Resultater for Vestkyst Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
21/11-2021
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
296 |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.61 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
286 |
1:22.85 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
150 |
1:42.56 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
144 |
1:44.00 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.76 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
116 |
1:51.84 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
En hånd i vending v. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:47:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.97 |
(-14.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
316 |
1:20.15 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.24 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
1:21.28 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.21 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
300 |
1:21.56 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
272 |
1:24.21 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
159 |
1:40.77 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:47:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
559 |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
514 |
1:08.15 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.62 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
489 |
1:09.31 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
481 |
1:09.69 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
351 |
1:17.36 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
329 |
1:19.08 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
283 |
1:23.10 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
275 |
1:23.93 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
266 |
1:24.87 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
162 |
1:40.04 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.98 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:47:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 12:48.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|