2022-01-20   00:37:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 18:00

Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  30 oktober 2021   
  Stvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangr  Region Midtjylland og Struer Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  29 oktober 2021         
 
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2010-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Marie Schleimann  2010  Agfs Svmmeafdeling            35.58   
Nanna Rosendal Hgh  2010  Agfs Svmmeafdeling            40.78   
Emma Drr Toft-Jensen  2010  Herning Svmmeklub            44.89   
Caroline Szeles Poulsen  2010  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            45.82   
Johanne Vind Sejr  2010  Lyseng IF            47.33   
Julie Mikkelsen  2010  Lyseng IF            47.47   
Cecilie Ditlev Lund  2011  Lyseng IF            47.82   
Olivia Winum Andersen  2011  Lyseng IF            51.89   
Ida Carlson  2012  Struer Svmmeklub            1:06.67   
Malou Bach Jensen  2010  Horsens Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Zenia Maria Jakobsen  2009  Odder Svmmeklub            34.80   
Frida Bkskov Tomzak  2009  Horsens Svmmeklub            35.59   
Katrine Sander  2009  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            36.25   
Silje Wrtz  2009  Viborg Svmme Klub            37.58   
Astrid Dindler  2009  Odder Svmmeklub            38.49   
Anna Friis Stenholt  2009  Silkeborg Svmmeklub            38.96   
Mynte Haaning  2009  Skive Svmmeklub Poseidon            39.15   
Maja Juul Hansen  2009  Silkeborg Svmmeklub            39.75   
Sommer Maj Andersen  2009  Odder Svmmeklub            41.12   
10  Leonora Nielsen Mahnkopf  2009  Bjerre Herreds Svmmeklub            42.29   
11  Frederikke Sanggaard  2009  Horsens Svmmeklub            42.75   
12  Katja Birk Hansen  2009  Ikast Svmmeklub            44.23   
13  Louisa Skovgaard Bach  2009  Horsens Svmmeklub            44.74   
14  Camilla Sjberg  2009  H.G.F. Svmning            44.79   
15  Karen Holst Jacobsen  2009  Bjerre Herreds Svmmeklub            45.02   
16  Josephine Siggaard Kraul  2009  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            45.12   
17  Amalie Breum Nielsen  2009  Holstebro Svmme Club            50.32   
18  Silja Bregenov  2009  IHF Svmning            50.88   
19  Emilie Randrup  2009  Silkeborg Svmmeklub            52.56   
                     
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julie Olsen  2008  Horsens Svmmeklub            30.20   
Marie Pilegaard Kfer  2008  Agfs Svmmeafdeling            33.73   
Freja Brandt-Larsen  2008  H.G.F. Svmning            34.09   
Maja Sloth  2008  Viborg Svmme Klub            34.69   
Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens Svmmeklub            35.10   
Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svmmeafdeling            35.28   
Lrke Svenstrup  2008  Viborg Svmme Klub            35.29   
Nanna Rnnow  2008  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            37.06   
Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub            37.29   
10  Sophie Hvergel  2008  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            37.81   
11  Filippa Holst Rasmussen  2008  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            38.31   
12  Anna Bang Jensen  2008  Silkeborg Svmmeklub            38.86   
13  Asta Klemmensen  2008  Herning Svmmeklub            39.35   
14  Lrke Damgaard  2008  Horsens Svmmeklub            39.44   
15  Anna Kjr Nielsen  2008  Odder Svmmeklub            39.50   
16  Karoline Starup  2008  H.G.F. Svmning            39.79   
17  Frida Flarup  2008  Viborg Svmme Klub            40.14   
18  Hannah Truelsen Duevig  2008  Horsens Svmmeklub            40.40   
19  Silke strup  2008  IHF Svmning            40.66   
20  Tilde Tinggrd Truelsen  2008  Horsens Svmmeklub            41.84   
21  Katrine Jurlander Ovesen  2008  IHF Svmning            42.16   
22  Anna Skov-Hansen  2008  Odder Svmmeklub            43.01   
23  Maise Kristensen  2008  Skanderborg Svmmeklub            44.24   
24  Solvei Hjorth Melhedegaard  2008  Viborg Svmme Klub            44.65   
25  Maria Dyrbye  2008  Silkeborg Svmmeklub            44.88   
Ea Juhl Thallaug  2008  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  1 hnd i vend 25m 
                     
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frida Damm Thorsell  2007  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            31.69   
Jasmin Haaning  2007  Skive Svmmeklub Poseidon            32.91   
Celia Chili Christensen  2007  IHF Svmning            33.61   
Mathilde Kongsgaard Jakobsen  2007  Holstebro Svmme Club            33.79   
Julie Norman Ramer  2007  Lyseng IF            34.12   
Paula Lindberg  2007  Silkeborg Svmmeklub            34.16   
Andrea Kramer Liboriussen  2007  Holstebro Svmme Club            34.86   
Eline S. B. Kjrsgaard  2007  Ikast Svmmeklub            35.82   
Ellen Hjsgaard Jensen  2007  Odder Svmmeklub            36.73   
10  Caroline Christensen Obel  2007  Viborg Svmme Klub            36.89   
11  Liva Riisgaard  2007  Skive Svmmeklub Poseidon            37.10   
12  Ingeborg Foged Have  2007  Holstebro Svmme Club            37.20   
13  Ida Siegumfeldt  2007  Swim Team Neptun            37.37   
14  Ida Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub            37.90   
15  Sofie Bk  2007  Ikast Svmmeklub            38.43   
16  Lrke Scheffmann  2007  Skanderborg Svmmeklub            39.79   
17  Klara Buur Ovesen  2007  Herning Svmmeklub            39.89   
18  Nanna Hulgaard  2007  H.G.F. Svmning            45.99   
19  Anna Nesine Laursen  2007  Ikast Svmmeklub            46.97   
Ida-Marie K. Pind  2007  Viborg Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 1923-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Selma Skipper  2004  Viborg Svmme Klub            30.11   
Alberte Skov Forsberg  2003  Viborg Svmme Klub            30.89   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svmme Club            31.09   
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svmme Klub            31.35   
Rikke Ydemann Pedersen  2006  H.G.F. Svmning            32.52   
Trine Lund Michaelsen  2006  Silkeborg Svmmeklub            32.95   
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  Bjerre Herreds Svmmeklub            33.52   
Mille E. S. Jensen  2005  Viborg Svmme Klub            33.64   
Sidney Srensen  2004  Struer Svmmeklub            33.79   
10  Freya Ellebye  2006  Skive Svmmeklub Poseidon            33.87   
11  Lrke Silkjr Lorentzen  2005  Viborg Svmme Klub            34.10   
12  Marie Kromann Mller  2006  Agfs Svmmeafdeling            34.16   
13  Caden Halle  2005  Odder Svmmeklub            34.42   
14  Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svmmeafdeling            35.04   
15  Mia Jrgensen  2006  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            36.75   
16  Emilia Hou-Carleton  2006  Struer Svmmeklub            37.16   
17  Katrine Klein Christensen  2006  H.G.F. Svmning            43.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 oktober 2021 
Licens til Struer Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner