Results for Sigma Cup 2021 - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
537 |
35.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
507 |
35.81 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
486 |
36.31 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
463 |
36.90 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
459 |
37.00 |
+1.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
452 |
37.20 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
445 |
37.40 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
429 |
37.85 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
429 |
37.86 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
417 |
38.22 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
410 |
38.42 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
409 |
38.45 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
409 |
38.45 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne-Maj Framke |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
402 |
38.69 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
392 |
39.01 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
388 |
39.13 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
381 |
39.37 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
362 |
40.05 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
361 |
40.11 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
358 |
40.21 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
350 |
40.52 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
312 |
42.08 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
311 |
42.13 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
300 |
42.62 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
297 |
42.79 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
|
294 |
42.95 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
287 |
43.28 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
269 |
44.22 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
267 |
44.30 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
264 |
44.50 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
246 |
45.54 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
229 |
46.64 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
154 |
53.25 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Lyseng IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2021 20:02:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 09:01.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|