2022-12-07   15:15:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Damer Lørdag Formiddag

Document
Resultater
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 13, 100m Medley Damer 40-49 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Britta Amdi 1979 Aalborg Svømmeklub 1:21.20
50m: 37.60
100m: 1:21.20
(43.60)
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54
Løb 13, 100m Medley Damer 25-31 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Nielsen 1997 Aalborg Svømmeklub +0.49 1:20.58
50m: 37.79
100m: 1:20.58
(42.79)
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54
Løb 13, 100m Medley Damer 17-24 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 1:06.16
50m: 31.76
100m: 1:06.16
(34.40)
2 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.57 1:11.63 +5.47
50m: 33.59
100m: 1:11.63
(38.04)
3 Anna Toft Petersen 2004 Aalborg Svømmeklub 1:12.04 +5.88
50m: 32.93
100m: 1:12.04
(39.11)
4 Karoline Prang Andersen 2005 Hobro Svømmeklub 1:12.59 +6.43
50m: 32.59
100m: 1:12.59
(40.00)
5 Elisabeth Leegaard Larsen 2005 Svømmeklubben Pingvinen 1:15.10 +8.94
50m: 34.38
100m: 1:15.10
(40.72)
6 Iben Kjær Bengtson 2002 Aalborg Svømmeklub 1:25.11 +18.95
50m: 38.99
100m: 1:25.11
(46.12)
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54
Løb 13, 100m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 1:14.90
50m: 35.02
100m: 1:14.90
(39.88)
2 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 1:15.96 +1.06
50m: 35.41
100m: 1:15.96
(40.55)
3 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 1:23.29 +8.39
50m: 39.58
100m: 1:23.29
(43.71)
4 Ida Jørgensen 2007 Aars Svømmeklub 1:28.52 +13.62
50m: 40.66
100m: 1:28.52
(47.86)
5 Freja Møller Winther 2006 Svømmeklubben Søhesten 1:32.71 +17.81
50m: 44.80
100m: 1:32.71
(47.91)
6 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub 1:37.16 +22.26
50m: 50.63
100m: 1:37.16
(46.53)
- Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub DNF
- Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 DSQ
ej afsl på ryg 50m
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54
Løb 13, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 1:15.60
50m: 35.31
100m: 1:15.60
(40.29)
2 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening 1:21.70 +6.10
50m: 38.01
100m: 1:21.70
(43.69)
3 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen 1:24.34 +8.74
50m: 39.80
100m: 1:24.34
(44.54)
4 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord 1:24.41 +8.81
50m: 40.82
100m: 1:24.41
(43.59)
5 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening 1:24.45 +8.85
50m: 38.95
100m: 1:24.45
(45.50)
6 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 1:24.77 +9.17
50m: 40.56
100m: 1:24.77
(44.21)
7 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening 1:27.66 +12.06
50m: 40.32
100m: 1:27.66
(47.34)
8 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten 1:29.21 +13.61
50m: 40.67
100m: 1:29.21
(48.54)
9 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 1:29.84 +14.24
50m: 40.80
100m: 1:29.84
(49.04)
10 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 1:30.07 +14.47
50m: 41.04
100m: 1:30.07
(49.03)
11 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 1:30.98 +15.38
50m: 43.55
100m: 1:30.98
(47.43)
12 Esther Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 1:31.54 +15.94
50m: 43.09
100m: 1:31.54
(48.45)
- Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub DNS
- Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten DNS
- Julie Møller Vejen 2009 Svømmeklubben S 68 DNS
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54
Løb 13, 100m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 1:25.93
50m: 40.13
100m: 1:25.93
(45.80)
2 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen 1:34.78 +8.85
50m: 44.90
100m: 1:34.78
(49.88)
3 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub 1:36.09 +10.16
50m: 44.96
100m: 1:36.09
(51.13)
4 Noa Skousgaard Linding 2010 Hobro Svømmeklub 1:36.31 +10.38
50m: 47.19
100m: 1:36.31
(49.12)
5 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 1:37.64 +11.71
50m: 49.79
100m: 1:37.64
(47.85)
6 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 1:40.00 +14.07
50m: 48.24
100m: 1:40.00
(51.76)
7 Caroline Sofie Sange Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 1:53.50 +27.57
50m: 56.64
100m: 1:53.50
(56.86)
- Marie Mølbæk Schwab 2011 Hobro Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54
22-01-2022 13:26.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner