Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 9:30
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2021 |
Løb 38, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2022 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vs Mix 1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:22.73 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 31.26 | 1:04.89 | 1:04.89 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 35.84 | 1:14.01 | 2:18.90 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 32.84 | 1:11.14 | 3:30.04 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 25.27 | 52.69 | 4:22.73 | ||||||
2 | Odder Smileys | 2004 | Odder Svømmeklub | 4:36.60 | ||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 30.17 | 1:02.28 | 1:02.28 | ||||||
Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 38.20 | 1:23.68 | 2:25.96 | ||||||
Nikolaj Rasmussen | 2006 | 29.53 | 1:05.19 | 3:31.15 | ||||||
Caden Halle | 2005 | 29.93 | 1:05.45 | 4:36.60 | ||||||
3 | Mix 1 | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 4:40.39 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 36.43 | 1:14.15 | 1:14.15 | ||||||
Simon Gaarde | 2007 | 33.76 | 1:12.92 | 2:27.07 | ||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 31.86 | 1:09.57 | 3:36.64 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 30.07 | 1:03.75 | 4:40.39 | ||||||
4 | Mix 1 | 0 | Aarhus Swim | 4:44.79 | ||||||
Frida Damm Thorsell | 2007 | 35.67 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Julie Norman Ramer | 2007 | 37.76 | 1:23.92 | 2:38.69 | ||||||
Mads Røddik Thøgersen | 2007 | 29.47 | 1:05.45 | 3:44.14 | ||||||
Simon Gallacher | 2005 | 28.75 | 1:00.65 | 4:44.79 | ||||||
5 | Agf Mix 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 4:46.52 | ||||||
Karl B. Jørgensen | 2006 | 31.92 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 38.46 | 1:24.85 | 2:31.59 | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 30.59 | 1:07.68 | 3:39.27 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.89 | 1:07.25 | 4:46.52 | ||||||
6 | Vs Mix 3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:52.79 | ||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | 31.97 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | 40.57 | 1:24.78 | 2:29.92 | ||||||
Lærke Jakobsen | 2009 | 34.86 | 1:48.52 | 4:18.44 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.35 | 34.35 | 4:52.79 | ||||||
7 | Neptun Warriors | 2006 | Swim Team Neptun | 5:03.31 | ||||||
Lea Skjærris Lund | 2008 | 37.06 | 1:18.15 | 1:18.15 | ||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 39.41 | 1:23.96 | 2:42.11 | ||||||
Morten Holst-Jensen | 2008 | 35.76 | 1:17.45 | 3:59.56 | ||||||
Andreas Laursen | 2006 | 29.53 | 1:03.75 | 5:03.31 | ||||||
8 | Agf Mix 3 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 5:05.20 | ||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 33.23 | 1:10.20 | 1:10.20 | ||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | 34.99 | 1:14.46 | 2:24.66 | ||||||
Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 42.76 | 1:31.24 | 3:55.90 | ||||||
Julie Schleimann | 2010 | 32.81 | 1:09.30 | 5:05.20 | ||||||
9 | Sksv Mix 1 | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 5:08.63 | ||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 40.54 | 1:25.22 | 1:25.22 | ||||||
Emil Askov Møller Petersen | 2007 | 36.40 | 1:18.81 | 2:44.03 | ||||||
Marius Lund Bendixen | 2007 | 35.99 | 1:17.88 | 4:01.91 | ||||||
Ingrid Kirk Elkjær | 2007 | 31.45 | 1:06.72 | 5:08.63 | ||||||
10 | Kage Mix 0,2Dl | 2006 | Ikast Svømmeklub | 5:09.80 | ||||||
Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | 39.35 | 1:21.79 | 1:21.79 | ||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 35.99 | 1:18.51 | 2:40.30 | ||||||
Patrick Gadeberg | 2007 | 34.16 | 1:15.05 | 3:55.35 | ||||||
Sofie Bæk | 2007 | 34.42 | 1:14.45 | 5:09.80 | ||||||
11 | Vs Mix 4 | 0 | Viborg Svømme Klub | 5:17.61 | ||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 37.36 | 1:59.63 | 1:59.63 | ||||||
Mille E. S. Jensen | 2005 | 48.49 | 1:21.57 | 3:21.20 | ||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 45.36 | 1:18.07 | 4:39.27 | ||||||
Lau Husted Christiansen | 2006 | 38.34 | 38.34 | 5:17.61 | ||||||
12 | Agf Mix 4 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:20.80 | ||||||
Christian Guldbrandt | 2007 | 37.21 | 1:17.47 | 1:17.47 | ||||||
Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 47.23 | 1:37.54 | 2:55.01 | ||||||
Viggo Rohde | 2008 | 32.97 | 1:10.90 | 4:05.91 | ||||||
Ea Juhl Thallaug | 2008 | 35.50 | 1:14.89 | 5:20.80 | ||||||
13 | Hgf´ Elefanter | 2006 | H.G.F. Svømning | 5:26.66 | ||||||
Karoline Starup | 2008 | 43.68 | 1:28.90 | 1:28.90 | ||||||
Camilla Søjberg | 2009 | 45.65 | 1:39.62 | 3:08.52 | ||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 34.21 | 1:13.75 | 4:22.27 | ||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 30.39 | 1:04.39 | 5:26.66 | ||||||
14 | Neptun Upcommers | 2006 | Swim Team Neptun | 5:46.14 | ||||||
Maja Brøndum | 2006 | 39.34 | 1:20.36 | 1:20.36 | ||||||
Ida Siegumfeldt | 2007 | 42.78 | 1:31.53 | 2:51.89 | ||||||
Oliver Munck Sommer | 2008 | 39.96 | 1:38.14 | 4:30.03 | ||||||
Johannes Grud Olsen | 2008 | 36.04 | 1:16.11 | 5:46.14 | ||||||
15 | Horsens Mix 2 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 5:49.57 | ||||||
Signe Madsen | 2009 | 43.91 | 1:31.84 | 1:31.84 | ||||||
Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 45.41 | 1:39.70 | 3:11.54 | ||||||
Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 38.34 | 1:24.09 | 4:35.63 | ||||||
Anders Yde | 2007 | 35.67 | 1:13.94 | 5:49.57 | ||||||
16 | Horsens Mix 1 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 5:56.21 | ||||||
Naja Marie Dam Lisby | 2010 | 47.31 | 1:37.16 | 1:37.16 | ||||||
Mathias Nielsen | 2007 | 44.05 | 1:34.10 | 3:11.26 | ||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 33.80 | 1:13.45 | 4:24.71 | ||||||
Isabel Lindeborg Hoff | 2009 | 43.13 | 1:31.50 | 5:56.21 | ||||||
- | Agf Mix 2 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Karl B. Jørgensen | 2006 | |||||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | |||||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | |||||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | DNS | ||||||||
- | Sksv Mix 2 | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Zenia Lüneborg | 2008 | |||||||||
Max-Emil Momme | 2008 | |||||||||
Maise Kristensen | 2008 | |||||||||
Christoffer Lüneborg | 2005 | DNS | ||||||||
- | Vs Mix 5 | 0 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Vs Mix 6 | 0 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hgf´ Antiloper | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Maia Bødtker | 2005 | 37.25 | 1:18.18 | 1:18.18 | ||||||
Esben Frimand | 2006 | 35.89 | 1:18.33 | 2:36.51 | ||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 34.18 | 1:14.54 | 3:51.05 | ||||||
- | Struer Banditterne | 1993 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Emilie Christensen | 2007 | 45.54 | 1:33.13 | 1:33.13 | ||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 34.45 | 1:15.64 | 2:48.77 | ||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 33.40 | 1:20.04 | 4:08.81 | ||||||
- | Vs Mix 2 | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Asyn ben i fly | |||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 32.73 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 38.01 | 1:49.56 | 2:57.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |