Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 1-11 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
219 |
1:33.72 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.45 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
205 |
1:35.72 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
187 |
1:38.75 |
+5.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
178 |
1:40.30 |
+6.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.84 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
123 |
1:53.52 |
+19.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.62 |
(-10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
119 |
1:54.58 |
+20.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
1:58.97 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-11.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Flere flyben efter vending v 52 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 12-13 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
373 |
1:18.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:22.85 |
+4.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.88 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
305 |
1:23.90 |
+5.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
290 |
1:25.37 |
+6.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
287 |
1:25.65 |
+7.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
285 |
1:25.85 |
+7.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.65 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
281 |
1:26.18 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.95 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
269 |
1:27.50 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.61 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
267 |
1:27.73 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
1:28.36 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
257 |
1:28.81 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.27 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
255 |
1:29.09 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.01 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
244 |
1:30.43 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.92 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
243 |
1:30.47 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.87 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
1:31.10 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
236 |
1:31.32 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.62 |
(-15.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
1:31.54 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.57 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
233 |
1:31.82 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.70 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
231 |
1:32.09 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.36 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
226 |
1:32.70 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.14 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
223 |
1:33.11 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.71 |
(-12.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
221 |
1:33.33 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.30 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:34.84 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
208 |
1:35.32 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.32 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
203 |
1:36.00 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.92 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
199 |
1:36.66 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
194 |
1:37.59 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
191 |
1:38.10 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.85 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
186 |
1:38.87 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.67 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
185 |
1:39.07 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.02 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
184 |
1:39.22 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.62 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
182 |
1:39.65 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.13 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
174 |
1:41.04 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.53 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
173 |
1:41.30 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.53 |
(-32.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
171 |
1:41.72 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.99 |
(-44.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
162 |
1:43.51 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.63 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
161 |
1:43.78 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-16.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
160 |
1:44.00 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
157 |
1:44.61 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-35.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
1:45.13 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-24.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
120 |
1:54.51 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
99 |
2:01.84 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.85 |
(-10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslutter ryg på maven v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 14-15 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
440 |
1:14.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
440 |
1:14.28 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
416 |
1:15.67 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
413 |
1:15.84 |
+1.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
404 |
1:16.40 |
+2.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
393 |
1:17.14 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.71 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
391 |
1:17.22 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
384 |
1:17.73 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
379 |
1:18.04 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
368 |
1:18.81 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
367 |
1:18.90 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
366 |
1:18.94 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
355 |
1:19.78 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
348 |
1:20.31 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
343 |
1:20.69 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
338 |
1:21.07 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
323 |
1:22.32 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
283 |
1:26.02 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
283 |
1:26.05 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
281 |
1:26.22 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
252 |
1:29.41 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.48 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
244 |
1:30.42 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.09 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
123 |
1:53.51 |
+39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd v vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslutter ryg på mave v 50 |
|
|
|
|
- |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v vending v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending ved 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Katrin Stone |
2008 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 16 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
548 |
1:09.02 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
533 |
1:09.67 |
+0.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.10 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
532 |
1:09.71 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
493 |
1:11.50 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
489 |
1:11.72 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
465 |
1:12.94 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
439 |
1:14.34 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
1:15.57 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
395 |
1:17.00 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
395 |
1:17.01 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
358 |
1:19.57 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
308 |
1:23.59 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
297 |
1:24.64 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
269 |
1:27.44 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.72 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
259 |
1:28.58 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.16 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
|
252 |
1:29.42 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
236 |
1:31.38 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
En hånd v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v vending v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 18:54.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|