2024-07-25   10:45:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Køge Open 2021 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  19 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende 15 - 99 r 
rg. 1923-2007: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 r: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939    31.26        1:04.49   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939    31.68        1:07.26   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub    30.21        1:07.81   
Mathilde Hager  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.42        1:08.66   
Dagmar Boeck  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.96        1:09.20  Deltager ikke i finalen 
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrd Svmmeklub    31.62        1:09.49   
Erica Veggerby Grnlund  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.91        1:10.68   
Alma Mller-Ern  2006  Vallensbk IF Af 1939    32.80        1:11.15   
Andrea Nhr Petersen  2006  Kge Svmmeklub    33.23        1:11.47   
10  Emilie Hartvig-Olsen  2006  Solrd Svmmeklub    33.21        1:11.78   
11  Nadia Walle  2007  Svmmeklubben MK31    32.37        1:11.85   
12  Mie Ankersen  2006  Kge Svmmeklub    32.46        1:12.18   
13  Mathilde Pedersen  2007  Kge Svmmeklub    32.85        1:12.83   
14  Isabella Ludvigsen  2005  Farum Svmmeklub    33.91        1:13.39   
15  Ella Emilia Soelberg  2007  Svmmeklubben MK31    33.22        1:13.64   
16  Amalie Mnster Birk  2007  Kge Svmmeklub    34.83        1:13.80   
17  Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub    33.77        1:13.88   
18  Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub    34.93        1:13.93   
19  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub    33.95        1:14.01   
20  Anna Steen Petersen  2007  Kge Svmmeklub    33.97        1:14.44   
21  Johanna Rasmussen  2006  Svmmeklubben MK31    35.43        1:14.73   
22  Sophia Christensen  2003  Kge Svmmeklub    34.80        1:15.33   
23  Caroline Hansen  2007  Svmmeklubben MK31    35.00        1:15.58   
24  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.71        1:15.65   
25  Maya Jacobsen  2007  Svmmeklubben MK31    34.24        1:16.14   
26  Sarah Hjlund  2006  Svmmeklubben MK31    35.51        1:16.15   
27  Maja Zastrojevic  2006  Svmmeklubben MK31    34.95        1:16.17   
28  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub    35.03        1:16.59   
29  Selma Thomsen Lind  2007  Farum Svmmeklub    35.49        1:16.63   
30  Annette Toft  2006  Svm Slagelse Korsr    35.87        1:16.78   
31  Anne-Marie Toft  2007  Kge Svmmeklub    36.20        1:16.85   
32  Emma Kestenholz  2007  Svmmeklubben MK31    35.54        1:17.57   
33  Freja Rosenlund Menn  2007  Svmmeklubben MK31    37.22        1:17.69   
34  Caroline Bjerre  2007  Svmmeklubben MK31    36.49        1:17.70   
35  Thilde Hjortshj  2006  Hrsholm Svmmeforening    35.54        1:17.86   
36  Astrid Hjuler Britze  2006  Hrsholm Svmmeforening    36.30        1:17.90   
37  Sascha Haste  2007  Ringsted Svmme Klub    37.90        1:20.15   
38  Maila Anker  2007  Ringsted Svmme Klub    35.95        1:20.42   
39  Christine Dalsgaard  2007  Hrsholm Svmmeforening    38.10        1:22.00   
40  Zeline Maxine Helsengren Lintrup  2007  Hvidovre Svmmeklub    39.84        1:22.25   
41  Chili Fle Jensen  2006  Ringsted Svmme Klub    39.23        1:23.03   
42  Anna Hyer  2007  Kge Svmmeklub    39.41        1:24.81   
43  Mathilde Grnnehj  2006  Ringsted Svmme Klub    37.12        1:25.63   
44  Emma Attrup  2007  Svm Slagelse Korsr    38.67        1:26.88   
45  Mie Bysand  2007  Svmmeklubben MK31    37.80        1:28.01   
                     
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 r 
rg. 1923-2007: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 r: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Kge Svmmeklub    32.26        1:09.34   
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svmmeklub    31.89        1:09.52   
Louise Olsen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    33.41        1:11.00   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svmmeklub    34.17        1:13.86   
Emilia Pico  2008  Svm Slagelse Korsr    35.68        1:15.07   
Augusta Bollmann  2009  Kge Svmmeklub    33.74        1:15.09   
Asta Hnel Christensen  2008  Hvidovre Svmmeklub    35.74        1:15.14   
Clara Scheibye  2008  A6 JGI-Swim    36.95        1:15.93   
Amalie Lykke Madsen  2008  GTI - Greve    33.80        1:16.18   
10  Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.00        1:17.04   
11  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI - Greve    36.52        1:18.26   
12  Sofie Pedersen  2009  Holbk Svmme Klub    38.08        1:18.55   
13  Jasmin A. Didriksen  2009  GTI - Tune I.F.    37.61        1:19.04   
14  Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub    35.92        1:19.38   
15  Vica Lucie Axen  2008  Kge Svmmeklub    36.59        1:19.46   
16  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI - Tune I.F.    37.58        1:20.47   
16  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  GTI - Tune I.F.    37.05        1:20.47   
18  Caja Basler Abildgaard  2009  A6 JGI-Swim    37.54        1:20.84   
19  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Kge Svmmeklub    38.14        1:21.13   
20  Frida Fly Haastrup  2008  Svmmeklubben MK31    36.74        1:21.18   
21  Mathilde Dithmar  2009  GTI - Greve    40.13        1:21.70   
22  Sarah Budolph Olsen  2009  GTI - Greve    39.60        1:21.99   
23  Caroline Jrgensen  2008  Farum Svmmeklub    37.36        1:22.07   
24  Alberte Kobyluch Hst  2009  Kge Svmmeklub    38.85        1:22.41   
25  Caroline Munkholm  2009  Holbk Svmme Klub    38.83        1:23.94   
26  Marie Meier Vestermann  2008  Roskilde Svmning    37.56        1:24.25   
27  Annabella Holm Ciampi  2009  Farum Svmmeklub    38.03        1:24.44   
28  Julie Bruun  2008  GTI - Greve    41.27        1:24.92   
29  Liva Toldwoss Aunsholm  2009  Hvidovre Svmmeklub    41.70        1:25.70   
30  Ella Palmund  2008  Roskilde Svmning    37.73        1:25.89   
31  Chilli Nordahl Thompson  2008  Svmmeklubben SHS Stevns    38.53        1:28.01   
32  Celina Buhl-Madsen  2008  Roskilde Svmning    40.13        1:28.59   
33  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Kge Svmmeklub    40.56        1:28.72   
34  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Kge Svmmeklub    41.20        1:29.02   
35  Maya Victoria Hornbeck  2009  Svmmeklubben MK31    39.37        1:29.65   
36  Jhanna Johansen  2008  Ringsted Svmme Klub    41.60        1:29.75   
37  Alex Rolder  2008  Svmmeklubben SHS Stevns    41.26        1:29.87   
38  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Kge Svmmeklub    42.16        1:30.15   
39  Caroline Ploug Hyer  2009  Kge Svmmeklub    43.76        1:31.01   
40  Rosa May Franco-Koed  2009  Hrsholm Svmmeforening    42.14        1:31.28   
41  Laura Krak Hjorth  2009  Svmmeklubben MK31    42.48        1:34.71   
42  Emma Majo Schmiegelow  2009  Hrsholm Svmmeforening    43.41        1:34.76   
43  Gine Juul Martins  2009  Vordingborg Svmme Klub    46.99        1:40.12   
44  Freja Schou Rybka  2008  Vordingborg Svmme Klub    46.36        1:40.26   
45  Anna Bch  2009  Ringsted Svmme Klub            1:46.53   
Signe Grynnerup  2009  A6 Slangerup Svmmeklub            DSQ  Ej sam. b. ved 75m 
Silke Andersen  2009  Kge Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 r 
rg. 1923-2007: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 r: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939    30.87        1:04.39   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939    30.97        1:05.90   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub    30.47        1:07.65   
Mathilde Hager  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.98        1:09.54   
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrd Svmmeklub    31.73        1:09.88   
Erica Veggerby Grnlund  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.36        1:10.92   
                     
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 r 
rg. 1923-2007: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 r: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svmmeklub    31.82        1:08.06   
Amanda Liechti  2008  Kge Svmmeklub    32.82        1:09.45   
Louise Olsen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    32.80        1:09.64   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svmmeklub    33.63        1:12.11   
Emilia Pico  2008  Svm Slagelse Korsr    35.35        1:13.84   
Augusta Bollmann  2009  Kge Svmmeklub    33.14        1:14.13   
                     
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 r 
rg. 1923-2007: (2005) 1:02.89 2017-11-11 
13 - 14 r: (2003) 1:02.89 2017-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frida Lund Kilen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    38.75        1:20.04   
Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.    38.01        1:21.41   
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub    38.70        1:22.33   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939    40.39        1:26.26   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr    40.54        1:26.52   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve    41.81        1:27.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  19 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 16 - 99 r 
rg. 1923-2006: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 r: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub    26.59        59.40   
Rajmund Koska  2003  Svm Slagelse Korsr    28.47        59.78   
Tobias Daniel Larsen  2001  Svm Slagelse Korsr    28.27        1:00.40   
Elias Noe  2004  Holbk Svmme Klub    27.55        1:00.55   
Casper Mrkhj Hartington  2002  Solrd Svmmeklub    30.05        1:00.74   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrd Svmmeklub    27.27        1:01.31   
Zacharias Houman  2006  Ringsted Svmme Klub    30.08        1:01.78   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Svm Slagelse Korsr    28.21        1:02.22   
Lucas Mller Larsen  2005  Kge Svmmeklub    27.66        1:02.61   
10  Joakim Grn-Henriksen  2004  Ringsted Svmme Klub    29.83        1:02.64   
11  Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub    28.80        1:02.97   
12  Vincent Kay  2006  Holbk Svmme Klub    28.95        1:03.23   
13  Peter Vinge-Maigaard  2003  Svmmeklubben MK31    29.49        1:03.94   
14  Joachim Poulsen  2006  Kge Svmmeklub    29.62        1:04.41   
15  Rasmus Hatting Petersen  2002  Svmmeklubben MK31    30.27        1:04.42   
16  Elias Rought  2003  Svm Slagelse Korsr    30.95        1:04.44   
17  Jannik Jrgensen  2004  Svm Slagelse Korsr    32.18        1:04.72   
18  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrd Svmmeklub    30.45        1:05.22   
19  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub    31.05        1:05.24   
20  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub    31.23        1:05.55   
21  Christian Se Jepsen  2005  Svm Slagelse Korsr    31.22        1:05.67   
22  Emre Emil Tmmerby Kili  2004  Ringsted Svmme Klub    30.18        1:06.03   
23  Tobias Mlbak  2004  Ringsted Svmme Klub    29.70        1:06.36   
24  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbk IF Af 1939    30.54        1:07.23   
25  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svmme Klub    31.43        1:07.29   
26  Oliver Holst Bgeskov  2006  GTI - Tune I.F.    30.81        1:07.34   
27  August Juel Bragge  2005  Svmmeklubben MK31    31.03        1:07.65   
28  Andreas Mlbak  2006  Ringsted Svmme Klub    31.27        1:07.69   
29  Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub    30.51        1:07.79   
30  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI - Greve    32.26        1:08.16   
31  Martin Svendson  2005  Svmmeklubben MK31    31.34        1:08.46   
32  Viktor Kristiansen  2006  Svm Slagelse Korsr    32.26        1:08.59   
33  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svmme Klub    31.87        1:08.85   
34  Morten Kilhof  2000  Solrd Svmmeklub    32.18        1:09.74   
35  Daniel Thilker  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.35        1:13.13   
36  Villads Hyllested  2006  Farum Svmmeklub    35.18        1:17.85   
37  David Warberg Ploug  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.34        1:20.64   
Anton Magnussen  2006  Hrsholm Svmmeforening            DSQ  Afslut p mave 50m 
                     
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 14 - 15 r 
rg. 1923-2006: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 r: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6 Slangerup Svmmeklub    30.21        1:04.63   
Storm Melgaard  2007  Kge Svmmeklub    29.72        1:05.23   
Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939    29.79        1:06.77   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI - Tune I.F.    29.80        1:06.89   
Valdemar Mller-Ern  2008  Vallensbk IF Af 1939    31.25        1:07.45   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939    32.07        1:08.19   
Hjalte Lildballe Mller  2007  Kge Svmmeklub    31.72        1:08.22   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939    31.77        1:08.48   
Benjamin Kofoed Thestrup  2007  GTI - Ishj    32.12        1:09.67   
10  Frederik Kepp Jensen  2007  A6 JGI-Swim    31.78        1:09.80   
11  Carl Gustav Christensen  2007  Kge Svmmeklub    33.04        1:10.37   
12  Charlie Bastillini-Noval  2007  Kge Svmmeklub    33.98        1:10.59   
13  Emil Mandsberg  2008  Vallensbk IF Af 1939    32.91        1:10.86   
14  Jacob Uldall-Jessen  2007  A6 JGI-Swim    32.29        1:11.02   
15  Tristan Houman  2008  Ringsted Svmme Klub    33.63        1:11.55   
16  Nicolai stergaard Hansen  2007  GTI - Greve    32.44        1:11.57   
17  Alexander Merl Larsen  2008  A6 JGI-Swim    32.71        1:12.01   
18  Benjamin Krohn Markussen  2008  Farum Svmmeklub    32.63        1:12.20   
19  Kristoffer Fjeldsted  2008  Kge Svmmeklub    34.71        1:12.35   
20  Victor Bjrneborg  2007  GTI - Greve    33.71        1:12.71   
21  Mathias Warberg  2007  Svmmeklubben SHS Stevns    33.24        1:13.08   
22  Thor Rossell-Tang  2008  Svmmeklubben MK31    35.28        1:15.08   
23  Cornelius Kemnitz  2008  Farum Svmmeklub    34.44        1:15.10   
24  Rasmus Alexander Nielsen  2008  Svmmeklubben MK31    35.62        1:15.15   
25  Luka Kepser  2007  Vallensbk IF Af 1939    35.57        1:15.80   
26  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub    34.54        1:16.86   
27  Oskar Heje Lind-Holm  2007  Farum Svmmeklub    35.60        1:17.04   
28  Frederik Neiiendam  2007  Svmmeklubben SHS Stevns    34.83        1:17.27   
29  Eran Akar  2008  Svmmeklubben MK31    37.02        1:17.29   
30  Sebastian K Olesen  2008  Hvidovre Svmmeklub    35.31        1:17.83   
31  Frederik Nymann  2007  Holbk Svmme Klub    36.89        1:18.86   
32  Julius Hartmann Mortensen  2007  Hvidovre Svmmeklub    39.49        1:21.12   
33  Holger Larsen  2008  Svmmeklubben MK31    37.65        1:21.86   
34  Magnus Svane Hartmann  2008  A6 JGI-Swim    37.63        1:22.33   
35  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939    38.02        1:22.54   
36  Rasmus Helmark  2008  GTI - Ishj    39.89        1:23.41   
37  William Brigsted Vissing  2008  Hrsholm Svmmeforening    38.43        1:23.47   
38  Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svmme Klub    37.65        1:23.50   
39  Linus Noe  2008  Holbk Svmme Klub    39.59        1:23.63   
40  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Kge Svmmeklub    38.03        1:24.15   
41  Pelle Chr. Severinsen  2008  Kge Svmmeklub    39.01        1:24.30   
42  Frederik Pedersen  2008  Holbk Svmme Klub    39.15        1:27.66   
43  Loui Petersen  2008  Holbk Svmme Klub    40.09        1:27.67   
44  Emil Slente Trck  2008  Hrsholm Svmmeforening    41.05        1:27.71   
45  Clint Schrder  2008  GTI - Greve    40.73        1:29.05   
46  Sebastian Egebjerg Jensen  2008  Holbk Svmme Klub    46.94        1:30.76   
47  Elias Foss Larsen  2008  Ringsted Svmme Klub    44.26        1:34.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 r 
rg. 1923-2006: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 r: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub    26.38        58.79   
Rajmund Koska  2003  Svm Slagelse Korsr    27.91        59.29   
Casper Mrkhj Hartington  2002  Solrd Svmmeklub    27.66        59.97   
Tobias Daniel Larsen  2001  Svm Slagelse Korsr    27.99        1:00.34   
Elias Noe  2004  Holbk Svmme Klub    27.37        1:00.62   
Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrd Svmmeklub    27.24        1:01.30   
                     
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 r 
rg. 1923-2006: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 r: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6 Slangerup Svmmeklub    29.67        1:03.31   
Storm Melgaard  2007  Kge Svmmeklub    30.33        1:04.27   
Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939    29.98        1:06.75   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI - Tune I.F.    29.88        1:07.20   
Valdemar Mller-Ern  2008  Vallensbk IF Af 1939    31.28        1:07.81   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939    31.98        1:09.31   
                     
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 r 
rg. 1923-2006: (2001) 57.43 2014-11-28 
14 - 15 r: (2000) 57.43 2015-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub    31.96        1:12.71   
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning    35.53        1:17.82   
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31    37.29        1:18.36   
Johan Damkjr Bartels  2009  Gladsaxe Svmmeklub    36.35        1:19.91   
Dominic Torkamani  2009  Gladsaxe Svmmeklub    38.76        1:22.35   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub    39.10        1:23.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  19 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 99 r 
13 - 14 r: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Lrke Rask Sander  2002  Svmmeklubben MK31    32.34  1:07.41  1:42.41    2:17.38   
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31    32.75  1:08.33  1:45.17    2:20.76   
Silje Mathiasen  2006  Svm Slagelse Korsr    33.13  1:08.46  1:44.60    2:21.07   
Ella Emilia Soelberg  2007  Svmmeklubben MK31    35.63  1:13.52  1:52.66    2:31.28   
Jaqueline Haack  2006  Solrd Svmmeklub    33.55  1:11.45  1:51.97    2:31.53   
Nadia Walle  2007  Svmmeklubben MK31    34.82  1:13.03  1:52.61    2:32.02   
Helene Friis Fan  2007  Farum Svmmeklub    35.83  1:15.35  1:55.68    2:34.70   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub    35.26  1:14.38  1:55.12    2:35.95   
Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.64  1:14.56  1:55.53    2:36.56   
10  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub    37.26  1:17.02  1:58.01    2:38.11   
11  Caroline Se Jepsen  2007  Svm Slagelse Korsr    38.41  1:18.39  1:58.67    2:38.16   
12  Amalie Haack  2007  Kge Svmmeklub    36.58  1:17.20  1:59.77    2:39.84   
13  Maya Jacobsen  2007  Svmmeklubben MK31    38.09  1:19.52  2:01.18    2:42.82   
14  Emma Kestenholz  2007  Svmmeklubben MK31    36.76  1:17.77  2:00.92    2:43.78   
15  Anna Merl Larsen  2006  A6 JGI-Swim    38.53  1:20.33  2:03.30    2:45.63   
16  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svmme Klub    38.18  1:20.64  2:03.61    2:45.89   
17  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svmmeklub    39.16  1:23.50  2:07.95    2:52.21   
18  Anna Dicte Bgeskov  2007  Gladsaxe Svmmeklub    40.19  1:24.87  2:10.91    2:56.54   
19  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svmning    42.06  1:27.71  2:15.71    3:00.41   
20  Maja Bur Redke  2007  Ringsted Svmme Klub    44.88  1:34.37  2:27.34    3:16.01   
                     
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
13 - 14 r: Melanie Eggertsen (2002) 2:21.57 2016-11-18 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svmmeklub    33.66  1:09.88  1:47.64    2:25.25   
Silje Rasmussen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    37.34  1:17.35  1:59.05    2:37.25   
Louise Olsen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    37.50  1:17.66  1:58.98    2:37.59   
Carla Uhl  2008  Svmmeklubben MK31    35.91  1:16.46  1:57.72    2:38.39   
Caja Basler Abildgaard  2009  A6 JGI-Swim    40.29  1:23.06  2:06.07    2:47.10   
Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI - Greve    40.18  1:22.99  2:05.84    2:48.27   
Liv Frost Juhler  2008  A6 JGI-Swim    39.13  1:22.83  2:07.35    2:51.43   
Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbk Svmme Klub    40.82  1:24.59  2:09.43    2:52.30   
Flora Rebecca Profeta  2008  Svmmeklubben MK31    41.23  1:24.97  2:10.45    2:54.45   
10  Liva Toldwoss Aunsholm  2009  Hvidovre Svmmeklub    42.03  1:27.05  2:12.86    2:57.50   
11  Signe Grynnerup  2009  A6 Slangerup Svmmeklub    42.23  1:27.68  2:14.07    2:58.36   
12  Nanna Jensen  2009  Holbk Svmme Klub    39.76  1:24.45  2:12.97    3:00.07   
13  Adrianna Pedersen  2009  Svm Slagelse Korsr    43.75  1:32.45  2:21.55    3:06.84   
14  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Kge Svmmeklub            3:10.12   
15  Julie Bruun  2008  GTI - Greve    44.82  1:33.82  2:25.39    3:15.71   
16  Caroline Hauch  2009  Roskilde Svmning      1:37.28  2:30.52    3:21.43   
17  Bianca Uhl  2009  Svm Slagelse Korsr    50.11  1:43.22  2:38.06    3:31.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  19 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 99 r 
14 - 15 r: Kristinn Thransson (1996) 2:08.92 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Hrsholm Svmmeforening    29.83  1:01.37  1:33.89    2:06.11   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub    29.27  1:01.38  1:34.28    2:06.37   
Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub    31.07  1:05.14  1:39.29    2:13.38   
Vincent Borup Schrer  2006  Solrd Svmmeklub    31.61  1:06.57  1:43.03    2:18.98   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svmmeklub    31.58  1:07.24  1:43.40    2:19.00   
Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svmmeklub    32.20  1:07.28  1:43.64    2:19.20   
Oscar Hck Just  2006  Farum Svmmeklub    32.87  1:09.05  1:45.78    2:21.42   
Frederik Damsgaard  2006  A6 JGI-Swim    35.20  1:13.33  1:50.97    2:28.07   
Oliver Holst Bgeskov  2006  GTI - Tune I.F.    35.20  1:13.33  1:52.30    2:29.52   
10  Marius Danielsen  2005  Holbk Svmme Klub    34.55  1:11.89  1:51.01    2:30.76   
11  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svmme Klub    37.25  1:18.06  1:59.25    2:39.38   
Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI - Ishj            DSQ  Ej forts.b. ved 175m 
Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            DSQ  svm p mave v. 175m 
                     
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
14 - 15 r: Kristinn Thransson (1996) 2:08.92 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6 Slangerup Svmmeklub    34.11  1:09.67  1:45.15    2:20.36   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning    32.44  1:08.30  1:45.75    2:23.06   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6 JGI-Swim    34.87  1:12.07  1:49.38    2:25.75   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI - Tune I.F.    35.68  1:14.77  1:54.04    2:29.79   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939    35.09  1:14.32  1:53.88    2:30.39   
Mathias Klint Craven  2008  Holbk Svmme Klub    37.37  1:18.64  2:01.53    2:43.11   
Emil Harpth  2008  Svmmeklubben MK31    38.58  1:20.90  2:03.30    2:43.83   
Frej Matias Krog  2007  Holbk Svmme Klub    37.96  1:19.91  2:03.56    2:46.37   
Jens Nielsen  2008  A6 JGI-Swim    40.90  1:22.74  2:05.59    2:47.07   
10  Holger Larsen  2008  Svmmeklubben MK31    40.57  1:23.16  2:07.58    2:50.33   
11  Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svmmeklub    39.91  1:23.36  2:08.47    2:52.88   
12  Sebastian Egebjerg Jensen  2008  Holbk Svmme Klub    51.50  1:46.89  2:44.47    3:38.09   
William Hvid  2007  Vallensbk IF Af 1939            DNS   
Frederik William Holm  2007  GTI - Ishj            DSQ  ej fortsatbev. v 150 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  19 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  19:21   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 5, 200m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 99 r 
13 - 14 r: Naya Modin Thomsen (2003) 2:02.80 2019-11-22 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub    28.77  59.55  1:31.07    2:02.49  Kge Open rekord 
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939    29.14  1:00.90  1:33.74    2:06.65   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939    29.52  1:01.44  1:34.77    2:07.75   
Marie Louise B Andersen  2005  Svm Slagelse Korsr    29.96  1:02.36  1:35.69    2:08.67   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svmmeklub    30.12  1:03.14  1:37.44    2:10.95   
Mathilde Nielsen  2003  Holbk Svmme Klub    31.07  1:04.10  1:38.56    2:13.47   
Anne Holm  1999  Svmmeklubben SHS Stevns    30.99  1:04.72  1:39.90    2:14.93   
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub    32.78  1:07.25  1:41.69    2:15.30   
Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub    31.99  1:06.42  1:41.37    2:15.90   
10  Dagmar Boeck  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.82  1:06.63  1:41.46    2:16.05   
11  Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub    30.71  1:05.36  1:41.23    2:16.62   
12  Rebekka Roed  2007  Kge Svmmeklub    31.97  1:06.91  1:42.50    2:16.70   
13  Caroline Hansen  2007  Svmmeklubben MK31    31.52  1:06.18  1:42.73    2:18.51   
14  Maja Zastrojevic  2006  Svmmeklubben MK31    32.30  1:07.17  1:43.05    2:18.65   
15  Katrine Hansen  2006  Holbk Svmme Klub    31.96  1:07.59  1:43.73    2:20.12   
16  Freja Sndergaard  2004  Vordingborg Svmme Klub    32.17  1:07.55  1:43.84    2:20.90   
17  Johanna Rasmussen  2006  Svmmeklubben MK31    32.38  1:07.89  1:44.78    2:21.97   
18  Olivia Lildballe Mller  2004  Kge Svmmeklub    30.73  1:06.32  1:44.57    2:22.27   
19  Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.97  1:07.46  1:46.30    2:23.15   
19  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub    33.36  1:10.11  1:46.97    2:23.15   
21  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub    33.29  1:09.49  1:47.21    2:23.18   
22  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svmmeklub    33.53  1:10.38  1:47.70    2:23.58   
23  Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.62  1:09.05  1:46.27    2:23.69   
24  Mathilde Thor Mller  2005  Farum Svmmeklub    32.00  1:08.12  1:46.18    2:23.89   
25  Silke Krakau Tnnesen  2006  Svm Slagelse Korsr    33.35  1:09.77  1:47.66    2:24.14   
26  Mia Krger  2002  Farum Svmmeklub    33.75  1:10.16  1:47.62    2:24.42   
27  Sarah Hjlund  2006  Svmmeklubben MK31    33.35  1:09.92  1:47.47    2:24.61   
28  Freja Rosenlund Menn  2007  Svmmeklubben MK31    32.14  1:07.22  1:45.61    2:24.76   
29  Caroline Bjerre  2007  Svmmeklubben MK31    33.10  1:09.64  1:47.50    2:25.38   
30  Astamaja Rought  2006  Svm Slagelse Korsr    33.57  1:10.99  1:49.56    2:27.29   
31  Anna Merl Larsen  2006  A6 JGI-Swim    33.67  1:10.87  1:49.42    2:27.32   
32  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub    33.87  1:11.51  1:50.83    2:27.80   
33  Thilde Hjortshj  2006  Hrsholm Svmmeforening    33.72  1:10.63  1:49.73    2:28.06   
34  Sascha Haste  2007  Ringsted Svmme Klub    33.85  1:10.93  1:49.68    2:28.89   
35  Anna Piao Bergendorff  2007  Svmmeklubben MK31    33.96  1:10.98  1:50.08    2:28.99   
36  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939    33.92  1:11.31  1:50.77    2:29.22   
37  Astrid Hjuler Britze  2006  Hrsholm Svmmeforening    33.58  1:11.05  1:51.06    2:29.34   
38  Alberte Rosenstand  2007  Svm Slagelse Korsr    35.11  1:13.41  1:53.21    2:29.56   
39  Mejse Jakobsen  2007  Kge Svmmeklub    34.02  1:11.45  1:50.68    2:29.72   
40  Ellen Lyse  2007  Svmmeklubben MK31    33.99  1:11.66  1:51.39    2:30.23   
41  Kaja Pedersen  2007  Holbk Svmme Klub    35.76  1:14.29  1:53.75    2:32.35   
42  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svmning    33.14  1:11.99  1:53.63    2:34.47   
43  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Karlslunde Tri    34.85  1:13.46  1:54.81    2:36.39   
44  Anna Hyer  2007  Kge Svmmeklub    35.36  1:15.35  1:55.69    2:37.14   
45  Christine Dalsgaard  2007  Hrsholm Svmmeforening    36.02  1:16.96  1:59.31    2:41.60   
46  Mie Bysand  2007  Svmmeklubben MK31    35.38  1:16.23  2:00.42    2:41.86   
47  Line Strmose  2006  Ringsted Svmme Klub    37.58  1:20.43  2:03.85    2:46.09   
48  Fiona Lei Byrne  2007  Karlslunde Tri    37.04  1:21.86  2:06.65    2:50.19   
Anna Bruun-Mller  2007  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Sally Emilie Bill  2007  Svmmeklubben MK31            DNS   
                     
 
Lb 5, 200m Frisvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
13 - 14 r: Naya Modin Thomsen (2003) 2:02.80 2019-11-22 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Amanda Liechti  2008  Kge Svmmeklub    29.98  1:03.30  1:37.58    2:12.13   
Naja Kammann  2008  Svmmeklubben MK31    31.83  1:07.95  1:44.97    2:20.14   
Amalie Lykke Madsen  2008  GTI - Greve    31.97  1:07.82  1:45.54    2:22.30   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Svm Slagelse Korsr    33.06  1:09.44  1:47.72    2:24.25   
Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svmmeklub    32.43  1:07.65  1:46.01    2:25.58   
Clara Scheibye  2008  A6 JGI-Swim    35.13  1:15.14  1:52.57    2:28.82   
Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.44  1:12.38  1:51.54    2:29.59   
Ella Strange  2009  Hvidovre Svmmeklub    34.53  1:12.94  1:53.29    2:31.23   
Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening    34.17  1:13.49  1:54.00    2:31.28   
10  Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub    35.43  1:15.00  1:55.30    2:31.69   
11  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening    35.33  1:14.44  1:54.80    2:32.12   
12  Sofie Lykke  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    35.62  1:15.72  1:54.82    2:32.39   
13  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  GTI - Tune I.F.    36.39  1:15.53  1:55.90    2:32.57   
14  Vica Lucie Axen  2008  Kge Svmmeklub    34.79  1:14.40  1:54.27    2:32.92   
15  Naja-Amalie Hallengreen  2008  Svm Slagelse Korsr    34.77  1:14.48  1:54.95    2:34.07   
16  Luna Madrid Poulsen  2009  GTI - Tune I.F.    34.91  1:14.64  1:55.66    2:35.98   
17  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.93  1:14.82  1:56.55    2:37.84   
18  Mathilde Dithmar  2009  GTI - Greve    36.63  1:18.49  1:59.50    2:38.79   
19  Signe Skelvig  2009  Svm Slagelse Korsr    34.86  1:16.34  1:59.57    2:39.60   
20  Liv Frost Juhler  2008  A6 JGI-Swim    35.95  1:17.45  2:00.14    2:39.76   
21  Laura Storm Frimann  2009  Svm Slagelse Korsr    36.60  1:17.63  1:59.70    2:40.05   
22  Marie Meier Vestermann  2008  Roskilde Svmning    36.83  1:19.56  2:02.96    2:42.13   
23  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Kge Svmmeklub    38.10  1:20.15  2:03.61    2:43.50   
24  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svmmeklub    36.80  1:18.87  2:03.14    2:44.61   
25  Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.94  1:18.90  2:03.04    2:45.41   
26  Mathilde Sgaard  2008  Hvidovre Svmmeklub    37.66  1:20.12  2:04.26    2:46.42   
27  Frida Fly Haastrup  2008  Svmmeklubben MK31    36.00  1:19.45  2:05.46    2:47.50   
28  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning    37.24  1:20.40  2:04.68    2:47.75   
29  Louisa Kjerulf  2009  Svmmeklubben MK31    38.48  1:21.77  2:05.55    2:48.77   
30  Nanna Jensen  2009  Holbk Svmme Klub    38.87  1:23.37  2:07.74    2:49.49   
31  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Kge Svmmeklub    36.81  1:20.33  2:06.24    2:50.10   
32  Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svmning    39.89  1:24.41  2:08.11    2:51.37   
33  Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Svm Slagelse Korsr    39.26  1:24.68  2:10.44    2:53.10   
34  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening    38.38  1:21.76  2:08.45    2:54.07   
35  Freja Schou Rybka  2008  Vordingborg Svmme Klub    41.49  1:29.29  2:18.21    3:02.23   
36  Gine Juul Martins  2009  Vordingborg Svmme Klub    42.67  1:31.81  2:21.03    3:08.35   
37  Sofia Lund stergaard  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    42.78  1:33.01  2:24.01    3:12.05   
38  Sophia Augustesen  2009  Svm Slagelse Korsr    44.66  1:36.61  2:31.15    3:20.39   
39  Anna Bch  2009  Ringsted Svmme Klub    47.41    2:36.02    3:27.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:21 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  19 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 6, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 99 r 
rg. 1923-2006: (2002) 1:56.47 2015-12-27 
14 - 15 r: Jacob Holst (1991) 1:56.47 2000-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    26.40  54.52  1:22.91    1:51.24  16-99 Aldersgruppe Rekord 
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    26.68  55.63  1:24.31    1:52.99   
Mikkel Mortensen  2003  Svm Slagelse Korsr    26.85  55.61  1:25.21    1:55.00   
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939    26.68  56.19  1:27.09    1:57.20   
Jonas Hansen  2001  Kge Svmmeklub    28.24  58.53  1:28.85    1:58.12   
Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939    26.88  56.36  1:27.22    1:58.47   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hrsholm Svmmeforening    27.48  58.49  1:29.35    2:00.24   
Emil Holm  1996  Svmmeklubben SHS Stevns    27.74  57.76  1:29.42    2:00.58   
Philip H. Christensen  2004  Kge Svmmeklub    28.04  59.05  1:29.85    2:00.64   
10  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939    26.64  57.34  1:29.05    2:01.71   
11  Calvin Konge Neess  2005  Holbk Svmme Klub    28.32  59.21  1:31.20    2:02.04   
12  Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub    28.88  1:00.19  1:31.60    2:02.50   
13  Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    28.01  59.21  1:31.92    2:04.40   
14  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub    28.60  59.93  1:32.19    2:04.51   
15  Peter Vinge-Maigaard  2003  Svmmeklubben MK31    28.60  1:00.62  1:33.02    2:04.75   
16  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svmning    28.25  1:00.02  1:32.70    2:05.20   
17  Rasmus Hatting Petersen  2002  Svmmeklubben MK31    28.62  1:00.39  1:32.72    2:05.94   
18  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub    29.94  1:01.88  1:34.97    2:06.59   
19  Emre Emil Tmmerby Kili  2004  Ringsted Svmme Klub    28.87  1:01.43  1:34.42    2:06.61   
20  Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svmmeklub    29.03  1:01.69  1:35.94    2:10.64   
21  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbk IF Af 1939    29.44  1:03.10  1:37.37    2:10.77   
22  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    29.61  1:02.92  1:37.32    2:10.88   
23  August Juel Bragge  2005  Svmmeklubben MK31    30.12  1:03.50  1:37.84    2:11.00   
24  Calvin Christian Axen  2006  Kge Svmmeklub    30.43  1:05.31  1:39.99    2:12.69   
25  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbk IF Af 1939    29.30  1:02.51  1:37.28    2:12.89   
26  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI - Greve    29.83  1:02.91  1:38.51    2:12.94   
27  Frederik Damsgaard  2006  A6 JGI-Swim    30.79  1:06.01  1:40.15    2:13.05   
28  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svmme Klub    31.35  1:05.66  1:39.42    2:13.16   
29  Martin Svendson  2005  Svmmeklubben MK31    29.77  1:03.43  1:38.18    2:13.25   
30  Mikkel Krohn Olsen  2006  Karlslunde Tri    31.24  1:05.38  1:40.86    2:16.12   
31  Asbjrn Brandt-Lassen  2006  Svmmeklubben MK31    30.46  1:05.42  1:41.90    2:17.11   
32  Daniel Thilker  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.25  1:06.66  1:43.96    2:19.15   
33  Magnus Lynge Larsen  2004  Svmmeklubben SHS Stevns    32.35  1:07.28  1:43.45    2:19.65   
34  Alexander Nielsen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.39  1:10.39  1:47.29    2:24.99   
35  Thomas Green  2006  Karlslunde Tri    35.05  1:14.28  1:53.58    2:33.11   
Thomas Risom  2006  Karlslunde Tri            DNS   
August Winkel Ravn  2006  Svmmeklubben MK31            DSQ  Tyvstart 
Mikkel Roed  2004  Kge Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 6, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
rg. 1923-2006: (2002) 1:56.47 2015-12-27 
14 - 15 r: Jacob Holst (1991) 1:56.47 2000-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svmmeklub    28.33  59.80  1:34.27    2:07.55   
Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939    28.75  1:01.22  1:35.57    2:07.57   
Frederik Kepp Jensen  2007  A6 JGI-Swim    29.29  1:01.93  1:36.06    2:09.51   
Valdemar Mller-Ern  2008  Vallensbk IF Af 1939    29.23  1:02.37  1:36.65    2:11.01   
Victor Buck  2007  Holbk Svmme Klub    31.01  1:04.56  1:38.94    2:11.97   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning    29.61  1:02.50  1:37.42    2:12.71   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Kge Svmmeklub    29.87  1:03.70  1:39.33    2:14.12   
Alexander Merl Larsen  2008  A6 JGI-Swim    32.31  1:06.74  1:41.33    2:16.33   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Kge Svmmeklub    31.45  1:05.86  1:41.92    2:16.35   
10  Emil Mandsberg  2008  Vallensbk IF Af 1939    30.99  1:06.22  1:42.39    2:16.94   
11  Sebastian K Olesen  2008  Hvidovre Svmmeklub    31.55  1:06.55  1:42.87    2:18.47   
12  Mathias Warberg  2007  Svmmeklubben SHS Stevns    30.30  1:05.10  1:41.64    2:19.34   
13  Julius Hartmann Mortensen  2007  Hvidovre Svmmeklub    33.53  1:10.31  1:47.24    2:23.43   
14  Luka Kepser  2007  Vallensbk IF Af 1939    33.65  1:11.25  1:48.12    2:23.65   
15  Rasmus Alexander Nielsen  2008  Svmmeklubben MK31    34.63  1:12.31  1:50.09    2:24.89   
16  Thor Rossell-Tang  2008  Svmmeklubben MK31    32.90  1:09.04  1:47.72    2:25.42   
17  Frederik Nymann  2007  Holbk Svmme Klub    33.41  1:10.91  1:49.76    2:26.20   
18  Frederik Neiiendam  2007  Svmmeklubben SHS Stevns    33.57  1:11.01  1:50.73    2:27.29   
19  Linus Noe  2008  Holbk Svmme Klub    35.03  1:12.61  1:51.57    2:30.46   
20  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub    34.10  1:12.67  1:51.81    2:30.66   
21  Jens Nielsen  2008  A6 JGI-Swim    36.32  1:15.77  1:55.24    2:33.27   
22  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939    36.26  1:15.55  1:55.33    2:34.26   
23  Magnus Svane Hartmann  2008  A6 JGI-Swim    36.34  1:15.56  1:56.40    2:35.11   
24  Oliver Dyrholm-Pilegaard  2008  Svmmeklubben SHS Stevns    34.42  1:14.24  1:55.15    2:35.58   
25  Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svmme Klub    37.00  1:17.85  1:58.49    2:37.47   
26  Rasmus Helmark  2008  GTI - Ishj    36.05  1:17.82  1:59.62    2:37.75   
27  Frederik Pedersen  2008  Holbk Svmme Klub    39.19  1:22.52  2:07.93    2:51.82   
28  Sebastian Egebjerg Jensen  2008  Holbk Svmme Klub    38.30  1:25.34  2:13.88    2:58.12   
Anders Jensen  2008  Holbk Svmme Klub            DNS   
Loui Petersen  2008  Holbk Svmme Klub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:56 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  07:56   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vallensbk Mix 1  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:50.91   
  Sean Petersen  2006      27.61        27.61   
  Sarah Gudme  2007      31.83        59.44   
  Anders Gaard  2006      25.43        1:24.87   
  Anna Andersen  2007      26.04        1:50.91   
                     
Mk Mix  1999  Svmmeklubben MK31            1:52.94   
  Lrke Rask Sander  2002      29.55        29.55   
  Peter Vinge-Maigaard  2003      31.87        1:01.42   
  Sofie Bruun Hvring  2004      27.12        1:28.54   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      24.40        1:52.94   
                     
Svmsk  2003  Svm Slagelse Korsr            1:52.99   
  Silje Mathiasen  2006      31.27        31.27   
  Rajmund Koska  2003      28.21        59.48   
  Mikkel Mortensen  2003      26.64        1:26.12   
  Marie Louise B Andersen  2005      26.87        1:52.99   
                     
Kge 1  2001  Kge Svmmeklub            1:53.20   
  Lucas Mller Larsen  2005      26.69        26.69   
  Matthias Hansen  2001      31.08        57.77   
  Mie Ankersen  2006      28.94        1:26.71   
  Naya Modin Thomsen  2003      26.49        1:53.20   
                     
Sunswim  2001  Solrd Svmmeklub            1:54.07   
  Caroline P. Mathiesen  2001      31.18        31.18   
  Casper Mrkhj Hartington  2002      29.21        1:00.39   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      25.83        1:26.22   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      27.85        1:54.07   
                     
Kge 2  2000  Kge Svmmeklub            1:56.69   
  Jonas Hansen  2001      27.45        27.45   
  August Ryom  2002      31.29        58.74   
  Olivia Lildballe Mller  2004      30.24        1:28.98   
  Amanda Liechti  2008      27.71        1:56.69   
                     
Kge 3  2003  Kge Svmmeklub            1:58.00   
  Gustav Jrgensen  2000      26.58        26.58   
  Joachim Poulsen  2006      32.42        59.00   
  Andrea Nhr Petersen  2006      30.57        1:29.57   
  Sophia Christensen  2003      28.43        1:58.00   
                     
Svmsk 2  2001  Svm Slagelse Korsr            1:58.84   
  Tobias Daniel Larsen  2001      27.23        27.23   
  Elias Rought  2003      29.81        57.04   
  Emilia Pico  2008      31.76        1:28.80   
  Silke Krakau Tnnesen  2006      30.04        1:58.84   
                     
Farum 1  2002  Farum Svmmeklub            2:00.20   
  Cornelius Olsen  2005      28.91        28.91   
  Kristoffer Thaulow  2007      32.15        1:01.06   
  Simone Jrgensen  1999      31.77        1:32.83   
  Stine Saaby Schmidt  2002      27.37        2:00.20   
                     
10  Kge 4  2004  Kge Svmmeklub            2:00.33   
  Mathilde Pedersen  2007      33.42        33.42   
  Amalie Mnster Birk  2007      35.98        1:09.40   
  Mikkel Roed  2004      25.83        1:35.23   
  Storm Melgaard  2007      25.10        2:00.33   
                     
11  Vallensbk Mix 2  2005  Vallensbk IF Af 1939            2:00.48   
  Mathias Johansen  2007      30.58        30.58   
  Lara Ghizzaui  2007      36.30        1:06.88   
  Alma Mller-Ern  2006      29.03        1:35.91   
  Sebastian Rendlev  2005      24.57        2:00.48   
                     
12  Top Star Mix  2006  Vordingborg Svmme Klub            2:03.31   
  Rasmus Capion  2005      32.54        32.54   
  Freja Sndergaard  2004      33.47        1:06.01   
  Frederik Miland  2005      27.67        1:33.68   
  Amanda F. Christiansen  2005      29.63        2:03.31   
                     
13  Svmsk 3  2004  Svm Slagelse Korsr            2:04.48   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      28.86        28.86   
  Jannik Jrgensen  2004      31.82        1:00.68   
  Caroline Se Jepsen  2007      34.03        1:34.71   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      29.77        2:04.48   
                     
14  A6 Clickmix  2007  A6            2:06.06   
  Silje Rasmussen  2008      34.46        34.46   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      31.65        1:06.11   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      30.12        1:36.23   
  Clara Scheibye  2008      29.83        2:06.06   
                     
15  A6 Stjernemix  2007  A6            2:06.65   
  Frederik Kepp Jensen  2007      31.90        31.90   
  Louise Olsen  2008      34.92        1:06.82   
  Sofie Lykke  2008      32.24        1:39.06   
  Alexander Merl Larsen  2008      27.59        2:06.65   
                     
16  Triton Sismofytter  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:08.97   
  Erica Veggerby Grnlund  2007      32.78        32.78   
  Mads Emil Wohlfahrt  2006      34.52        1:07.30   
  Daniel Thilker  2006                 
  Andrea Strandby  2007      2:08.97        2:08.97   
                     
17  Kge 6  2007  Kge Svmmeklub            2:13.27   
  Vica Lucie Axen  2008      37.34        37.34   
  Hjalte Lildballe Mller  2007      35.68        1:13.02   
  Rebekka Roed  2007      32.56        1:45.58   
  Kristoffer Fjeldsted  2008      27.69        2:13.27   
                     
18  Svmsk 4  2005  Svm Slagelse Korsr            2:13.55   
  Signe Skelvig  2009      36.56        36.56   
  Christian Se Jepsen  2005      32.40        1:08.96   
  Viktor Kristiansen  2006      1:04.59        2:13.55   
  Naja-Amalie Hallengreen  2008              2:13.55   
                     
19  Kge 7  2006  Kge Svmmeklub            2:13.70   
  Amalie Haack  2007      34.87        34.87   
  Mejse Jakobsen  2007      40.96        1:15.83   
  Calvin Christian Axen  2006      30.14        1:45.97   
  Charlie Bastillini-Noval  2007      27.73        2:13.70   
                     
20  Matador Mix  2006  Vordingborg Svmme Klub            2:16.85   
  Asger Friis Justesen  2008      34.59        34.59   
  Freya Runoberg Lind  2008      38.43        1:13.02   
  Lukas Hansen  2008      33.75        1:46.77   
  Malou Danefred Nielsen  2007      30.08        2:16.85   
                     
21  Triton Bolchemix  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:17.90   
  Ida Hinchely  2008      38.00        38.00   
  Alexander Nielsen  2006      36.10        1:14.10   
  Sarah Rindum  2009      33.53        1:47.63   
  David Warberg Ploug  2006      30.27        2:17.90   
                     
22  Red Stags  2008  Hrsholm Svmmeforening            2:23.71   
  William Brigsted Vissing  2008      37.13        37.13   
  Kamilla Figurski  2008      38.55        1:15.68   
  Victoria Pedersen  2008      34.31        1:49.99   
  Emil Slente Trck  2008      33.72        2:23.71   
                     
23  Kge 8  2007  Kge Svmmeklub            2:24.05   
  Carl Gustav Christensen  2007      34.02        34.02   
  Augusta Bollmann  2009      41.54        1:15.56   
  Alberte Kobyluch Hst  2009      35.80        1:51.36   
  Gustav Hejl-Rasmussen  2007      32.69        2:24.05   
                     
24  Karlslunde Tri  2006  Karlslunde Tri            2:26.32   
  Fiona Lei Byrne  2007      1:23.13        1:23.13   
  Thomas Green  2006      34.70        1:57.83   
  Sophie Amalie Rasmussen  2006      28.49        2:26.32   
  Mikkel Krohn Olsen  2006              2:26.32   
                     
A6 Matador Mix  2006  A6            DSQ  Tyvstart 
  Liv Frost Juhler  2008      37.93        37.93   
                     
Kge 5  2004  Kge Svmmeklub            DSQ  2 fly v. 75 m 
  Stefan Helding Danielsen  2005      48           
  Philip H. Christensen  2004                 
  Anna Steen Petersen  2007                 
  Anne-Marie Toft  2007      48        DSQ   
                     
Vallensbk Mix 3  2006  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  Tyvstart 
  Marinus Leisvig  2007      33.46        33.46   
  Helena Fritz Larsen  2007      44.65        1:18.11   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  07:56 
 
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  09:55   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 99 r 
15 - 99 r: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 r: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            27.80  13-99 Aldersgruppe Rekord 
Lrke Rask Sander  2002  Svmmeklubben MK31            28.65   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            28.95   
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening            29.38   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            29.52   
Josefine B. Pedersen  1999  Svmmeklubben MK31            29.78   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub            29.81   
Mie Ankersen  2006  Kge Svmmeklub            30.05   
Alma Mller-Ern  2006  Vallensbk IF Af 1939            30.34   
Olivia Lildballe Mller  2004  Kge Svmmeklub            30.34   
11  Marie Louise B Andersen  2005  Svm Slagelse Korsr            30.44   
12  Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub            30.85   
13  Andrea Nhr Petersen  2006  Kge Svmmeklub            31.12   
14  Freja Sndergaard  2004  Vordingborg Svmme Klub            31.19   
15  Kajsa Salomonsen  2005  Svmmeklubben MK31            31.25   
16  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub            31.27   
17  Nicole Damhj Andersen  2006  Solrd Svmmeklub            31.29   
18  Maya Jacobsen  2007  Svmmeklubben MK31            31.38   
19  Amanda Liechti  2008  Kge Svmmeklub            31.70   
20  Cille Kirketerp  2005  Svmmeklubben MK31            31.71   
21  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svmme Klub            31.81   
22  Naja Kammann  2008  Svmmeklubben MK31            31.84   
23  Anna Steen Petersen  2007  Kge Svmmeklub            32.11   
24  Emilia Pico  2008  Svm Slagelse Korsr            32.13   
25  Louise Popp-Madsen  2007  GTI - Tune I.F.            32.23   
26  Mathilde Pedersen  2007  Kge Svmmeklub            32.24   
27  Sophia Christensen  2003  Kge Svmmeklub            32.35   
28  Simone Jrgensen  1999  Farum Svmmeklub            32.37   
29  Sofie Larsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            32.40   
30  Rebekka Roed  2007  Kge Svmmeklub            32.42   
31  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub            32.59   
32  Sofie Lykke  2008  A6 Slangerup Svmmeklub            32.78   
33  Ella Emilia Soelberg  2007  Svmmeklubben MK31            32.80   
34  Anne-Marie Toft  2007  Kge Svmmeklub            33.02   
35  Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svmmeklub            33.21   
36  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI - Greve            33.31   
37  Mia Krger  2002  Farum Svmmeklub            33.35   
38  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.37   
39  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.71   
40  Sarah Hjlund  2006  Svmmeklubben MK31            33.77   
41  Kaja Pedersen  2007  Holbk Svmme Klub            33.93   
41  Thilde Hjortshj  2006  Hrsholm Svmmeforening            33.93   
43  Sally Emilie Bill  2007  Svmmeklubben MK31            33.95   
44  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  GTI - Tune I.F.            34.12   
45  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI - Greve            34.21   
46  Augusta Bollmann  2009  Kge Svmmeklub            34.25   
47  Caroline Hansen  2007  Svmmeklubben MK31            34.31   
48  Asta Hnel Christensen  2008  Hvidovre Svmmeklub            34.71   
49  Luna Madrid Poulsen  2009  GTI - Tune I.F.            34.74   
50  Anna Merl Larsen  2006  A6 JGI-Swim            34.82   
51  Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svmmeklub            35.09   
52  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening            35.13   
53  Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbk IF Af 1939            35.15   
54  Alberte Kobyluch Hst  2009  Kge Svmmeklub            35.33   
55  Carla Uhl  2008  Svmmeklubben MK31            35.43   
56  Anna Dicte Bgeskov  2007  Gladsaxe Svmmeklub            35.44   
57  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            35.54   
58  Signe Grynnerup  2009  A6 Slangerup Svmmeklub            35.65   
59  Anna Bruun-Mller  2007  Hrsholm Svmmeforening            35.74   
60  Jasmin A. Didriksen  2009  GTI - Tune I.F.            35.77   
61  Liv Frost Juhler  2008  A6 JGI-Swim            35.91   
62  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svmmeklub            36.03   
63  Sascha Haste  2007  Ringsted Svmme Klub            36.06   
64  Annabella Holm Ciampi  2009  Farum Svmmeklub            36.31   
65  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub            36.43   
66  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svmning            36.55   
67  Frida Fly Haastrup  2008  Svmmeklubben MK31            36.56   
68  Julie Bruun  2008  GTI - Greve            36.60   
69  Maila Anker  2007  Ringsted Svmme Klub            36.65   
70  Signe Skelvig  2009  Svm Slagelse Korsr            36.93   
71  Freja Rosenlund Menn  2007  Svmmeklubben MK31            37.03   
72  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub            37.13   
73  Andrea Toubroe Jrgensen  2008  Holbk Svmme Klub            37.20   
74  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbk Svmme Klub            37.87   
75  Ella Strange  2009  Hvidovre Svmmeklub            37.99   
76  Sarah Budolph Olsen  2009  GTI - Greve            38.13   
77  Chilli Nordahl Thompson  2008  Svmmeklubben SHS Stevns            38.38   
78  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Kge Svmmeklub            38.55   
79  Mille Bkmark  2008  Vallensbk IF Af 1939            38.97   
80  Sandra Fly Nielsen  2005  Svmmeklubben SHS Stevns            39.15   
81  Laura Storm Frimann  2009  Svm Slagelse Korsr            39.20   
82  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Kge Svmmeklub            39.42   
83  Marie Meier Vestermann  2008  Roskilde Svmning            39.43   
84  Caroline Munkholm  2009  Holbk Svmme Klub            39.56   
85  Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svmning            39.82   
86  Adrianna Pedersen  2009  Svm Slagelse Korsr            39.96   
87  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svmmeklub            40.23   
88  Freja Schou Rybka  2008  Vordingborg Svmme Klub            41.00   
89  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svmning            41.72   
90  Melissa Walther Capito  2009  A6 Slangerup Svmmeklub            42.13   
91  Caroline Ploug Hyer  2009  Kge Svmmeklub            42.35   
92  Laura Krak Hjorth  2009  Svmmeklubben MK31            43.24   
93  Karla Hemming Schaarup  2009  Ringsted Svmme Klub            44.62   
94  Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Svm Slagelse Korsr            45.24   
95  Rosa Borch  2009  Roskilde Svmning            52.28   
Amalie Rose Sndergaard  2006  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Frederikke Rasmussen  2009  Albertslund IF            DNS   
Laura Hoffmann  2006  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Mathilde Grnnehj  2006  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Nanna Jensen  2009  Holbk Svmme Klub            DSQ  en hnd v vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:55 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  18:34   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 99 r 
15 - 99 r: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 r: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            27.81   
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            28.25   
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            28.63   
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            28.79   
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            28.89   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            29.08   
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            29.10   
Lrke Rask Sander  2002  Svmmeklubben MK31            29.12   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            29.17   
10  Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening            29.35   
11  Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            29.38   
12  Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            29.39   
13  Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            29.49   
14  Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            29.52   
15  Lrke Rask Sander  2002  Svmmeklubben MK31            29.54   
16  Lrke Rask Sander  2002  Svmmeklubben MK31            29.56   
17  Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub            29.58   
18  Josefine B. Pedersen  1999  Svmmeklubben MK31            29.64   
19  Lrke Rask Sander  2002  Svmmeklubben MK31            29.74   
20  Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening            30.55   
                     
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 r 
15 - 99 r: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 r: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frida Lund Kilen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            36.48   
Aleksandra Dragieva  2010  Gladsaxe Svmmeklub            36.50   
Johanne Mller Hansen  2010  Holbk Svmme Klub            37.05   
Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.            37.46   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub            38.08   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve            40.62   
                     
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 r og yngre 
15 - 99 r: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 
13 - 14 r: (2003) 28.12 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Ulrichsen  2012  Holbk Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:34 
 
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 - 99 r 
16 - 99 r: Hjrtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 r: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Elias Noe  2004  Holbk Svmme Klub            25.67   
Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub            26.20   
Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub            26.30   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            26.43   
Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            26.54   
Jonas Hansen  2001  Kge Svmmeklub            26.56   
Mikkel Roed  2004  Kge Svmmeklub            26.58   
Lucas Mller Larsen  2005  Kge Svmmeklub            26.59   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Svm Slagelse Korsr            26.71   
10  Mikkel Mortensen  2003  Svm Slagelse Korsr            26.72   
11  Tobias Daniel Larsen  2001  Svm Slagelse Korsr            26.82   
12  Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrd Svmmeklub            26.85   
13  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939            27.03   
14  Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939            27.14   
15  Malte Egholm Brns  2003  Hrsholm Svmmeforening            27.35   
16  Cornelius Olsen  2005  Farum Svmmeklub            27.44   
17  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svmning            27.45   
18  Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub            27.54   
19  Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            27.58   
19  Rasmus Hatting Petersen  2002  Svmmeklubben MK31            27.58   
21  Joachim Poulsen  2006  Kge Svmmeklub            27.68   
22  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub            27.83   
23  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub            27.91   
24  Emre Emil Tmmerby Kili  2004  Ringsted Svmme Klub            27.97   
25  Marius Hedvang Segato  2007  GTI - Tune I.F.            28.04   
26  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            28.11   
27  Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.35   
28  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning            28.53   
29  Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub            28.61   
30  Zacharias Houman  2006  Ringsted Svmme Klub            28.76   
31  August Juel Bragge  2005  Svmmeklubben MK31            28.92   
32  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939            28.93   
33  Tobias Mlbak  2004  Ringsted Svmme Klub            29.03   
34  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svmmeklub            29.09   
35  Storm Melgaard  2007  Kge Svmmeklub            29.16   
36  Oscar Hck Just  2006  Farum Svmmeklub            29.61   
37  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svmme Klub            29.67   
38  Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svmmeklub            29.79   
39  Malte Hjalholt  2003  Solrd Svmmeklub            29.82   
40  Valdemar Mller-Ern  2008  Vallensbk IF Af 1939            29.91   
41  Jacob Uldall-Jessen  2007  A6 JGI-Swim            29.98   
42  Calvin Christian Axen  2006  Kge Svmmeklub            30.01   
43  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning            30.16   
44  Victor Buck  2007  Holbk Svmme Klub            30.17   
45  Viktor Kristiansen  2006  Svm Slagelse Korsr            30.18   
46  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.19   
47  Frederik Kepp Jensen  2007  A6 JGI-Swim            30.39   
48  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbk IF Af 1939            30.56   
49  Christian Se Jepsen  2005  Svm Slagelse Korsr            30.59   
50  Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939            30.78   
51  Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub            30.88   
51  Morten Kilhof  2000  Solrd Svmmeklub            30.88   
53  August Winkel Ravn  2006  Svmmeklubben MK31            30.96   
54  Anton Magnussen  2006  Hrsholm Svmmeforening            30.97   
55  Mathias Warberg  2007  Svmmeklubben SHS Stevns            31.13   
56  Alexander Merl Larsen  2008  A6 JGI-Swim            31.16   
57  Marius Danielsen  2005  Holbk Svmme Klub            31.27   
58  Nicolai stergaard Hansen  2007  GTI - Greve            31.47   
59  Victor Bjrneborg  2007  GTI - Greve            31.52   
60  Carl Gustav Christensen  2007  Kge Svmmeklub            31.57   
61  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svmme Klub            31.61   
62  Emil Arnum Kofoed  2008  Hrsholm Svmmeforening            31.73   
63  Joakim Schnack  2004  Svmmeklubben SHS Stevns            31.84   
64  Tristan Houman  2008  Ringsted Svmme Klub            32.04   
65  Frederik Damsgaard  2006  A6 JGI-Swim            32.31   
66  Thor Rossell-Tang  2008  Svmmeklubben MK31            32.42   
67  Oskar Heje Lind-Holm  2007  Farum Svmmeklub            32.43   
68  Benjamin Krohn Markussen  2008  Farum Svmmeklub            32.54   
69  Rasmus Alexander Nielsen  2008  Svmmeklubben MK31            33.16   
70  Cornelius Kemnitz  2008  Farum Svmmeklub            33.78   
71  Kristoffer Fjeldsted  2008  Kge Svmmeklub            33.97   
72  Mathias Klint Craven  2008  Holbk Svmme Klub            34.06   
73  Frederik Neiiendam  2007  Svmmeklubben SHS Stevns            34.24   
74  Emil Harpth  2008  Svmmeklubben MK31            34.36   
75  Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svmme Klub            34.52   
76  Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svmmeklub            34.62   
77  Sebastian K Olesen  2008  Hvidovre Svmmeklub            35.04   
78  Jens Nielsen  2008  A6 JGI-Swim            35.72   
79  August Ibsen  2008  Vallensbk IF Af 1939            35.73   
80  Rasmus Helmark  2008  GTI - Ishj            36.46   
81  Magnus Svane Hartmann  2008  A6 JGI-Swim            36.75   
82  Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svmmeklub            36.98   
83  Mads Borch  2006  Roskilde Svmning            37.20   
84  August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svmme Klub            37.52   
85  David Warberg Ploug  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.55   
86  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939            38.38   
87  Frederik Pedersen  2008  Holbk Svmme Klub            38.76   
88  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Kge Svmmeklub            39.15   
89  Linus Noe  2008  Holbk Svmme Klub            40.33   
90  Clint Schrder  2008  GTI - Greve            40.73   
91  Pelle Chr. Severinsen  2008  Kge Svmmeklub            42.04   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub            DNS   
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6 Slangerup Svmmeklub            DSQ  brystben v 25m 
Oliver Holst Bgeskov  2006  GTI - Tune I.F.            DSQ  ej samt berr v 25m 
Vincent Kay  2006  Holbk Svmme Klub            DSQ  tyv 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:47 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  18:51   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 99 r 
16 - 99 r: Hjrtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 r: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            26.28   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            26.37   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            26.61   
Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub            26.61   
Jonas Hansen  2001  Kge Svmmeklub            26.68   
Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub            26.69   
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            26.78   
Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub            26.81   
Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            26.84   
10  Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub            26.88   
11  Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub            26.95   
12  Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub            27.08   
13  Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            27.12   
14  August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            27.20   
15  Jonas Hansen  2001  Kge Svmmeklub            27.32   
16  August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            27.39   
17  Elias Noe  2004  Holbk Svmme Klub            27.51   
18  Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub            27.55   
19  Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub            27.65   
20  Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub            27.70   
                     
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 r 
16 - 99 r: Hjrtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 r: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub            32.78   
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening            33.84   
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning            35.38   
Johan Damkjr Bartels  2009  Gladsaxe Svmmeklub            36.03   
Peter Gude Tang Bregnsholm  2010  Vallensbk IF Af 1939            36.03   
Felix Schnack  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            38.59   
                     
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 r og yngre 
16 - 99 r: Hjrtur Reynison (1983) 25.03 2008-10-25 
14 - 15 r: (2003) 25.03 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Benjamin K Olesen  2011  Hvidovre Svmmeklub            39.18   
Willads Schou  2011  Vallensbk IF Af 1939            43.94   
Benjamin Rasmussen  2011  Vallensbk IF Af 1939            52.05   
Julius Steen  2011  Vallensbk IF Af 1939            53.75   
Johan Christiansen  2011  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  crawlben v start 
Storm Jul From  2011  GTI - Tune I.F.            DSQ  1 hnd v afslut 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:51 
 
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Indledende 15 - 99 r 
13 - 99 r: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 r: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  Svmmeklubben MK31            32.11   
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939            32.76   
Dagmar Boeck  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.41   
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            33.69   
Mathilde Hager  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.78   
Cille Kirketerp  2005  Svmmeklubben MK31            34.99   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Solrd Svmmeklub            35.82   
Mathilde P. Mathiesen  2004  Solrd Svmmeklub            35.95   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub            36.15   
10  Amalie Mnster Birk  2007  Kge Svmmeklub            36.90   
11  Alma Mller-Ern  2006  Vallensbk IF Af 1939            36.99   
12  Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.05   
13  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939            37.39   
14  Astamaja Rought  2006  Svm Slagelse Korsr            37.53   
15  Annette Toft  2006  Svm Slagelse Korsr            37.62   
16  Caroline P. Mathiesen  2001  Solrd Svmmeklub            37.90   
17  Astrid Hjuler Britze  2006  Hrsholm Svmmeforening            38.31   
18  Tanja H Nielsen  1996  Svmmeklubben SHS Stevns            38.37   
19  Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub            38.43   
20  Erica Veggerby Grnlund  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.44   
21  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub            38.45   
22  Isabella Ludvigsen  2005  Farum Svmmeklub            38.74   
23  Selma Thomsen Lind  2007  Farum Svmmeklub            38.75   
24  Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            38.82   
25  Malene Dithmar  2006  Solrd Svmmeklub            39.03   
26  Kajsa Salomonsen  2005  Svmmeklubben MK31            39.05   
27  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub            39.63   
28  Nadia Walle  2007  Svmmeklubben MK31            39.69   
29  Emma Kestenholz  2007  Svmmeklubben MK31            40.09   
30  Amalie Haack  2007  Kge Svmmeklub            40.18   
31  Mejse Jakobsen  2007  Kge Svmmeklub            40.36   
32  Anna Piao Bergendorff  2007  Svmmeklubben MK31            40.42   
33  Caroline Bjerre  2007  Svmmeklubben MK31            40.49   
34  Helene Friis Fan  2007  Farum Svmmeklub            40.55   
35  Caroline Hansen  2007  Svmmeklubben MK31            40.86   
36  Maja Zastrojevic  2006  Svmmeklubben MK31            41.17   
37  Alberte Bendix Raunkjr  2007  Svm Slagelse Korsr            41.34   
38  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub            41.77   
39  Alberte Rosenstand  2007  Svm Slagelse Korsr            41.82   
40  Ella Emilia Soelberg  2007  Svmmeklubben MK31            43.06   
41  Anna Hyer  2007  Kge Svmmeklub            43.13   
42  Chili Fle Jensen  2006  Ringsted Svmme Klub            43.51   
43  Christine Dalsgaard  2007  Hrsholm Svmmeforening            43.71   
44  Maja Bur Redke  2007  Ringsted Svmme Klub            44.30   
45  Emilia Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939            44.36   
46  Helena Fritz Larsen  2007  Vallensbk IF Af 1939            44.49   
47  Caroline Birkedal Pedersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            45.85   
48  Sara Juul-Andersen  2004  Ringsted Svmme Klub            47.90   
49  Wilma Nielsen  2007  Holbk Svmme Klub            49.97   
50  Freja Fly Nielsen  2007  Svmmeklubben SHS Stevns            59.92   
Katrine Hansen  2006  Holbk Svmme Klub            DSQ  tyvstart 
Maila Anker  2007  Ringsted Svmme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Indledende 13 - 14 r 
13 - 99 r: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 r: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Louise Olsen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub            35.76   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub            38.35   
Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            38.68   
Sofie Pedersen  2009  Holbk Svmme Klub            39.55   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI - Tune I.F.            39.97   
Sarah Budolph Olsen  2009  GTI - Greve            40.08   
Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrd Svmmeklub            41.42   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            41.47   
Mathilde Dithmar  2009  GTI - Greve            42.49   
10  Caroline Jrgensen  2008  Farum Svmmeklub            42.93   
11  Julie Bruun  2008  GTI - Greve            43.00   
12  Celina Buhl-Madsen  2008  Roskilde Svmning            43.16   
13  Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            43.36   
14  Karoline Melholt Gentin  2009  A6 Slangerup Svmmeklub            43.82   
15  Alex Rolder  2008  Svmmeklubben SHS Stevns            43.95   
16  Ida Fiala Kohl  2008  Hrsholm Svmmeforening            44.10   
17  Luna Madrid Poulsen  2009  GTI - Tune I.F.            44.12   
18  Rosa May Franco-Koed  2009  Hrsholm Svmmeforening            44.88   
19  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Kge Svmmeklub            45.42   
20  Louisa Kjerulf  2009  Svmmeklubben MK31            46.09   
21  Silke Andersen  2009  Kge Svmmeklub            46.25   
22  Thea Fritz Larsen  2009  Vallensbk IF Af 1939            46.43   
23  Jhanna Johansen  2008  Ringsted Svmme Klub            47.12   
24  Sophia Augustesen  2009  Svm Slagelse Korsr            47.16   
25  Mejse Nielsen  2008  Ringsted Svmme Klub            47.95   
26  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            48.75   
27  Caroline Hauch  2009  Roskilde Svmning            48.98   
28  Maya Victoria Hornbeck  2009  Svmmeklubben MK31            49.54   
29  Karla Hemming Schaarup  2009  Ringsted Svmme Klub            50.86   
30  Mathilde Lazzaro  2008  Holbk Svmme Klub            51.09   
31  Bianca Uhl  2009  Svm Slagelse Korsr            51.27   
32  Gine Juul Martins  2009  Vordingborg Svmme Klub            54.05   
33  Sofia Lund stergaard  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            56.28   
34  Anna Bch  2009  Ringsted Svmme Klub            56.88   
35  Clara Grenaa  2008  Svmmeklubben SHS Stevns            59.23   
Frederikke Sand  2009  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Frida Grnnehj  2008  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Kamilla Bacher  2009  Holbk Svmme Klub            DNS   
Alberte Hansen  2009  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  en hnd v vend 25m 
Clara Scheibye  2008  A6 JGI-Swim            DSQ  tyvstart 
Silje Rasmussen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub            DSQ  ej samt berr 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 99 r 
13 - 99 r: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 r: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  Svmmeklubben MK31            32.01   
Dagmar Boeck  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.85   
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939            32.96   
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31            33.62   
Mathilde Hager  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.90   
Cille Kirketerp  2005  Svmmeklubben MK31            35.23   
                     
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
13 - 99 r: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 r: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Louise Olsen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub            36.09   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub            38.10   
Sofie Pedersen  2009  Holbk Svmme Klub            39.21   
Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI - Tune I.F.            39.77   
Sarah Budolph Olsen  2009  GTI - Greve            41.09   
Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 11 - 12 r 
13 - 99 r: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 r: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr            41.63   
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub            42.01   
Karla S Enevoldsen  2010  Hvidovre Svmmeklub            43.20   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939            43.27   
Nikoline Nielsen  2011  Svm Slagelse Korsr            43.95   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939            46.73   
                     
 
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler 10 r og yngre 
13 - 99 r: Henriette Brekke (1988) 31.59 2013-11-16 
11 - 12 r: (2003) 31.59 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Austeja Giedraite  2012  Kge Svmmeklub            59.79   
Silje Kvisgaard  2012  Kge Svmmeklub            1:02.36   
Josefine Thielsen  2012  Ringsted Svmme Klub            1:10.83   
Andrea Kaiser  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  Arm frt bag hofte v 
Ida Nissen  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  fdder ej bjet i fr 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende 16 - 99 r 
14 - 99 r: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 r: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rajmund Koska  2003  Svm Slagelse Korsr            29.29   
Elias Rought  2003  Svm Slagelse Korsr            31.01   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hrsholm Svmmeforening            31.37   
Chris Christensen  1988  Ringsted Svmme Klub            31.39   
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939            31.45   
Jannik Jrgensen  2004  Svm Slagelse Korsr            31.82   
Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub            31.88   
Benjamin Koch Andersen  2004  Solrd Svmmeklub            32.05   
Joakim Grn-Henriksen  2004  Ringsted Svmme Klub            32.07   
10  Zacharias Houman  2006  Ringsted Svmme Klub            32.35   
11  August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            32.54   
12  Peter Vinge-Maigaard  2003  Svmmeklubben MK31            33.07   
13  Joachim Poulsen  2006  Kge Svmmeklub            33.28   
14  Andreas Mlbak  2006  Ringsted Svmme Klub            33.51   
15  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svmme Klub            33.60   
16  Philip H. Christensen  2004  Kge Svmmeklub            33.89   
17  Vincent Kay  2006  Holbk Svmme Klub            34.78   
18  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svmme Klub            35.37   
19  August Winkel Ravn  2006  Svmmeklubben MK31            35.91   
20  Asbjrn Brandt-Lassen  2006  Svmmeklubben MK31            36.25   
21  Alexander Nielsen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.30   
22  Martin Svendson  2005  Svmmeklubben MK31            37.33   
23  Viktor Nyse Rehling  2001  Farum Svmmeklub            39.56   
24  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI - Ishj            44.13   
Martin Vennick Haugblle  2001  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
                     
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende 14 - 15 r 
14 - 99 r: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 r: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svmmeklub            32.99   
Frederik William Holm  2007  GTI - Ishj            33.54   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939            34.13   
Hjalte Lildballe Mller  2007  Kge Svmmeklub            35.70   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbk IF Af 1939            36.23   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub            37.34   
Victor Bjrneborg  2007  GTI - Greve            38.01   
Nicolai stergaard Hansen  2007  GTI - Greve            38.75   
Luka Kepser  2007  Vallensbk IF Af 1939            39.04   
10  Viktor Lange  2007  Roskilde Svmning            39.13   
11  Eran Akar  2008  Svmmeklubben MK31            40.12   
12  Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svmmeklub            40.83   
13  Julius Hartmann Mortensen  2007  Hvidovre Svmmeklub            42.14   
14  Frederik Kindberg  2008  Vallensbk IF Af 1939            43.17   
15  Holger Larsen  2008  Svmmeklubben MK31            43.52   
16  Jens Nielsen  2008  A6 JGI-Swim            44.15   
17  Emil Slente Trck  2008  Hrsholm Svmmeforening            44.39   
18  William Brigsted Vissing  2008  Hrsholm Svmmeforening            46.25   
Elias Foss Larsen  2008  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Alexander Agerbk Nielsen  2007  Holbk Svmme Klub            DNF   
Loui Petersen  2008  Holbk Svmme Klub            DSQ  tyvstart 
Valdemar Mller-Ern  2008  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  db flyben 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 99 r 
14 - 99 r: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 r: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rajmund Koska  2003  Svm Slagelse Korsr            28.93  16-99 Aldersgruppe Rekord 
Elias Rought  2003  Svm Slagelse Korsr            30.74   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hrsholm Svmmeforening            30.92   
Chris Christensen  1988  Ringsted Svmme Klub            31.31   
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939            31.33   
Jannik Jrgensen  2004  Svm Slagelse Korsr            31.34   
                     
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
14 - 99 r: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 r: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svmmeklub            32.37   
Frederik William Holm  2007  GTI - Ishj            33.85   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbk IF Af 1939            33.88   
Hjalte Lildballe Mller  2007  Kge Svmmeklub            34.92   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub            36.29   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbk IF Af 1939            36.63   
                     
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 12 - 13 r 
14 - 99 r: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 r: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31            40.95   
Liam Jonasen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            42.45   
Oskar Julius Krogh Bill  2009  Svmmeklubben MK31            43.69   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            43.95   
Alfred J. R. Pedas  2009  Gladsaxe Svmmeklub            44.21   
Robert Nordby  2009  Hrsholm Svmmeforening            44.55   
                     
 
Lb 11, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler 11 r og yngre 
14 - 99 r: Michael Schultz Andersen (1987) 29.27 2010-12-04 
12 - 13 r: (2000) 29.27 2013-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Christoffer Nielsen  2012  Vallensbk IF Af 1939            1:00.25   
Lau Kjellerup  2011  Kge Svmmeklub            1:02.47   
August Emil Madvig Jensen  2011  Kge Svmmeklub            1:03.77   
Mads Severinsen  2011  Roskilde Svmning            DSQ  1 hnd v. 25 m 
Sander Larsen  2011  Albertslund IF            DSQ  arm frt bag hoft 
Solbjrn Enevoldsen  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  mere end 1 flybenn 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  10:40   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 12, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 99 r 
13 - 99 r: Tina Petersen (2003) 5:00.07 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub    1:10.19  2:33.40  4:01.47    5:14.96   
Louise Olsen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    1:17.86  2:45.11  4:13.11    5:24.61   
Jaqueline Haack  2006  Solrd Svmmeklub    1:15.31  2:32.08  4:05.28    5:25.07   
Mie Mrkedal  2003  Holbk Svmme Klub    1:18.04  2:41.59  4:15.63    5:29.63   
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub    1:14.19  2:38.63  4:13.72    5:30.03   
Andrea Nhr Petersen  2006  Kge Svmmeklub    1:16.35  2:43.71  4:19.74    5:42.05   
Caroline Se Jepsen  2007  Svm Slagelse Korsr    1:23.62  2:50.26  4:23.63    5:42.06   
Naja Kammann  2008  Svmmeklubben MK31    1:21.82  2:47.91  4:28.55    5:43.92   
Johanna Rasmussen  2006  Svmmeklubben MK31    1:20.86  2:51.14  4:27.01    5:45.21   
10  Maja Zastrojevic  2006  Svmmeklubben MK31    1:25.88  2:49.91  4:31.64    5:46.01   
11  Anna Sofie Skov  2008  Hvidovre Svmmeklub    1:21.84  2:53.98  4:33.59    5:50.35   
12  Clara Scheibye  2008  A6 JGI-Swim    1:21.49  2:55.37  4:34.00    5:55.24   
13  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI - Greve    1:25.00  2:57.40  4:41.74    6:01.55   
14  Caja Basler Abildgaard  2009  A6 JGI-Swim    1:33.69  3:04.09  4:49.52    6:07.80   
15  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svmning    1:29.03  3:04.41  4:49.78    6:15.06   
16  Emilia Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939    1:35.59  3:17.18  5:05.01    6:34.23   
Sally Emilie Bill  2007  Svmmeklubben MK31            DNF   
Liv Frost Juhler  2008  A6 JGI-Swim            DSQ  ej forts bev 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:40 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 r 
16 - 99 r: Gustav Klit Stjernholm (2002) 2:07.44 2019-11-22 
14 - 15 r: Mathias Rysgaard (1998) 2:10.31 2014-11-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    27.04  59.09  1:35.46    2:04.96  16-99 Aldersgruppe Rekord 
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    28.24  1:01.77  1:38.14    2:07.16   
Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939    27.98  1:02.88  1:41.07    2:12.39   
Calvin Konge Neess  2005  Holbk Svmme Klub    29.18  1:05.59  1:46.49    2:18.01   
Oliver Lystlund  2003  Holbk Svmme Klub    30.24  1:08.11  1:47.06    2:18.71   
Emil Isaksen  2005  Roskilde Svmning    29.06  1:04.62  1:46.17    2:19.34   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svmmeklub    28.93  1:04.60  1:46.88    2:20.17   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Svmmeklubben MK31    29.18  1:07.20  1:48.35    2:20.28   
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    29.54  1:08.05  1:48.87    2:22.91   
10  Viktor Kristiansen  2006  Svm Slagelse Korsr    31.24  1:08.93  1:51.49    2:26.46   
11  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI - Greve    31.03  1:10.24  1:54.31    2:28.67   
12  Joakim Schnack  2004  Svmmeklubben SHS Stevns    33.01  1:13.00  2:01.74    2:34.14   
Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svmme Klub            DNS   
Frederik Miland  2005  Vordingborg Svmme Klub            DSQ  brystliggende 75m 
Vincent Kay  2006  Holbk Svmme Klub            DSQ  afslut p mave 100m 
                     
 
Lb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 r 
16 - 99 r: Gustav Klit Stjernholm (2002) 2:07.44 2019-11-22 
14 - 15 r: Mathias Rysgaard (1998) 2:10.31 2014-11-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Harald Rasmus Svendsen  2007  A6 Slangerup Svmmeklub    29.74  1:06.24  1:46.44    2:18.65   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning    31.52  1:07.76  1:52.28    2:27.62   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning    29.80  1:07.76  1:53.41    2:28.44   
Tristan Houman  2008  Ringsted Svmme Klub    31.41  1:10.51  1:54.89    2:30.71   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Kge Svmmeklub    34.30  1:14.16  1:58.53    2:32.32   
Carl Gustav Christensen  2007  Kge Svmmeklub    33.35  1:13.21  1:59.48    2:33.87   
Alexander Merl Larsen  2008  A6 JGI-Swim    33.36  1:13.69  1:59.80    2:35.24   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbk IF Af 1939    34.06  1:14.62  1:59.43    2:35.48   
Nicolai stergaard Hansen  2007  GTI - Greve    33.74  1:13.89  2:01.64    2:35.92   
10  Frederik Nymann  2007  Holbk Svmme Klub    35.33  1:18.80  2:06.85    2:45.28   
11  Luka Kepser  2007  Vallensbk IF Af 1939    36.84  1:20.02  2:07.71    2:46.05   
12  Rasmus Helmark  2008  GTI - Ishj    38.98  1:25.99  2:17.61    2:56.65   
13  Magnus Svane Hartmann  2008  A6 JGI-Swim    40.95  1:29.23  2:24.19    3:04.49   
14  Clint Schrder  2008  GTI - Greve    41.39  1:31.38  2:31.17    3:15.23   
Benjamin Kofoed Thestrup  2007  GTI - Ishj            DSQ  tyvstart 
Thor Rossell-Tang  2008  Svmmeklubben MK31            DSQ  ej 2 hnder v brystv 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Indledende 15 - 99 r 
15 - 99 r: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 r: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Silje Mathiasen  2006  Svm Slagelse Korsr    32.35        1:06.21   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub    32.02        1:06.54   
Josefine B. Pedersen  1999  Svmmeklubben MK31    32.83        1:07.02   
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrd Svmmeklub    32.57        1:07.53   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939    32.90        1:08.83   
Freja Sndergaard  2004  Vordingborg Svmme Klub    33.45        1:09.86   
Ella Emilia Soelberg  2007  Svmmeklubben MK31    34.59        1:11.04   
Nadia Walle  2007  Svmmeklubben MK31    34.55        1:11.13   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub    34.36        1:11.87   
10  Nicole Damhj Andersen  2006  Solrd Svmmeklub    34.93        1:12.39   
11  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub    35.32        1:13.55   
12  Cille Kirketerp  2005  Svmmeklubben MK31    36.38        1:14.23   
13  Maya Jacobsen  2007  Svmmeklubben MK31    35.82        1:14.51   
14  Emma Kestenholz  2007  Svmmeklubben MK31    36.59        1:14.65   
15  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub    36.65        1:15.11   
16  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub    36.58        1:15.33   
17  Amalie Haack  2007  Kge Svmmeklub    36.88        1:15.46   
18  Silke Krakau Tnnesen  2006  Svm Slagelse Korsr    37.24        1:16.25   
19  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svmme Klub    36.56        1:16.26   
20  Freja Rosenlund Menn  2007  Svmmeklubben MK31    37.50        1:16.49   
21  Caroline Bjerre  2007  Svmmeklubben MK31    37.98        1:17.20   
22  Anna Merl Larsen  2006  A6 JGI-Swim    37.94        1:17.98   
23  Ellen Lyse  2007  Svmmeklubben MK31    38.57        1:18.95   
24  Sascha Haste  2007  Ringsted Svmme Klub    39.07        1:20.95   
25  Alberte Rosenstand  2007  Svm Slagelse Korsr    39.98        1:21.88   
26  Mie Bysand  2007  Svmmeklubben MK31    39.76        1:22.18   
27  Chili Fle Jensen  2006  Ringsted Svmme Klub    40.88        1:23.03   
28  Zeline Maxine Helsengren Lintrup  2007  Hvidovre Svmmeklub    40.69        1:23.59   
29  Emma Attrup  2007  Svm Slagelse Korsr    40.26        1:23.60   
30  Alberte Bendix Raunkjr  2007  Svm Slagelse Korsr    40.96        1:26.54   
31  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svmning    42.78        1:27.23   
32  Maja Bur Redke  2007  Ringsted Svmme Klub    42.15        1:29.75   
33  Line Strmose  2006  Ringsted Svmme Klub    46.84        1:37.18   
Laura Hoffmann  2006  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Mathilde Grnnehj  2006  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Caroline Birkedal Pedersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  svm p mave v 75m 
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Indledende 13 - 14 r 
15 - 99 r: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 r: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svmmeklub    33.37        1:07.90   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svmmeklub    35.50        1:12.47   
Silje Rasmussen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    35.81        1:13.14   
Carla Uhl  2008  Svmmeklubben MK31    35.54        1:13.96   
Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening    36.82        1:15.77   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub    36.60        1:15.84   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Svm Slagelse Korsr    37.64        1:17.12   
Sofia Linnea B. Pedersen  2009  GTI - Tune I.F.    38.07        1:18.33   
Vica Lucie Axen  2008  Kge Svmmeklub    38.41        1:18.80   
10  Caja Basler Abildgaard  2009  A6 JGI-Swim    38.99        1:18.81   
11  Jasmin A. Didriksen  2009  GTI - Tune I.F.    38.31        1:19.56   
12  Andrea Toubroe Jrgensen  2008  Holbk Svmme Klub    39.49        1:19.72   
13  Signe Skelvig  2009  Svm Slagelse Korsr    39.68        1:20.23   
14  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.58        1:20.41   
15  Caroline Jrgensen  2008  Farum Svmmeklub    39.32        1:20.88   
16  Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    39.08        1:21.19   
17  Thea Fritz Larsen  2009  Vallensbk IF Af 1939    39.57        1:21.30   
18  Nanna Jensen  2009  Holbk Svmme Klub    40.20        1:21.65   
19  Mathilde Marie Grydholt  2009  Holbk Svmme Klub    40.20        1:21.79   
20  Marie Meier Vestermann  2008  Roskilde Svmning    41.32        1:22.20   
21  Ella Palmund  2008  Roskilde Svmning    39.41        1:22.40   
22  Flora Rebecca Profeta  2008  Svmmeklubben MK31    39.90        1:22.43   
23  Signe Grynnerup  2009  A6 Slangerup Svmmeklub    40.00        1:23.05   
24  Liva Toldwoss Aunsholm  2009  Hvidovre Svmmeklub    40.98        1:23.52   
25  Naja-Amalie Hallengreen  2008  Svm Slagelse Korsr    40.31        1:23.68   
26  Louisa Kjerulf  2009  Svmmeklubben MK31    41.90        1:23.70   
27  Mille Bkmark  2008  Vallensbk IF Af 1939    40.92        1:24.04   
28  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI - Tune I.F.    41.64        1:25.58   
29  Maya Victoria Hornbeck  2009  Svmmeklubben MK31    42.11        1:26.57   
30  Liva Holst Klarskov  2009  Roskilde Svmning    43.06        1:26.59   
31  Laura Storm Frimann  2009  Svm Slagelse Korsr    42.56        1:26.73   
32  Jhanna Johansen  2008  Ringsted Svmme Klub    42.61        1:27.50   
33  Mathilde Sgaard  2008  Hvidovre Svmmeklub    41.89        1:27.60   
34  Mia Erica Armstead Evans  2009  Vallensbk IF Af 1939    42.31        1:27.84   
35  Alberte Kobyluch Hst  2009  Kge Svmmeklub    43.92        1:28.53   
36  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Kge Svmmeklub            1:29.03   
37  Rosa Sofie Wismarch Mrch  2009  Svm Slagelse Korsr    44.47        1:29.50   
38  Alberte Hansen  2009  Vallensbk IF Af 1939    43.91        1:30.53   
39  Silke Andersen  2009  Kge Svmmeklub    45.03        1:31.26   
40  Laura Sandgreen  2008  Hvidovre Svmmeklub    44.24        1:32.09   
41  Melissa Walther Capito  2009  A6 Slangerup Svmmeklub    45.65        1:32.55   
42  Gine Juul Martins  2009  Vordingborg Svmme Klub    44.84        1:32.58   
43  Mathilde Lazzaro  2008  Holbk Svmme Klub    45.39        1:32.94   
44  Adrianna Pedersen  2009  Svm Slagelse Korsr    43.83        1:33.09   
45  Rosa May Franco-Koed  2009  Hrsholm Svmmeforening    44.90        1:33.18   
46  Laura Krak Hjorth  2009  Svmmeklubben MK31    44.99        1:33.43   
47  Caroline Hauch  2009  Roskilde Svmning    45.67        1:34.47   
48  Clara Grenaa  2008  Svmmeklubben SHS Stevns    46.21        1:36.18   
49  Rosa Borch  2009  Roskilde Svmning    46.01        1:36.38   
50  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening    46.68        1:37.41   
51  Sofia Lund stergaard  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    48.99        1:37.57   
52  Mejse Nielsen  2008  Ringsted Svmme Klub    48.04        1:40.23   
53  Freja Schou Rybka  2008  Vordingborg Svmme Klub            1:48.56   
54  Lrke Lind-Jensen  2009  Roskilde Svmning    1:02.51        2:09.61   
Bianca Uhl  2009  Svm Slagelse Korsr            DNS   
Frida Grnnehj  2008  Ringsted Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 99 r 
15 - 99 r: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 r: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Silje Mathiasen  2006  Svm Slagelse Korsr    32.06        1:06.49   
Caroline P. Mathiesen  2001  Solrd Svmmeklub    32.26        1:06.64   
Zara Wendel  2002  Holbk Svmme Klub    32.09        1:06.78   
Freja Sndergaard  2004  Vordingborg Svmme Klub    33.20        1:10.30   
Nadia Walle  2007  Svmmeklubben MK31    33.91        1:10.33   
Ella Emilia Soelberg  2007  Svmmeklubben MK31    34.36        1:10.87   
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
15 - 99 r: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 r: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svmmeklub    33.22        1:07.74   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svmmeklub    35.33        1:12.53   
Silje Rasmussen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    35.59        1:12.87   
Carla Uhl  2008  Svmmeklubben MK31    35.38        1:13.71   
Freya Runoberg Lind  2008  Vordingborg Svmme Klub    36.90        1:15.05   
Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening    36.83        1:16.16   
                     
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 11 - 12 r 
15 - 99 r: (2003) 1:04.51 2018-11-24 
13 - 14 r: (2002) 1:04.51 2018-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.    42.71        1:25.72   
Rosa Srensen  2010  Kge Svmmeklub    42.16        1:26.25   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939    42.14        1:26.95   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve    43.27        1:30.42   
Mie Neergaard  2010  GTI - Tune I.F.    43.11        1:30.54   
Alberte Hjarbk  2010  Svm Slagelse Korsr    43.74        1:31.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat Lb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende 16 - 99 r 
16 - 99 r: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub    27.40        56.61  16-99 Aldersgruppe Rekord 
Lucas Mller Larsen  2005  Kge Svmmeklub    28.47        58.38   
Tobias Daniel Larsen  2001  Svm Slagelse Korsr    28.06        58.79   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub    28.61        59.06   
Matthias Hansen  2001  Kge Svmmeklub    28.85        59.44   
Elias Noe  2004  Holbk Svmme Klub    28.53        59.47   
Casper Mrkhj Hartington  2002  Solrd Svmmeklub    29.03        1:01.37   
Zacharias Houman  2006  Ringsted Svmme Klub    30.14        1:02.25   
Oscar Hck Just  2006  Farum Svmmeklub    32.05        1:04.46   
10  Malte Egholm Brns  2003  Hrsholm Svmmeforening    31.12        1:05.67   
11  Christian Se Jepsen  2005  Svm Slagelse Korsr    32.20        1:06.54   
12  Rasmus Hatting Petersen  2002  Svmmeklubben MK31    31.98        1:07.35   
13  Andreas Mlbak  2006  Ringsted Svmme Klub    33.21        1:07.85   
14  Philip H. Christensen  2004  Kge Svmmeklub    32.06        1:08.20   
15  Frederik Damsgaard  2006  A6 JGI-Swim    33.61        1:09.26   
16  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI - Ishj    34.14        1:10.86   
17  Martin Svendson  2005  Svmmeklubben MK31    34.11        1:11.14   
18  Oliver Holst Bgeskov  2006  GTI - Tune I.F.    35.53        1:11.43   
19  Calvin Christian Axen  2006  Kge Svmmeklub    35.84        1:13.44   
20  David Warberg Ploug  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.28        1:18.44   
21  Villads Hyllested  2006  Farum Svmmeklub    37.54        1:22.68   
Mads Borch  2006  Roskilde Svmning            DSQ  Ej fortsat bev. 50 
                     
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende 14 - 15 r 
16 - 99 r: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939    31.37        1:05.40   
Storm Melgaard  2007  Kge Svmmeklub    31.39        1:05.90   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939    33.11        1:09.22   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6 JGI-Swim    33.88        1:09.30   
Victor Bjrneborg  2007  GTI - Greve    35.79        1:13.51   
Mathias Klint Craven  2008  Holbk Svmme Klub    36.10        1:15.46   
Emil Harpth  2008  Svmmeklubben MK31    37.02        1:16.36   
Frej Matias Krog  2007  Holbk Svmme Klub    36.92        1:16.37   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub    37.20        1:16.98   
10  August Juul-Andersen  2007  Ringsted Svmme Klub    37.33        1:17.01   
11  Rasmus Alexander Nielsen  2008  Svmmeklubben MK31    37.66        1:17.32   
12  Frederik Neiiendam  2007  Svmmeklubben SHS Stevns    37.43        1:18.01   
13  Julius Hartmann Mortensen  2007  Hvidovre Svmmeklub    38.78        1:19.27   
14  Holger Larsen  2008  Svmmeklubben MK31    38.43        1:19.29   
15  Emil Arnum Kofoed  2008  Hrsholm Svmmeforening    39.08        1:19.64   
16  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbk IF Af 1939    38.65        1:19.93   
17  Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svmme Klub    39.86        1:21.00   
18  August Ibsen  2008  Vallensbk IF Af 1939    38.85        1:21.37   
19  Frederik Pedersen  2008  Holbk Svmme Klub    39.54        1:21.42   
20  Jacob Hwaiz  2007  Hvidovre Svmmeklub    39.30        1:21.44   
21  Viktor Lange  2007  Roskilde Svmning    40.08        1:21.56   
22  William Brigsted Vissing  2008  Hrsholm Svmmeforening    39.43        1:21.77   
23  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Kge Svmmeklub    39.27        1:22.00   
24  Linus Noe  2008  Holbk Svmme Klub    40.43        1:22.44   
25  Pelle Chr. Severinsen  2008  Kge Svmmeklub    41.14        1:23.74   
26  Alexander Agerbk Nielsen  2007  Holbk Svmme Klub    42.42        1:27.58   
27  Frederik Kindberg  2008  Vallensbk IF Af 1939    44.01        1:28.53   
28  Loui Petersen  2008  Holbk Svmme Klub    43.98        1:28.94   
29  Clint Schrder  2008  GTI - Greve    43.89        1:32.01   
30  Emil Slente Trck  2008  Hrsholm Svmmeforening    45.38        1:33.22   
31  Wiliam Kabat  2008  Ringsted Svmme Klub    50.24        1:47.00   
Mathias Warberg  2007  Svmmeklubben SHS Stevns            DSQ  Ej fortsat bev.75 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 99 r 
16 - 99 r: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gustav Jrgensen  2000  Kge Svmmeklub    27.27        56.16  16-99 Aldersgruppe Rekord 
Lucas Mller Larsen  2005  Kge Svmmeklub    27.96        57.61   
Jakob Schmidt  1999  Holbk Svmme Klub    28.21        58.46   
Tobias Daniel Larsen  2001  Svm Slagelse Korsr    28.93        1:00.54   
Elias Noe  2004  Holbk Svmme Klub    29.08        1:01.35   
Casper Mrkhj Hartington  2002  Solrd Svmmeklub    30.14        1:02.52   
                     
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
16 - 99 r: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Kge Svmmeklub    31.28        1:03.98   
Mathias Johansen  2007  Vallensbk IF Af 1939    31.13        1:04.70   
Jacob Uldall-Jessen  2007  A6 JGI-Swim    33.18        1:07.80   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbk IF Af 1939    32.90        1:08.05   
Victor Bjrneborg  2007  GTI - Greve    34.65        1:11.90   
Mathias Klint Craven  2008  Holbk Svmme Klub    36.74        1:14.93   
                     
 
Lb 15, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 12 - 13 r 
16 - 99 r: Mark Vogel (1970) 57.89 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub    35.42        1:12.82   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.23        1:18.73   
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening    37.82        1:19.94   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub    39.25        1:20.82   
Dominic Torkamani  2009  Gladsaxe Svmmeklub    40.74        1:24.03   
Oliver Christensen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    41.39        1:24.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 16, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 99 r 
15 - 99 r: Anna Wermuth (1996) 2:28.06 2019-11-22 
13 - 14 r: Alberte Kjrsgaard (2001) 2:39.54 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Sofie Bruun Hvring  2004  Svmmeklubben MK31    35.96  1:15.03  1:55.10    2:35.49   
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939    35.27  1:15.63  1:56.95    2:39.10   
Mathilde Hager  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.20  1:17.01  1:59.71    2:42.15   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939    38.76  1:21.53  2:05.62    2:49.08   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Solrd Svmmeklub    37.69  1:21.50  2:06.02    2:50.95   
Mathilde P. Mathiesen  2004  Solrd Svmmeklub    38.80  1:22.09  2:06.36    2:52.15   
Amalie Mnster Birk  2007  Kge Svmmeklub    38.77  1:22.31  2:07.99    2:54.24   
Malene Dithmar  2006  Solrd Svmmeklub    39.93  1:24.96  2:11.02    2:58.18   
Sarah Hjlund  2006  Svmmeklubben MK31    41.77  1:27.78  2:13.96    2:59.68   
10  Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub    40.55  1:25.94  2:13.58    2:59.85   
11  Sofie Lind  2006  Hvidovre Svmmeklub    40.41  1:25.84  2:12.81    3:01.02   
12  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svmmeklub    41.58  1:27.40  2:13.96    3:01.66   
13  Astamaja Rought  2006  Svm Slagelse Korsr    41.18  1:27.79  2:15.28    3:02.83   
14  Helena Fritz Larsen  2007  Vallensbk IF Af 1939    46.86  1:40.24  2:34.57    3:28.72   
15  Sandra Fly Nielsen  2005  Svmmeklubben SHS Stevns    51.68  1:49.99  2:49.05    3:48.63   
                     
 
Lb 16, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
15 - 99 r: Anna Wermuth (1996) 2:28.06 2019-11-22 
13 - 14 r: Alberte Kjrsgaard (2001) 2:39.54 2010-11-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Silje Rasmussen  2008  A6 Slangerup Svmmeklub    40.73  1:26.57  2:13.03    2:59.12   
Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.61  1:26.43  2:13.24    2:59.27   
Asta Hnel Christensen  2008  Hvidovre Svmmeklub    39.90  1:24.85  2:11.53    2:59.66   
Sofie Pedersen  2009  Holbk Svmme Klub    42.00  1:29.09  2:15.64    3:02.80   
Clara Scheibye  2008  A6 JGI-Swim    41.51  1:30.00  2:18.53    3:05.62   
Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI - Greve    42.71  1:30.27  2:18.17    3:06.05   
Mathilde Dithmar  2009  GTI - Greve    44.68  1:31.24  2:19.65    3:08.53   
Mathilde Rygaard Hansen  2008  Solrd Svmmeklub    43.32  1:31.92  2:21.69    3:09.73   
Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Kge Svmmeklub    42.52  1:29.70  2:19.11    3:09.92   
10  Sarah Budolph Olsen  2009  GTI - Greve    43.36  1:32.44  2:24.05    3:14.44   
11  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning    45.21  1:37.78  2:31.00    3:22.84   
12  Liv Frost Juhler  2008  A6 JGI-Swim    46.65  1:40.49  2:34.21    3:27.36   
13  Alberte Hansen  2009  Vallensbk IF Af 1939    43.76  1:34.41  2:30.43    3:27.89   
14  Celina Buhl-Madsen  2008  Roskilde Svmning    44.18  1:38.74  2:35.99    3:34.44   
15  Silke Andersen  2009  Kge Svmmeklub    47.68  1:42.73  2:39.85    3:35.68   
16  Karoline Melholt Gentin  2009  A6 Slangerup Svmmeklub    46.95  1:42.92  2:41.26    3:40.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 17, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 99 r 
16 - 99 r: Casper Mrkhj Hartington (2002) 2:24.75 2019-11-22 
14 - 15 r: Mikkel S. Hansen (2000) 2:24.97 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Ulrik Blach Petersen  2001  Hrsholm Svmmeforening    31.99  1:08.32  1:45.71    2:23.34  16-99 Aldersgruppe Rekord 
Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    32.85  1:09.97  1:47.17    2:23.99   
Jannik Jrgensen  2004  Svm Slagelse Korsr    34.23  1:12.49  1:51.68    2:30.57   
Mikkel Roed  2004  Kge Svmmeklub    34.58  1:14.18  1:56.30    2:37.95   
Emre Emil Tmmerby Kili  2004  Ringsted Svmme Klub    38.92  1:24.52  2:12.46    2:59.55   
                     
 
Lb 17, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
16 - 99 r: Casper Mrkhj Hartington (2002) 2:24.75 2019-11-22 
14 - 15 r: Mikkel S. Hansen (2000) 2:24.97 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svmmeklub    35.70  1:16.92  1:58.21    2:38.91   
Frederik William Holm  2007  GTI - Ishj    36.41  1:18.57  2:02.88    2:46.58   
Hjalte Lildballe Mller  2007  Kge Svmmeklub    36.82  1:21.33  2:07.72    2:53.69   
Luka Kepser  2007  Vallensbk IF Af 1939    40.21  1:27.33  2:18.00    3:09.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Lb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  19 november 2021         
 
 
Lb 18, 100m Frisvmning Damer, Indledende 15 - 99 r 
15 - 99 r: Naya Modin Thomsen (2003) 57.49 2019-11-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Naya Modin Thomsen  2003  Kge Svmmeklub    27.73        57.17  15-99 Aldersgruppe Rekord 
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939    28.37        58.68   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939    28.45        58.84   
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hrsholm Svmmeforening    28.53        58.85   
Sofia Altoft  1998  Hrsholm Svmmeforening    28.00        58.98   
Marie Louise B Andersen  2005  Svm Slagelse Korsr    28.53