Resultater for Vestkyst Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
20/11-2021 finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
274 |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
248 |
1:11.47 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.76 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
233 |
1:12.95 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
218 |
1:14.60 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
207 |
1:15.91 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
168 |
1:21.36 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
373 |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.74 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
361 |
1:03.07 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
346 |
1:04.01 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
329 |
1:05.04 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
329 |
1:05.09 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
304 |
1:06.78 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
539 |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
479 |
57.40 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
449 |
58.67 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.18 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
449 |
58.67 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
442 |
58.96 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
409 |
1:00.50 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
506 |
56.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
412 |
1:00.36 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.13 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
386 |
1:01.70 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
377 |
1:02.20 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
306 |
1:06.68 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Stidsen |
2003 |
HGF Svømning |
|
210 |
1:15.53 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 18:13.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|