2022-12-07   13:39:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Damer Lørdag Formiddag

Document
Resultater
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 9, 50m Butterfly Damer 40-49 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Britta Amdi 1979 Aalborg Svømmeklub 34.85
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50
Løb 9, 50m Butterfly Damer 17-24 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jackie Gade 1998 Aalborg Svømmeklub 30.21
2 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 31.48 +1.27
3 Signe Thomsen 2003 Svømmeklubben Smut 39.65 +9.44
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50
Løb 9, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 32.67
2 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 +0.55 33.09 +0.42
3 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 33.59 +0.92
4 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub 34.81 +2.14
5 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 35.25 +2.58
6 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 35.57 +2.90
7 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Idrætsforening 36.66 +3.99
8 Caitlin Holbæk Lundager 2007 Aalborg Svømmeklub 37.22 +4.55
9 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 38.37 +5.70
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50
Løb 9, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 33.06
2 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen 34.52 +1.46
3 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 35.67 +2.61
4 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 36.42 +3.36
5 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 36.67 +3.61
6 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening 36.99 +3.93
7 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 38.66 +5.60
8 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening 38.80 +5.74
9 Isabella Terp 2008 Svømmeklubben Smut 40.13 +7.07
10 Esther Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 40.56 +7.50
11 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 42.66 +9.60
12 Kathrine Uhrenholt 2008 Svømmeklubben Smut 51.45 +18.39
- Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten DNS
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50
Løb 9, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 37.97
2 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen 39.70 +1.73
3 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 43.83 +5.86
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50
22-01-2022 13:25.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner