: 2:02.53
(46.80)
200m: 2:39.16
(36.63)
2 Ellen Bystedt Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 398 2:45.61 99,36 %
50m: 35.97
100m: 1:18.40
(42.43)
150m: 2:07.33
(48.93)
200m: 2:45.61
(38.28)
3 Anna Kristiansson Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 397 2:45.67 101,35 %
50m: 33.36
100m: 1:15.09
(41.73)
150m: 2:08.17
(53.08)
200m: 2:45.67
(37.50)
4 Elise Karlsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 390 2:46.77 101,09 %
50m: 36.10
100m: 1:18.70
(42.60)
150m: 2:09.13
(50.43)
200m: 2:46.77
(37.64)
5 Cornelia Svenarud Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 374 2:49.05 98,63 %
50m: 37.46
100m: 1:17.67
(40.21)
150m: 2:09.78
(52.11)
200m: 2:49.05
(39.27)
6 emilia säther Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 372 2:49.39
50m: 36.51
100m: 1:17.85
(41.34)
150m: 2:09.53
(51.68)
200m: 2:49.39
(39.86)
7 Ellen Gustafsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 361 2:51.13 103,32 %
50m: 33.51
100m: 1:21.86
(48.35)
150m: 2:12.26
(50.40)
200m: 2:51.13
(38.87)
8 Ebba Nilsson Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 347 2:53.40 100,24 %
50m: 38.72
100m: 1:20.42
(41.70)
150m: 2:13.53
(53.11)
200m: 2:53.40
(39.87)
9 Elin Borgman Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 334 2:55.49 100,33 %
50m: 37.21
100m: 1:21.67
(44.46)
150m: 2:15.66
(53.99)
200m: 2:55.49
(39.83)
10 Isabel Behring Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 298 3:02.36
50m: 44.57
100m: 1:31.78
(47.21)
150m: 2:22.56
(50.78)
200m: 3:02.36
(39.80)
11 Ida Yao Lidingö Simklubb -.-- 270 3:08.41
50m: 39.50
100m: 1:28.25
(48.75)
150m: 2:23.99
(55.74)
200m: 3:08.41
(44.42)
12 Ellen Ekengren Skuru Idrottsklubb -.-- 269 3:08.70 99,76 %
50m: 42.08
100m: 1:29.42
(47.34)
150m: 2:24.10
(54.68)
200m: 3:08.70
(44.60)
13 Wilma Brunn Tyresö Simsällskap -.-- 244 3:14.86 100,21 %
50m: 43.37
100m: 1:31.64
(48.27)
150m: 2:31.57
(59.93)
200m: 3:14.86
(43.29)
14 Emelie Hedqvist Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 227 3:19.69 96,13 %
50m: 45.45
100m: 1:37.88
(52.43)
150m: 2:36.38
(58.50)
200m: 3:19.69
(43.31)
15 Disa Hagstad Västberg Hellas Simklubb -.-- 218 3:22.40
50m: 42.48
100m: 1:34.27
(51.79)
150m: 2:35.33
(1:01.06)
200m: 3:22.40
(47.07)
16 Tilda Petruson Tyresö Simsällskap -.-- 181 3:35.39 99,08 %
50m: 49.75
100m: 1:44.62
(54.87)
150m: 2:44.48
(59.86)
200m: 3:35.39
(50.91)
- Signe Sanneving Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 11:23:23
Gren 9, 200m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 299 3:02.18 119,43 %
50m: 37.02
100m: 1:22.81
(45.79)
150m: 2:21.72
(58.91)
200m: 3:02.18
(40.46)
2 Laura Midby Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 292 3:03.66
50m: 38.90
100m: 1:28.36
(49.46)
150m: 2:20.83
(52.47)
200m: 3:03.66
(42.83)
Grenen officiell:  2021-11-28 11:23:23
Gren 9, 200m Medley Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelia Dahlén Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 319 2:58.29 101,73 %
50m: 40.94
100m: 1:24.65
(43.71)
150m: 2:17.96
(53.31)
200m: 2:58.29
(40.33)
Grenen officiell:  2021-11-28 11:23:23
2021-11-28 11:23:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 10, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Bäckström Tyresö Simsällskap -.-- 237 2:57.13 98,93 %
50m: 36.86
100m: 1:20.68
(43.82)
150m: 2:15.75
(55.07)
200m: 2:57.13
(41.38)
2 Arvid Löwenborg Gustavsbergs Simsällskap -.-- 236 2:57.39
50m: 39.69
100m: 1:23.59
(43.90)
150m: 2:17.40
(53.81)
200m: 2:57.39
(39.99)
3 Elias Nättinen Gustavsbergs Simsällskap -.-- 230 2:58.83
50m: 41.35
100m: 1:27.37
(46.02)
150m: 2:21.76
(54.39)
200m: 2:58.83
(37.07)
4 Alexander Lindblom Skuru Idrottsklubb -.-- 214 3:03.14
50m: 35.12
100m: 1:23.70
(48.58)
150m: 2:21.21
(57.51)
200m: 3:03.14
(41.93)
5 Wilgot Wiklund Skuru Idrottsklubb -.-- 173 3:16.62 100,58 %
50m: 42.49
100m: 1:30.89
(48.40)
150m: 2:32.22
(1:01.33)
200m: 3:16.62
(44.40)
- Nicolás Garcia Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Oliver Crawford Tyresö Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:31:42
Gren 10, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svante Schlüter Patriksso Tyresö Simsällskap -.-- 290 2:45.57 99,56 %
50m: 33.24
100m: 1:16.31
(43.07)
150m: 2:05.51
(49.20)
200m: 2:45.57
(40.06)
2 Emil Johanson Södertörns Simsällskap -.-- 286 2:46.36 103,17 %
50m: 36.36
100m: 1:21.55
(45.19)
150m: 2:07.85
(46.30)
200m: 2:46.36
(38.51)
- Ivan Hvenmark Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:31:42
Gren 10, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Karell Täby Sim -.-- 479 2:20.11 104,87 %
50m: 27.79
100m: 1:06.20
(38.41)
150m: 1:46.63
(40.43)
200m: 2:20.11
(33.48)
2 Filip Hägglund Södertörns Simsällskap -.-- 307 2:42.43 97,87 %
50m: 34.49
100m: 1:15.74
(41.25)
150m: 2:04.33
(48.59)
200m: 2:42.43
(38.10)
Grenen officiell:  2021-11-28 11:31:42
2021-11-28 11:32:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Saltis Cup 2021
Plats: Nacka simhall Arrangör: Saltsjöbadens IF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 11, 4X50m Medley Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim lag blå 12 334 2:27.53 97,27 %
Elin Javehed 12 AL1809 +0.65 33.74 33.74
Lovisa Silverbratt 12 AQ0609 -.-- 38.64 1:12.38
Lily Dymling 12 AW0409 -.-- 38.62 1:51.00
Idun Berglund 12 BA2409 -.-- 36.53 2:27.53
2 Saltis 111 12 300 2:32.82 97,20 %
Linnea Ekstrand 12 AL8209 +0.69 35.21 35.21
Hedvig Kinnunen 12 AG9609 -.-- 39.92 1:15.13
Liv Hilbers Larsen 12 AN4209 -.-- 41.17 1:56.30
Lydia Hilbers Larsen 12 AN4409 -.-- 36.52 2:32.82
3 Skuru Idrottsklubb 12 274 2:37.44 102,58 
Ella Sjökvist 11 AM5610