Tulokset Sigma Cup 2021 - Birkerød
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
524 |
31.75 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
508 |
32.08 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Krumm Knuhtsen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
500 |
32.25 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
483 |
32.62 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
466 |
33.00 |
+1.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
460 |
33.16 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
444 |
33.54 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
442 |
33.60 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
440 |
33.64 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
439 |
33.68 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
435 |
33.77 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.77 |
434 |
33.81 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
419 |
34.20 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
393 |
34.94 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
390 |
35.03 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.94 |
386 |
35.13 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
383 |
35.24 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
371 |
35.60 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
370 |
35.63 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
350 |
36.31 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
347 |
36.41 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
346 |
36.45 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
332 |
36.97 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
329 |
37.07 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
321 |
37.37 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
317 |
37.54 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
316 |
37.58 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
307 |
37.92 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
305 |
38.03 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
303 |
38.08 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.88 |
294 |
38.49 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
282 |
39.01 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
278 |
39.18 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.87 |
276 |
39.30 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
274 |
39.38 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
258 |
40.20 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.93 |
255 |
40.35 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
247 |
40.79 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
246 |
40.84 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2021 18:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 08:57.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|