2022-08-16   03:36:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 3. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1. afsnit

Document
Resultater
DM for Hold, 3. Division
Placering: Midtfyns Idrætscenter Arrangør Ringe Svømmeklub & Dansk Svømmeunion
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 9, 4x50m Medley Mix - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Svømmeklubben MK31 - Mix 23 1:48.96
Carl Terp Larsen 2001 0119AN 26.94 26.94
Josefine B. Pedersen 1999 9928AB -.-- 30.38 57.32
Sofie Bruun Høvring 2004 0408AB -.-- 26.83 1:24.15
Rasmus Hatting Petersen 2002 0205AF -.-- 24.81 1:48.96
2 HVSK  - Mix 25 1:52.77 +3.81
Lærke Dann-Nielsen 2005 0552AL 30.36 30.36
Frederikke Mertins 2000 0014AE -.-- 33.43 1:03.79
Gustav Haugård Hansen 2002 0279AD -.-- 25.54 1:29.33
Oliver Jacobsen 1997 9781AQ -.-- 23.44 1:52.77
3 RSK - Mix 23 1:54.02 +5.06
Luca Hertzog 2005 0569AB 26.96 26.96
Oliver Phil Langsted 1999 9925AO -.-- 29.36 56.32
Mathilde Hvidberg 2007 0774AE -.-- 29.62 1:25.94
Sofie Bak 2008 0856AG -.-- 28.08 1:54.02
4 Køge Mix Disk Disk 0 1:55.37 +6.41
Amalie Wichmann Larsen 2005 0564AB 30.22 30.22
Joachim Poulsen 2006 0643AF -.-- 31.41 1:01.63
August Ryom 2002 0253AJ -.-- 25.27 1:26.90
Sophia Christensen 2003 0326BD -.-- 28.47 1:55.37
5 Fredericia 1 - Mix 21 1:57.13 +8.17
Christian Damborg Thomsen 2005 0503AG 26.64 26.64
Mathilde Thy Asmussen 2004 0426AT -.-- 34.14 1:00.78
Daniel Jensen 2001 0119AH -.-- 27.18 1:27.96
Karoline Kristensen 2004 0438AO -.-- 29.17 1:57.13
6 Viborg - Mix 20 1:57.37 +8.41
Tobias Jakobsen 2005 0573AM 29.34 29.34
Magne Christian Hansen 2006 0615AK -.-- 31.43 1:00.77
Louise D. Liboriussen 2002 0242AV -.-- 28.78 1:29.55
Anna Varming 2005 0574AJ -.-- 27.82 1:57.37
7 VG17 - Mix 20 1:58.40 +9.44
Asbjørn Floor-Bøjden 2002 0277AI 28.45 28.45
Maya Amstrup Riis 2007 0708AA -.-- 34.48 1:02.93
Rodi Cetinkaya 2006 0651AH -.-- 27.25 1:30.18
Anna Blom Bygum 2006 0682AI -.-- 28.22 1:58.40
8 Sunswim Mix Disk 0 1:59.75 +10.79
Vincent Borup Schärer 2006 0675AB 30.24 30.24
Emilie Hartvig-Olsen 2006 0634AH -.-- 36.27 1:06.51
Casper Mørkhøj Hartington 2002 0239AF -.-- 25.78 1:32.29
Nynne Zandra Opperfelt 2006 0678AP -.-- 27.46 1:59.75
- KØGE - Mix 21 DSQ
Tyvstart 2. svømmer
Amalie Wichmann Larsen 2005 0564AB 30.15 30.15
Matthias Hansen 2001 0191AH -.--
August Ryom 2002 0253AJ -.--
Sophia Christensen 2003 0326BD -.--
- Sunswim - Mix 20 DSQ
SW 6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn) during the race or at the finish
Theodor L Munch-Jensen 2002 0215AL
Emilie Hartvig-Olsen 2006 0634AH -.--
Casper Mørkhøj Hartington 2002 0239AF -.--
Nynne Zandra Opperfelt 2006 0678AP -.--
Løb officielt kl.: 12-11-2021 19:29:33
14-11-2021 10:01.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Ringe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner