Resultat för Norrtäljedoppet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.66 |
+4.88 |
|
S10 |
|
|
|
|
3 |
|
Viktoria Malmström |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
37.17 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Belma Obradovac |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
39.97 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
36.06 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nova Larsson |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
36.24 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
37.05 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Helgstrand |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.79 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Brinck |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
38.31 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
40.92 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mical Zemicael |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
40.94 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Lampén |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
40.96 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellinor Lillefors |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
41.06 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
41.41 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
42.93 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
45.11 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miranda Eriksson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
47.65 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nova Huss |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
54.88 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Nilsson |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
55.80 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.52 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
37.62 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
38.31 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
38.34 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
38.39 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
40.20 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
40.53 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
41.19 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
41.77 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
42.11 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
45.85 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
47.20 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Sahlberg |
2009 |
Österby Simsällskap |
|
|
50.53 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Artell |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
59.25 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elise Lagerberg |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
40.49 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
43.74 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
46.79 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
52.28 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-29 11:42:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Torell |
2005 |
Österby Simsällskap |
|
|
35.20 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
36.23 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
36.41 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivar Dunér |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.12 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Mirén |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
37.33 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
38.65 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
41.16 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.04 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
33.33 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
39.91 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
40.39 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
41.83 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Linde |
2008 |
Ålands Simförening |
|
|
44.50 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Niklasson |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 10:24:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Markmyr |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.49 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.91 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
39.87 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Brinck |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
39.89 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Östling |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
40.04 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
41.05 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melinda Boisard |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
41.56 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
43.71 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miranda Eriksson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
46.24 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nova Huss |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
46.51 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
46.61 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilde Monthan Lindholm |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
47.51 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Nilsson |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
54.45 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
39.96 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
39.99 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
40.42 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
40.54 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
44.40 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
45.51 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Allyson Agervald |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.57 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Artell |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
50.97 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
41.86 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
44.75 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.16 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
46.71 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
48.28 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
52.40 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
52.68 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selinda Andersson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
53.59 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Eliasson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
56.80 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Marten |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
57.58 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:00.03 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villemo Sandvall |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:09.20 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Folkesson |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-29 11:42:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Torell |
2005 |
Österby Simsällskap |
|
|
40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Alm |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.71 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
37.98 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
38.06 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Alf Ellingsworth |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
39.27 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
39.86 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
39.87 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivar Dunér |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
40.18 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
34.14 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
36.67 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
45.27 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Romatowski |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
47.67 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Linde |
2008 |
Ålands Simförening |
|
|
48.81 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
50.85 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
50.98 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bergvall |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
51.42 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
49.33 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
50.27 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
52.64 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 10:52:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 10:52:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
37.46 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
39.17 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.49 |
+5.99 |
|
SB7 |
|
|
|
|
5 |
|
Tova Markmyr |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
47.25 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Belma Obradovac |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
47.71 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
39.18 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nova Larsson |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
39.42 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Lampén |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
43.59 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melinda Boisard |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
44.34 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Brinck |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
44.36 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miranda Eriksson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
45.36 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
49.24 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thilde Monthan Lindholm |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
50.36 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
53.64 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Huss |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
55.01 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
42.67 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
43.89 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
44.43 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.04 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
45.79 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.98 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
46.24 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
46.30 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elise Lagerberg |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
46.45 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
46.95 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
47.21 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Beatrice Möller |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
47.83 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
48.27 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Allyson Agervald |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
48.36 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Sahlberg |
2009 |
Österby Simsällskap |
|
|
48.38 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siri Moxness-Igefors |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
49.08 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
49.85 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tyra Sandberg |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
50.56 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
53.34 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
53.90 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ester De Leeuw |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
54.20 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Artell |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
57.51 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katharina Smirnin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
48.44 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
53.00 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
53.02 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
53.71 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Livia Törnqvist |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
53.73 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
54.76 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
55.05 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Hoffegger |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
57.26 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellinor Yousef |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
57.39 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
58.19 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Folkesson |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
58.96 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cajsa Bååthe |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
59.28 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selinda Andersson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
59.92 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:00.92 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Marten |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:01.02 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Agervald |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:01.51 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Villemo Sandvall |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:01.67 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:03.82 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Line Eliasson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:04.10 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Adelina Marie Augustsso |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Remming |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Sjöström |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:18:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-29 11:42:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Rejås |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
45.55 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:24:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MÅNS MANELIUS |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
40.34 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
41.10 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
45.09 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
47.52 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Kruskopf |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:24:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
36.47 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
40.39 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
40.78 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
41.58 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
45.76 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
48.91 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bergvall |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
49.48 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Niklasson |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
50.06 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
50.22 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Romatowski |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
50.82 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philip Linde |
2008 |
Ålands Simförening |
|
|
51.68 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
51.75 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludwig Dehnisch Berg |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:24:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
54.06 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
55.69 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:00.56 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Ghanem |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:02.38 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Zandén |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:05.91 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:08.09 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Bornhede |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:24:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 11:24:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.71 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
32.78 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktoria Malmström |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
34.15 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Belma Obradovac |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.10 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.18 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Eriksson |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
32.37 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Brinck |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
32.95 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Helgstrand |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
34.22 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
34.75 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellinor Lillefors |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
34.78 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
36.63 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melinda Boisard |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
36.87 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
36.95 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Östling |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.34 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thilde Monthan Lindholm |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.81 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miranda Eriksson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
39.02 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Rejås |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
41.14 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nova Huss |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
43.40 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Nilsson |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mical Zemicael |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
32.24 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
33.16 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
33.21 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
33.28 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
33.87 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
34.65 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
34.97 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
35.71 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Sahlberg |
2009 |
Österby Simsällskap |
|
|
36.01 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
36.32 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
36.35 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
36.63 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
36.81 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
37.86 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
39.58 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siri Moxness-Igefors |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
39.63 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
39.87 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
39.92 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Allyson Agervald |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
39.96 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
40.14 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Stjernholt |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.14 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tyra Sandberg |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.22 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Artell |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
45.90 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ester De Leeuw |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
46.68 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katharina Smirnin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
58.63 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Lewandowski |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
36.64 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.34 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
37.47 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
37.64 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
37.77 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
40.53 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Adelina Marie Augustsso |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
41.04 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
41.12 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
44.29 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
46.34 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
47.08 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Eliasson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
47.89 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Livia Törnqvist |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
48.88 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
49.30 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selinda Andersson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
49.48 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
50.06 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Folkesson |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
50.33 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
51.05 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Marten |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
53.27 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Remming |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
55.20 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Agervald |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
57.70 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellinor Yousef |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:05.67 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 11:52:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MÅNS MANELIUS |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Mirén |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
29.66 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Andersson |
2006 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
30.33 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
31.60 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
32.49 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
33.53 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Kruskopf |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
34.77 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
34.87 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Alf Ellingsworth |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
35.32 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Alm |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
28.59 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
29.66 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
32.75 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
34.06 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
36.51 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
38.36 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Linde |
2008 |
Ålands Simförening |
|
|
38.74 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
39.02 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sixten Niklasson |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
39.08 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Romatowski |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
39.32 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Bergvall |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
41.24 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.36 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludwig Dehnisch Berg |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.85 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
46.72 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
43.06 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
44.06 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
46.09 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Nylund |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
46.23 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
52.46 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Ghanem |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
55.70 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Zandén |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
59.81 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Bornhede |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 11:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 11:57:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nova Larsson |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:19.64 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:20.22 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:20.26 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellinor Lillefors |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:31.44 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:37.17 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Nilsson |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:17:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:24.34 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:26.56 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:26.60 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:27.50 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:27.66 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:28.59 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elise Lagerberg |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:29.37 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:30.52 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:32.33 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Bretz |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
1:35.19 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felicia Sahlberg |
2009 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:38.46 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:39.17 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Eriksson |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
1:42.23 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:42.46 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:42.77 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:46.11 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:17:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:36.41 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:39.11 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:40.61 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:43.48 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line Eliasson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selinda Andersson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:17:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 12:17:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Medley Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Torell |
2005 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:23:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Medley Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:22.61 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:22.70 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:23.69 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
1:24.78 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivar Dunér |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:24.80 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:25.92 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:23:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Medley Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Vide |
2008 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
1:23.32 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:25.59 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:31.30 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Niklasson |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:34.02 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:35.56 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:50.29 |
+38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:23:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Medley Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
1:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:23:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 12:23:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Bålsta Simklubb |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Emily Sandberg |
2004 |
AH2204 |
|
30.53 |
|
|
|
|
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
BG8008 |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
AC0407 |
|
31.07 |
|
|
|
|
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Norgren |
2004 |
AR6404 |
|
28.50 |
|
|
|
|
2:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Norrtälje lag 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:04.64 |
+1.68 |
|
|
|
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
BG6608 |
|
32.60 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Blomgren |
2008 |
BB3608 |
|
31.21 |
|
|
|
|
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hållinder |
2007 |
BC1407 |
|
29.98 |
|
|
|
|
1:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edna Obradovac |
2007 |
BL1207 |
|
30.85 |
|
|
|
|
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Norrtälje Simklubb lag 4 |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:09.37 |
+6.41 |
|
|
|
|
Willma Hållinder |
2004 |
BS5404 |
|
30.44 |
|
|
|
|
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Viola Blomberg |
2007 |
AJ8807 |
|
31.30 |
|
|
|
|
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Hultin |
2005 |
BO3605 |
|
31.76 |
|
|
|
|
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Belma Obradovac |
2005 |
BW9805 |
|
35.87 |
|
|
|
|
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Åkersberga Simsällskap |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:18.68 |
+15.72 |
|
|
|
|
Emily Richardson |
2008 |
BK9808 |
|
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Blom |
2008 |
AI8208 |
|
33.44 |
|
|
|
|
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Bosson |
2008 |
AI5208 |
|
35.89 |
|
|
|
|
1:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Bocké |
2008 |
AC3408 |
|
33.57 |
|
|
|
|
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bålsta Simklubb lag 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:23.70 |
+20.74 |
|
|
|
|
Melinda Boisard |
2007 |
AB1807 |
|
36.53 |
|
|
|
|
36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Elise Lagerberg |
2009 |
AN7409 |
|
34.79 |
|
|
|
|
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Möller |
2008 |
AC8408 |
|
37.28 |
|
|
|
|
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Lillefors |
2007 |
BG7607 |
|
35.10 |
|
|
|
|
2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AIK Sandy |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:24.00 |
+21.04 |
|
|
|
|
Mical Zemicael |
2007 |
BO3207 |
|
35.77 |
|
|
|
|
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annie Eriksson |
2009 |
AE7209 |
|
35.44 |
|
|
|
|
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Östling |
2007 |
BF0407 |
|
36.31 |
|
|
|
|
1:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Giocoli |
2007 |
AZ9407 |
|
36.48 |
|
|
|
|
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Norrtälje Simklubb lag 5 |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:24.06 |
+21.10 |
|
|
|
|
Lova Åhlén |
2004 |
AW0804 |
|
31.57 |
|
|
|
|
31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Rejås |
2007 |
AV2207 |
|
42.23 |
|
|
|
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Eriksson |
2006 |
BN2606 |
|
35.37 |
|
|
|
|
1:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Lampén |
2007 |
BC2407 |
|
34.89 |
|
|
|
|
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AIK Pearl |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:32.57 |
+29.61 |
|
|
|
|
vilma Holmer |
2011 |
AC9611 |
|
35.79 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
AJ3809 |
|
36.09 |
|
|
|
|
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ledensjö |
2010 |
AN8610 |
|
39.04 |
|
|
|
|
1:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
AB6411 |
|
41.65 |
|
|
|
|
2:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Åland lag 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:34.78 |
+31.82 |
|
|
|
|
Stella Lindbäck |
2009 |
09B013 |
|
41.33 |
|
|
|
|
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Fricker |
2007 |
07A456 |
|
37.72 |
|
|
|
|
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Artell |
2009 |
09A568 |
|
43.23 |
|
|
|
|
2:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Larsson |
2007 |
07A446 |
|
32.50 |
|
|
|
|
2:34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Upplands-Bro Simsällskap |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:40.16 |
+37.20 |
|
|
|
|
Elin Nilsson |
2007 |
AW4807 |
|
47.26 |
|
|
|
|
47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Eriksson |
2008 |
AK1608 |
|
41.06 |
|
|
|
|
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noelia Cypriansen |
2009 |
AG7409 |
|
36.54 |
|
|
|
|
2:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Bretz |
2008 |
AH5608 |
|
35.30 |
|
|
|
|
2:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:40.42 |
+37.46 |
|
|
|
|
Kristina Tylets |
2010 |
AB3210 |
|
35.41 |
|
|
|
|
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester De Leeuw |
2009 |
|
|
46.79 |
|
|
|
|
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Allyson Agervald |
2009 |
BD5209 |
|
40.73 |
|
|
|
|
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Sparf |
2010 |
AA6610 |
|
37.49 |
|
|
|
|
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Åland lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:42.26 |
+39.30 |
|
|
|
|
Selinda Andersson |
2010 |
10A909 |
|
49.70 |
|
|
|
|
49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Karlsson |
2009 |
09B123 |
|
38.57 |
|
|
|
|
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Adelina Marie Augustsson |
2010 |
10B197 |
|
41.47 |
|
|
|
|
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nordberg |
2009 |
09B014 |
|
32.52 |
|
|
|
|
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Norrtälje Simklubb lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:44.52 |
+41.56 |
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2009 |
AG6209 |
|
37.23 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Johansson |
2009 |
AU4609 |
|
40.72 |
|
|
|
|
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vira Sarlin |
2009 |
AU4809 |
|
40.48 |
|
|
|
|
1:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
AE1412 |
|
46.09 |
|
|
|
|
2:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Norrtälje Simklubb lag 3 |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:49.43 |
+46.47 |
|
|
|
|
Freja Lundblad |
2010 |
AN6410 |
|
41.56 |
|
|
|
|
41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
AM0810 |
|
38.72 |
|
|
|
|
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
|
|
46.19 |
|
|
|
|
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
AG8010 |
|
42.96 |
|
|
|
|
2:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:49.73 |
+1:46.7 |
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
AC3813 |
|
53.66 |
|
|
|
|
53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katharina Smirnin |
2009 |
BD5009 |
|
58.50 |
|
|
|
|
1:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Agervald |
2012 |
AG9812 |
|
1:05.41 |
|
|
|
|
2:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
AC4013 |
|
52.16 |
|
|
|
|
3:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:41:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 12:47:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Norrtälje Simklubb lag 2 |
20 |
|
|
|
|
|
|
1:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Andersson |
2001 |
AK2301 |
|
25.94 |
|
|
|
|
25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Rejås |
2004 |
AX3904 |
|
33.75 |
|
|
|
|
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Love Hagstedt |
2003 |
BA8303 |
|
30.01 |
|
|
|
|
1:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Andersson |
2006 |
AG3106 |
|
30.16 |
|
|
|
|
1:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Norrtälje Simklubb |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:01.85 |
+1.99 |
|
|
|
|
Emil Blomberg |
2008 |
AE4508 |
|
28.47 |
|
|
|
|
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Almén |
2008 |
AR5508 |
|
28.44 |
|
|
|
|
56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loke Beronius |
2008 |
AH3708 |
|
33.25 |
|
|
|
|
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
AC9709 |
|
31.69 |
|
|
|
|
2:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Åkersberga Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:10.42 |
+10.56 |
|
|
|
|
Carl Brennwald |
2007 |
AN4707 |
|
33.07 |
|
|
|
|
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Sundby |
2008 |
AJ3108 |
|
33.74 |
|
|
|
|
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Alm |
2007 |
AN1707 |
|
32.71 |
|
|
|
|
1:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Hägerman |
2006 |
AG8706 |
|
30.90 |
|
|
|
|
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AIK SvampBob |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:19.58 |
+19.72 |
|
|
|
|
hampus Eriksson |
2009 |
AJ0509 |
|
37.88 |
|
|
|
|
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Helgstrand |
2008 |
AJ1908 |
|
36.23 |
|
|
|
|
1:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Wennersten |
2007 |
AP4307 |
|
32.79 |
|
|
|
|
1:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Dunér |
2006 |
AV1306 |
|
32.68 |
|
|
|
|
2:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Åland lag 2 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:27.03 |
+27.17 |
|
|
|
|
Nemo Westerlund |
2009 |
09A559 |
|
42.46 |
|
|
|
|
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Alf Ellingsworth |
2007 |
07B217 |
|
35.31 |
|
|
|
|
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Linde |
2008 |
08B250 |
|
40.54 |
|
|
|
|
1:58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MÅNS MANELIUS |
2006 |
06A533 |
|
28.72 |
|
|
|
|
2:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Åland lag 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:27.93 |
+28.07 |
|
|
|
|
Anton Boman |
2011 |
11A092 |
|
44.66 |
|
|
|
|
44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bergvall |
2009 |
09B349 |
|
41.55 |
|
|
|
|
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milo Bergman |
2006 |
06A425 |
|
32.45 |
|
|
|
|
1:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Mirén |
2006 |
06A813 |
|
29.27 |
|
|
|
|
2:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 12:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 12:46:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:40.87 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:02:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:42.18 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:02:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:58.55 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:02:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 15:06:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:05:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:05:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.68 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:39.47 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:05:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-10 18:38:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
S10 |
|
|
|
|
- |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:26:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:18.30 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:20.63 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:23.29 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Brinck |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:24.29 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:26.42 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellinor Lillefors |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:27.33 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Lampén |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:32.53 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:32.83 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:35.62 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:38.90 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova Huss |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:41.93 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melinda Boisard |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:26:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:26.70 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Lagerberg |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:28.40 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:29.27 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:40.87 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:43.16 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:46.06 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:26:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:43.05 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:26:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-29 11:41:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:20.10 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivar Dunér |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:24.86 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:25.13 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Alf Ellingsworth |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:29.43 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:32.41 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Alm |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:17.34 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:54.83 |
+40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
1:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 15:31:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.16 |
+12.93 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:35.55 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfdis Areskoug |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:52.86 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:27.12 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Helgstrand |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:32.94 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:39.80 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellinor Lillefors |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:43.84 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:44.69 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:50.27 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nova Huss |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
2:02.12 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
2:05.27 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:36.71 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:37.17 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:40.72 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:46.71 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:49.16 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Moxness-Igefors |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:53.62 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:00.59 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:55.12 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:57.44 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-29 11:41:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Torell |
2005 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:32.07 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MÅNS MANELIUS |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
1:32.42 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:36.36 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:38.90 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:39.03 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Kruskopf |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:46.36 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:29.72 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:30.17 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:35.91 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:36.89 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:39.38 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:51.09 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
1:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
2:03.93 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 15:58:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 15:59:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfdis Areskoug |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:24.98 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Markmyr |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:29.17 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:26:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:08.86 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:08.92 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Larsson |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:09.85 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Brinck |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:11.95 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Rosenberg |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:12.49 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Helgstrand |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:14.70 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:15.02 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:16.90 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellinor Lillefors |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:18.08 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melinda Boisard |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:21.37 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sabina Mamedova |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:22.87 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teresa Giocoli |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:23.10 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:24.70 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Ebenstrand |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:25.08 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nova Huss |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:41.87 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:26:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Landvall Skanelid |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:13.69 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.89 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:15.95 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:16.00 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:17.87 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Lagerberg |
2009 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:19.01 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:26.54 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:27.95 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:28.08 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Moxness-Igefors |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:33.41 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:36.60 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:26:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:31.76 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:32.73 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:35.88 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Åkerlund |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:36.63 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:26:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 16:26:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Love Hagstedt |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:07.39 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Torell |
2005 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:12.01 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Rejås |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:15.51 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:35:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
MÅNS MANELIUS |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Mirén |
2006 |
Ålands Simförening |
|
|
1:09.28 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:10.65 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Alm |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:11.15 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Hefte |
2007 |
Märsta Simsällskap |
|
|
1:14.07 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:14.41 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:15.21 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivar Dunér |
2006 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:15.44 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Kruskopf |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:20.66 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Alf Ellingsworth |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:20.77 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Pettersson |
2007 |
Österby Simsällskap |
|
|
1:26.08 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:35:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:05.89 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.71 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:15.22 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:18.02 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:20.11 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:23.50 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bergvall |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:36.16 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:42.88 |
+39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:35:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar 11 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:35:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 16:36:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Norrtälje lag 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
4:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
BG6608 |
|
34.98 |
1:13.15 |
|
|
|
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Malin Blomgren |
2008 |
BB3608 |
|
33.74 |
1:11.25 |
|
|
|
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hållinder |
2007 |
BC1407 |
|
32.52 |
1:08.12 |
|
|
|
3:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edna Obradovac |
2007 |
BL1207 |
|
33.87 |
1:10.52 |
|
|
|
4:43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Åkersberga Simsällskap |
16 |
|
|
|
|
|
|
5:14.24 |
+31.20 |
|
|
|
|
Tova Markmyr |
2005 |
BO7605 |
|
42.66 |
1:30.08 |
|
|
|
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milou Rönnbro |
2006 |
BB0206 |
|
35.88 |
1:15.81 |
|
|
|
2:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
AY9607 |
|
36.56 |
1:16.92 |
|
|
|
4:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
AI6807 |
|
33.18 |
1:11.43 |
|
|
|
5:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AIK Mrs. Puff |
15 |
|
|
|
|
|
|
5:20.92 |
+37.88 |
|
|
|
|
Sofie Helgstrand |
2006 |
BH2806 |
|
38.44 |
1:18.59 |
|
|
|
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Mical Zemicael |
2007 |
BO3207 |
|
38.16 |
1:19.00 |
|
|
|
2:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Monthan Lindholm |
2007 |
BO3007 |
|
38.96 |
1:20.94 |
|
|
|
3:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Giocoli |
2007 |
AZ9407 |
|
38.05 |
1:22.39 |
|
|
|
5:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Åland lag 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
5:44.41 |
+1:01.3 |
|
|
|
|
Freja Karlsson |
2009 |
09B123 |
|
41.02 |
1:31.99 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Fricker |
2007 |
07A456 |
|
39.57 |
1:24.40 |
|
|
|
2:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Lindbäck |
2009 |
09B013 |
|
46.21 |
1:37.34 |
|
|
|
4:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Larsson |
2007 |
07A446 |
|
33.46 |
1:10.68 |
|
|
|
5:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Norrtälje Simklubb lag 2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
5:53.05 |
+1:10.0 |
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2009 |
AG6209 |
|
39.46 |
1:22.84 |
|
|
|
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Johansson |
2009 |
AU4609 |
|
43.70 |
1:28.28 |
|
|
|
2:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vira Sarlin |
2009 |
AU4809 |
|
42.09 |
1:30.42 |
|
|
|
4:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Moxness-Igefors |
2008 |
AJ5408 |
|
45.11 |
1:31.51 |
|
|
|
5:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norrtälje Simklubb lag 4 |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Willma Hållinder |
2004 |
BS5404 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Blomberg |
2007 |
AJ8807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Hultin |
2005 |
BO3605 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Åhlén |
2004 |
AW0804 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 16:56:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 16:56:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Norrtälje Simklubb lag 2 |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Andersson |
2001 |
AK2301 |
|
27.45 |
57.67 |
|
|
|
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Rejås |
2004 |
AX3904 |
|
35.71 |
1:15.97 |
|
|
|
2:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Love Hagstedt |
2003 |
BA8303 |
|
31.52 |
1:08.20 |
|
|
|
3:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Andersson |
2006 |
AG3106 |
|
32.51 |
1:08.65 |
|
|
|
4:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Norrtälje Simklubb |
13 |
|
|
|
|
|
|
4:40.41 |
+9.92 |
|
|
|
|
Emil Blomberg |
2008 |
AE4508 |
|
30.96 |
1:05.90 |
|
|
|
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Almén |
2008 |
AR5508 |
|
31.07 |
1:06.26 |
|
|
|
2:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loke Beronius |
2008 |
AH3708 |
|
34.81 |
1:13.90 |
|
|
|
3:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
AC9709 |
|
33.87 |
1:14.35 |
|
|
|
4:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Åland lag 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
5:39.69 |
+1:09.2 |
|
|
|
|
Nemo Westerlund |
2009 |
09A559 |
|
44.43 |
1:35.93 |
|
|
|
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Boman |
2011 |
11A092 |
|
47.81 |
1:44.25 |
|
|
|
3:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Mirén |
2006 |
06A813 |
|
32.41 |
1:10.21 |
|
|
|
4:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MÅNS MANELIUS |
2006 |
06A533 |
|
31.38 |
1:09.30 |
|
|
|
5:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AIK Bläckvard |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Wennersten |
2007 |
AP4307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivar Dunér |
2006 |
AV1306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Helgstrand |
2008 |
AJ1908 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Brink |
2008 |
AF9508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-28 17:04:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-28 17:04:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|