2024-07-25   13:03:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Køge Open 2021 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  07:56   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vallensbk Mix 1  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:50.91   
  Sean Petersen  2006      27.61        27.61   
  Sarah Gudme  2007      31.83        59.44   
  Anders Gaard  2006      25.43        1:24.87   
  Anna Andersen  2007      26.04        1:50.91   
                     
Mk Mix  1999  Svmmeklubben MK31            1:52.94   
  Lrke Rask Sander  2002      29.55        29.55   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      31.87        1:01.42   
  Sofie Bruun Hvring  2004      27.12        1:28.54   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      24.40        1:52.94   
                     
Svmsk  2003  Svm Slagelse Korsr            1:52.99   
  Silje Mathiasen  2006      31.27        31.27   
  Rajmund Koska  2003      28.21        59.48   
  Mikkel Mortensen  2003      26.64        1:26.12   
  Marie Louise B Andersen  2005      26.87        1:52.99   
                     
Kge 1  2001  Kge Svmmeklub            1:53.20   
  Lucas Mller Larsen  2005      26.69        26.69   
  Matthias Hansen  2001      31.08        57.77   
  Mie Ankersen  2006      28.94        1:26.71   
  Naya Modin Thomsen  2003      26.49        1:53.20   
                     
Sunswim  2001  Solrd Svmmeklub            1:54.07   
  Caroline P. Mathiesen  2001      31.18        31.18   
  Casper Mrkhj Hartington  2002      29.21        1:00.39   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      25.83        1:26.22   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      27.85        1:54.07   
                     
Kge 2  2000  Kge Svmmeklub            1:56.69   
  Jonas Hansen  2001      27.45        27.45   
  August Ryom  2002      31.29        58.74   
  Olivia Lildballe Mller  2004      30.24        1:28.98   
  Amanda Liechti  2008      27.71        1:56.69   
                     
Kge 3  2003  Kge Svmmeklub            1:58.00   
  Gustav Jrgensen  2000      26.58        26.58   
  Joachim Poulsen  2006      32.42        59.00   
  Andrea Nhr Petersen  2006      30.57        1:29.57   
  Sophia Christensen  2003      28.43        1:58.00   
                     
Svmsk 2  2001  Svm Slagelse Korsr            1:58.84   
  Tobias Daniel Larsen  2001      27.23        27.23   
  Elias Rought  2003      29.81        57.04   
  Emilia Pico  2008      31.76        1:28.80   
  Silke Krakau Tnnesen  2006      30.04        1:58.84   
                     
Farum 1  2002  Farum Svmmeklub            2:00.20   
  Cornelius Olsen  2005      28.91        28.91   
  Kristoffer Thaulow  2007      32.15        1:01.06   
  Simone Jrgensen  1999      31.77        1:32.83   
  Stine Saaby Schmidt  2002      27.37        2:00.20   
                     
10  Kge 4  2004  Kge Svmmeklub            2:00.33   
  Mathilde Pedersen  2007      33.42        33.42   
  Amalie Mnster Birk  2007      35.98        1:09.40   
  Mikkel Roed  2004      25.83        1:35.23   
  Storm Melgaard  2007      25.10        2:00.33   
                     
11  Vallensbk Mix 2  2005  Vallensbk IF Af 1939            2:00.48   
  Mathias Johansen  2007      30.58        30.58   
  Lara Ghizzaui  2007      36.30        1:06.88   
  Alma Mller-Ern  2006      29.03        1:35.91   
  Sebastian Rendlev  2005      24.57        2:00.48   
                     
12  Top Star Mix  2006  Vordingborg Svmme Klub            2:03.31   
  Rasmus Capion  2005      32.54        32.54   
  Freja Sndergaard  2004      33.47        1:06.01   
  Frederik Miland  2005      27.67        1:33.68   
  Amanda F. Christiansen  2005      29.63        2:03.31   
                     
13  Svmsk 3  2004  Svm Slagelse Korsr            2:04.48   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      28.86        28.86   
  Jannik Jrgensen  2004      31.82        1:00.68   
  Caroline Se Jepsen  2007      34.03        1:34.71   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      29.77        2:04.48   
                     
14  A6 Clickmix  2007  A6            2:06.06   
  Silje Rasmussen  2008      34.46        34.46   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      31.65        1:06.11   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      30.12        1:36.23   
  Clara Scheibye  2008      29.83        2:06.06   
                     
15  A6 Stjernemix  2007  A6            2:06.65   
  Frederik Kepp Jensen  2007      31.90        31.90   
  Louise Olsen  2008      34.92        1:06.82   
  Sofie Lykke  2008      32.24        1:39.06   
  Alexander Merl Larsen  2008      27.59        2:06.65   
                     
16  Triton Sismofytter  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:08.97   
  Erica Veggerby Grnlund  2007      32.78        32.78   
  Mads Emil Wohlfahrt  2006      34.52        1:07.30   
  Daniel Thilker  2006                 
  Andrea Strandby  2007      2:08.97        2:08.97   
                     
17  Kge 6  2007  Kge Svmmeklub            2:13.27   
  Vica Lucie Axen  2008      37.34        37.34   
  Hjalte Lildballe Mller  2007      35.68        1:13.02   
  Rebekka Roed  2007      32.56        1:45.58   
  Kristoffer Fjeldsted  2008      27.69        2:13.27   
                     
18  Svmsk 4  2005  Svm Slagelse Korsr            2:13.55   
  Signe Skelvig  2009      36.56        36.56   
  Christian Se Jepsen  2005      32.40        1:08.96   
  Viktor Kristiansen  2006      1:04.59        2:13.55   
  Naja-Amalie Hallengreen  2008              2:13.55   
                     
19  Kge 7  2006  Kge Svmmeklub            2:13.70   
  Amalie Haack  2007      34.87        34.87   
  Mejse Jakobsen  2007      40.96        1:15.83   
  Calvin Christian Axen  2006      30.14        1:45.97   
  Charlie Bastillini-Noval  2007      27.73        2:13.70   
                     
20  Matador Mix  2006  Vordingborg Svmme Klub            2:16.85   
  Asger Friis Justesen  2008      34.59        34.59   
  Freya Runoberg Lind  2008      38.43        1:13.02   
  Lukas Hansen  2008      33.75        1:46.77   
  Malou Danefred Nielsen  2007      30.08        2:16.85   
                     
21  Triton Bolchemix  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:17.90   
  Ida Hinchely  2008      38.00        38.00   
  Alexander Nielsen  2006      36.10        1:14.10   
  Sarah Rindum  2009      33.53        1:47.63   
  David Warberg Ploug  2006      30.27        2:17.90   
                     
22  Red Stags  2008  Hrsholm Svmmeforening            2:23.71   
  William Brigsted Vissing  2008      37.13        37.13   
  Kamilla Figurski  2008      38.55        1:15.68   
  Victoria Pedersen  2008      34.31        1:49.99   
  Emil Slente Trck  2008      33.72        2:23.71   
                     
23  Kge 8  2007  Kge Svmmeklub            2:24.05   
  Carl Gustav Christensen  2007      34.02        34.02   
  Augusta Bollmann  2009      41.54        1:15.56   
  Alberte Kobyluch Hst  2009      35.80        1:51.36   
  Gustav Hejl-Rasmussen  2007      32.69        2:24.05   
                     
24  Karlslunde Tri  2006  Karlslunde Tri            2:26.32   
  Fiona Lei Byrne  2007      1:23.13        1:23.13   
  Thomas Green  2006      34.70        1:57.83   
  Sophie Amalie Rasmussen  2006      28.49        2:26.32   
  Mikkel Krohn Olsen  2006              2:26.32   
                     
A6 Matador Mix  2006  A6            DSQ  Tyvstart 
  Liv Frost Juhler  2008      37.93        37.93   
                     
Kge 5  2004  Kge Svmmeklub            DSQ  2 fly v. 75 m 
  Stefan Helding Danielsen  2005      48           
  Philip H. Christensen  2004                 
  Anna Steen Petersen  2007                 
  Anne-Marie Toft  2007      48        DSQ   
                     
Vallensbk Mix 3  2006  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  Tyvstart 
  Marinus Leisvig  2007      33.46        33.46   
  Helena Fritz Larsen  2007      44.65        1:18.11   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:56 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner