Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.12 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:05.57 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:47.45 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.86 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:48.76 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Nætterman |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:55.77 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.13 |
(-42.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Hvass |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:57.80 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.60 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Vestergaard |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:01.20 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.75 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:10.52 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:13.21 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.45 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:21.91 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:25.33 |
+38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.28 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:27.23 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:28.25 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.01 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:29.06 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:29.42 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.05 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:32.80 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.44 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:33.26 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.20 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:34.04 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.08 |
(-22.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:35.35 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:36.94 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.74 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:36.98 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.04 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:38.40 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:47.00 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:55.54 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.49 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i vending 25m |
|
|
|
|
- |
|
Freya L. H. Christensen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
Ej samtidig berøring 50m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.05 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:56.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|