Resultater for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
515 |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
508 |
2:18.32 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
502 |
2:18.87 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
477 |
2:21.33 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
469 |
2:22.07 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
469 |
2:22.11 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
464 |
2:22.54 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
463 |
2:22.72 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
460 |
2:23.02 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
|
432 |
2:26.01 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
425 |
2:26.85 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
419 |
2:27.48 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
402 |
2:29.59 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
391 |
2:30.93 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
388 |
2:31.30 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
383 |
2:32.06 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
375 |
2:33.03 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
341 |
2:38.02 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
334 |
2:39.06 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
331 |
2:39.51 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
330 |
2:39.77 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
319 |
2:41.59 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
317 |
2:41.88 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
269 |
2:51.05 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
265 |
2:51.87 |
+34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
256 |
2:53.76 |
+36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
238 |
2:58.16 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
236 |
2:58.52 |
+40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 10:36:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
560 |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Borchorst |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
502 |
2:18.91 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
487 |
2:20.33 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
|
465 |
2:22.47 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
463 |
2:22.66 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Mulipola |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
461 |
2:22.86 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Dupont |
2007 |
Herlev Svømning |
|
447 |
2:24.38 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
441 |
2:25.06 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
419 |
2:27.56 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
410 |
2:28.64 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
407 |
2:28.99 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
400 |
2:29.77 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
Herlev Svømning |
|
377 |
2:32.76 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
301 |
2:44.60 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
237 |
2:58.29 |
+44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
Herlev Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 10:36:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
674 |
2:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 10:36:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-12-2021 10:37.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|