Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Britta Amdi |
1979 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.49 |
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
|
1:11.63 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Toft Petersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:12.04 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:12.59 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:15.10 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:25.11 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:15.96 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.29 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:28.52 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:32.71 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:37.16 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
ej afsl på ryg 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:21.70 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:24.34 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:24.41 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:24.45 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:24.77 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:27.66 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:29.21 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:29.84 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:30.07 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.98 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.54 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:34.78 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:36.09 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:36.31 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:37.64 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:40.00 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:53.50 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:26.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|