Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
271 |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.66 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
218 |
2:44.98 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.46 |
(-11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
216 |
2:45.47 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.48 |
(-14.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
213 |
2:46.29 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.18 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
147 |
3:08.17 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
3:14.21 |
+40.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
123 |
3:19.78 |
+46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
114 |
3:24.70 |
+51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
3:28.08 |
+54.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(-26.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
81 |
3:49.33 |
+1:15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
379 |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.01 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
321 |
2:25.05 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.27 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
2:28.55 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.86 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
287 |
2:30.55 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
243 |
2:39.11 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.11 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
238 |
2:40.28 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.60 |
(-29.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
212 |
2:46.65 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.61 |
(-13.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
210 |
2:47.06 |
+29.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.78 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
199 |
2:50.09 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
199 |
2:50.10 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.78 |
(-37.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
190 |
2:52.82 |
+35.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.07 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
186 |
2:53.92 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.35 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
177 |
2:56.90 |
+39.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.52 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
175 |
2:57.32 |
+40.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.52 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
148 |
3:07.81 |
+50.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
63 |
4:09.56 |
+1:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
517 |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
448 |
2:09.78 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.23 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
445 |
2:10.13 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.38 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
419 |
2:12.74 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.39 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
2:12.89 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.14 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
407 |
2:14.04 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.83 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
401 |
2:14.66 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.18 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
399 |
2:14.88 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.97 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
2:15.02 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
378 |
2:17.36 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.47 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
357 |
2:20.01 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Juul Dahl |
2006 |
HGF Svømning |
|
344 |
2:21.73 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.06 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
341 |
2:22.21 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.31 |
(-18.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
341 |
2:22.23 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.30 |
(-16.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
326 |
2:24.36 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.94 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
318 |
2:25.46 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.89 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
316 |
2:25.75 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.69 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
297 |
2:28.85 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.49 |
(-50.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
296 |
2:29.01 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.52 |
(-16.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
296 |
2:29.10 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.10 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
281 |
2:31.67 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.08 |
(-16.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
263 |
2:34.92 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.98 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
515 |
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.94 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
505 |
2:04.74 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.93 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
285 |
2:30.99 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.98 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
281 |
2:31.61 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.14 |
(-24.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 14:03.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|